+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    rejdzik
    Gość

    [mk1] Cewka wn, pali świece, za mocna iskra

    Witam Panowie.
    Moj pierwszy post na forum
    Od dłuższego czasu poszukuję lekarstwa na mój problem, jeździłem po warsztatach ale nikt nie potrafił mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi w czym tkwi problem. Do rzeczy, kupiłem mundka jakies 5 lat temu z przebiegiem ok 250 000 km (zetec 16v 1600cc), przy 300 000 założyłem gaz ponoc 4 generacji estella czy jakoś tak, teraz mam ponad 400 000 km (w międzyczasie silnik przeszedł remont bez szlifu niestety) i coś zaczyna dziać się z zapłonem, jakies 20 000 km temu wymieniłem przewody i świece na nowe (ngk) co dziwne, po jakimś dystansie popaliło mi świece, silnik zaczął przerywać, zauważyłem że iskra bije po porcelanowej izolacji świecy, widoczne były kreski. Działo się to na przewodzie do 3 i 4 cylindra, tak więc zmiana świec - pierwsze na co wpadłem. Tak też zrobiłem. Kilka kilometrów do przodu i problem ten sam. Wymieniłem znów przewody na motokrafta z jakimiś super świecami (nie pamiętam dokładnie jakie, komplet ok 160z), kilka tysięcy do przodu i widzę że problem znów powraca. Zdjąłem fajkę, położyłem fajkę na głowicy, po przekręceniu rozrusznikiem zdziwiłem się bardzo, iskra skakała przez izolację fajki na odległość, dodatkowo po podniesieniu przewodu, ok 1,5cm, łacznie ok 5 cm?! Oczywiście problem ten jest na przewodzie do 3 i 4 cylindra. Dziś kupiłem nową cewkę - sprawa wygląda tak samo. Iskra jest duuuużo mocniejsza niż na 1 i 2 przewodzie.
    Co zrobić w takiej sytuacji ? Błagam o pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    pewnie masz zwarcie w instalacji na odcinku cewka - komputer (bardzo czesta przypadlosc MKI), mozesz tez miec uszkodzony komputer a dokladnie koncowke mocy

  4. #3
    Kursant Awatar kat13
    Imię
    Tomasz
    Opis
    MONDEO KOMBI MK2 2,0+GAZ 96r GHIA
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdrój
    Witam mam podobny problem z mondeo MK2 2,0 16V NGA pali mi świece na 3 cylidrze i niekiedy na 2 cylindrze , wymienialem świece na NGK i kable orginał z Motokrafta przez jakieś ok 1 tyś km jest ok a potem znowu to samo .
    Podstawiałem cewki ale na używane , występuje szarpanie do ok 2 tyś obr/min potem idzie ok lecz czasami jest odczuwalna dziura przy ok 4 tyś obr/min , no i ma jakby slabsze przyśpieszenie taki jakiś mułowaty .
    Mam załozony gaz i na nim jest to bardzo odczuwalne choć na bezynie delikatnie też .

    Proszę o jakś rade co jeszcze sprawdzić ??

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kat13 Zobacz posta
    Proszę o jakś rade co jeszcze sprawdzić ??
    Przede wszystkim sprawdzić czy nie masz lewego powietrza, jak nie ma to wyregulować kuchenkę, bo uboga mieszanka załatwia świeczki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant Awatar kat13
    Imię
    Tomasz
    Opis
    MONDEO KOMBI MK2 2,0+GAZ 96r GHIA
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdrój
    Wymienione świece i kable WN 2 dni było ok lecz dzisiaj rano znowu szarpanie między 1tyś a 2 tyś obr/min czy może to byc cewka WN czy może zawór EGR ??

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kat13 Zobacz posta
    Wymienione świece i kable WN 2 dni było ok lecz dzisiaj rano znowu szarpanie między 1tyś a 2 tyś
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Przede wszystkim sprawdzić czy nie masz lewego powietrza, jak nie ma to wyregulować kuchenkę, bo uboga mieszanka załatwia świeczki.
    Ja u siebie tak 3 komplety świeczek upaliłem bo było lewe powietrze.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant Awatar kat13
    Imię
    Tomasz
    Opis
    MONDEO KOMBI MK2 2,0+GAZ 96r GHIA
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdrój
    Co sprawdzić aby było pewne że lewego powietrza nie dostaje a co z cewką WN i EGR mam 3 cewki na podmiane i na wszystkich wychdzi to samo lecz nie nowe .

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Podepnij się ELM-em, zobacz korekty paliwa, zobacz wskazania przepływki i lamby, i na podstawie tych danych już będzie łatwiej ocenić czy to lewe powietrze czy uboga mieszanka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant Awatar kat13
    Imię
    Tomasz
    Opis
    MONDEO KOMBI MK2 2,0+GAZ 96r GHIA
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Podepnij się ELM-em, zobacz korekty paliwa, zobacz wskazania przepływki i lamby, i na podstawie tych danych już będzie łatwiej ocenić czy to lewe powietrze czy uboga mieszanka.
    No właśnie mam ELM 1,2a i 1,4 i zadnym nie mogę się polączyć a kiedyś się dało , sprawdzone na WIN XP I WIN 8,1 ??

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kat13 Zobacz posta
    zadnym nie mogę się polączyć a kiedyś się dało
    A po podpięciu do auta zapalają się diody?
    Sterowniki do ELM-a zainstalowane?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant Awatar kat13
    Imię
    Tomasz
    Opis
    MONDEO KOMBI MK2 2,0+GAZ 96r GHIA
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdrój
    Tak bo interfejsy łaczą się z innym autem np.FIAT STILO stery dobrze wgrane kiedyś na ScanTool się łaczył bezproblemowo ELM 1,2a , a jeszcze czego mogę spróbować ??

    ---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 19:32 ----------

    Wykrecilem świece i okazalo się że uwalona peknieta swieca na ceramice ( kreski od przebicia po dwóch stronach ) na 3 cylindrze i na 4 cylindrze zaczyna sie robić to samo .
    Co jeszcze może być przyczyną , cewka podmieniona , mam jeszcze inne na podmiane . ??

    Porobiłem zdjęcia ale jak je zamiescić ??
    Ostatnio edytowane przez kat13 ; 01-06-2016 o 21:52

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kat13 Zobacz posta
    ( kreski od przebicia po dwóch stronach ) na 3 cylindrze i na 4 cylindrze zaczyna sie robić to samo .
    Co jeszcze może być przyczyną
    Uwalone przewody WN, uboga mieszanka, niewłaściwe świeczki.
    Cytat Zamieszczone przez kat13 Zobacz posta
    a jeszcze czego mogę spróbować ??
    Trza luknąć w gniazdo OBD czy się coś z pinami nie pogięło, sprawdzić miernikiem czy dochodzi napięcie na pin zasilający (nie pamiętam który to, ale bez problemy w googlach znajdziesz schemat gniazda.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant Awatar kat13
    Imię
    Tomasz
    Opis
    MONDEO KOMBI MK2 2,0+GAZ 96r GHIA
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez kat13 Zobacz posta
    ( kreski od przebicia po dwóch stronach ) na 3 cylindrze i na 4 cylindrze zaczyna sie robić to samo .
    Co jeszcze może być przyczyną
    Uwalone przewody WN, uboga mieszanka, niewłaściwe świeczki.
    Cytat Zamieszczone przez kat13 Zobacz posta
    a jeszcze czego mogę spróbować ??
    Trza luknąć w gniazdo OBD czy się coś z pinami nie pogięło, sprawdzić miernikiem czy dochodzi napięcie na pin zasilający (nie pamiętam który to, ale bez problemy w googlach znajdziesz schemat gniazda.
    Swieczki napewno ok bo to typowo do LPG bynajmiej tak twierdzą w Inter Cars i kable też orginał Motokrat , a co do OBD gniazdo jest ok i nawet dzisiaj połączyłem się ELM 1,2a i nic nie pokazało na pogramie Scan Tool no niby wszystko ok a świece uwala ??

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kat13 Zobacz posta
    i nic nie pokazało na pogramie Scan Tool
    No jak nic nie pokazało no to jednak coś nie OK z programem/połączeniem.
    Jakby było połączenie no to by były korekty, praca lambd itd.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Tu jest ciekawy artykuł odnośnie działania cewki zapłonowe. Są podane powody zbyt wysokiego napięcia na świecy, ale jest też info, że nie wszystkie świece w tym samym silniku są zasilane prądem "dodatnim" i to może być pośredni powód, że tylko dwie świece padają. Sprawdziłbym jeszcze stabilność prądu ładowania. W końcu cewka to nic innego jak transformator, im więcej podasz tym więcej wyjdzie, o ile wcześniej coś się nie spali.
    http://www.picoauto.pl/tutoriale-obw...ne-wtorne.html
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

Podobne wątki

  1. [Duratec]Pali na 3 gary, świece, cewka i kable wymienione. C
    By razor666 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 18:56
  2. [Duratec]Nie pali, iskra na wszystkich cyl. jednocześnie
    By Spodzio in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 13:58
  3. [MkII] chlapacze oraz świece żarowe ISKRA
    By BS in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-09-2006, 22:14
  4. [MkI] Świece Iskra Gaz
    By Harob in forum LPG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2006, 23:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów