Zobacz wyniki ankiety: Dlaczego jeżdżę Fordem Mondeo ?

Głosujących
736. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Inni też tym jeżdżą

    11 1.49%
  • Nie ma na rynku nic lepszego za tę cenę

    260 35.33%
  • cenię dobre wyposażenie i komfort

    352 47.83%
  • podkupili mi Maybacha (mimo, że zostawiłem zaliczkę)

    45 6.11%
  • właściwie to sam nie wiem

    68 9.24%
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 408
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    też o tym chciałem napisać, ale mnie zagadali w biurze

    tyle się przecież mówi o cofaniu liczników ale o cofaniu się w czasie ??????











    nie ma to jak się na forum znajdą czepialscy !!
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    AVE za silnik (V6), wyposazenie (Ghia) i pojemnosc (kombi) gdyby nie to, musialbym chyba z przyczepka jezdzic .

    Z wyposazeniem jest taki problem, ze im wiecej wodotryskow (niestety, nie oszukujmy sie, nie najwyzszej jakosci), tym wiecej sie moze potencjalnie spi... zepsuc. I to jest wedlug mnie najwieksza wada tego auta. Za to ile zabawy przy majsterkowaniu . No i kwitnace jak widac zycie klubowe...

    Z Mondeo nie mozna sie nudzic !!!

    Pozdrawiam serdecznie,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

  4. #23
    Tak tak wszyscy jeździmy po dziurawych drogach więc uwaga!! ostatnio jadąc do pracy rozpędziłem mondka do 160 na takiej 2 km prostej i wiecie co???? niesłychane, przelatywałem ponad dziurami, że hoho!! a kiedy jadę wolno z zonką i dzieckiem to jest tak: 3dziury ominiętę czwarta trafiona. No i niestety łączniki z przodu i z tyłu pomalutku do wymiany no i oczywiście końcówka wachacza
    Mondeo Mk I '94 1.8 16V + LPG

  5. #24
    Niedzielny kierowca Awatar Miroo
    Imię
    Mirek
    Opis
    MK3 TDDI
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    WP-Plock city
    : jedyne na co bym zmienił to auto to na MDO z większym silnikiem. (To jakieś wolne jest )[/quote]



    Tak,to prawda przydalobysie jakes 120-130 KM + 88 jakie mam oczywiscie wrzystko w td.
    Stołeczne Książęce Miasto Płock
    Było 1.8TD....jest....2.0TDDI

  6. #25
    Autko ma swoje wady ale ma tez zalety. Fajnie się jeździ - zawieszenie pozwala na wiele zwłaszcza na zakrętach.....wolałbym tylko tylni napęd, ale cóż - takie czasy.....
    Poza tym mondeo zawsze mi się podobał ( zwłaszcza st....... moze kiedyś sobie zafundujemy z rodzinką takie cudo...jak już będiemy obrzydliwie bogaci....
    A że trochę się psuje....zawsze się człowiek czegoś nowego przy okazji nauczy, a i pomajsterkować miło przy maszynie ( ja akurat lubię...) no i inne modele nie mają MKP a to już niepodważalna zaleta..
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Biały, już manual, czarne szyby..urwany kawałek zderzaka

  7. #26
    Kursant
    Od
    11 Mar 2005
    Mieszka w
    Kąpino k.Wejherowa
    Jak "mundek" pojawił się na rynku,jeżdziłem sierrą.Wtedy postanowiłem ,że jak będzie mnie na niego stać,to go kupię.Potem była budowa domu-więc jeżdziłem czym innym.Tego mojego kupiłem dwa lata temu i jedyna wada jaką posiada to silnik benzynowy.Od czasu pierwszego samochodu jaki miałem do mondeo jest pierwszym benzyniakiem.Trochę mi tęskno za momentem obrotowym diesli.Następny "mundek"będzie z dieslem-to pewne.
    MK II,kombi,1998,2.0-benz/gaz,granat metalik,Ghia-ramki klubowe.

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    to ja miałem inaczej:

    kiedy pokazał się MK II bardzo mi się spodobał, tato smigał wtedy Kadetem 1.6 D - piekielna maszyna to była

    ja postanowiłem, że kiedyś może sobie kupię takie auto (wiecie rozumiecie, chłopak lat ledwo naście zapatrzony w samochód - w sumie normalka). Nie chcę powiedzieć że Mondeo jest moim wymarzonym samochodem, lecz w nim się mieszczę normalnie (ze wzgl. na moje gabaryty) za kierownicą, poza tym ma fajne wyposażenie i przyzwoite osiągi (cały czas pracuję nad nimi )
    trochę gorzej z jakością - zawieszenie niestety - komfortowe, dające poczucie pewności prowadzenia ale zbyt szybko psujące się (tak wiem, polskie drogi - NO Comment)

    to tyle co ja miałem do dodania w tej kwestii.
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  9. #28
    Kursant
    Opis
    mondeo mk 1, 2 i teraz 3
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Zyrardów
    jestem nowym urzytkownikiem mondeo, w zasadzie miałem zamiar zakupić passata lub golfa ewentualnie audi 80, jednak nietrafiłem tego co chciałem (jedyne audi jakie było, było już sprzedane) miałem do wyboru pomiędzy mondeo a almerą, wybrałem mondeo ze względu na wyposarzenie, wygode i komfort jakie proponuje ford i wcale nie żałuje wyboru puki co jestem zadowolony z auta jedynie immobilajzer mnie denerwuje, do automatu tez nie bylem przekonany ale całkiem miło się jeździ i zawsze pozostaje opcja zmiany na manualną skrzynie

    MKI
    1994
    GLX
    Hatchback
    1.8 16v
    wyposarzenie - jak w GLX - czyli bardzo fajne
    MKI, 1.8 16v, `94, Hatchback, automat, GLX

  10. #29
    Zielony listek
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Czas wrócić...
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    Częstochowa
    Mpja przygoda rozpoczela sie podczas szukania "autka". Mialem okreslona gotowe i szukalem po wszystkiech modelach....az sie w koncu trafil MkI i to jeszcze prawie "pod blokiem" jak pierwszy raz go zobaczylem (htb bialy na aluskach 16' z ladnym lagodnym spojlerkiem) to juz wiedzialem ze to bedzie Mondeo....a jak wsiadlem to juz bylem pewien hehe....czulem sie jak w autku sportowym, kubelki skorka na kierownicy....miodzio
    po obejrzeniu w domu zastanawianie trwalo tyle co wykrecenie nr do sprzedajacego
    i tak to sie zaczelo.......
    A teraz jestem posiadaczem MkII i jestem jeszcze szczesliwszy..... :metal
    Było: MkI V6
    Było: MkII V6 GT
    Bylo:MkIII V6 :-D
    Jest: MkIII 2.0 ;-)

  11. #30
    Zielony listek
    Od
    21 Mar 2005
    Mieszka w
    Pabianice/Łódzkie
    Ja jechałem do kalisza po Nissana 200SX, ale po drodze w zduńskiej woli całkiem przypadkowo trafiłem na dopiero co sprowadzonego od niemiaszków właśnie piękne bordowe Mondeo. Sedan, 1,6 16V piękna czyściutka zadbana tapicereczka itd itp. W każdym razie jak zobaczyłem to autko, to już wiedziałem, że ono musi być moje.To była miłość od pierwszego wejrzenia, więc zaufałem pierwszemu wrażeniu i mam. Mimo, że nigdy nie myślałem o zakupie mondka, teraz się cieszę, że go mam i się zastanawiam dlaczego kiedyś byłem ślepy i nie dostrzegałem tej marki aut.
    Pozdrawiam

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    No cóż.... Szukałem kombi z segmentu średniego/wyższego. Koniecznie z silnikiem V. W rachubę wchodziły: Vectra, Laguna, Xantia długo, długo nic i Mondeo. Trafiłem na salonowego Mondka o bezwypadkowej historii w rozsądnych pieniądzach (teraz wiem dlaczego ). Od tego dnia nie mogę wyjść z długów...
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  13. #32
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    służbowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    Żyrardów/Łódź
    Moja z kolei przygoda z Mondziem zaczeła się pare lat temu. Wtedy to kupiłem ledwo sprowadzonego z Niemiec MK I z dwulitrowym silnikiem i prawie pełnym wypasikiem ( była do wyboru jeszcze Vectra ale postawiłam na Mondeo). Później go sprzedałem i kupiłem MK II ale tym razem z motorkiem V6. Jestem przekonany, że jeśli będę w przyszłości zmieniał samochód to tylko na MK III. Jest to dla mnie najprzyjemniejszy samochodzik na świecie, mimo pewnych niedociągnięć, ale na to na ogół przymykam oko.
    Pozdrowionka
    w poszukiwaniu ...

  14. #33
    Ja mam starego Hachbacka. Chciałem kupić coś nowszego ale .......... itd. Czasami mnie wkurza klekotanie Zeteca ale samochodzik zbiera się do drogi w miarę żwawo. Wracając z pracy mam taki fajny ostry zakręt, w który wchodziłem już ponad setką a często gdy mi się spieszy wchodzę w niego 90-100.
    Po jakimś czasem spróbowałem to samo ze służbowym Citroenem Xantią 2,0 16V. No i stało się. Na zakręcie samochodzik zaczął mi zjeżdzać. Jakoś udało mi się przejechać ale od tej pory zauważyłem różnicę między Mondeo a urządzeniami do przemieszczania.
    Marek :metal
    MK2 KOMBI 1999, DIESEL 1.8
    MK1 HATCHBACK 1996, ZETEC 1.8 EFI (NIEBIESKI PATROL) skasowany.

  15. #34
    Kursant
    Imię
    Młynek
    Opis
    Ford Mondeo mk I
    Od
    31 Jan 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Hello!!
    Jeśli chodzi o moją przygodę z mondkiem to jak u paru klubowiczów stało się to przypadkowo!!! Jadąc już na giełde po sam. do Poznania i wiadomy już model (niby jechałem po Opla Omege) a wróciłem mkI!! Szczerze mówiąc nie wiele droższy od Opla ale jeśli chodzi o wyposażenie, wykonczenie, wygląd deski rozdzielczej na swój wiek jest autkiem naprawde fajowym!!!! Wcześniej jeździłem Mazdą 323F 1.8 DOHC i polonezem (już Caro!!! ) i tak naprawde nie ma co porównywać (poldka pomijamy)!! dwa różne auta do dwóch różnych rodzajów jazd i potrzeb!!!! Fordzik jest napewno mniej żwawy ale za to jedzie się nim wygodnie jak król w karecie do tego baaaardzo pakowny (mam combi). A jeśli chodzi o zawieszenie to fakt jest.........do bani!!!!! Fakt faktem ze mondek dla mnie jest narzędziem pracy i robi miesiąc w miesiąc po około 6tys.km. (z przyczępa) ale wymiana z przodu zawieszenia (a dokładnie simemblockow (czy jak to sie tam pisze) ) zaczyna mnie delikatnie wkurzać !!! lecz prawda jest taka Panowie że to dzieki Naszym super stanem dróg i ulic = jedno wiellkie nieporozumienie i porażka!!!! ale ogólnie jestem zadowolony ze swego zakupu, wyboru i duzej dozy w tym wszystkim przypadku!!!!! pomijam raka który zaczyna mi zżerać tylne błotniki ale nie wiem czy to u mnie tylko czy to normalne??? :zlosnik:
    pozdro
    MkI 93' 1.8 DOHC 16V ciemne szybki+CB+full maskotek w środku

  16. #35
    Zielony listek
    Imię
    Kazimierz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    31 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraków-Bieżanów

    ankieta

    A ja szukałem astry kombi i znalazłem mondeo z 93 roku i jestem bardzo z tego zadowolony. 0 rdzy,silentbloki wymieniłem,wszystko działa(klima także), w tym tygodniu montuję gaz.
    Mondeo I 93 1,6 kombi GLX + LPG Elpigaz kolor LEVANTE

  17. #36
    Kursant
    Imię
    Leszek
    Opis
    Volvo V40, Opel Frontera, Yamaha Fazer
    Od
    18 Jan 2005
    Mieszka w
    Olsztyn i okolica
    Oktanku!
    w Twojej ankiecie nie ma odpowiedzi jedynie słusznej:
    CHCIAŁEM NALEŻEĆ DO MKP - a przecież chcąc być w MKP należałoby mieć Mondeo (co nie jest wszelako warunkiem koniecznym)
    Popraw się

  18. #37
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Cytat Zamieszczone przez lesio1
    Oktanku!
    w Twojej ankiecie nie ma odpowiedzi jedynie słusznej:
    CHCIAŁEM NALEŻEĆ DO MKP - a przecież chcąc być w MKP należałoby mieć Mondeo (co nie jest wszelako warunkiem koniecznym)
    Popraw się
    jak już wcześniej pisałem miałem jeszcze dużo pytań do ankiety ale zostałem ograniczony liczbowo poza tym pytania nie mogły byc tendencyjne przecież
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  19. #38
    Kursant
    Imię
    Leszek
    Opis
    Volvo V40, Opel Frontera, Yamaha Fazer
    Od
    18 Jan 2005
    Mieszka w
    Olsztyn i okolica
    Cytat Zamieszczone przez Oktan
    ... ale zostałem ograniczony liczbowo ...
    Nu tak, widać znowu KTOŚ postanowił nam podciąć skrzydła

    Patrz, niby ten Prezes daje nam wolność wypowiedzi ... ale nie do końca ... przypomina to lizanie cukierka przez papierek


  20. #39
    zawsze chciałem miec mondeo...
    no i mam co chciałem

    spoko ,jeszcze mnie nie wkurzył,
    w zawieszeniu cos popukuje ,
    ale widzę ,ze to norma,
    po za tym kultura silnika jak widzę niezła,
    zawieszenie miód,jakies 30% wieksze mozliwe prędkosci na zakrętach od wectry której miałem ostatnio,

    pojechałem po mondka i z nim wróciłem.
    tak miało być i się udało

  21. #40
    Mk1 mam od listopada. Chcialem kupic jakas furke dla siebie, bo juz mialem dosyc dzielenia sie z bratem oplem astra i stalo sie. wpisalem do niemieckiej przegladarki kwote, ktora moglem zaplacic za bryczke, i wyswietlil sie m.in moj wymarzony mondziak. Po adresie komisu szybko skumalem gdzie to jest bo czesto wczesniej jezdzilem do niemiec. I dlugo sie nie zastanawiajac, za 3 godziny juz gonilem taksowka autobus do niemiec przyjechalem, obejrzalem, zaplacilem, wrocilem, zarejestrowalem i zwariowalem tylko to stukajace zawieszenie no i zzokle reflektory... jak na razie buja sie zawodowo i wrzucam go na gaz brc bo juz bankrutuje widzac ceny pb 4.03
    <<spotkać mnie mozna na DK-1 i A4 pomiedzy Bielskiem a Katowicami i Zabrzem>>

Podobne wątki

  1. Ankieta o CB
    By Oktan in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 13:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów