+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 78910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 259
  1. #201
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Aug 2017
    Mieszka w
    Radzionków
    Ponieważ ta pompa była zamontowana w moim mondku na silikonie,i nie wiem czy jest ona z mojego auta czy ktoś już coś grzebał przy niej

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #202
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Czy dobrze rozumiem,że ten wtrysk jest za 110 zł po regeneracji?

    https://www.olx.pl/oferta/regeneracj...tml#016a7875bd

  4. #203
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/Oława
    Cytat Zamieszczone przez wafel Zobacz posta
    Czy dobrze rozumiem,że ten wtrysk jest za 110 zł po regeneracji?

    https://www.olx.pl/oferta/regeneracj...tml#016a7875bd
    Przede wszystkim wtryskiwacz z foto nie jest do mk3 2,0TDCi.
    Cena też odbiega od realiów.Zaworek zamiennik to koszt ok 140pln(nie polecam),końcówka ok120zamiennik,ori ok 200pln.
    więc nie wiem jak można zregenerować w takiej cenie.

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

  5. #204
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bumblebee Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez wafel Zobacz posta
    Czy dobrze rozumiem,że ten wtrysk jest za 110 zł po regeneracji?

    https://www.olx.pl/oferta/regeneracj...tml#016a7875bd
    Przede wszystkim wtryskiwacz z foto nie jest do mk3 2,0TDCi.
    Cena też odbiega od realiów.Zaworek zamiennik to koszt ok 140pln(nie polecam),końcówka ok120zamiennik,ori ok 200pln.
    więc nie wiem jak można zregenerować w takiej cenie.
    bo to jest cena usługi bez ceny materiałów,

  6. #205
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Dla tego koledzy pytam Was,bo ogłoszenie trochę nie zrozumiale napisane,wiem jakie są ceny regeneracji wtryskiwacza i dlatego przykuło to moją uwagę.Dziękuje za opinie

  7. #206
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MK 3 Ghia Kombi
    Od
    02 Mar 2016
    Mieszka w
    Grodzisk Wielkopolski
    Odświeżam temat. Mój Mondeo TDDi 2001 ma objawy związane z pompą wtryskową.
    Sytuacja wyglądała następująco - bez wcześniejszych objawów pewnego dnia w drodze do pracy zacząłem tracić moc, przy dodawaniu gazu zaczął się krztusić aż w końcu zgasł i nie dało się go odpalić. Postał kilka godzin i odpalił na strzał po czym znowu po przejechaniu 10 km stało się to samo. Co waszym zdaniem jest najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów? Czy najbardziej prawdopodobną przyczyną będzie sterownik pompy wtryskowej (uwalony tranzystor)?
    Jestem po lekturze wszystkich tematów związanych z problemami z pompą i chciałbym waszej rady czy przygotowałem dobry plan eliminacji potencjalnych problemów tak aby zminimalizować koszty naprawy:
    1) Wymiana filtra paliwa
    2) Sprawdzenie (i wymiana) przekaźnika pompy pod akumulatorem
    3) Sprawdzenie pomocniczej pompy paliwa, która jest w okolicy baku
    4) Sprawdzenie sterownika pompy wtryskowej (sławny problem z tranzystorem) i jeśli to on - odesłanie do naprawy

    Macie ewentualnie jeszcze jakieś inne wskazówki co należy sprawdzić przed podjęciem decyzji o wymianie pompy?

    Jeśli wszystkie powyższe opcje upadną - trzeba będzie pewnie pomyśleć nad kupnem używanej pompy wtryskowej

  8. #207
    Pieszy
    Imię
    Artur
    Model
    ford mondeo mk3
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Dec 2017
    Mieszka w
    Koziegłowy
    Witam wszystkich.
    Ostatnio w moim mondeo strasznie zaczęło śmierdzieć spalinami, jakby przez nawiew czy klimę. Gdzieś zaciąga te spaliny tylko skąd?. Wydech sprawdzałem jest szczelny, nic się z niego nie dymi(ani na plecionce, ani na łączeniach, tłumik wymieniony). Dymi dość mocno na czarno przy przyśpieszaniu ale to pewnie wtryski dają znać o sobie. Nie widzę żadnego wycieku oleju pod maską, żeby coś tam się dymiło czy żeby kopcił się wyciekający olej. Generalnie śmierdzi nie do wytrzymania. Gdzieś musi zaciągać i przez nawiew leci do środka tylko skąd?

  9. #208
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    Cytat Zamieszczone przez saka Zobacz posta
    Witam wszystkich.
    Ostatnio w moim mondeo strasznie zaczęło śmierdzieć spalinami, jakby przez nawiew czy klimę. Gdzieś zaciąga te spaliny tylko skąd?. Wydech sprawdzałem jest szczelny, nic się z niego nie dymi(ani na plecionce, ani na łączeniach, tłumik wymieniony). Dymi dość mocno na czarno przy przyśpieszaniu ale to pewnie wtryski dają znać o sobie. Nie widzę żadnego wycieku oleju pod maską, żeby coś tam się dymiło czy żeby kopcił się wyciekający olej. Generalnie śmierdzi nie do wytrzymania. Gdzieś musi zaciągać i przez nawiew leci do środka tylko skąd?
    podczas jazdy czy po odpaleniu z dymem? zdajesz sobie sprawę, ze to niebezpieczne?
    najczęściej nieszczelność wydechu zaczynając od uszczelki kolektora. dalej turbina, egr. uszczelka pod głowicą.

  10. #209
    Pieszy
    Imię
    Artur
    Model
    ford mondeo mk3
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Dec 2017
    Mieszka w
    Koziegłowy
    Odpala normalnie i przez chwilę jest ok. Dopiero po jakiejś dłuższej minucie z rury leci taki lekki niebieskawo szary czy biały dymek i za chwilę się uspokaja i nie dymi wcale. Śmierdzi od razu po odpaleniu. W czasie jazdy też. Spaliny tak dziwnie śmierdzą, inaczej niż normalnie w dieslu. Płyn chłodzący mam czysty, pomarańczowy czyli uszczelka powinna być jeszcze dobra. Turbina pod maską nie świszczy, nic się nie dzieje. Dwa wtryski mam mokre (patrząc od przodu od lewej strony to pierwszy i drugi lekko mokry na około). Problem mam taki, że nawet jakby ciągle dymił na czarno, biało, niebiesko z rury to śmierdzi za autem a nie w środku. Czy układ nawiewu czy klimy łączy się jakoś z czymś jeszcze? Przecież zasysa powietrze przez filtr kabinowy pod maską i dmuch do środka. Skoro pod maską nic nie dymi to skąd te spaliny w środku?

  11. #210
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    powietrze do wentylacji jest zaciągane pod przednią szybą. ale tak to jest że ciągnie też z komory silnika, więc jak tam kopci to pociągnie.
    a może dymi spod korka lub bagnet oleju? wtedy w najlepszym razie odma.

  12. #211
    Pieszy
    Imię
    Artur
    Model
    ford mondeo mk3
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Dec 2017
    Mieszka w
    Koziegłowy
    Rzeczywiście dziwnie dymi spod korka oleju i ten wężyk cienki co idzie do grubej rury (filtra powietrza- turbo) jest mokry od oleju.
    Jak silnik chodzi i wyjmę bagnet to jakoś mało oleju, jak zgaszę to po chwili znowu jest dużo.
    Jeśli to odma to wystarczy wymienić wąż czy jak?

  13. #212
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Jan 2018
    Mieszka w
    Żmigród

    Taka sytuacja

    Witam u mnie taki problem : jadę normalnie nagle mondeo traci moc i mruga sprezynka od grzania świec, jak już zgasilem więcej nie zapalił, silnik 2.0 tdci 2003 rok. Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło, wiecie może na co się szykować co to może być?

  14. #213
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Artem123 Zobacz posta
    Witam u mnie taki problem : jadę normalnie nagle mondeo traci moc i mruga sprezynka od grzania świec, jak już zgasilem więcej nie zapalił, silnik 2.0 tdci 2003 rok. Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło, wiecie może na co się szykować co to może być?
    Nie oznacza to nic dobrego raczej. Szukaj dobrego mechanika typowo który zajmuje się tymi silnikami. Układ paliwowy nie należy do najprostszych i do tanich w naprawie.
    tel. 515430877

  15. #214
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Ostatnio kolega który pracuje w sklepie motoryzacyjnym,mówił mi że miał znajomego mechanika który do naszych fordziaków montował magnes neodymowy w dwóch miejscach.Problem z wtryskami po tym ustępował podobno,niestety niema z nim kontaktu, i nie wiem gdzie te magnesy były zakładane.Słyszał ktoś z Was o takim rozwiązaniu problemu?Nie rozwiązuje to oczywiście opiłkowania ale,oszczędza wtryski,tak mi się przynajmniej wydaje.

  16. #215
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    Rozumiem sens, że magnesy przytrymują opiłki? Patrze na to sceptycznie, raczej nie zadziała, ale może ktoś próbował. Dizs miałem wtryski CR z denso z maszyny rolniczej. Gość zamiast ropy zalał do baku nawóz i to co było w środku to jakaś sieczka. A regenerowałem wszystkie 6 w grudniu

  17. #216
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    No ja też tak to rozumiem,że mają uchronić wtryski przed opiłkami,spróbowałbym tego u siebie,ale nie bardo wiem gdzie to powinno być zamontowane heh.No to dobry gościu był,może myślał że te maszyny to jak stare poczciwe 124 albo 190 mercedesy,że pojedzie na wszystkim co wlejesz do baku

  18. #217
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    Do Ursusa szalejesz gnojowke i jeździ, a w najnowszych maszynach rolniczych wszędzie jest common rail. Ale co się dziwić jak często taki ciągnik kosztuje i milion złotych

  19. #218
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Feb 2018
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Siemka klubowicze mam małe pytanko na temat zmiany wtryskow wraz z listwa wtryskowa z mondeo mk3 2.2 tdci do 2.0 tdci ktoś coś robił takiego ?

  20. #219
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    27 Nov 2017
    Mieszka w
    Gdynia

    Problem z wypięciem powroru

    Witam Panie i Panowie
    Mondeo Mk3 2004
    Jak rozpiąć króciec powrotu od wtryskiwaczy przy pompie wtryskowej CR
    https://zapodaj.net/640000aef3f70.jpg.html
    https://zapodaj.net/30088714ef539.jpg.html
    https://zapodaj.net/177e9b70a994a.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez nemo730 ; 19-03-2018 o 19:10

  21. #220
    Pieszy
    Imię
    Przemek
    Model
    kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    22 Sep 2015
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Cześć wszystkim,
    pacjent to Mondziak z silnikiem 2.0 TDCi, 130KM, 2003. Po podpięciu pod kompa błąd P2336 na 1# cylindrze - przekroczone spalanie stukowe. Z tego co doczytałem najprawdopodobniej przyczyną jest wtrysk. Czy ktoś z forumowiczów może mi polecić gdzie w zachodniopomorskim (najlepiej okolice miast: Szczecin, Koszalin, Szczecinek, Świdwin) można oddać auto do fachowca i nie wystawi rachunku w wysokości wartości auta ?
    Ostatnio edytowane przez MrPI ; 09-04-2018 o 22:34

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Zamiennik pompy paliwa TDDI 2.0 (1S7U-9A407-BC) ?
    By szwyr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2019, 12:28
  2. [TDCi MKIII] Pękający przewód paliwa TDCI z pompy do listwy zasilającej.
    By Blady291 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 19:07
  3. [MkIII] Filtr paliwa TDDI/TDCI
    By pajer in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 22:39
  4. pilnie potrzebny numer fabryczny pompy paliwa TDDi
    By romeovip in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2008, 18:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów