+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3 tdci
    Od
    10 Oct 2006
    Mieszka w
    Chojnice

    [MkIII]Tuleje tylnego zawieszenia sedan

    Witam,
    Mam ten problem że coś mi hałasuje podczas przejeżdżania przez nierówności ale większe typu spowalniacze krawężniki studnie. Jak śmigam po ulicach i są poprzeczne mniejsze nierówności to w ogóle nic nie hałasuje ale przy większych jest jakiś odgłos ale nie żaden metaliczny takie zabujanie na amorkach no i pod obciążeniem bardziej czuć. Byłem u dwóch mechaników na stacji diagnostycznej amorki sprawne, linka ręcznego umocowana, gumy stabilizatora wymieniłem sam wczoraj ale objaw nadal pozostał. Czy mogą to być TULEJE TYLNEGO ZAWIESZENIA ? Kilka pytań

    1. Ile ich jest ? ( chyba 4 o ile się nie mylę)
    2. Czy potrzebny jest jakiś klej do ich umocowania ?
    3. Czy po wymianie należy ustawić zbieżność ?
    4. Czy jest coś co powinienem wiedzieć na ten temat ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    sprecyzuj które tuleje? bo jeśli pytasz o tuleje tylnej belki/ramy zawieszenia to rzeczywiście są one wklejane ale jeśli myślisz o wahaczach to tylko wystarczy na wcisk.
    wahacze? http://ford-esklep.pl/index.php?prod...02&cat_id=1369
    czy tuleje belki? http://ford-esklep.pl/index.php?prod...86&cat_id=1369

    przy obu wahaczach poprzecznych da radę wymienić same tulejki (4 szt. na stronę) a z tego co widzę to są to tuleje o nr finis 6829045 w serwisie 26,88 zł za szt. w sklepach oryginał 23-25 zł a zamienniki wcale nie są dużo tańsze.
    W wahaczu tylnym podłużnym też można wymieniać tuleje ale symboli nie znam.

    w ostateczności możesz kupić zamienniki i wymienić całe wahacze ale ja osobiście wolę wymienić same tuleje na oryginalne niż po 10 tys. km kupować nowe wahacze bo zamienniki często nie wytrzymują takiego przebiegu jak oryginały. sprawdziłem to już na sobie. dość powiedzieć że w focusie którego mam również zamienniki przednich wahaczy wytrzymały mi niecałe 10 tys. km. później wstawiłem oryginalne (ca. 2 razy droższe) i już mają przebieg ok 60 tys. i nic się z nimi nie dzieje (mechanik twierdził że wytrzymają 100 tys)

  4. #3
    Zielony listek Awatar Markowka
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Apr 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    U mnie tez tak było. Na poprzecznych nic nie było słychać, a jak tylko jakies większe sie pojawiły to stukało z czasem coraz mocniej. Wlazłem pod samochód wziołem łomik no i okazało sie ze jedna tuleja ramy tylnego zwieszenia puściła. Wymieniłem na niemieckie zamienniki troche drogie, i jak ręką odjął. Trza posprwdzać wszystko i napewno wyjdzie.
    Było Mondeo MKII 2.0 Pb+LPG Zetec. Sedan 1998 GHIA
    Było Mondeo MKIII 2.0 Pb+LPG Duratec. Sedan 2001. Pakiet RS.
    Jest Mondeo mk IV Titanium 2.0 benzyna

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCi125/151KM,349/392N
    Opis
    Mondeo '06 2.0 TDCi HPCR (DPF) V-Tech 151 KM 392 N
    Od
    17 Oct 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Sprawdz czy to nie gorne mocowania mcpersonow-ja tez podobnie mialem i myslalem,ze tuleje, wymienilem i nic dalej lipa, wyszlo pozniej ze prz prawe gorne mocowanie rozklekotane ( a nioslo po aucie jakby z tylu bylo! )
    pzdr
    AndiK
    ulepszone/wypasione Ambiente

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ale przecież było z tyłu tyle, że trochę wyżej
    http://ford.sklep.pl/pl,product,1489...,os,tylna.html

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    podpinam się pod tema tulei belki, bo z tego, co wiem, to to najczęsciej oprócz łączników stabilizatora puka. Tylko jak się je wkleja? Na jakiś specjalny klej? Czy mogą się one odkleić? U mnie słychać stukot lekki, ale nawet na niedużych nierównościach. Łączniki i gumki wymienione...
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    jest specjalny klej do ich wklejenia w sklepach internetowych forda

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3 tdci
    Od
    10 Oct 2006
    Mieszka w
    Chojnice
    Koledzy dzięki za odpowiedz ale możne to wam się przyda schemat wymiany tulei http://fordak.wdfiles.com/local--fil...ndeo%20MK3.pdf

  10. #9
    Zbanowany
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI
    Od
    15 Apr 2010
    Mieszka w
    Starachowice
    Panowie a ja mam takie pytanie. Czy miał ktoś z Was problem z tym wahaczem a konkretnie z jego tulejkami? Pytam ponieważ tylne prawe kolo stoi pod kątem miej więcej coś takiego \ , i dzisiaj na diagnostyce stwierdzili że jest do wymiany jedna z tulejek ponieważ ma luzy. Ponoć ten wahacz odpowiada własnie za kąt pochylenia koła. Diagnosta też ma takie mondeo i też przechodził ten sam problem. Powiedział że wymienił samą tuleje. Tylko problem jest teraz taki że w żadnym sklepie nie mogli znaleźć jakie tam idą tuleje. I jedynie co mogli mi zaproponować nowy wahacz. Pytanie moje brzmi. Czy któryś z szanownych kolegów (koleżanek) wymieniał może te tuleje a jeżeli tak to od czego je dopasował





    ..::LINK DO WAHACZA::..

    Czy to będzie ta tuleja?? http://ford.sklep.pl/pl,product,3214...nego,ford.html


    Zmieniłem obrazek na miniaturkę ponieważ poprzedni rozmiar forum rozkładał - Krzychu32

  11. #10
    Halski
    Gość
    Mam pytanie odnośnie tulei belki czy kupować oryginały:

    http://ford-esklep.pl/index.php?prod...86&cat_id=1369

    Czy zamienniki podane na tej samej stronie też będą dobre?

    http://www.ford-esklep.pl/index.php?...t&prod_id=1343

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez szarys
    tak masz ich po 4 sztuki na stronę więc kup i od razu wymień w obu wahaczach przednich z tej strony z której połozyło się koło. nie tylko ten górny wahacz w kombi odpowiada za pochylenie koła ale dolne też więc niech ci nie wmawiają głupot.
    tak jak ci pisałem kup 4 sztuki i jak to nie pomoże to trzeba będzie dokupić jeszcze 2 inne do wahacza głównego (tego ze sprężyną zawieszenia)

    Dodano po 3 min.:

    Cytat Zamieszczone przez Halski
    czy kupować oryginały
    ja jestem zwolennikiem oryginałów. pamiętaj że w tylnej ramie zawieszenia są zamontowane 2 rodzaje tych tulej 1404976, 1404977 więc nie kup przypadkiem 4 takich samych tylko 2 x po 2 szt.

  13. #12
    Halski
    Gość
    Dzieki za informację, a czy te zamienniki sprzedawane w sklepie forda będą złe?

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ja się przewiozłem na zamiennikach więc z reguły nie polecam.

  15. #14
    Zbanowany
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI
    Od
    15 Apr 2010
    Mieszka w
    Starachowice
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    tak masz ich po 4 sztuki na stronę więc kup i od razu wymień w obu wahaczach przednich z tej strony z której połozyło się koło. nie tylko ten górny wahacz w kombi odpowiada za pochylenie koła ale dolne też więc niech ci nie wmawiają głupot.
    tak jak ci pisałem kup 4 sztuki i jak to nie pomoże to trzeba będzie dokupić jeszcze 2 inne do wahacza głównego (tego ze sprężyną zawieszenia)
    wymieniłem 4 i tylko dlatego że pomyliłem wahacze. miałem wymienic w dolnym przednim a wymieniłem w górnym, więc w obydwóch wahaczach jest wymienione. no kąt się polepszył ale to wszystko zależy na jakim terenie się stoi

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    no kąt się polepszył ale to wszystko zależy na jakim terenie się stoi
    a nie powinno zależeć bo jest to zawieszenie wielowahaczowe więc czy w górnym czy w dolnym położeniu koła powinno stać w miarę podobnie. radził bym sprawdzić jeszcze tuleje wahacza głównego oraz tuleję przy wahaczu podłużnym (przed kołem przy progu, chociaż ten nie ma wpływu na pochylenie koła)

  17. #16
    Halski
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    ja się przewiozłem na zamiennikach więc z reguły nie polecam.
    W sumie nie duża oszczędność - zamówiłem oryginały. Udało mi się wynegocjować dobrą cenę.

  18. #17
    Zbanowany
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI
    Od
    15 Apr 2010
    Mieszka w
    Starachowice
    Czyli wychodzi na to że najlepiej wziąć rozebrać jedną stronę i wymienić wszystkie tuleje na raz

  19. #18
    Zielony listek Awatar Andy Ice Man
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mk III X100 TDCi 130KM '03 Platinum
    Od
    07 Apr 2006
    Mieszka w
    ZST/Oslo
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    przy obu wahaczach poprzecznych da radę wymienić same tulejki (4 szt. na stronę) a z tego co widzę to są to tuleje o nr finis 6829045 w serwisie 26,88 zł za szt. w sklepach oryginał 23-25 zł a zamienniki wcale nie są dużo tańsze.
    W wahaczu tylnym podłużnym też można wymieniać tuleje ale symboli nie znam.
    Z tego co widzę w microcat, to te tuleje 6829045 nie występowały w MkIII

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Andy Ice Man
    Z tego co widzę w microcat, to te tuleje 6829045 nie występowały w MkIII
    a ja je wymieniłem bez problemu. sprawdź sobie opis do wahaczy, bo skoro te same pasują do mk1 mk2 i mk3 a w mk 1 i mk2 można było je wymienić to w mk3 też się da. dezinformacja wynika z tego że w ASO zaprzestano wymiany samych tulejek wahaczy w mk3 i sklepy też przejęły tą informację. z duszą na ramieniu kupowałem tulejki ale wymiana była bezproblemowa. przy górnym wahaczu (tym żeliwnym) przydaje się prasa hydrauliczna bo tuleje dużą powierzchnią stykają się z wahaczem. przy dolnym (tzw. biszkopcie) jest mniejszy problem bo jest z blachy i dobre imadło wystarczy.

  21. #20
    Zbanowany
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI
    Od
    15 Apr 2010
    Mieszka w
    Starachowice
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    no kąt się polepszył ale to wszystko zależy na jakim terenie się stoi
    a nie powinno zależeć bo jest to zawieszenie wielowahaczowe więc czy w górnym czy w dolnym położeniu koła powinno stać w miarę podobnie. radził bym sprawdzić jeszcze tuleje wahacza głównego oraz tuleję przy wahaczu podłużnym (przed kołem przy progu, chociaż ten nie ma wpływu na pochylenie koła)
    Czyli mam jeszcze sprawdzić tuleje na tym wahaczu?

    http://ford.sklep.pl/pl,product,3216...ord,kombi.html

    Jeżeli tak to czy do niego idę tak samo jak do innych wahaczy poprzecznych te tulejki?

    http://ford.sklep.pl/pl,product,3214...nego,ford.html

    Jak tak to ile szt. bo z tego co ja widzę to jedna, ale zawszę mogę się mylić.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Demontaż poduszki zawieszenia tylnego sedan/hb
    By steell in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-01-2013, 07:49
  2. [MkII] Tuleje wahaczy tylnego zawieszenia
    By Siwy81 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-07-2012, 20:39
  3. [MkIII] Mk III Sedan stuki tylnego zawieszenia
    By martree in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 22:04
  4. [MkIII] Tuleje zawieszenia a zbieżność kół
    By ArtGen in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 13:25
  5. [MkI] Amotryzator tylnego zawieszenia - demontaż - sedan
    By pieciag in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-12-2005, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów