+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant Awatar AnThRaX
    Opis
    Mondeo MK3 '02 TDCI 115km GHIA Kombi
    Od
    06 Dec 2009
    Mieszka w
    Wrocław

    [MKIII] Czujnik klimatyzacji

    Witam.
    Mam pytanie odnośnie czujników klimatyzacji. Otóż miałem na początku problem z bardzo krótkimi cyklami pracy sprężarki. Uzupełniłem czynnik, cykle się troszkę wydłużyły. Po ok 3 tygodniach nagle klimatyzacja odmówiła posłuszeństwa (sprężarka się nie załącza).
    Podjechałem do serwisu od klimy, żeby sprawdzili czy nie mam wycieków. Okazało się, że nie ma. Pan mi powiedział, że to prawdopodobnie sprzęgiełko.
    Postanowiłem jednak sprawdzić samemu czujniki. Zacząłem od nr 7 zwarłem 2 piny z 4 i załączyła się sprężarka oraz wentylator. Postanowiłem jeszcze sprawdzić drugi czujnik po rozkręceniu nadkola - nr 6. Są tam tylko 2 piny. Po zwarciu tych styków brak reakcji, nic się nie dzieje. Sprawdziłem napięcie - brak.



    I mam pytanie czy przy tym drugim czujniku powinno być jakieś napięcie i czy po jego załączeniu powinna załączyć się sama sprężarka?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Niestety przy klimie nic nie "gmerałem" (jeszcze ale chyba mnie to czeka) i wiele nie pomogę - jedynie słabej jakości schematem:
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #3
    Kursant Awatar AnThRaX
    Opis
    Mondeo MK3 '02 TDCI 115km GHIA Kombi
    Od
    06 Dec 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ
    Niestety przy klimie nic nie "gmerałem" (jeszcze ale chyba mnie to czeka) i wiele nie pomogę - jedynie słabej jakości schematem:
    Dzięki za schemat. To już ogarnąłem.
    Interesuje mnie tylko które styki w czujniku są normalnie zamknięte, bo nie są ponumerowane.
    Jutro zrobię fotę samego czujnika i opiszę, które u mnie są zamknięte i czy jest to prawidłowy stan.

  5. #4
    Kursant Awatar AnThRaX
    Opis
    Mondeo MK3 '02 TDCI 115km GHIA Kombi
    Od
    06 Dec 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ
    Niestety przy klimie nic nie "gmerałem" (jeszcze ale chyba mnie to czeka) i wiele nie pomogę - jedynie słabej jakości schematem:

    Edit:
    Okazało się, że kostka jest opisana., także czujnik sprawdziłem. Zgodnie ze schematem co wkleił Czarek czujnik wysokiego ciśnienie ma styki normalnie zamknięte 1-4, które przewodzą. Jeśli chodzi o czujnik niskiego ciśnienia, również przewodzi - styki 1-4. Sprawdziłem przekaźnik K-32 WOT. Podłączyłem pod akumulator, przekaźnik zadziałał. Sprawdziłem woltomierzem styki 2-4 w skrzynce a tam 14V, mimo to podczas wkładania przekaźnika, nie słychać żeby zmieniał stan. Po zwarciu styków 3-5 z przekaźnika sprężarka się załączyła, klima działa. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego przekaźnik nie chce zadziałać mimo że jest tam napięcie ?

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Ok - pogłówkuję (chociaż ja - nie elektryk)
    Pisałeś wcześniej -
    Postanowiłem jeszcze sprawdzić drugi czujnik po rozkręceniu nadkola - nr 6. Są tam tylko 2 piny. Po zwarciu tych styków brak reakcji, nic się nie dzieje. Sprawdziłem napięcie - brak.
    Wynika mi ze schematu że to właśnie "włącznik sprężarki" (12 - N75)

    Na jednym z pinów wtyczki powinno być napięcie z bezpiecznika F-31 7,5A (tego samego z którego jest napięcie na styk prądowy przekaźnika).
    Ten właśnie włącznik odpowiada za "czasowość" działania sprężarki - wzrost ciśnienia/spadek (działa/nie działa)
    Włącznik "przekazuje" napięcie dalej ale jeżeli go tam nie ma??? - sprawdź przewód (bezpiecznik-włącznik 2pin) - może jakaś przerwa .
    To że sprężarka zadziałała "na krótko z przekaźnika czy włącznika dwustopniowego - wydaje mi się "normalne"
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #6
    Kursant Awatar AnThRaX
    Opis
    Mondeo MK3 '02 TDCI 115km GHIA Kombi
    Od
    06 Dec 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Problem rozwiązany, bezpiecznik F82 - od tempomatu, podgrzewania dysz spryskiwaczy...i klimy

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez AnThRaX
    bezpiecznik F82 - od tempomatu, podgrzewania dysz spryskiwaczy...i klimy
    A więc dobrze "kombinowałem" tylko ......
    Na jednym z pinów wtyczki powinno być napięcie z bezpiecznika F-31 7,5A (tego samego z którego jest napięcie na styk prądowy przekaźnika).
    Źle odczytałem ....to nie F-31 a P-91 jak napisałem (cokolwiek to oznacza) a bezpiecznik to faktycznie F-82 - a to wcale nie ten sam co na przekaźnik.....
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #8
    Pieszy
    Model
    Ford Mondeo Lx TDCI
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Estate
    Od
    19 Jun 2016
    Mieszka w
    Ślask / Szkocja
    Nie będe zakładał nowego tematu . ale martwi mnie mój stan rzeczy . A wiec sprawdzone bezpieczniki w samochodzie wszystkie działają (przewodzą i prąd do nich tez dopływa chodzi mi o kabinę ). Problem zaczyna sie z bezpiecznikami pod maską na F31 nie ma prądu na diodzie nie ma prądu i na przekazniku również nie ma prądu (jest tylko ten uruchamiajacy przekaznik . Czujnik wysokiego cisnnienia 1-4 obwód sie zamyka ale 2-3 sie nie zamyka (na kostce z czujnika w obu przypadkach prąd jest . na kompresorze sprawdzałem pistrzałką tez niby jest opór . ale na kompresor nie przychodzi prąd . dodam ze po mostkowaniu 1-4 i 2-3 nic sie nie dzieje . zaden wentylator chłodnicy nie pracuje sprzęgło kompresora tez nie stuka . tyle sie dowiedziałem dziś (nie podłączałem kompresora na krótko z aku bo nie wiem który jest plus a który minus . ale zauwazyłem jeszcze taka prawidłowosc ze jak włącze stacyjke i zewre przekaznik pod maska to nic sie nie dzieje wylącze stacyjke podczas zwarcia styków sasiednich słysze jak przekaznik obok zaczyna pukac jakby sie włączał . to tak z dziwnych rzeczy które zauwazyłem . prosze o pomoc . a i gdzie znajdę czujnik niskiego cisnienia ??

Podobne wątki

  1. [MkIII] czujnik temperatury klimatyzacji
    By din in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 14:28
  2. [MkII] Czujnik ciśnienia klimatyzacji
    By Lewy_BD in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 10:32
  3. [MkIII] zewnętrzny czujnik klimatyzacji
    By koksik in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 18:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów