+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 289101112
Pokaż wyniki od 221 do 231 z 231
  1. #221
    Mistrz pobocza Awatar Wojt-tg
    Imię
    wojtek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Mk4, Galaxy tdci
    Od
    03 Jan 2008
    Mieszka w
    STA
    Moze to smieszne,ale przeczyscilem styki przekaznika pod akumulatorem I jakos lepiej odpala na wystudzonym silniku.

    Wszyscy mają Mondeo, mam i Ja!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #222
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    przypomniałem se dość istotną rzecz, mimo iż trochę upłynęło od tego czasu . Mianowicie...Regenerowałem pompę , po tym zabiegu miałem tak , że w ogóle nie mogłem odpalić auta,a w okół samochodu unosiła się chmura białego dymu . Auto z powrotem do mechanika . Ustawił na nowo kont wtrysku czy coś takie ,auto zaczęło palić i miało normalną moc ...lecz został problem odpalania na letnim silniku. Dodam ,iż przed regeneracją nie miałem problemu z odpalaniem w ogóle . Więc na męski rozum rzecz biorąc , pompa lub kąt nastawienia wtrysków ...Stawiam na ten właśnie kąt ustawienia ...

    powodzenia w usunięciu usterki

  4. #223
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Witam, u mnie po wymianie altka i rozrusznika i czujnika położenia wałka problemu nie widzę ale znów pojawia się sprężynka podczas odpalania ;(


    Cały czas do przodu

  5. #224
    Kursant
    Opis
    MK3 2.0 TDDI 115km/ 2.2 TDCI 155km
    Od
    03 Dec 2012
    Mieszka w
    Olsztyn
    witam.
    Odgrzeje kotleta, ale u mnie powstał ten sam problem. Odpalam rano na zimnym to idealnie odpala i od razu 800-900 obrotów, a jak przejade pare km i odpalam letni silnik to przez 2-3 pierwsze sekundy mam 550-600 rpm.
    Poradził sobie ktoś już z tym?
    Pozdrawiam

  6. #225
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    był Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    Cytat Zamieszczone przez xurion Zobacz posta
    witam.
    Odgrzeje kotleta, ale u mnie powstał ten sam problem. Odpalam rano na zimnym to idealnie odpala i od razu 800-900 obrotów, a jak przejade pare km i odpalam letni silnik to przez 2-3 pierwsze sekundy mam 550-600 rpm.
    Poradził sobie ktoś już z tym?
    Pozdrawiam
    tak wyczyść wszystkie styki na rozruszniku plus połączenia przy aku rozkręć oczyść i złóż, mi pomogło

  7. #226
    Kursant
    Opis
    MK3 2.0 TDDI 115km/ 2.2 TDCI 155km
    Od
    03 Dec 2012
    Mieszka w
    Olsztyn
    spróbuje tak zrobić, dzieki za rade

  8. #227
    Pieszy Awatar bodzioski
    Imię
    Bogdan
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ghia kombi
    Od
    08 Apr 2015
    Mieszka w
    Tczew
    Witam. Mam podobny problem tak jak koledzy tylko dochodzi do tego jeszcze że za drugim , trzecim przekręceniu kluczyka rozrusznik ledwo zipie tak jak by akumulator był wydojony - ale zapali w końcu... Też tak macie ?

  9. #228
    Pieszy Awatar bodzioski
    Imię
    Bogdan
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ghia kombi
    Od
    08 Apr 2015
    Mieszka w
    Tczew
    To znowu ja... Ja myślę że to ( u mnie ) coś z altkiem.. Akumulator ma 2 lata , altek był reanimowany 15 miesięcy temu. Przed wczoraj zrobiłem ponad 200 km przebiegu z krótkimi przerwami ( było ich kilka ) i na ostatnim postoju wskoczyłem tylko do sklepu na 5 minut i tu ZONG - ale odpalił w końcu. I tu pada pytanie : co jest grane . Silnik ciepły a rozrusznik kręcił jak by miał zaraz paść z braku prądu. To ostatni taki epizod...
    Ale wcześniej miałem coś takiego co koledzy tu opisywali... Po pracy podjechałem zatankować 500 m, auto stało 8 h i paliło jak złoto (oczywiście pod firmą i na stacji ). Po tankowaniu przejechałem około 200 m i zjechałem na placyk aby se zajarać i podzwonić - trwało to może 10 minut i chcę ruszyć a on dziczeje . Trzęsie autem i dyskoteka na blacie- za drugim razem zakręcił. Był to listopad i +10stC a paliwo jak by co to było z BLISKIEJ. Z reguły tankuję Vervę .
    Przepraszam za tak za...ty monolog , ale myślę że dałem dosyć info na mój problem.
    Ostatnio edytowane przez bodzioski ; 16-12-2015 o 20:25

  10. #229
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Witam, pany u mnie po wymianie różnych różności jakoś obiawy znikneły ale pali się podczas odpalania spręzynka + kontolka pompy.

    Aha własnie się dowiedziałem że vp44 było wsadzane w rovery 45 i za grosze można to to kupić podobnosz podchodzi 1:1 do 2000r były vp30 po2k vp44


    Cały czas do przodu

  11. #230
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Dopieszczam
    Od
    10 Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    Aha własnie się dowiedziałem że vp44 było wsadzane w rovery 45 i za grosze można to to kupić podobnosz podchodzi 1:1 do 2000r były vp30 po2k vp44
    A to dobra ciekawostka.
    Miałem 2 x R45 w 2.0 iDT i muszę powiedzieć, że silniczki nie zawodne. Raz tylko przez złe paliwo musiałem robić pompę w Boschu.

  12. #231
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    01 Feb 2017
    Mieszka w
    Legnica
    Witam, mam problem z Mondeo mk3 2.0 TDDI 115km, chodzi o to że po nocy ciężko pali nawet przy temperaturze 20+. Jak już raz odpali to pozniej już pali bez problemu i na zimnym i na ciepłym. Może stać nawet 5h i "odpali od strzała" . Po nocy gdy stoi trochę dłużej już muszę długo kręcić czasem za pierwszym razem odpali, a przeważnie zaraz na początku drugiego kręcenia. Wymieniłem , filtr paliwa i powietrza. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, ktoś wie o co chodzi?

Podobne wątki

  1. [MkI] Zapłon
    By Fortis in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 22:12
  2. Zapłon w 1.8td
    By Kamil902 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2007, 23:51
  3. [MkII] Zapłon
    By B1971 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2007, 10:51
  4. zapłon
    By bazabaza in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-06-2005, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów