+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Zielony listek
    Opis
    mondeo mk3 duratec
    Od
    07 Jan 2010
    Mieszka w
    Killarney

    [MkIII]regulacja drzwi ??

    mam pytanko panowie jak mogę wyregulować dzrzwi aby się zamykały troszke lżej a bym nie musiał nimi walic (troszkę je podnieść )chyba


    pozdro

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar konrados
    Model
    Focus MKII
    Silnik
    1.6
    Opis
    Ti-VCT 115 KM
    Od
    21 Mar 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    spróbuj ustawić rygiel drzwi. To ta cześć która wkręcona jest do karoserii. Czasami pomaga.

  4. #3
    Zielony listek Awatar lancaster
    Imię
    Bartek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi
    Od
    15 Sep 2010
    Mieszka w
    Tychy

    Czy można "wsunąć drzwi"?

    Żeby wyregulować drzwi żeby lżej chodziły trzeba dokonać regulacji na zawiasach - górny i dolny ,po 2 śruby rozmiaru 10.

    Mam pytanie jak jednak zrobić aby drzwi nie wychodziły ponad obrys karoserii? przednie drzwi od kierowcy wyglądają jakby były niedomknięte, minimalnie ale jednak.

    Można odkręcić ten metalowy zamek wkręcany do karoserii? Czy ktos z Was to robił?

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dawidos25
    mam pytanko panowie jak mogę wyregulować dzrzwi aby się zamykały troszke lżej a bym nie musiał nimi walic (troszkę je podnieść )chyba
    wymienić podkładki mosiężne w zawiasach i już. żadnego odkręcania bo już nie spasujesz.

    1. podkładka zabezpieczająca
    2. wyjęcie sworznia (przyda się druga osoba do podtrzymania drzwi)
    3. miejsca podkładek które się wyrabiają i drzwi opadają

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin

    Re: Czy można "wsunąć drzwi"?

    Cytat Zamieszczone przez lancaster
    Mam pytanie jak jednak zrobić aby drzwi nie wychodziły ponad obrys karoserii? przednie drzwi od kierowcy wyglądają jakby były niedomknięte, minimalnie ale jednak.
    Podłączę się po temat, bo u mnie również wygląda to jak delikatnie niedomknięte i nie mam pojęcia, gdzie to można podregulować...

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mk3 v6
    Od
    20 May 2010
    Mieszka w
    Radom
    Gdzie można kupić te podkładki? I ewentualnie sworznie? Jakoś nie mogę tego znaleźć w necie...

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    nowe to chyba można kupić tylko całe zawiasy. a same tulejki najlepiej kupić na szrocie (całe zawiasy tylnych drzwi bo mniej używane) i przełożyć tulejki ale ostrożnie bo są mosiężne i łatwo się kruszą/łamią. górna i dolna tulejka w zawiasie chyba się różnią miedzy sobą średnicą pod sworzeń więc nie są zamienne.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mk3 v6
    Od
    20 May 2010
    Mieszka w
    Radom
    czyli szukanie po szrotach zostaje...
    u mnie niestety jest tak, że drzwi przednie od kierwocy jakby się lekko zapadły (kiedy są zamknięte) szczelina na dole przy błotniku jest taka, że jak czegoś nie zrobię to za chwilę będą trzeć o błotnik
    byłem u mechanika wczoraj, poruszaliśmy drzwiami i powiedział, że to zawiasy są już wytarte w środku i wymiana trzpienia czy podkładek nic nie da. Jedyne rozwiązanie to albo wymiana całych zawiasów, albo rozwiercenie i dopasowanie nowych grubszych trzpieni... ten zawias na dole bardzo lata

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Mewa_lp
    Imię
    Damian
    Model
    Maverick II
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Wczesniej MK3 1.8 Bp teraz Maverick II '02 3.0 v6
    Od
    19 Apr 2013
    Mieszka w
    Bielsk Podlaski
    Siema a moze ktos z was ma do spzredania takie tulejki badz zawiasy? Czy w wszystkich zawiasach sa te tulejki nawet w bagazniku?

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ostatni post z 2010r
    Mamy dział "'market kupię" i tam wrzuć ofertę kupna.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Jan 2014
    Mieszka w
    Kraków

    Podmianka podkladek z tylnych drzwi.

    Witam,

    korzystał ktoś już pomysłu włożenia podkładek z tylnych drzwi do przednich ? mam parę tylnych drzwi i myślałem czy aby nie warto wymontować podkładki i je podmienić ? Orientujecie się czy taki numer przejdzie ?

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Przejdzie. Wystarczy przeczytać cały temat, kolega napisał, że te tulejki mosiężne są wszystkie takie same w każdych drzwiach, różnią się jedynie średnicą. W jednym zawiasie są dwie o różnej średnicy i na to trzeba uważać. Sam kupiłem ze szrotu zawiasy do tylnych drzwi mk2, wybiłem tulejki i wsadziłem do drzwi kierowcy mk3. Zamykają się jak teraz nowe Polecam bardzo ostrożne wybijanie tych tulejek, niektóre są bardzo kruche i się rozwalają. Najlepiej zawias w imadło i dobrać wiertło o średnicy takiej jak tulejka i delikatnie wybijać.

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Panowie odkopie troche temat, podregulowałem drzwi i szczeliny są równe ale teraz jak zamykam to musze mocno trzasnąć drzwiami inaczej załapują ale odstają. Idzie to jakoś naprawić? Próbowałem przesunąć zamek w drzwiach i poszedł gdzieś 1mm w strone kabiny i jest ciut lepiej ale dalej musze walić drzwiami. Próbowałem odkręcić krańcówke ale mam zapieczoną na maxa i nie wiem czy jest sens rozwiercać śruby, da sie tam coś podregulować?

  15. #14
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    28 Sep 2014
    Mieszka w
    Łódź
    A jak zrobic zeby dol drzwi lepiej dolegal do uszczelek ?

    Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Panowie odkopie troche temat, podregulowałem drzwi i szczeliny są równe ale teraz jak zamykam to musze mocno trzasnąć drzwiami inaczej załapują ale odstają. Idzie to jakoś naprawić? Próbowałem przesunąć zamek w drzwiach i poszedł gdzieś 1mm w strone kabiny i jest ciut lepiej ale dalej musze walić drzwiami. Próbowałem odkręcić krańcówke ale mam zapieczoną na maxa i nie wiem czy jest sens rozwiercać śruby, da sie tam coś podregulować?
    Regulacje są dwie, jedna samym zamkiem w drzwiach (śruby torx) a druga na pałąku w słupku drzwi, też torx.

Podobne wątki

  1. [MkII] Regulacja przednich drzwi
    By janikof in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-03-2008, 15:16
  2. [MkI] Niedomykające się drzwi - regulacja?
    By RockFord in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2008, 15:45
  3. [MkII] regulacja drzwi??
    By _Danplus in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2006, 12:29
  4. [MkII] Regulacja drzwi i zamkow
    By Radzio75 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2006, 20:26
  5. Regulacja drzwi w MkII
    By RWalentynowicz in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-08-2005, 09:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów