+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 259
  1. #181
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Przed włożeniem wtrysków powinieneś najpierw zrobic pompę jak wtryski padły to pompa jest na 99% do zrobienia.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #182
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    poza tym da się sprawdzić opiłkowanie pompy bez jej demontażu, trzeba zbadać paliwo z przedowów na ich obecność (najlepiej odłączyć na chwilę powrót z filtra paliwa i pobrać próbkę i ją zbadać) a to nie powinno kosztować 400 pln.

  4. #183
    Pieszy
    Model
    2.0 TDDi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    18 Apr 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez wittmann86 Zobacz posta
    Witam.

    Na początku pragnę przywitać wszystkich użytkowników mondeoklubpolska.pl
    Pierwszy mój post więc nie bijcie tym bardziej, że pomagam koledze z jego mondziakiem bo jakoś mechaniorom nie ufam zbytnio
    Szarpie, gaśnie, dymi itp. - pomocnicza pompka paliwa jest martwa, elektrykę sprawdziłem-OK. Raz się załącza raz nie, zazwyczaj jak zadziała to pop jakiś 3-5 km "auto-stop".
    Czasami uderzenie czymś w pompkę pomagało i dalej jazda nawet przez tydzień Ale w końcu nadszedł czas wymiany ale auto mu potrzebne i zanim pompka dojdzie i będzie czas na założenie (pod blokiem na lewarze) wykonałem bezpośrednie połączenie pompkę wymontowałem, elektrykę zabezpieczyłem, mostek na węzach paliwowych, odpowietrzenie(chyba to było odpowietrzenie ) zabezpieczone i próba odpalenia. Pomimo rozłączania i pewnie zapowietrzenia układu odpalił na dotyk, pracował godzinę na jałowym, później ostro do 4k obrotów i następnie do domu 12 km - BEZ ŻADNEGO PROBLEMU. Nie dymi, nie kopci, nie brakuje mocy, jednym słowem IGŁA. Pompa rotacyjna (chyba) daje rade ssać ON.

    Pytanie do was - Czy można tak pojeździć z 2 tygodnie ? Czy pompa wtryskowa nie padnie ?

    Pozdrawiam
    PAWEŁ
    Czy ktoś cyknie info ?

  5. #184
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Pali - jezdzij. Nic się nie stanie.

    poszło z niewybuchającego szajsunga
    wypisuję się z tego kraju...

  6. #185
    Pieszy Awatar Doberman74
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Opis
    doberman74
    Od
    16 Jul 2012
    Mieszka w
    Murowana Goślina
    witam dziś po regeneracji wtrysku przy dawaniu gazu to mi stuka w tryskach czy to jest naturalne bo mechanik każe naprawić pompę

  7. #186
    Pieszy
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi chip 155KM
    Od
    08 Aug 2015
    Mieszka w
    Dębica
    Witam wszystkich pilnie poszukuje osoby która ma lub ma dostęp do ogarnięcia dekielka okienka pompy wysokiego ciśnienia, chyba że ma ktoś patent na zrobienie z czegoś skutecznej blokady kółka pompy to też będzie w załączniku foto o co mi chodzi 5611684439.jpg

  8. #187
    Pieszy
    Imię
    Sławek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Grudziadz

    Zrobiłem jednak pompę

    Dziękuję za pomoc. Zdecydowałem się jednak dać pompę do regeneracji. Nie wiem co mechanik w niej robił. Dostałem dwa kartoniki od wymienionych części. W jednym było moje stare łożysko. Mechanik powiedziałże dobrze że zdecydowałem się na robienie tej pompy i skasował 1100 zł. Razem z wtryskami wydzło mnie to 2700 zł. Jak na razie to Fordzik śmiga aż miło.

  9. #188
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    02 Apr 2017
    Mieszka w
    KRAKÓW

    Mondeo gaśnie po odpaleniu

    Witam mam pytanie mianowicie mam taki problem z moim Mondeo mk3 2.0 tddi z 2001r auto odpala i po chwili gaśnie tak z 15/20 razy i w końcu odpala i można jechać, po każdym odpaleniu obroty OK nic nie faluje nic nie skacze reaguje na dodanie gazu i po chwili gaśnie ???? mechanik powiedział ze podpiął pod kompa i wyskoczył jakiś błąd z elektroniką pompy wtryskowej miał juz ktoś może taki przypadek ? czy musze jechac całym autem do mechesa co regeneruje sterownik pompy zeby sprawdził czy to napewno to czy wystarczy jechać z samą pompą ??
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jankes 025 ; 02-04-2017 o 11:42

  10. #189
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Apr 2017
    Mieszka w
    Zelów
    uszczelniacz-pompy-wtryskowej-18-tdci-tddi-reinz-81-90031-00.jpg

    witam. zakupilem taki uszczelniacz do mojego mondeo mk3 2001 tddi 115. Ropa leci mi na łancuch rozrzadu. o ten uszczelniacz chodzi ?

  11. #190
    Kursant Awatar pawzad
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    24 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    wyciek.jpg

    Czy taki wyciek może mieć wpływ na pracę układu paliwowego?

  12. #191
    Kursant
    Opis
    MK III 2,0 TDCi ASB
    Od
    05 Aug 2005
    Mieszka w
    Legnica

    Jakie mogę mieć wtryski w MK3 2,0 TDCi (130) z 06.2003r. AUTOMAT

    Tego modelu nie ma niestety na liście na początku wątku. Pomoże ktoś, bo mam 3 wtryski w stanie agonalnym i zastanawiam się nad zakupem regenerowanych, ale nie wiem jakie, bo widziałem, że mają różne numery.

  13. #192
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    na 99% takie same jak 130KM manual

  14. #193
    Zielony listek Awatar hydros
    Imię
    Sylwek
    Model
    MKIII Sprzedany
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    automat Jatco z 2005
    Od
    27 Sep 2015
    Mieszka w
    Poznań
    U mnie w 115KM automat i u kolegi 130KM automat sa ....501Z
    Wiec pewnie i u Ciebie tez.

    ---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:35 ----------

    Cytat Zamieszczone przez pawzad Zobacz posta
    Czy taki wyciek może mieć wpływ na pracę układu paliwowego?
    To raczej nie paliwo tylko olej, widac ze przewody masz suche.

  15. #194
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Apr 2017
    Mieszka w
    Zelów
    Czy ktos borykal sie z problemem cirenacej pompy vp 44 w mondeo mk3 ? Wymienilem uszczelniacz walka pompy i nadal paliwo cieknie z oslony rozrzadu. Czyzby peknieta membrana? Albo cos jezszcze? Lepiej kupic uzywke i przelozyc sterownik? Czy regenerowac?

  16. #195
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    20 Sep 2017
    Mieszka w
    Jarocin

    Engine malfunction w ford Mondeo mk IV - pomocy!

    Witam, posiadam Forda Mondeo mk IV z silnikiem diesla 1,8 tdci, podczas jazdy wyświetlił się komunikat "Engine malfunction", po wyłączeniu silnika informacja znikła i silnik wrócił do normalnej pracy. Poprzednim razem, gdy wyświetliła się ta informacja, wymieniłem wtryskiwacz na używany i wszystko było ok. Jednakże teraz komputer nie pokazuje żadnego błędu, czy ktoś miał podobny problem? Czy ta informacja dotyczy wtryskiwaczy czy oznacza inny problem. Poz

  17. #196
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 115Km
    Od
    15 Oct 2017
    Mieszka w
    GdyniA
    Witam mam problem z moim mondeo mk3 2.0 tddi 115km, mianowicie chodzi o to ze samochód odpala i po dodaniu gazu gaśnie i wskazówka obrotów zostaje w miejscu a pompa paliwa ta przy zbiorniku dalej pracuje. Nie wiem co to może być. Stało się to pierwszy raz jak dojechałem na stacje i na komputerze pokazywało 0 km do przejechania. Myślałem Żr to przez to wiec wymieniłem filtr paliwa bo myślałem ze może zaciągnął jakiś syf z baku niestety nie pomogło. Wiec stwierdziłem ze może to pompka już ma dość wiec ja wymieniłem. Niestety dalej to samo. Dodam jeszcze ze kilka razy udało się nim normalnie jeździć ale po kilku postojach problem wraca na nowo. Z góry dziękuje za odpowiedzi i liczę na moc tego forum i wiedzę użytkowników.

  18. #197
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Juby Zobacz posta
    Witam mam problem z moim mondeo mk3 2.0 tddi 115km, mianowicie chodzi o to ze samochód odpala i po dodaniu gazu gaśnie i wskazówka obrotów zostaje w miejscu a pompa paliwa ta przy zbiorniku dalej pracuje. Nie wiem co to może być. Stało się to pierwszy raz jak dojechałem na stacje i na komputerze pokazywało 0 km do przejechania. Myślałem Żr to przez to wiec wymieniłem filtr paliwa bo myślałem ze może zaciągnął jakiś syf z baku niestety nie pomogło. Wiec stwierdziłem ze może to pompka już ma dość wiec ja wymieniłem. Niestety dalej to samo. Dodam jeszcze ze kilka razy udało się nim normalnie jeździć ale po kilku postojach problem wraca na nowo. Z góry dziękuje za odpowiedzi i liczę na moc tego forum i wiedzę użytkowników.
    Typowa usterka pompy wtryskowej.
    Pompa do wymiany.
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 17-10-2017 o 02:09

  19. #198
    Pochłaniacz prostych Awatar pleban
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk draj w dizlu
    Od
    15 Feb 2007
    Mieszka w
    Bielawa czasami Bździszewo maj lover ;)
    a u mnie żoncia w niedzielę zalała verve 98.

    po przejechaniu 20 km auto zgasło.
    Wstępna diagnoza - zatarta sekcja pompy która puściła opiłki i zarąbało wtryski.
    Aż bojęsię pomyśleć o kosztach
    PUNK MIESZKA WE MNIE
    Jeżdżę Dieslem bo Mnie stać
    Power by Heko 159 KM & 405 Nm

  20. #199
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Aug 2017
    Mieszka w
    Radzionków
    Witam.Czy jest możliwość sprawdzenia z jakiego roku jest pompa wysokiego ciśnienia DELPHI K9PAA 2C1Q-9.....AB R9044Z034A 0546308HVE dodam że pompa została wyjęta z forda mondeo mk3 2.0 TDCI 2005r 130KM.Z góry dziękuję za odpowiedz.

  21. #200
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez krystiano0169 Zobacz posta
    Witam.Czy jest możliwość sprawdzenia z jakiego roku jest pompa wysokiego ciśnienia DELPHI K9PAA 2C1Q-9.....AB R9044Z034A 0546308HVE dodam że pompa została wyjęta z forda mondeo mk3 2.0 TDCI 2005r 130KM.Z góry dziękuję za odpowiedz.
    Po ci Ci to wiedzieć?? Używek sie nie wsadza bo to nic nie da. Zaraz padną wtryski na nowo. Opisane wiele razy. Pompy są zamienne między sobą...

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Zamiennik pompy paliwa TDDI 2.0 (1S7U-9A407-BC) ?
    By szwyr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2019, 12:28
  2. [TDCi MKIII] Pękający przewód paliwa TDCI z pompy do listwy zasilającej.
    By Blady291 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 19:07
  3. [MkIII] Filtr paliwa TDDI/TDCI
    By pajer in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 22:39
  4. pilnie potrzebny numer fabryczny pompy paliwa TDDi
    By romeovip in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2008, 18:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów