+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 53 z 53
  1. #41
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tivi92 Zobacz posta
    W ramieniu kola pasowego jest otwór, jesli pokrywa sie z dziura w bloku to wtedy 1 tłok jest w maksymalnym górnym położeniu, jak dla mnie jest to wystarczające zeby ustawic walki rozrządu

    Wysłane z mojego WT19i przy użyciu Tapatalka
    Zgodze sie jezeli ktos druciarsko robil regulacje zaworow i nie luzowal napinacza. Inaczej trzeba zdjac obudowe a co za tym idzie zdjac kolo pasowe ktore nie jest osadzone na klinie. Wtedy zycze powodzenia z otworem.
    Ostatnio edytowane przez danielWr ; 03-07-2014 o 20:13

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Wtedy zycze powodzenia z otworem.
    Słowo od mnie "kocham druciarstwo" a na koniec przy sprzedaży perełka
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  4. #43
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Zgodze sie jezeli ktos druciarsko robil regulacje zaworow i nie luzowal napinacza. Inaczej trzeba zdjac obudowe a co za tym idzie zdjac kolo pasowe ktore nie jest osadzone na klinie. Wtedy zycze powodzenia z otworem.
    Moze i druciarsko ale jesli myślisz ze w warsztatach robi sie takie rzeczy inaczej to jestes w błędzie, skoro mozna cos zrobic łatwiej i szybiej to po co sobie dodawać pracy? Po za tym przy ew zmianie koła pasowego jaki jest problem założyć je tak jak bylo wczesniej?

    Wysłane z mojego WT19i przy użyciu Tapatalka

  5. #44
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    lpg
    Od
    24 Sep 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Witam
    Jeśli chodzi o druciarstwo:
    Robiłem regulacje dwa razy. Pierwszy raz blokowanie kół. Nie udało się i wałek nie chciał wejść bo napinacz zadziałał. Powiem tak: pół dnia męki z trafieniem przez otwór (TIS pokazuje gdzie jest otwór zwalniania sprężyny napinacza) na czuja, aby odblokować napinacz - da się zrobić, ale należy dokładnie poznać położenie i budowę napinacza (ze zdjęć, rysunków w necie). Jest prostszy sposób na niezadziałanie napinacza i ten wykorzystałem za drugim razem: obok otworu do zwolnienia zębatki napinacza jest otwór do blokowania całego ślizgu napinającego. Należy wykręcić zaślepkę, napiąć łańcuch z całej siły naciskając go ręką i w tym samym czasie wkręcić do oporu długą śrubę w miejsce zaślepki. Ta śruba zablokuje możliwość wysunięcia się napinacza bo zablokuje ruch tego ślizgu napinającego (czy jak to się tam nazywa - kto widział silnik bez pokrywy kół rozrządu - ten wie). Dzięki temu można potem bez problemu założyć wałek wydechowy. Ustawienie rozrządu w tym samochodzie jest proste o ile się nie rozbierało całości.
    A teraz zdejmowanie wałka ssącego (jeszcze nie ćwiczyłem ale już mam 0.17 więc będę musiał:
    wydaje mi się, że jeśli usunę wydechowy wałek i koło, to po zdjęciu panewek na ssącym mam tyle luźnego łańcucha, że dam rade podnieść trochę wałek razem z kołem aby wyciągnąć szklanki. Zobaczymy niedługo czy się potwierdzi.

    Informacyjnie: przejechałem ponad 200tys na LPG, dzięki temu forum robiłem pierwszą regulacje samodzielnie, potem co 25-30 tys kontrola.
    Druga regulacja po ok 120tys - łatwiej, bo miałem zapisane szklanki. Teraz przy ssącym znowu będzie postój bo nie znam wymiarów szklanek. I potwierdzam opinię, że najtańsze szklanki w ASO (dziwne ale sprawdzone).
    Ostatnio edytowane przez wujot ; 24-09-2014 o 13:20

  6. #45
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Cytat Zamieszczone przez wujot Zobacz posta
    Jest prostszy sposób na niezadziałanie napinacza i ten wykorzystałem za drugim razem: obok otworu do zwolnienia zębatki napinacza jest otwór do blokowania całego ślizgu napinającego. Należy wykręcić zaślepkę, napiąć łańcuch z całej siły naciskając go ręką i w tym samym czasie wkręcić do oporu długą śrubę w miejsce zaślepki.
    Czy to chodzi o ten otwór oznaczony nr. 1 na tym rysunku http://www.talkford.com/uploads/mont...1317839227.jpg , gdzie należy nacisnąć na łańcuch aby go napiąć?

    Cytat Zamieszczone przez wujot Zobacz posta
    Ustawienie rozrządu w tym samochodzie jest proste o ile się nie rozbierało całości.
    Jak go ustawiałeś?

  7. #46
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez wujot Zobacz posta
    Witam
    Jeśli chodzi o druciarstwo:
    Robiłem regulacje dwa razy. Pierwszy raz blokowanie kół. Nie udało się i wałek nie chciał wejść bo napinacz zadziałał. Powiem tak: pół dnia męki z trafieniem przez otwór (TIS pokazuje gdzie jest otwór zwalniania sprężyny napinacza) na czuja, aby odblokować napinacz - da się zrobić, ale należy dokładnie poznać położenie i budowę napinacza (ze zdjęć, rysunków w necie). Jest prostszy sposób na niezadziałanie napinacza i ten wykorzystałem za drugim razem: obok otworu do zwolnienia zębatki napinacza jest otwór do blokowania całego ślizgu napinającego. Należy wykręcić zaślepkę, napiąć łańcuch z całej siły naciskając go ręką i w tym samym czasie wkręcić do oporu długą śrubę w miejsce zaślepki. Ta śruba zablokuje możliwość wysunięcia się napinacza bo zablokuje ruch tego ślizgu napinającego (czy jak to się tam nazywa - kto widział silnik bez pokrywy kół rozrządu - ten wie). Dzięki temu można potem bez problemu założyć wałek wydechowy. Ustawienie rozrządu w tym samochodzie jest proste o ile się nie rozbierało całości.
    A teraz zdejmowanie wałka ssącego (jeszcze nie ćwiczyłem ale już mam 0.17 więc będę musiał:
    wydaje mi się, że jeśli usunę wydechowy wałek i koło, to po zdjęciu panewek na ssącym mam tyle luźnego łańcucha, że dam rade podnieść trochę wałek razem z kołem aby wyciągnąć szklanki. Zobaczymy niedługo czy się potwierdzi.

    Informacyjnie: przejechałem ponad 200tys na LPG, dzięki temu forum robiłem pierwszą regulacje samodzielnie, potem co 25-30 tys kontrola.
    Druga regulacja po ok 120tys - łatwiej, bo miałem zapisane szklanki. Teraz przy ssącym znowu będzie postój bo nie znam wymiarów szklanek. I potwierdzam opinię, że najtańsze szklanki w ASO (dziwne ale sprawdzone).
    Odświeżę temat bo zabieram się za regulacje. Czy jak zablokuje ślizg po zwolnieniu napinacze to da radę zdjąć łańcuch z wałków czy trzeba odkręcić koła zębate?

  8. #47
    Kursant
    Opis
    Mondeo mkIII 2.0 16v 145KM
    Od
    17 Oct 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    pomierzyłem dzisiaj zawory w moim mk3 2.0 PB = LPG
    tylko podpowiedźcie które to są ssące a które wylotowe?
    1,2,3,4,5,6,7,8 - ssące
    a
    9,10,11,12,13,14,15,16 - wylotowe
    stojąc przodem do silnika

    zawory.jpg
    Ostatnio edytowane przez leonfp ; 27-05-2017 o 17:24

  9. #48
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Patrząc na luzy 1-8 to wydechowe.
    Wydechowe to te które jak nazwa wskazuje są od strony wydechu, stając przed autem to te od strony grodzi silnika, nie od zderzaka.
    Jeżeli jest tak jak pisze, czyli 1-8 to wydechowe to każdy jest do roboty. Z doświadczenia Ci powiem, że jakby nie ten pierwszy cylinder to jeszcze nie ma tragedii. Chociaż widziałem mondeo co miało mniej niż ty i nie było objawów, Przynajmniej tak twierdził właściciel. Tak czy siak jak chcesz nim jeździć trzeba robić.

  10. #49
    Kursant
    Opis
    Mondeo mkIII 2.0 16v 145KM
    Od
    17 Oct 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Vernee Zobacz posta
    Patrząc na luzy 1-8 to wydechowe.
    Wydechowe to te które jak nazwa wskazuje są od strony wydechu, stając przed autem to te od strony grodzi silnika, nie od zderzaka.
    Jeżeli jest tak jak pisze, czyli 1-8 to wydechowe to każdy jest do roboty. Z doświadczenia Ci powiem, że jakby nie ten pierwszy cylinder to jeszcze nie ma tragedii. Chociaż widziałem mondeo co miało mniej niż ty i nie było objawów, Przynajmniej tak twierdził właściciel. Tak czy siak jak chcesz nim jeździć trzeba robić.
    ok dzięki za pomoc.
    W poniedziałek umawiam się na regulacje. Nie ma na co czekać..

  11. #50
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Panowie, czy za każdym razem wymieniacie uszczelkę pokrywy zaworów? I jakie są w końcu poprawne wartości, bo na forum widziałem już ze 2 różne wersje; ssace - 0,30 wydech - 0,35?

  12. #51
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez kepa Zobacz posta
    I jakie są w końcu poprawne wartości, bo na forum widziałem już ze 2 różne wersje; ssace - 0,30 wydech - 0,35?
    Ssące: 0,25 +/- 0,03 czyli 0,22 ...0,28

    Wydech: 0,30 +/- 0.03 czyli 0,27...0,33


    Cytat Zamieszczone przez kepa Zobacz posta
    Panowie, czy za każdym razem wymieniacie uszczelkę pokrywy zaworów?
    Jeśli jest jeszcze w miarę miękka guma, ja nie wymieniam. Mozesz to zrobić w każdym momencie. Ważna jest odpowiednia kolejność dokręcania śrub pokrywy i odpowiedni moment (w kilku etapach i nie za mocno, a najlepiej kluczem dynamometrycznym).

  13. #52
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sedek Zobacz posta
    Ssące: 0,25 +/- 0,03 czyli 0,22 ...0,28

    Wydech: 0,30 +/- 0.03 czyli 0,27...0,33
    Potwierdzam. Tak samo rzecze TIS.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 11-11-2017 o 19:16

  14. #53
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Dzięki

Podobne wątki

  1. [Duratec]regulacja zaworów ?
    By slawito in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 17:24
  2. [Duratec] Mk IV regulacja zaworów
    By przemomkI in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 20:59
  3. [MkIII] Regulacja zaworów Duratec Kraków.
    By the_mole in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 16:29
  4. Regulacja zaworów 1.8 16v.
    By kuciu007 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2008, 21:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów