+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Central City
    resmiki, poczytaj trochę więcej...
    Właśnie jak nie ma czujnika spalania stukowego to zalecane jest właśnie stosowanie wariatora. Mondeo fabrycznie jest przystosowane do Pb95, więc nawet zalanie Pb98 powoduje mniejsze osiągi i większe spalanie a LPG ma od 103 do 110 oktanów. Oczywiście ustawiać wariator trzeba z głową i nie przesadzać z wyprzedzaniem. A przy CNG jest KONIECZNOŚĆ stosowania wariatora.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek Awatar resmiki
    Imię
    Bogdan
    Opis
    Mondeo MKII 2,5 V6
    Od
    26 Sep 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez kimura
    resmiki, poczytaj trochę więcej...
    Właśnie jak nie ma czujnika spalania stukowego to zalecane jest właśnie stosowanie wariatora.
    Czytałem, że czujnika spalania nie ma w autach, które mają "bezpieczne"mapy. Istotny też jest podobno kształt komory spalania. Czujnik jest po to, zeby opoznic zaplon kiedy dochodzi do spalania stukowego.

    Nie wiem jak to jest w przypadku Mondeo V6, dlaczego nie ma czujnika spalania stukowego. Czy dlatego, że są własnie bezpieczne mapy wtrysku, czy dlatego ze z innych powodów, jak np. kztałt komory do takiego spalania nie dochodzi.

    Obawiam się, że nadmierne przyspieszenie z wariatora mogło by spowodować wyjście poza zakres bezpiecznej pracy, nie przewidziane przez konstruktora, a przy braku czujnika spalania stukowego ECM nie ma jak się bronic przed tym, bo nie ma informacji o spalaniu stukowym. Nie wiem jakie jest bezpieczne przyspieszenie zapłonu i w polaczeniu z brakiem czujnika montaz wariatora wydaje mi sie ryzykowny.

    Chętnie poznałbym jakies argumenty podważające taki tok rozumowania bo wariator jest dla mnie interesujący. Wydawanie 200 zł na wariator, a potem ustawianie np 3 stopni, zeby nie przeholować wydaje mi sie bez sensu, a gdzie jest bezpieczna granica nie wiem.

  4. #23
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez resmiki
    Czytałem, że czujnika spalania nie ma w autach, które mają "bezpieczne"mapy. Istotny też jest podobno kształt komory spalania
    W MKIII jest, a silnik bez zmian konstrukcyjnych w porównaniu do MKII

    Cytat Zamieszczone przez resmiki
    Obawiam się, że nadmierne przyspieszenie z wariatora mogło by spowodować wyjście poza zakres bezpiecznej pracy, nie przewidziane przez konstruktora,
    Konstruktor projektując ten silnik nie przewidywał że będzie gazowany, więc jak jeździsz na LPG to już dostaje po tyłku ze względu na opóźniony zapłon.

    Cytat Zamieszczone przez resmiki
    Nie wiem jakie jest bezpieczne przyspieszenie zapłonu i w polaczeniu z brakiem czujnika montaz wariatora wydaje mi sie ryzykowny.
    Bezpieczne jest takie przy którym nie grają sprężyny zaworów, i najlepiej to ustawiać eksperymentalnie tak jak jest ze strojeniem kuchenki.

    Cytat Zamieszczone przez resmiki
    i w polaczeniu z brakiem czujnika montaz wariatora wydaje mi sie ryzykowny.
    Idąc tym tokiem, jazda na LPG bez czujnika stukowego i braku zmiany zapłonu też jest tak samo ryzykowna.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #24
    Zielony listek Awatar resmiki
    Imię
    Bogdan
    Opis
    Mondeo MKII 2,5 V6
    Od
    26 Sep 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    W MKIII jest, a silnik bez zmian konstrukcyjnych w porównaniu do MKII
    To znaczy, ze kształt komory nie zapewnia bezpieczenstwa spalania bezstukowego tylko mapy.

    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Konstruktor projektując ten silnik nie przewidywał że będzie gazowany, więc jak jeździsz na LPG to już dostaje po tyłku ze względu na opóźniony zapłon.
    Czy mogłbys tą myśl rozwinąc ?

    Cytat Zamieszczone przez resmiki
    Nie wiem jakie jest bezpieczne przyspieszenie zapłonu i w polaczeniu z brakiem czujnika montaz wariatora wydaje mi sie ryzykowny.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Bezpieczne jest takie przy którym nie grają sprężyny zaworów, i najlepiej to ustawiać eksperymentalnie tak jak jest ze strojeniem kuchenki.
    Czytałem, że kiedy juz jest spalanie stukowe a jeszcze nie słychac zawórów to w cylindrach jest już "jatka", ale szczegółów nie nam i nie potrafie udowodnic tego.

    Cytat Zamieszczone przez resmiki
    i w polaczeniu z brakiem czujnika montaz wariatora wydaje mi sie ryzykowny.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Idąc tym tokiem, jazda na LPG bez czujnika stukowego i braku zmiany zapłonu też jest tak samo ryzykowna.
    Pod względem spalania stukowago chyba nie, bo w tym przypadku silnik zestrojony jest pod gorsze pod tym wględem paliwo czyli benzyne.

  6. #25
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Central City
    Nie ma tak zwanych "bezpiecznych map", może być silnik przystosowany do paliwa Pb91, Pb95, Pb98 i takiego paliwa należy się trzymać. Chcąc lać inne paliwo należy ustawić mapę za pomocą mostka kompensacyjnego jeśli takowe istnieje. Jeśli nie ma mostka to zaleca się jeździć na Pb95. Tak jest np u mnie.

    Jak wiadomo wielu z nas ma LPG w autkach i dlatego nasze silniki dostają po d..pie, ale głównie przez to że gaz się wolniej spala i płomień pozostaje nawet do momentu otwarcia zaworów wylotowych, przez co się często wypalają. Dlatego zaleca się stosowanie wariatora.

    Jak jest czujnik spalania stukowego to nie ma właśnie za bardzo sensu stosowanie wariatora bo sterownik sam przyspieszy zapłon jak tylko możliwe do chwili jak zacznie pojawiać się spalanie stukowe. Tak mi się wydaje...

  7. #26
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez resmiki
    Netoper napisał:
    Konstruktor projektując ten silnik nie przewidywał że będzie gazowany, więc jak jeździsz na LPG to już dostaje po tyłku ze względu na opóźniony zapłon. Smile


    Czy mogłbys tą myśl rozwinąc ?

    PCM nie mając możliwości przestawienia zapłonu zapodaje iskrę jak do benzyny, a w przypadku gazu powinien być zapłon przyśpieszony.
    A co powoduje zbyt późny zapłon, to w necie bez problemu wynajdziesz dokładniejsze info niż ja bym to opisał.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #27
    Zielony listek Awatar resmiki
    Imię
    Bogdan
    Opis
    Mondeo MKII 2,5 V6
    Od
    26 Sep 2009
    Mieszka w
    Rzeszów

    Re: [MK2] Wariator Stag TAP 01

    No i zamontowalem wariata

    Wczoraj przyszedł. Chwila pracy lutownicą i po sprawie. Wgraem soft na którym mogę stroic na mapie 3D. Podłaczyłem go pod TPS. Ustawiłem 8 stopni przy 800 obr/min schodzace liniowo do zera stopni przy 4 krpm.
    Wrazenia są takie, że czuć wzrost mocy w zakresie 2 - 4 k rpm. Nie jest to jakis oszalamiajacy wzrost mocy ale trudno go nie zauwazyc. Troszke mocniej trzeba trzymac glowe na karku podczas przyspieszania , ale nic za darmo. Teraz troszke glosniej mruczy silnik w tym zakresie, ale nic nie dzwoni. Niestety nie sprawdzilem map Staga przed montazem wariata, a po montazu i jezdzie probnej stwierdzilem, ze sa rozjechane. Skrocily sie czasy wtrysku na LPG o ok. 10%.
    Zauwazyłem tez, ze wiekszy wzrost przyspieszenia jest przy mniejszym otwarciu przepustnicy niz przy wiekszym, ale wynika to pewnie z tego ze ECU przy wiekszym otwarciu automatycznie zmniejsza kat wyprzedzenia, co mialem okazje stwiedzic analizujac parametry z pracy mojego silnika podczas jazdy.

    Rewelki nie ma, ale tez nie zaluje zakupu. Zobacze w dluzszym okresie co bedzie ze spalaniem. Sadzac po czasach wtrysków, gdyby tylko uzywac obrotów do 4 krpm to jest szansa na max 10%, bo powyzej 4 krpm nie dziala.

    Gdyby ktos mial doswiadczenia z mapami w mondku V6 to chętnie bym je poznał.

    Edit:
    Dzis (następnego dnia) przepiąłem wariator spod TPS na przepływomierz. W sumie chodzo o to zeby zbadac obciążenie silnika, a nie wcisniecie pedału przyspieszenia.

  9. #28
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Central City
    Ja mam nadzieję że wkrótce zakupię.

    Cieszę się że pozytywne rezultaty są

  10. #29
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MONDEO MK3 DURATEC 1.8
    Od
    13 Nov 2010
    Mieszka w
    Pałuki
    Witam. Jestem posiadaczem mondeo mk3 (2001) silnik 2.0 benzyna. Możecie coś więcej napisać jak wasze wariatory? Czy mieliście jakieś negatywne skutki montażu tego urządzenia? Może jakieś porady? Czy jak mam czujnik stukowy to ma sens montować wariator?
    Ostatnio edytowane przez Hari7777 ; 20-08-2018 o 11:18

  11. #30
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hari7777 Zobacz posta
    Czy jak mam czujnik stukowy to ma sens montować wariator?
    Raczej nie ma sensu, bo dużo nie skorygujesz, i przy tej mocy silnika efekt mało odczuwalny będzie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #31
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MONDEO MK3 DURATEC 1.8
    Od
    13 Nov 2010
    Mieszka w
    Pałuki
    Dzięki za odpowiedź. Mam instalację lpg i bardziej mi zależny na ochronie silnika (wypalanie zaworów) - stad moje zainteresowanie tym urządzeniem.

  13. #32
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hari7777 Zobacz posta
    zależny na ochronie silnika (wypalanie zaworów)
    Dobrze wyregulowana kuchenka przede wszystkim i brak lewego powietrza.
    lepiej żeby była ciut bogatsza mieszanka niż uboga, bo uboga wypala zawory i uszczelkę głowicy, i nie ma co sobie głowy zawracać wariatorem.
    Inna sprawa że osobiście (do tego konkretnego silnika) jakbym w śmiesznych pieniądzach (40-50zł) trafił rozsądny wariator to chyba dla ciekawości bym go wrzucił.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #33
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MONDEO MK3 DURATEC 1.8
    Od
    13 Nov 2010
    Mieszka w
    Pałuki
    No właśnie i mnie też to ciekawi... Jeśli nadejdzie ten czas, że się na to zdecyduję to nie omieszkam napisać.

Podobne wątki

  1. [MkII] Stag 4 czy Stag 300 do Mondeo 2.0
    By Jkmaxim in forum LPG
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-05-2012, 09:44
  2. [MkII] Upgrade STAG 300+ do STAG premium
    By Rogaleskoo in forum LPG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 01:50
  3. [Zetec][MK1] [MK2] Pb98 i wariator
    By kimura in forum Tuning
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 16:51
  4. [MkI] stag 200
    By sebkra in forum LPG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2006, 22:27
  5. [MkII] wariator
    By Kleber in forum LPG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-03-2006, 22:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów