+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 146kM
    Opis
    Mondeo 1.6 16V 94r
    Od
    09 Sep 2009
    Mieszka w
    Oisztynek

    [MkI]Modyfikacja konsoli

    Witam. Mam takie pytanie, może ktoś orientuje się czy i jak można zdemontować konsolę środkową, nie chodzi mi o cała konsolę tylko o to plastikowe pomalowane, czyli to pod ręcznym, popielniczka, regulacja nawiewu i przełączniki świateł. Można to zdemontować czy nie, jako że wygląda już to nie najlepiej chiałem ją okleić folią. Będę wdzięczny za jakiś opis, próbowałem tą część przy ręcznym zdemontować ale nie idzie tego zdjąć z tunelu.
    Ostatnio edytowane przez ery ; 30-04-2011 o 21:50

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    pewnie, że można zdemontować wszystko To pod ręcznym to jest przyklejone do tunelu środkowego. Od włącznika swiateł wyciągniesz spokojnie nawet bez użycia narzędzi, od góry podważyć palcami i wyskakuje z zatrzasków, z konsolą na środku to najpierw trzeba popielniczkę odkręcić, bo pod nią są śruby schowane, a jak to zrobisz to dalej będziesz już wiedział jak to ściągnąć.
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  4. #3
    Kursant
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 146kM
    Opis
    Mondeo 1.6 16V 94r
    Od
    09 Sep 2009
    Mieszka w
    Oisztynek
    Dzięki Tyberiusz, pobawię się i zobaczę co wyjdzie ale to po wypłacie, kijowo wygląda sprawa z tunelem środkowym widzę, normalnie go oderwać i potem przykleić na jakiś klej tak ? Masz jakiś patent na demontaż tego bez destrukcji ??

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Kraja
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK3 black hatch tdci
    Od
    16 Nov 2006
    Mieszka w
    Białystok/Olecko
    ciężko będzie oderwać, przynajmniej w mk2 u mnie był pardzo dobrze zgrzany z tunelem..


  6. #5
    Kursant
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 146kM
    Opis
    Mondeo 1.6 16V 94r
    Od
    09 Sep 2009
    Mieszka w
    Oisztynek
    no tył mi prawie sam odszedł ale boję się że jak będę ciągnął za mocno to połamię to w cholerę. Może spróbuję okleić bez wyciągania tego choć z wyciągniętym byłoby łatwiej...

    Orientuje się ktoś może czy jak najprościej wymienić osłony ręcznego i lewarka biegów ? Żeby wymienić osłonę ręcznego trzeba zapewne cały tunel zdemontować ? I jak się ściąga gałkę biegów ??

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Gałkę odkręcasz tak jak odkręcasz butelkę. Może stawiać opór ale odkręci się napewno.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Józef
    Opis
    MKI 1,8 16v CLX '93
    Od
    17 May 2009
    Mieszka w
    Olesno
    ja u siebie ukręciłem gałkę tzn. sama guma mi w rekach została nic się nie odkręciło ,a konsolę może pomaluj na czarno zamiast oklejać pseudo carbonem

  9. #8
    Kursant
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 146kM
    Opis
    Mondeo 1.6 16V 94r
    Od
    09 Sep 2009
    Mieszka w
    Oisztynek
    Dzięki panowie, może ją maznę tylko i nie będę oklejał bo może i fajnie by wyglądało ale za dużo demontażu bo przecież jeszcze górna część deski też by musiała zostać oklejona. Za dużo roboty niestety.

  10. #9
    ja mam zamiar okleić matowym czarnym konsolę i wszystko wokoło zegarów - demontaż bardzo prosty

    jeśli chcesz zdjąć i wymienić mieszek drążka zmiany biegów to wyciągasz popielniczkę i pod nią jest fragment ramki, podnosisz do góry i wyskakuje z zaczepów, pod gałką od środka mieszka jest opaska zaciskowa - przecinasz i przechodzi mieszek przez gałkę ... co do ręcznego to jeszcze nie wiem bo nie rozbierałem ...




    PS. "carbon" się ściera - to wygląda ładnie przez 2-3 miesiące - miałem w VW i właśnie przy tunelu się wycierało. Mam nadzieję że czarny mat (taki jak na słupki) będzie się ładniej prezentował i dłużej wytrzyma

    jak będę rozbierał i oklejał to fotki wrzucę

  11. #10
    Kursant
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 146kM
    Opis
    Mondeo 1.6 16V 94r
    Od
    09 Sep 2009
    Mieszka w
    Oisztynek
    No z mieszkiem biegów nie będzie problemów, gorzej z ręcznym, pozatym kupiłem mieszki ale wiadomo bez ramek i muszę sprawdzić czy da się je jakoś przełożyć.

    Jak zrobisz zdjęcia to wklejaj, chętnie obadam jak ci wyszło.

Podobne wątki

  1. [MkI] Modyfikacja wydechu... z 2.5 do 2.0?
    By Jacob_ in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2013, 00:31
  2. [MkI] zestaw, modyfikacja?
    By zbig1975 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 17:36
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 03:43
  4. [MkII] modyfikacja alu 16"
    By marcinoo006 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 16:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów