+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo MK3
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka

    [MkIII]Co polecacie ¿eby da³o siê przymocowa2 lub 3 rowery d

    Zamierzam troszeczkê bardziej aktywnie spêdzaæ czas wolny i wymy¶li³em ¿e najlepsze bêd± wyprawy rowerowe. Teraz kombinuje gdzie zainstalowaæ rowery. Na dach czy na klapê baga¿nika. Dodam ¿e mam sedana a w³a¶ciwie hatchback-a bo podnosi siê klapa z szyb±. Czy s± relingi do monta¿u w sedanie?. Porad¼cie jaki najlepszy sposób.
    Pozdrawiam i liczê na porady do¶wiadczonych praktyk±.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar ROMEO
    Imiê
    Romuald
    Opis
    MKIII TDDI 2002
    Od
    29 Apr 2009
    Mieszka w
    S³awoborze /k .¦widwina/

    Witam

    Masz hak to hyba najlepiej na hak ,a jak nie masz to mo¿na kupiæ na dach kupujesz normalny baga¿nik do montarzu na dachu i dokupujesz uchwyty na rower mo¿na tez chyba kupiæ komplet . Ja jednak bym zamontowa³ na chaku,, tylko do baga¿nikma jest ciêzki dostêp.Powodzonka
    I wszystko jasne... !!

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mondeo mk 4
    Od
    05 May 2010
    Mieszka w
    Lublin

    rowerki

    witam
    kolego ja wozi³em rowery na baga¿niku dachowym i na klapie tylnej
    moim zaniem lepiej siê przewoi na dachu musisz zakupiæ sobie zwyk³y baga¿nik jak pisa³ kolega na relingi zamontowaæ uchwyty na rowerki i bêdzie super

  5. #4
    Klubowicz Awatar basil
    Model
    Fiesta w kop³akach
    Silnik
    Diesel
    Od
    05 Oct 2006
    Mieszka w
    Jelcz-Laskowice
    relingów do liftbacka , sedana nie widzia³em. Proponujê dobry baga¿nik - wkrêcany na ¶ruby w miejsca monta¿owe i dobre uchwyty. Ten bagier chyba max 70 kg mo¿e utrzymaæ.
    Nie szar¿owaæ, sprawdziæ co jaki¶ czas czy siê nic nie obluzowa³o i je¼dziæ.

    Ja mam belki thula i jestem zadowolony ( box , windsurfing)
    Nale¿ê do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek w V6
    MOC za¶ jest wszystkim, powoduje ¿e ludzie którzy nigdy nie widzieli tego co ja, widz± nawet to czego ja nie widzia³em

  6. #5
    Administrator Awatar Kotot
    Imiê
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    A ja dopiszê siê jeszcze do poruszonych przez Basila uchwytów. Ze swojej strony proponujê raczej mocowanie roweru za widelec, odpadn± niespodzianki ze zdartym lakierem z ramy roweru. Taki typ mocowania poleca³bym zw³aszcza je¿eli postanowicie przewie¼æ np. rower z mocno odchudzon±, cieniowan± ram± alu albo z kompozytu. Obejma ³api±ca za doln± rurê przedniego trójk±ta mo¿e zrobiæ takiej wy¿y³owanej ramie spore kuku, bo (je¶li kto nie wie) lekkie ramy aluminiowe mo¿na gnie¶æ w rêce prawie jak puszkê po piwie

  7. #6
    Poch³aniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN By³o Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudzi±dz
    A ja polecam na klapê baga¿nika lub na hak holowniczy. Zdecydowanie autko mniej spali i lepiej siê prowadzi (mniejszy opór i nizej polo¿ony ¶rodek ciê¿ko¶ci).

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2006 TDCI 2.0 130KM
    Od
    02 Jul 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Podbijê antyczny w±tek, bo stojê przed pytaniem jaki baga¿nik kupiæ, a potrzebujê go pilnie.
    Czy kto¶ u¿ywa³ uchwytu / baga¿nika NORAUTO co siê zwie NORBIKE 3 ??
    Tak, wiem. Znam wiele opinii na temat tego jak to gniecie klapê, rysuje lakier, ale obok tych, pewnie szczerych, opinii s± jeszcze takie, które mówi±, ¿e to wszystko kwestia dobrego monta¿u i odpowiedniego modelu auta.
    Mój mondek MK3 2006 kombi nie ma haka. Zastanawiam siê co lepsze w moim przypadku na 1 rowerek dzieciêcy, ewentualnie + jeden terenowy doros³ego MTB: dach, czy klapa.

    P.S. w instrukcji uchwytu Norauto napisane, ¿e pasuje do MONDEO 2 BREAK (?) to chyba nomenklatura francuzka na mk3 kombi z tego co widzê o google (?)

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez ber66 ; 03-07-2016 o 19:32

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imiê
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Je¶li jeden dzieciêcy i jeden dla doros³ego...no przeca to kombi.Ludzie tym ceg³y wo¿±,a Ty bracie chcesz uchwyty na dwa rowerki zak³adaæ? Tyln± kanapê sk³adasz i mo¿esz nawet spaæ obok tych rowerów Jednym s³owem pakuj je do kufra i z g³owy.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez mondasMKP Zobacz posta
    Je¶li jeden dzieciêcy i jeden dla doros³ego...no przeca to kombi.Ludzie tym ceg³y wo¿±,a Ty bracie chcesz uchwyty na dwa rowerki zak³adaæ? Tyln± kanapê sk³adasz i mo¿esz nawet spaæ obok tych rowerów Jednym s³owem pakuj je do kufra i z g³owy.
    Nie wiadomo mo¿e tylnia kanapa potrzebna byæ i baga¿y du¿o

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imiê
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mondasMKP Zobacz posta
    Je¶li jeden dzieciêcy i jeden dla doros³ego...no przeca to kombi.Ludzie tym ceg³y wo¿±,a Ty bracie chcesz uchwyty na dwa rowerki zak³adaæ? Tyln± kanapê sk³adasz i mo¿esz nawet spaæ obok tych rowerów Jednym s³owem pakuj je do kufra i z g³owy.
    Nie wiadomo mo¿e tylnia kanapa potrzebna byæ i baga¿y du¿o
    Mario,ale o tym kolega nie pisa³.No ale te¿ tak mo¿e byæ.Osobi¶cie wybra³ bym konstrukcje na hak z ty³u auta.Widzia³em kiedy¶ jak ¿e Skody z dachu spadaj± rowery (3szt) wprost pod tira.Nie wiem dla czego spad³y...by³em w trakcie wyprzedzania tego tira,a przed nim by³a Skoda.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2006 TDCI 2.0 130KM
    Od
    02 Jul 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mondasMKP Zobacz posta
    Je¶li jeden dzieciêcy i jeden dla doros³ego...no przeca to kombi.Ludzie tym ceg³y wo¿±,a Ty bracie chcesz uchwyty na dwa rowerki zak³adaæ? Tyln± kanapê sk³adasz i mo¿esz nawet spaæ obok tych rowerów Jednym s³owem pakuj je do kufra i z g³owy.
    Nie wiadomo mo¿e tylnia kanapa potrzebna byæ i baga¿y du¿o
    Dok³adnie. Jeste¶my jedn± z tych rodzin, które zabieraj± rzeczy na zapas ponad miarê St±d w ogóle wybór pad³ na Mondeo Hangar nie baga¿nik, ale w baga¿niku wózek Emmaljunga w dwóch czê¶ciach + torby. Na tylniej kanapie dwa foteliki a na nich dwa diab³y Z przodu kolejne dwa diab³y, czyli my I naprawdê ju¿ nie ma jak tam upchaæ rowerka na 20'' ko³ach, nawet po odkrêceniu przedniego.

    Haka/haku niestety nie mam. Sprawa do¶æ pilna i liczy³em, ¿e kto¶ jednak ma do¶wiadczenia z produktami norauto dla rowerów i otrzymam opiniê, ¿e tak powiem, z pierwszej rêki. Opinii ró¿nych i o dachowych i o klapowych naczyta³em siê sporo i ¿adne mnie nie uspakajaj±
    Ostatnio edytowane przez ber66 ; 03-07-2016 o 20:20

  13. #12
    Poch³aniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imiê
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Ja mialem bagaznik na tylna klape (exodusa) i niestety mimo ogromnych staran bardzo latwo uszkodzic lakier.

    W tej chwili mam bagaznik na dach thula i chyba jest to lepsza opcja.



    Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

  14. #13
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Mam do mojego kombi belki na relingi kupione na wyprzeda¿y w Holandii za 10 euro i do tego dokupione dwa najtañsze uchwyty rowerowe (w Auchanie po bodaj¿e 35 pln/szt).U¿ywam tego czêsto od ³adnych kilku lat nawet na d³ugich trasach (najd³u¿sza 1200 km w jedn± stronê z jednym rowerem) i nigdy nic siê powa¿nego nie sta³o-pomijam sprawê urwania siê roweru w Poznaniu podczas I Rajdu MKP (rower zahaczy³ o nisko rosn±c± ga³±¼) na szczê¶cie oby³o siê bez szkód.
    Na dowód za³±czam zdjêcia:
    W Auto Watin Poznañ podczas I rajdu MKP w r 2011

    Podczas tankowania w Niemczech

    I u celu w Holandii po przejechaniu 1200km


    Dodatkowo: ta konstrukcja pod rowerem to baga¿nik typu "imperial" do Forda Transita który wioz³em z Polski dla syna do jego auta (tego obok mojego).
    Wniosek:nie warto inwestowaæ w markowe belki i uchwyty gdy¿ nawet najtañsze prawid³owo zamontowane doskonale daj± radê (pomijam brak "szpanu")
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 03-07-2016 o 22:23



  15. #14
    Zielony listek Awatar albercik
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK2 2.5 Ghia
    Od
    05 Sep 2010
    Mieszka w
    Brodnica

    Belki dachowe do kombi jakie polecacie?

    Witam. Panowie potrzebujê kupiæ belki dachowe do mojego kombiaka mk2. Przeszukalem allegro i znalaz³em kilka rodzajów. I teraz nie wiem czy kupiæ takie niskie czy z wysokimi stopami albo czy dedykowane niby do mk2 czy uniwersalne.
    Te niby dedykowane s± w okolicach 350z³ a uniwersalne do 200z³. Nie patrzê na cenê tylko na funkcjonalno¶æ?
    Wrzucam kilka przyk³adowych linków:
    1. Uniwersalne http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6177107002
    2. Niskie dedykowane http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6245714862
    3. Wysokie dedykowane http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5276228369
    Pomo¿e kto¶ co¶ wybraæ? Bo sam ju¿ niewiem.
    Aha belki ogólnie kupujê z przeznaczeniem do boxa dachowego.
    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez albercik ; 05-07-2016 o 18:40
    Teoretycznie praktyka nie sprawdza siê w praktyce ale praktycznie teoretyka sprawdza siê w praktyce...

Podobne w±tki

  1. [MkII] kierownica MkIII w MkII -da³o by rade??
    By obi1canobi in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2008, 19:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów