+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21
    Kursant
    Opis
    MONDEO MK3 1.8 125KM
    Od
    14 Apr 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    No jak jak na razie mam 107tyś o jestem po wymianie klapek bo klepały więc dla bezpieczeństwa wymieniłem.
    Wiec co do zaworów mam jeszcze z 40tyś spokoju a jakie są ewentualne objawy złych luzów zaworowych???
    Dwumasa w silniku benzynowym???? Ale jak to przecież to była domena DIESELi

    P.S. Czyli z tego co rozumiem regulacja zaworów polega na wymianie szklanek?? Nie ma jakichś śrubek regulacyjnych, blaszek czy coś???
    Ostatnio edytowane przez przemo0018 ; 04-05-2013 o 12:26

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Bearsport
    Gość

    Numeracja popychaczy zaworowych. MKIII 146 KM 2001r.

    Witam mam Forda Mondeo MKIII 2001 r. Wymieniałem uszczelniacze i pierścienie i niestety pomieszałem szklanki ale patrze że na szklankach od wewnątrz jest numer np. 132. Zadzwoniłem do Serwisu Forda do Szczecina i powiedzieli mi że to wiedza tajemna dla mechanika serwisu. Po tych oznakowaniach mechanik w serwisie wie jaka szklanka ma być na jakim miejscu. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś wie która cyfra co oznacza i jak je z powrotem na te samo miejsce włożyć. Po tych oznaczeniach bym wiedział w jakiej kolejności we wsadzić z powrotem. Pozdrawiam i Dziękuje za jakom ktokolwiek odpowiedź.

  4. #23
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Jak pomieszałeś to masz duży problem, bo nikt nie wie jak były zamontowane nawet Ci w serwisie , jedynie co Ci pozostało to składać i mierzyć luzy, zapisywać wartości, odczytywać szklanki i przekładać aż do skutku. Niestety tak się dzieje w większości przypadków z braku wiedzy.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  5. #24
    Kursant Awatar raju
    Opis
    MK3:)
    Od
    05 Dec 2010
    Mieszka w
    Ozorków
    Witam. Nie zakładam nowego tematu bo chodzi o to samo.
    Po lekturze forum wiem, że w przypadku zagazowanych silników (taki mam, 1.8) wskazane jest sprawdzanie i ewentualna regulacja luzów szklankami.
    Głosy z zewnątrz podpowiadają mi że nie we wszystkich Duratecach tak jest, niektóre mają hydrauliczną regulację? . Kwestia czy fura przed liftem czy po lifcie? Sprowadźcie mnie na właściwą drogę . Ja mam mondziaka po pierwszym liftingu (2004)

    Jeśli już będę musiał działać z tymi luzami to chciałbym się spytać jak to jest z dostępnością szklanek i przedewszystkim jak z ich ceną? Macie bierzące informacje w tej dziedzinie?

  6. #25
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez raju Zobacz posta
    niektóre mają hydrauliczną regulację?
    Nie mają.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  7. #26
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Oct 2013
    Mieszka w
    przasnysz
    witam.
    co do regulacji luzów zaworowych reguluje sie je przez dobór szklanek o odpowiedniej wysokości z tego co doczytałem się na forach serwisy nie maja kompletów naprawczych najszybszym rozwiązaniem jest udanie się do zakładu wykonujące szlify głowic tam zmierza luzy zaworowe i przyszlifuja po wyjęciu szklanki na odpowiednie wartości przy luzach poniżej wartości właściwych przy zbyt dużych luzach pozostają tylko pomiary i wymiana na inne szklanki o wyższych wymiarach

  8. #27
    Kursant
    Imię
    Bartłomiej
    Opis
    MKIII 2.0 Duratec HE
    Od
    30 May 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Podepnę się pod temat:
    Mój Ford ma na liczniku ok 200 000 km.
    W lipcu mierzyłem luz zaworowy wyniósł odpowiednio od pierwszego cylindra:
    Ssące:
    1 - 0,26
    2 - 0,26
    3 - 0,29
    4 - 0,27
    5 - 0,31
    6 - 0,31
    7 - 0,31
    8 - 0,31

    Wydechy:
    1 - 0,29
    2 - 0,29
    3 - 0,26
    4 - 0,26
    5 - 0,31
    6 - 0,31
    7 - 0,31
    8 - 0,31
    Silnik ma przejechane ok 100 000 na gazie.
    Pytanie robić coś z tym czy na razie zostawić.
    Dodam jeszcze że silnik pracuje jak diesel tzn przy dużym obciążeniu w zakresie od 2 000 do 3 000 obr słychać straszny warkot (jak by wtryski Diesel chodziły) tak samo jest przy hamowaniu silnikiem w tym zakresie obrotów.

  9. #28
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez Tool_Man Zobacz posta
    Dodam jeszcze że silnik pracuje jak diesel tzn przy dużym obciążeniu w zakresie od 2 000 do 3 000 obr słychać straszny warkot (jak by wtryski Diesel chodziły) tak samo jest przy hamowaniu silnikiem w tym zakresie obrotów.
    Spalanie stukowe źle ustawiony rozrząd.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  10. #29
    Kursant
    Imię
    Bartłomiej
    Opis
    MKIII 2.0 Duratec HE
    Od
    30 May 2013
    Mieszka w
    Lublin
    To właśnie chciałem też sprawdzić. A czy nie działający czujnik położenia wałka rozrządu też może dać taki efekt ?

  11. #30
    Pieszy
    Imię
    Szymon
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Dec 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Tool_Man Zobacz posta
    To właśnie chciałem też sprawdzić. A czy nie działający czujnik położenia wałka rozrządu też może dać taki efekt ?
    I co walczysz jeszcze z tą głośną pracą ?

    Czujnik położenia wałka to raczej nie jest bo jakby był uszkodzony zapaliłaby się kontrolka silnika.

    A test komputerowy silnika robiłeś ? Jeśli nie to sprawdź zanim zaczniesz dobierać się do rozrządu.
    Jak wszystko będzie ok to sprawdź koniecznie klapki w kolektorze ssącym. One potrafią czasem nieźle klepać zanim się rozsypią.

    Co się tyczy luzów na zaworach to nie ma tragedii, ale ssące 5,6,7,8 masz trochę za luźno przez co silnik też będzie nieco głośniejszy.

    Za 30 tyś km sprawdź jeszcze sobie te luzy na zaworach bo jak jeździsz na lpg to lepiej jak są troszkę luźniejsze (szczególnie na wydechach) niż za ciasne...


    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 02-12-2013 o 00:41 Powód: zdublowany post

  12. #31
    Kursant Awatar Jarecki_84
    Imię
    Jarek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Postrach dróg :)
    Od
    06 Feb 2012
    Mieszka w
    Zielonka

    Regulacja zaworów MK3 2.0 PB + LPG

    Witam
    Chciałem się dowiedzieć czegoś na temat regulacji zaworów w Mondeo MK3 2.0 PB + LPG. Czy coś takiego w ogóle w takim silniku się robi? Jaka jest procedura? Jakie części są potrzebne? Jak się za to zabrać?
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

    Pozdrawiam
    Jarecki
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 24-06-2014 o 14:31 Powód: połączyłem , odpowiedzi wyżej

  13. #32
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    klucze 8,10,17 albo 19,24 szczelinomierz, ewentualnie nowa uszczelka pod pokrywę zaworów(ja nie kladlem nowej) klucz dynamometryczny

    procedura prosta:
    otwierasz maske
    zdejmujesz ten plastikowy dekiel
    wyjmujesz fajki od swiec
    odkrecasz pokrywe zaworow
    podnosisz prawa strone samochodu(perspektywa kierowcy)
    zdejmujesz kolo i plastikowa oslone za nim
    sprawdzasz luzy(tej procedury nie bede opisywal, jest o tym duzo informacji w necie bo to standardowa procedura)

    nastepnie tam gdzie bedzie za ciasno/luzno wyjmujesz szklanke, czytasz rozmiar i zamawiasz, albo zamieniasz miejscami np jedna masz za ciasna o 0.1mm druga za luzna o 0.1mm. Rozrzadu nie trzeba rozpinac, wystarczy odkrecic kola zebate warto przed tym go zablokowac. Ja pierwszy raz widzialem na zywe oczy zdjety dekiel zaworow i poradzilem sobie z tym wiec trudne to nie jest.

  14. #33
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    29 Mar 2014
    Mieszka w
    Lublin
    tivi92 a wyciągałeś szklanki bez rozpinania rozrządu ? z wydechowymi jeszcze da radę jakoś zrobić , ale trzeba dobrze koła zblokować bo jak się obsuną to już wałków nie włożysz. Z ssącymi już tak łatwo nie jest, nie da rady bez rozpinania rozrządu.

  15. #34
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    ssace mialem ok to nei ruszalem, wystarczylo odkrecic kolo od walka wydechowego a potem od nowa ustawic rozrzad

  16. #35
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    29 Mar 2014
    Mieszka w
    Lublin
    możesz dokładnie opisać co zrobiłeś i czym bo coś tu nie pasuje. Jak ustawiłeś na nowa rozrząd po odkręceniu kół od wałków ?

  17. #36
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    Calkowicie odkrecilem jedno kolo, to od walka od zaworow wydechowych (nie blokowalem rozrzadu) po calej procedurze skrecilem wszystko poluzowalem kola zebate ustawilem walki rozrzadow tak jak powinny byc (czyli zamkniete zawory na 1 cylindrze) zablokowalem je plaskownikiem i ustawilem wal korbowy tak, zeby pierwszy tlok byl maksymalnie w gorze, czyli tak ze dalo sie zalozyc blokade na kole pasowym. potem dokrecilem kola zebate, zdjalem blokady i moglem odpalac silnik. Do ustawienia walkow rozrzadu potrzebny jest klucz 24, plaski do blokady rozrzadu plaskownik jednak nie pamietam wymiarow, i srubka 6 jako blokada walu wkrecana w kolo pasowe i blok.

  18. #37
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    29 Mar 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Szkoda , że zdjęć nie masz. Ale jak odkręciłeś koło od wałka wydechowego to o jakie Ci chodzi koła , że poluzowałeś i ustawiłeś rozrząd ?

  19. #38
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    chodzi mi o kola zebate walkow rozrzadu, odkrecilem calkowicie, zeby zdjac walek, a poluzowalem zeby kola staly a walkiem mozna bylo krecic zakladajac na niego klucz 24. Rozrzad musialem ustawiac ponownie tylko dlatego, ze go nie zablokowalem i przy dokrecaniu kola lekko obrocil mi sie wal i walek od zaworow ssacych.

  20. #39
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tivi92 Zobacz posta
    ustawilem wal korbowy tak, zeby pierwszy tlok byl maksymalnie w gorze, czyli tak ze dalo sie zalozyc blokade na kole pasowym.
    W MKIII nie ma blokady na kole pasowym, bo kolo na wale jest na stożku. Wkręca się odpowiedni trzpień z wału bloku i ma się na nim oprzeć wykorbienie 1 cylindra.

  21. #40
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    W ramieniu kola pasowego jest otwór, jesli pokrywa sie z dziura w bloku to wtedy 1 tłok jest w maksymalnym górnym położeniu, jak dla mnie jest to wystarczające zeby ustawic walki rozrządu

    Wysłane z mojego WT19i przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Duratec]regulacja zaworów ?
    By slawito in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 17:24
  2. [Duratec] Mk IV regulacja zaworów
    By przemomkI in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 20:59
  3. [MkIII] Regulacja zaworów Duratec Kraków.
    By the_mole in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 16:29
  4. Regulacja zaworów 1.8 16v.
    By kuciu007 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2008, 21:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów