+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 82 z 82
  1. #81
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    13 Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    To też zaliczyłem do nieścisłości bo tam nie ma wzmianki o JK
    Niepotrzebnie podłączałem wątek o Paolo, który nie ma związku z moją sprawą i źle zamieściłem link, przepraszam.
    Ale nie ma tam wzmianki o JK? Niewiele, ale coś jest.
    Tutaj http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post1200658 w Rozdziale 5, cytuję "Chłopaki z JK (Dżej Kej ?) szybko doprowadzili buntownika do pionu"
    I tutaj http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post1220261 cytuję "Usłyszałem kiedyś taką opinię, że nie ma lepszych od ASO JK jeżeli chodzi o zawieszenie".

    ---------- Post added at 01:37 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

    Uznałeś mnie Netoper za oszusta i Cię nie przekonam, na szczęście mi to wisi
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Wiem, że nie jest to standardowa procedura, i nawet ASO jej nie przeprowadza (...) A tak na marginesie ile już tych dwumas w mondku wymieniłeś?
    To była pierwsza moja dwumasa. Nie jestem specjalistą, kojarzę ze sobą rzeczy przeczytane na forum i usłyszane od mechaników. Stąd przekonanie, że naprawdę dobrzy mechanicy przy sprzęgle wymieniają też olej w skrzyni (oczywiście po odpowiednio długim przebiegu, nie jeśli padnie po paru tysiach). Możemy się tutaj nie zgadzać, to tylko opinia, a nie fakt, ale podejrzewam, że masz podobną opinię.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    No i to budzi właśnie moje wątpliwości, jakby nie dokręcili to by od razu było słychać, no ale cuda potrafią się zdarzać i może nie było słychać.
    Pewna to jest tylko śmierć. Twierdzisz, że na pewno coś wtedy słychać, pewnie jeździłeś z niedokręconymi zaciskami? Nie wierzysz mi, jakoś to przeżyję.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Tego też nie rozumiem, skoro mechanior mówi że tłumik dziabnięty no to jaki przypadek, tym bardziej że oni nie zajmują się bezpośrednio układami wydechowymi.
    Prosiłem wyraźnie o solidny przegląd, chciałbym dostać telefon w poniedziałek: jest tłumik do zrobienia, będzie kosztował 500; OK, róbcie. A nie w środę kiedy przyjechałem po samochód, już zapłaciłem słyszę: A wie pan, ma pan dziurawy tłumik... Najwyraźniej Netoper różnimy się oczekiwaniami.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Wkręcenie dwóch śrub na stacji diagnostycznej dla których w większości sobota to normalny dzień pracujący, za 300 zł to przesadzona suma
    Może niejasno napisałem, może nie doczytałeś, naprawa była w innym warsztacie, nie w stacji kontroli pojazdów. Masz rację, to przesadzona suma.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    No to po co akceptowałeś nie pasującą Ci cenę a teraz masz o to pretensje?
    Przecież nie mam pretensji do ceny, nie piszę 'złodzieje, zdziercy, oszukali mnie'. Podaję fakt: jest drogo, inni robią taniej.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Z tego co opisujesz to jedyne co, to można mieć zastrzeżenia do sprawy zacisku, czy się odkręcił faktycznie to tylko Ty o tym wiesz
    Opisałem jak było starając się unikać ocen. Niech każdy sobie sam powie do czego można mieć zastrzeżenia, a do czego nie.
    Twoja opinia jest taka, spoko. Zauważę tylko, że w swojej ocenie ominąłeś fakt wstawienia bez mojej wiedzy zacisku ze szrotu. To coś, co sam możesz zweryfikować, po prostu zapytaj Szefa i Mańka.
    Z mojej strony to chyba wszystko, pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Kursant Awatar sova89
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Feb 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Z tego co opisujesz to jedyne co, to można mieć zastrzeżenia do sprawy zacisku, czy się odkręcił faktycznie to tylko Ty o tym wiesz ale nie masz na to żadnej podkładki choćby do reklamacji, chłopaki uwierzyli na słowo i zwrócili koszt.
    Nie no bez przesady, jaką można mieć podkładkę na to że odkręciła się śruba? Co gość ma zrobić zdjęcie odkręconej śruby i wrzucić na forum? Wtedy mu zostanie zarzucone, że może sam odkręcił śrubę i zrobił zdjęcie w odwiecie.

    Niestety, jeśli w taki sposób wyglądają usług w tym warsztacie to bynajmniej nie nazwałbym go ASO (natomiast nie byłem, nie ujmuję nikomu).

    Niestety praktyka pokazuje, że mamy coraz więcej mechaników-wymieniaczy aniżeli mechaników-serwisantów. Różnica jest taka, że do mechanika-wymieniacza jedziesz samochodem, którego znasz stan i mówisz proszę wymienić to, to i jeszcze to. I w zasadzie niczego więcej nie możesz oczekiwać.

    Z drugiej jednak strony, kto jeśli nie właściciel zna wszystkie bolączki samochodu? Mechanik, który widzi twój kilku letni samochód po raz pierwszy na oczy, aby zdiagnozować wszystkie usterki musiałby poświęcić na to conajmniej kilka godzin, a to generuje koszty. Jedynie znajomość pełnej historii samochodu oraz serwisowanie (nazwałbym wręcz opieka) pojazdu przez jeden warsztat (posiadający dodatkowo historię wszystkich przeprowadzonych napraw) pozwala Ci mieć pewność, że Twój samochód jest w idealnym stanie. Tak to wygląda w przypadku nowych samochodów - od nowości jeździsz do ASO, tam mają historię wszystkich napraw oraz checklistę to wypełnienia przy każdym przyjęciu samochodu na coroczny przegląd. Ponadto, na naprawy przeprowadzone w ASO masz gwarancję na terenie całego kraju - serwisowałeś w Warszawie, zepsuło się w Gdańsku? Nie ma problemu jedziesz tam do ASO i naprawiają w ramach gwarancji za darmo. Za to wszystko płacisz oczywiście więcej ale wtedy masz gwarancję.

    Pozdro

Podobne wątki

  1. [Mazowieckie]Warsztat Paolo - MkIII
    By Kucher in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 23:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów