+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 231
  1. #21
    moim zdaniem to nie pompa , na zimnym szczelna a ciepłym nie ???

    M.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    tak jak kolego pisałeś z tą wtyczką , zajade do mechanika ,aby mi przeczyścił , może pomoże

  4. #23
    nie jedź do mechanika , podnieś maskę , zdejm osłonę silnika , po prawej stronie głowicy nad kołem pasowym jest wtyczka , rozłącz ją , napśikaj WD 40 , podegnij igłą styki we wtyczce i zapnij


    M.

  5. #24
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Bylem z tym u podobno bardzo dobrego (chwalonego na forum) mechanika i powiedział abym wlał olej do dwusuwa do baku i pośmigał troche z tym na autostradzie i że to ma przeczyścić wtryski bo to niby tego wina. szczerze mówiąc wątpie w ten pomysł żeby miał pomóc ale zobaczę. Jak przejeżdze ten bak paliwa to napisze co i jak. pzdr

  6. #25
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fec8d65cf.html

    dzięki mariw ...

    Lecę przeczyścić wtyczkę

    Dodano po 33 min.:

    przeczyściłem wtyczkę... nic nie dało

  7. #26
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    no u mnie przeczyszczenie wtyczki również nic nie dało, natomiast po posłuchaniu mechanika wydaje mi się, że coś sie poprawiło z tym zapalaniem. Jak narazie zapalił za każdym razem w miarę bezproblemowo. Efekt odpalenia jakby nie na wszystkie cylindry narazie nie wystąpił, jedynie startował trochę z niższych obrotów po czym się szybko rozkręcił. Ale mało zauważalne to jest, tak więc być może coś pomaga ten olej do dwusuwa no i oczywiście mocniejsze przyciśniecie na autostradzie

  8. #27
    można jeszcze ECU zresetować ...

  9. #28
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    mariw-co to jest ECU ? i jak się go resetuje ?
    sagittario - co dolałeś do czego i ile ? to może też spróbuję ...

  10. #29
    rozumiem że na zimnym pali dobrze ??
    na na ciepłym odpalałeś bez grzania świec ??

    ECU steruje silnikiem , odepnij na noc akumulator , rano podłącz i odpal, pozostaw na wolnych obrotach 2 min potem naciśnij gaz i przez następne 2 min potrzymaj w okolicy 1800 obr,


    M.

  11. #30
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    na zimnym pali super na dotyk(świece grzeje), a już po upływie pół godziny jak jest ciepły jeszcze , lub w miarę ciepły to również grzeję świece a , efekt jest taki jak na filmikach. Mrozy sprzyjają mojemu autku. Rano odpalam i jak zgaszę nawet na 15 minut to znowu zapali idealnie silnik szybciej staje się zimny .
    Czyli podsumowując
    silnik zapala kiepsko po odpoczynku 15min -60 min. w temp. załóżmy +15 stopni. jeżeli zapale powiedzmy po 5 minutach czy nawet po 10 to pali na dotyk , lub po upływie godziny to również pali na dotyk jak już silnik się wystudzi. najgorszy moment to ten w którym auto jest letnie

  12. #31
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    resetowanie Ecu też robiłem no i nie pomogło , a dolewałem olej do dwusuwa firmy mobil 1 (350ml na cały bak i musiałem się trzymać dokładnie tej dawki) no ale niestety.. dzisiaj zrobiłem test i znowu wpadł mi w te cholerne turbulencje bądź nie zapalił więc ta teoria z tym olejem to pewnie kicha jest (chociaż sam już nie wiem czy trochę rzadziej sie to pojawia). Na pewno pojawia sie to na rozgrzanym silniku, po wyłączeniu i co ważne odczekaniu kilku/kilkunastu minut. Zaraz po wyłączeniu i szybkim włączeniu tych problemów nie ma. Mechanik polecił mi ze dwa razy wlać ten olej, skoro jeszcze go mam to przy najbliższym tankowaniu go dodam, nie mam nic do stracenia, ale już i tak zwątpiłem w ten sposób.
    A mam takie pytanie: czy u Was występuje czasami na zimnym silniku większe kopcenie i lekkie trzesienie samochodem? U mnie nie zawsze, czasami sie to pojawia. Kłęby siwego dymu pojawiają się przy każdym takim zatrzęsnięciu. Szukałem trochę i znalazłem taki wątek:
    "http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=28259&highlight=kopci+trz%EAsie"
    dużo tu piszą o pompie wtryskowej, czyżby to ona była przyczyną tych wszytkich udręk?
    Myślę również nad sprawdzeniem wtryków, podobno nieduży koszt więc może warto.

  13. #32
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    sagitario, miałem takie objawy na początku, zaraz po regeneracji pompy

    A więc jak kupiłem autko(rok temu) to miałem problem z pompą. Dałem ją do regeneracji . Strasznie dłużyła się ta naprawa prawie miesiąc... ale udało się . Naprawa to 2.200 zł spoko. Czas na test. z Białegostoku do woj.Pomorskiego i z powrotem. Nalatałem tak około 1300 km. Czas na podsumowanie naprawy pompy... Jechałem max 160 więcej nie chciał iść... po prostu nie miał mocy, nie miał tego buta. zajechałem na CPN ...chciałem odpalić silnik..auto wpadło w "turbulencje" prawdopodobnie w takie o jakich ty piszesz...trwały one z 20 sekund po czym zgasł mi silnik... W tym czasie poszło tyle siwego dymu , że Zakryło całą stacje CPN ..zrobiłem gały i wróciłem do Domu. Sytuacja powtarzała się... aż lipa była odpalać auto przy ludziach, bo nie wiadomo kiedy wpadnie w turbulencje i zrobi zasłonę dymną... pojechałem do mechanika, odpalałem auto i gasilem przy nim moze z 30 razy i nic... pogadałem, po czym wsiadłem ,aby pojechac do domu , przekrecilem kluczyk i znowu ta zasłona dymna...mechanik powiedział ,aby zostawić auto...Na drugi dzień wróciłem i wszystko już było ok..Mechanik powiedział "Że niedokładnie ustawiony był zapłon " Jeżdzę już rok i w turbulencje nie wpada, lecz mam takie objawy jak w/w postach...

  14. #33
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    lukashek166 rozumiem że masz objawy nadal takie jak na filmikach? czyli wolniejsze obroty po odpaleniu ale bez występowania wyraźnych turbulencji przy tym? U mnie występuje czasami taka mocna turbulencja a czasami wolniejsze obroty jak na pierwszym filmie.
    To co pisałem o kopceniu i trzesieniu to troche inna sprawa. To trzęsienie to nie są tymi turbulencjami o których pisałem wcześniej. To trzesienie wystepuje na luzie na zimnym silniku.
    ps. Skoro piszesz że turbulencje (które prawdopodobnie były takimi co ja mam) ustały po ustawieniu zapłonu to może to to jest powodem. Pytanie czemu do końca tego nie "uleczyło' :/ . Pojadę niedługo do mechaniora zapytam i zareklamuje jego "cudowny" sposób z tym olejem.
    aha wczoraj rozmawiałem z kolega który miał focusa co prawda tdci ale również miał problemy z kopceniem i tym trzęsieniem. Powiedział że wymienił egr na nowy, czyścił wtryski i duuupa...

  15. #34
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    zmotywowaliście mnie..jadę do mechanika i zaraz napiszę co i jak... ( mechanior pierwsza klasa , ale i drogi)


    Mechanik powiedział
    " szczerze to nie mam pojęcia "

    ale jak by stawiał to na coś z napinaczem łańcuszka rozrządu czy jakoś tak...polecił mi innego mechanika... umówiłem się na piątek na diagnostykę...zobaczymy co wykaże ...jak diagnoza będzie celna i przyda się komuś z forumowiczów to dla mnie flaszka

    Do piątku napiszę jak tylko wrócę od mechaniora

  16. #35
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    u mnie dwukrotnie była diagnostyka robiona, na zimnym i na ciepłym i nic nie wykazała więc nie wiem czy jest sens abyś ją robił. No chyba że miałeś na myśli diagnostyke "umysłową"

  17. #36
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    diagnostyka wedle tego Pana mechaniora polega na:
    mechanik bierze auto na warsztat i dochodzi co jest przyczyną i za to pobiera kasę jeżeli nie dojdzie to bez kasy wizyta
    Więc tego typu diagnostyka jeszcze się opłaca

  18. #37
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Byłem dziś u świetnego mechanika, niestety także i drogiego
    "zbadał" mojego fordzika i przyczyna są dwie. rozwalona dwumasa- gdy nagrzeje się ma zbyt dużo luzu , dlatego problem z odpalaniem. no i dwa wtryski do wymiany koszt 1 szt. w TDDI to 300 zł na oryginale zaś w TDci około 700 za sztukę.

  19. #38
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Po Twoim poście pojechałem od razu do mojego mechanika, powiedziałem mu że ten olej do dwusuwa jednak nic nie pomógł więc powiedział abym przyjechał w poniedziałek. Sprawdzi mi wtryski, bo pewnie leją. Powiedziałem mu że na forum przeczytałem o tym co sie Ty dowiedziałeś od swojego mechanika no i z tą dwumasą to .. wyśmiał to a czemu ? prosta odpowiedź: przy zapalaniu wyciska się sprzęgło (przynajmniej sie powinno) więc dwumasa kręci się ale już bez żadnego obciążenia wiec nie spełnia swojej funkcji.

  20. #39
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    w sumie dość sensownie to brzmi co napisałeś. Czyli wychodzi druga opcja , czyli te dwa wtryski...

    mam pytanie. Czy muszę wymienić priorytetowo tą dwumasę , czy narazie mogę jeździć ? to zrobiłbym te wtryski w pierwszej kolejności...sagittario to daj posta jak już będziesz coś wiedział więcej, może to nie wtryski :P

  21. #40
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    pytasz czy wymienić dwumasę, hmm pytanie w jakim jest stanie. Jeśli jesteś pewny że już na wykończeniu to lepiej wymienić teraz zanim padnie całkowicie.
    Masz jakieś objawy padającej dwumasy? np. metaliczne klekotanie/charczenie, mocne trzesienie silnika przy gaszeniu samochodu, no i może ciężko bieg wchodzić (zwłaszcza jedynka). Wiesz koszt dwumasy ze sprzegłem to już nie tania sprawa. Ja wymienie dopiero jak zacznie mi stukać.
    Oczywiście napisze co i jak gdy wrócę od mechanika.
    Jeśli okaże sie że to wtryski to nie bedzie to aż takie straszne bo regeneracja jednego ok 100zł a problem przynajmniej będzie rozwiązany.

Podobne wątki

  1. [MkI] Zapłon
    By Fortis in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 22:12
  2. Zapłon w 1.8td
    By Kamil902 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2007, 23:51
  3. [MkII] Zapłon
    By B1971 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2007, 10:51
  4. zapłon
    By bazabaza in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-06-2005, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów