+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica

    kopci rano po odpaleniu na biało-siwo

    rano jak odpale siwy dym na wolnych obrotach jak sie nagrzeje silnik przestaje kopcic olej normalny płynu nie ubywa co moze byc przyczyną?
    MK2 2,0 99 lpg agis

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    waldemarz
    Gość
    Moze poprostu zbierajaca sie woda w ukladzie wydechowym. Para zawsze sie skrapla i pozostaje w ukladzie wydechowym, Sprawdzilbym najpierw swiece.

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    oleum nie ubywa?
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  5. #4
    waldemarz
    Gość
    Przeciez napisal ze olej i plyn wszystko w porzadku. :metal

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    napisał że płynu nie ubywa a olej w porządku znaczy nie ma w nim wody tak to zrozumiałem
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  7. #6
    waldemarz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rc23
    napisał że płynu nie ubywa a olej w porządku znaczy nie ma w nim wody tak to zrozumiałem
    Fakt mozna to roznie rozumiec, ale mnie sie wydaje ze nie ma co szukac przyczyn.

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    Waldku opis jego bryki jest taki:
    mondeo 1.6 16V CLX 94/95r. LPG BRC JUST klima bez ABS
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKI Kombi TD
    Od
    24 Jun 2005
    Mieszka w
    Wrocław

    Re: kopci rano po odpaleniu na biało-siwo

    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    rano jak odpale siwy dym na wolnych obrotach jak sie nagrzeje silnik przestaje kopcic olej normalny płynu nie ubywa co moze byc przyczyną?
    Sprawdź korek od wlewu oleju, czy masło się nie robi. Może dopiero zaczynać brać płyn chłodzący i wtedy nie zauważysz ubytku.
    Fakt, zaczęły się przymrozki, tylko pytanie, jak bardzo kopci ?

  10. #9
    waldemarz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rc23
    Waldku opis jego bryki jest taki:
    mondeo 1.6 16V CLX 94/95r. LPG BRC JUST klima bez ABS
    Masz racje, nie zerknalem dokladnie a o dymienie ciagle pisali dieslowcy i dlatego myslalem o silniku diesla. Ale to w takim przypadku teraz pytanie czy dzieje sie tak na benzynie czy na gazie.? Moze przy okazji sprawdz jak wygladaja swiece, odkrec jedna i sprawdz jaki kolor ma swieca.

  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec

    Re: kopci rano po odpaleniu na biało-siwo

    Cytat Zamieszczone przez zolwthebest
    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    rano jak odpale siwy dym na wolnych obrotach jak sie nagrzeje silnik przestaje kopcic olej normalny płynu nie ubywa co moze byc przyczyną?
    Sprawdź korek od wlewu oleju, czy masło się nie robi. Może dopiero zaczynać brać płyn chłodzący i wtedy nie zauważysz ubytku.
    Fakt, zaczęły się przymrozki, ale bez przesady - to nie -20 st.C żeby każdy "kopcił" na siwo.
    ale wtedy kopciłby na biało cały czas to oznaczałoby wydmuchaną uszczelkę pod głowicą
    moim zdaniem problem z rozrządem jest, nie domykają się zawory lub są wypalone
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  12. #11
    waldemarz
    Gość
    Pawlos jesli plyn chlodzacy dostawalby sie do ukladu olejowego silnika to napewno zobaczylby ubytek.

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKI Kombi TD
    Od
    24 Jun 2005
    Mieszka w
    Wrocław

    Re: kopci rano po odpaleniu na biało-siwo

    Cytat Zamieszczone przez rc23
    Cytat Zamieszczone przez zolwthebest
    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    rano jak odpale siwy dym na wolnych obrotach jak sie nagrzeje silnik przestaje kopcic olej normalny płynu nie ubywa co moze byc przyczyną?
    Sprawdź korek od wlewu oleju, czy masło się nie robi. Może dopiero zaczynać brać płyn chłodzący i wtedy nie zauważysz ubytku.
    Fakt, zaczęły się przymrozki, ale bez przesady - to nie -20 st.C żeby każdy "kopcił" na siwo.
    ale wtedy kopciłby na biało cały czas to oznaczałoby wydmuchaną uszczelkę pod głowicą
    moim zdaniem problem z rozrządem jest nie domykają się zawory lub są wypalone
    No, niekoniecznie. Miałem tak w borewiczu na LPG, kopcił z rana niemiłosiernie, dopóki nie wypalił płynu. No, ale jak wspominałem, masło się robiła na korku. Co więcej na początku nie było widać zbytniego ubytku płynu, dopiero z czasem robiło się coraz gorzej. Wtedy była to oczywiście uszczelka.
    Hmm... nie upieram się, że to kolegi przedmuchało uszczelkę, może rzeczywiście wodę z wydechu wyparowuje, ale korek warto sprawdzić, to nic nie kosztuje.

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    Pawlos jesli plyn chlodzacy dostawalby sie do silnika to napewno zobaczylby ubytek.
    zgadza się dlatego myślę ,że to raczej sprawa zaworów
    po prostu po rozgrzaniu się silnika zawory zaczynają pracować normalnie i problem znika
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  15. #14
    waldemarz
    Gość
    Posluchajcie ja mam tylko jedno na to wyjscie bo my mozemy sobie gdybac, wystarczy niech odkreci jedna swiece i powie jaki ma kolor i bede wiedzial co moze byc przyczyna tego szarawo-bialego kopcenia. :metal

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKI Kombi TD
    Od
    24 Jun 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    Posluchajcie ja mam tylko jedno na to wyjscie bo my mozemy sobie gdybac, wystarczy niech odkreci jedna swiece i powie jaki ma kolor i bede wiedzial co moze byc przyczyna tego szarawo-bialego kopcenia. :metal
    Racja :metal
    To też nic nie kosztuje :metal

  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    tak jest, organoleptyka to najlepsze wyjście
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    dzieki za wszystkie sugestie korek od oleju sprawdzałem kopci na bp a swiece sprawdzałem ale po jezdzie na gazie to są siwe prawie białe , musze odpalic rano na bp i potem sprawdzic swiece ale z tego co pamietam to na saniu zawsze swiece bedą czarne
    MK2 2,0 99 lpg agis

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    a jeszcze mam pytanie jak by brał olej to na analizie spalin (przy przeglądzie) by wykazało? bo u mnie wszystko sie miesci w normach
    MK2 2,0 99 lpg agis

  20. #19
    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    dzieki za wszystkie sugestie korek od oleju sprawdzałem kopci na bp a swiece sprawdzałem ale po jezdzie na gazie to są siwe prawie białe , musze odpalic rano na bp i potem sprawdzic swiece ale z tego co pamietam to na saniu zawsze swiece bedą czarne
    generalnie wiekszośc aut z LPG dymi na biało po odpaleniu jak jest zimno na dworzu.Wynika to ze składu spalin pozostalych w tłumiku,ktore tż sie zresztą skropliły przez noc.Dlatego tez wytrzymałośc uklady wydechowego jest duzo nizsza w autach wyposazonych w LPG niz standartowych

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    Był MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    a jeszcze mam pytanie jak by brał olej to na analizie spalin (przy przeglądzie) by wykazało? bo u mnie wszystko sie miesci w normach
    Jeśli auto garażujesz, to nie powinno być pary z rury, ale to też kwestia temp. garażu. Jeśli zaś masz autko pod chmurką, to ZAWSZE w chłodnie dni zbierze się woda w układzie wydechowym. W katalizatorze bardzo szybko rośnie temp. i prawie natychmiast zaczyna powstawać para.
    Jeśli para leci raczej cały czas, to płyn chłodzący sobie ucieka, ale u Ciebie, to nie ten objaw.

    Spalanie oleju wykaże na analizie bez problemu, nawet jak spalinki masz "na oko" ładnie i nie są niebieskie i śmierdzące.

    Reasumując - u mnie też rano leci przez co najmniej 10 minut para z układu wydechowego i wszystko jest poprawnie. Pozdro.

Podobne wątki

  1. [TD MkI] kopci na biało po odpaleniu
    By hubert12 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 10:03
  2. [TDCi MKIII] Po odpaleniu przez 2 min kopci na biało i wariują obroty
    By MuzioreQ in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 21:43
  3. [TDDi MKIII] Kopci na biało po odpaleniu TDDI MK3
    By mario1976 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 17:24
  4. [TDCi MKIII] Dymi na biało-siwo przy starcie po nocy - brak sprężyn
    By camelmk in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 18:37
  5. [Zetec]Kopcenie na biało może siwo
    By hudek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 22:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów