+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 19 z 36 PierwszyPierwszy ... 915161718192021222329 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 705
  1. #361
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    to też nie jest do końca tak: traci na tym producent. zobacz jak cenne na rynku są auta toyoty czy hondy, tylko ze względu na bezawaryjność.
    są cenione na rynku wtórnym! Na tym producent nie zarabia. Producentom po prostu nie opłaca się produkować trwałych aut (cykl życia produktu). Z auta ma być zadowolony jego pierwszy klient i tyle - bo to on kupi w salonie kolejny i będzie go w ASO serwisował.

    Gdyby producenci chcieli zrobić nam dobrze i tworzyć trwałe auta to założenia produkcyjne pozostałyby jak w mercedesie "beczce" czy jego następcy W124. Obecna komplikacja technologiczna służy zwiększeniu bezpieczeństwa, zwiększeniu mocy, zminiejszeniu spalania (na papierze?), zmniejszeniu kosztu produkcji, utrudnieniu napraw w nieautoryzowanych serwisach, ale nigdy do wydłużenia żywotności.

    ---------- Post added at 11:37 ---------- Previous post was at 11:33 ----------

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Bo w wiekszości przypadków nie znamy historii auta,nie wiemy ile tak naprawdę miało(ma) przebiegu,jak było eksploatowane-czy nie wydarzyło się jakieś przegrzanie silnika.
    w moim zapewne przegrzanie wystąpiło - jaki był jego powód nie wiem (przebieg był pewny bo brałem auto z firmy). Czy to pałowanie do odcięcia, czy ciśnięcie z max RPM na dłuższych odcinkach, czy nie sprawdzanie ubytków oleju. Natomiast wiem, że w każdym przypadku lepszy olej lepiej ochroniłby w tych warunkach silnik - a co za tym idzie może silnik nie wymagałby wymiany. Tak sobie mogę pogdybać.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #362
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    Na tym producent nie zarabia
    zarabia, zarabia
    obecnie przy tak dużej ilości prywatnych serwisów i firm produkujących zamienniki, aso raczej traci niż zyskuje.
    a renoma marki, jaka krąży na rynku, mimo tego, że często jest to legenda, robi swoje - czym takim zachwyca ludzi toyota auris że ją kupują? no chyba nie wyglądem lub ceną.

  4. #363
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    zarabia, zarabia
    obecnie przy tak dużej ilości prywatnych serwisów i firm produkujących zamienniki, aso raczej traci niż zyskuje.
    a renoma marki, jaka krąży na rynku, mimo tego, że często jest to legenda, robi swoje - czym takim zachwyca ludzi toyota auris że ją kupują? no chyba nie wyglądem lub ceną.
    no ja mam inne zdanie ale odbiegliśmy od tematu

  5. #364
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    Natomiast wiem, że w każdym przypadku lepszy olej lepiej ochroniłby w tych warunkach silnik - a co za tym idzie może silnik nie wymagałby wymiany. Tak sobie mogę pogdybać.
    Tu się mogę zgodzić ale nie znając historii auta raczej już silnika nie uratujemy (co najwyżej przedłużymy agonię) stosując olej lepszy.
    Tylko jaki jest lepszy???

    Bo w całym forum jest jeden wielki galimatias.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #365
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Tylko jaki jest lepszy???
    właśnie.
    jeżdżę przeważnie trasy - tak więc 5w40?
    ale w tygodniu robię krótki wypady do sklepu czy lekarza - tzn. że lepiej 5w30?
    w którym przypadku silnik bardziej dostanie: jeżdżąc po mieście na 5w40 czy w trasie 5w30?

  7. #366
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Tylko jaki jest lepszy???
    do jednoznacznej odpowiedzi nigdy nie dojdziemy. Ile aut/właścicieli tyle opinii. Sądze, że nie ma na forum (o ile w ogóle są) osób które przetestowały wiele olei z i bez norm fordowskich we wszystkich jednostkach forda z ostatnich powiedzmy 15 lat w skrajnych warunkach (bo takie sa de facto istotne i mają realny wpływ na kondycję silników).

    Nie liczą się tysiące motogodzin wypracowane w optymalnych warunkach i przy małym małym obciążeniu. Na żywotność silnika mają istotny wpływ te skrajne, które każdemu mogą się zdarzyć a trwają bardzo krótko w stosunku do całego życia silnika -> pałowanie na zimno czy zerwanie filmu olejowego przez utrzymywanie wysokich obrotów/wysokiej temperatury.


    Wielokrotnie spotkałem się z opinią (na forum i poza nim), że po co lać super oleje itp skoro używam auta do zwykłej jazdy, nie jeździę po torze, a przecież staram się korzystać z motoryzacji świadomie. - właśnie dla tych krótkotrwałych niekorzystnych warunków (do których przecież nie dążymy), które niespostrzeżenie się przytrafiają.

  8. #367
    rustin
    Gość
    Super olej to nie taki który jest 5w40 czy 5w40 a 5w30 to badziewie bo może być całkiem inaczej. Zależy wszystko z czego jest zrobiony tzn na jakiej bazie.

  9. #368
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    sami producenci olejów naciągają czasoprzestrzeń informując o swoich produktach. Większość "full syntetyków" to HC, a nie prawdziwie syntetyczna baza ale o tym przecież potencjalnym klientom nie powiedzą. Do tego jeszcze tak popularna swego czasu formula E od motorcrafta. "Olej półsyntetyczny o właściwościach syntetyka" hahahhahaha

  10. #369
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    tzn na jakiej bazie.
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    Większość "full syntetyków" to HC, a nie prawdziwie syntetyczna baza
    ale czy jako kierowcy nie wnikacie zbyt daleko?
    wiem, że to dla zdrowia silnika i waszego spokoju ducha, ale czy tak samo sprawdzacie skład materiałów z których wykonane są klocki hamulcowe, tarcze, amory, sprężyny?

    czy różnice pomiędzy markowymi olejami są na tyle duże, że zauważyłbym jakiekolwiek zmiany w pracy silnika od zmiany do zmiany oleju?

  11. #370
    rustin
    Gość
    Dobrze o tym wiem , ale w kartach wszystko jest napisane.

    ---------- Post added at 12:46 ---------- Previous post was at 12:46 ----------

    Tak,miałem zalany chyba castrol i potem ravenola , całkiem inny silnik.

    ---------- Post added at 12:47 ---------- Previous post was at 12:46 ----------

    nawet żona zauważyła , że ciszej pracuje

  12. #371
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Dobrze o tym wiem , ale w kartach wszystko jest napisane.
    nawet kiedyś je czytałem (z twojego linku )
    tylko jak te dane porównywać - że ten ma 3 parametry lepsze, a tamten 4? no i? skoro producent silnika nie określił jaki jest idealny olej dla danego motoru?

  13. #372
    rustin
    Gość
    Jak to nie określił? Producent właśnie określił HTHS i aby nie był lowsaps.
    Druga sprawa , że lepszy olej będzie na PAO niż na bazie mineralnej.

  14. #373
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    określił HTHS i aby nie był lowsaps.
    to najistotniejszy wskaźnik?
    skoro tak, to po co dywagacje o olejach, skoro motocraft chyba spełnia te wymogi?
    wskaźnik ten ma jakieś tam granice 2.9-3,5??? który olej bedzie lepszy: blizej 2,9 czy 3,5?

  15. #374
    Niedzielny kierowca Awatar Patriarcha
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Jan 2012
    Mieszka w
    Zabrze
    Wpisów
    6
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Jak to nie określił? Producent właśnie określił HTHS i aby nie był lowsaps.
    Druga sprawa , że lepszy olej będzie na PAO niż na bazie mineralnej.
    A podajcie jakieś przykłady, dla tych co weszli w ten temat aby poznać odpowiedź na pytanie, co zalać?
    FORD FORMULA F 5W-30

    Motorcraft XR SYNTH 5W30

    Te dwa są budżetowe i moim zdaniem można zalewać.
    A jeżeli ktoś chce więcej zainwestować w olej to:
    Millers Oils XF Longlife ECO 5w30

    Gulf Formula FS 5W-30

    Liqui Moly LEICHTLAUF SPECIAL F 5W-30
    Portfolio Grupy Śląskiej MKP's 2014 Calendar in - done.
    No matter how many people may be watching, you do the right thing.


  16. #375
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    założona przez forda norma HTHS to dla mnie największy ból w doborze oleju - bo z góry zakłada słabe utrzymywanie się filmu olejowego w wysokich temperaturach

  17. #376
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Patrząc po specyfikacjach olejów wymienionych w tym wątku, to moje typy to: Gulf FS, Ravenol FO i Lotos Quazar F, ale ma wyższą cenę, oczywiście wszystkie 5w30. FORD FORMULA F 5W-30 i Motorcraft XR SYNTH 5W30 brak specyfikacji, więc nie mam jak porównać parametry. Millers Oils XF Longlife ECO 5w30 słaby CCS i temp. płynięcia. Liqui Moly LEICHTLAUF SPECIAL F 5W-30, parametry ok, szkoda tylko że nie ma w karcie podanego CCS, ale po za tym wart uwagi. Taka jest moja opinia wysnuta z tego wątku

  18. #377
    rustin
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    założona przez forda norma HTHS to dla mnie największy ból w doborze oleju - bo z góry zakłada słabe utrzymywanie się filmu olejowego w wysokich temperaturach
    według mnie nie, sprawdź sobie temp oleju jaka jest w lecie na oleju 5w40 a 5w30 to się zdziwisz czy traci film, nie mówimy to o ciągłej jeździe rajdowej i pałowaniu

    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    to najistotniejszy wskaźnik?
    dla forda prócz normy tak. ale nie dla oleju , tzn ważniejsze jest na jakiej bazie powstał.

  19. #378
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    nigdy nie zdarza ci sie palowac auta?

    ---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:43 ----------

    ja nie obawim sie o ochronę silnika jadąc jednostajnie 90km/h na 5 biegu. Dzięki super olejowi i jego właściwościom nie obawiam się również maxymalnie dynamicznego yprzedzania kolumny aut jadąc zapakowaną furą

  20. #379
    rustin
    Gość
    Co to jest pałowanie dla Ciebie? Jazda 1,2,3,4 do czerwonego pola i tyle było , prawda? Czy może non stop tak jeździsz jak w wyścigach do czerwonego pola? Zapewniam Cię , że jazda taka tzn co wcześniej napisałem, nie spowoduje, że olej będzie tracił film olejowy i 5w30 będzie miał większą temp niż 5w30 bo to nie jest pałowanie. Pałowanie to jakbyś go przez kilka kilometrów tak katował do czerwonego pola a nie raz na kilka dni czy przy wyprzedzaniu chwilę gdzie wejdzie pod koniec rmp i zmiana biegu.

    ---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    Dzięki super olejowi i jego właściwościom nie obawiam się również maxymalnie dynamicznego yprzedzania kolumny aut jadąc zapakowaną furą
    ja się tego też nie obawiam na 5w30. Jak mówiłem , sprawdź temp oleju i dopiero pisz, że nie da rady podczas dynamicznego wyprzedzania.

  21. #380
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    A tak w sumie to czemu akurat 5W....? - no tak - lepsza ochrona przy rozruchu i w niskich temperaturach.
    Ale jak to się ma do tego rodzaju testów? (to juz było ale powrócę)
    Własny MKP
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...je-fotorelacja
    I ten -"światowy":
    http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

    Jednak 10W też "swoje robią"
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. Piknik Forda (Spotkanie fanów Forda w Warszawie)
    By Administrator in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 10:23
  2. [All] Nowe oleje dla Forda od Castrola
    By MacieqZST in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 20-06-2009, 22:04
  3. [MkI] Kto robi oleje dla forda?
    By Golden in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-10-2006, 06:58
  4. [MkI] Oleje Forda w sklepie motoryzacyjnym
    By Gaduliks in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-09-2006, 15:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów