+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy 12345678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 259
  1. #61
    Niedzielny kierowca Awatar GeGo
    Imię
    Grześ
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 02`
    Od
    21 Oct 2012
    Mieszka w
    Zdzieszowice - Marburg
    zagladałem na te kody i mam tak że 3 mam EJDR00301Z a ten jeden chiński mam EJDR00101Z
    czyli wychodzi że ten:
    http://allegro.pl/wtrysk-wtryskiwacz...tml#tabsAnchor
    Lepiej stracić minutę z życia, niż życie w minutę...
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt.../97573-Gegowóz

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ...101Z (...AH) to produkcja 2001-2002 potem był zmieniony na ...301Z (...AJ)2002-2003 i takiego szukaj

  4. #63
    Niedzielny kierowca Awatar GeGo
    Imię
    Grześ
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 02`
    Od
    21 Oct 2012
    Mieszka w
    Zdzieszowice - Marburg
    ale ja dzis zamówiłem tego z aukcji wyzej
    w sobote oddam do mechanika żeby go zakodowal
    Lepiej stracić minutę z życia, niż życie w minutę...
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt.../97573-Gegowóz

  5. #64
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    trudno się mówi. 101Z został zastąpiony 301Z w 2002 roku

  6. #65
    Niedzielny kierowca Awatar GeGo
    Imię
    Grześ
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 02`
    Od
    21 Oct 2012
    Mieszka w
    Zdzieszowice - Marburg
    niestety trudno...
    byle bedzie orginal a nie jakis chiński który ciągle ma problem i odkodowywuje się od kompa
    Lepiej stracić minutę z życia, niż życie w minutę...
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt.../97573-Gegowóz

  7. #66
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo tdci mkIII 2003
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Od początku - autko zaczęło kopcić przy dodawaniu gazu ni z gruchy ni z pietruchy. Po wyczyszczeniu dolotu i egr-a przestało kopcić i dostało drugiego życia... natomiast mechanir który go miał zwrócił uwagę że na przelewach wyszło że drugi wtrysk delikatnie leje, potem podpinał pod kompa i z jakiś tam danych widział, to samo w jeździe i na postoju. Na jeździe próbnej auto przeszło w tryb awaryjny oczywiście po zgaszeniu i zapaleniu auta sprężyna zniknęła. kod błędu P2... i każdy wie co dalej. Na poniedziałek umówiony jestem do BOSCHA, natomiast słyszałem opinię że jednego wtrysku nie ma co robić i że trzeba zrobić z 2-4 albo 1-3 ile w tym prawdy?
    Czy powinienem zacząć od wymiany filtra paliwa czyli czy od razu wtryski + filtr?
    Wcześniej auto weszło mi w tryb awaryjny we wrześniu tamtego roku i od tamtej pory spokój, ale podejrzewam że przez zawalony egr nie dostawał całej mocy i może tyle dawał radę nadmuchać. Jestem ciekawy czy to wina pompy czy wtrysku? Co wy na to?
    Czy 700PLN za sztukę to uczciwa cena? Pytałem wcześniej o spalanie bo auto pali do 6,3L max i byłem pewien że to nie wtrysk.
    Ewentualnie jeśli jest ktoś z okolić, żor - rybnika chętny na zrobienie mojej furki, albo możecie kogoś polecić to proszę kontakt 663630167
    Panowie niusy mam - wtryski ok, pompa ok... co dalej ?
    Ostatnio edytowane przez mbydlinski ; 16-05-2013 o 20:54 Powód: uzupełnienie trści postu

  8. #67
    Cytat Zamieszczone przez mbydlinski Zobacz posta
    Czy powinienem zacząć od wymiany filtra paliwa
    Zawsze od tego trzeba zacząć jak również co jakiś czas powinno się filtr odwadniać, czyli spuszczać z niego wodę przez ten korek pod spodem szczególnie zimą.
    Cytat Zamieszczone przez mbydlinski Zobacz posta
    autko zaczęło kopcić przy dodawaniu gazu ni z gruchy ni z pietruchy
    Czy sprawdzałeś węże? Czy nie jest któryś pęknięty?
    Ostatnio edytowane przez Myniu ; 19-05-2013 o 21:56

  9. #68
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo tdci mkIII 2003
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Węże sprawdzone egr wyczyszczony i zaślepiony, kopcenie ustało. Kolejna próba przelewowa wyszła tak, że min 1 wtrysk leje, w filtrze paliwa i i na wtrysku pod mikroszkopem nie stwierdzono opiłków. Teraz tak, próba przelewowa wyglądała tak że od strony rozrządu, naleciało najmniej paliwa, dwa środkowe nalały tyle samo i ten ostatni więcej od nich. Pan w boschu stwierdził, że zaczynamy od tego ostatniego będziemy widzieli co się dzieje dalej... Zastanawiam się czy nie ciachnąć od razu trzech?

  10. #69
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo tdci mkIII 2003
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    aktywność na forum po prostu powala!!
    Ale dodam żeby wszyscy wiedzieli co się działo z autem bo jest gotowe.
    Na kolejnej już próbie przelewowej w końcu ukazał się winowajca. Wtrysk na 4 cylindrze. Odkręcono, zregenerowano wtrysk nr 4 kompletnie. Pozostałe poszły na maszynę i były okej. Zmontowanie do kupy (wyminana wszystkich takich uszczelek co się na nie wtryski wkręca, nadanie kodu, wymiana filtra. Czyszczenie listwy cr, odpowietrzenie układu. Odpalił od razu od strzała. Jazda próbna - po rozgrzaniu, przebutowanie auta na każdym biegu i nic... zero sprężynek. Silnik pracuje ciszej, bujanie wskazówki na wolnych obrotach ustało auto zbiera się już z samego dołu zero, powtarzam zero dymu. Podpięcie pod kompa błąd p0254 nadal występuje ( na całe szczęście okazało się że nie został skasowany Drugie odpalenie auta po ostygnięciu silnika, zagadał bez dyskusji natomiast nierówno pracował, skubało silnikiem przez około 200m jazdy. Potem się ustabilizowało. Wczoraj trasa 150km, powrót rano i wszystko okej... Komputer wskazuje troszkę wyższe spalanie. Do tej pory na trasie bez problemu pokazywał 4.2 teraz bida zejść poniże 4,7 ale może teraz mniej przekłamuje, wyjdzie w praniu. Operacja kosztowała 1216zł w BOSCH GRUNER w Jastrzębiu. Polecam serwis, jedyny minus serwisu - obiecali że zadzwonią następnego dnia, 2 dni później dzwonię ja odpowiedź - auto jest gotowe, czeka na jazdę testową. (ja się pytam musiało czekać aż 3 dni na tę jazdę?? Poza tym nie oskubali mnie i autko działa także raczej na plus - mechanik odpowiedział na wszystkie pytania i nie było na chama gadania że trzeba wszystkie wtryski zrobić żeby dobrze działoł także ogólnie polecam

  11. #70
    Usterki wtryskiwacza
    Wyciek jest główną przyczyną problemów. Wtryskiwacz może przeciekać na dwa różne sposoby. Jeśli istnieje nadmierny przeciek przez zawór wtryskiwacza to, to uniemożliwia pompie wtryskowej osiągnąć lub utrzymać ciśnienia w szynie paliwowej, wymaganej przez ECU. Kiedy to się dzieje, ECU ogranicza wydajność lub wyłącza silnik i zapisuje DTC błąd P1211 wskazujący brak osiągnięcia właściwego ciśnienia.
    Ten typ przecieku można wykryć przez test przelewowy.
    Inna forma nieszczelności jest przez iglicę rozpylacza. W tym przypadku wycieki paliwa do cylindra, kiedy nie powinno. Efektem tego jest wyciek powodujący wypalanie za wczesne lub większe od pożądanej wielkości. ECU wykryje to przez czujnik spalania stukowego(KS) pokazuje nadmiernego spalanie stukowe. Gdy to się stanie, silnik zostanie wprowadzony w tryb awaryjny i zostanie zapisany jeden lub więcej z następujących kodów błędów DTC.
    P2336 Cylinder # 1 powyżej progu spalania stukowego
    P2337 Cylinder # 2 powyżej progu spalania stukowego
    P2338 Cylinder # 3 powyżej progu spalania stukowego
    P2339 Cylinder # 4 powyżej progu spalania stukowego
    Przeciek może być spowodowany nadmiernym nagromadzeniem się zanieczyszczeń na końcówce. Wtedy możemy spróbować czyszczenia wtryskiwacza np. w myjce ultradźwiękowej.
    Ostatnio edytowane przez Myniu ; 10-07-2013 o 23:07

  12. #71
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Myniu Zobacz posta
    Jeśli istnieje nadmierny przeciek przez zawór wtryskiwacza to, to uniemożliwia pompie wtryskowej osiągnąć lub utrzymać ciśnienia w szynie paliwowej, wymaganej przez ECU. Kiedy to się dzieje, ECU ogranicza wydajność lub wyłącza silnik i zapisuje DTC błąd P1211 wskazujący brak osiągnięcia właściwego ciśnienia.
    Ten typ przecieku można wykryć przez test przelewowy.
    no to mamy zonk bo mam przelewy sporo powyżej normy a sprężynki brak. poza tym sam błąd p0251 widziałem ale p01211 samotnie nigdy tylko w połączeniu z p0251

  13. #72
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    poza tym sam błąd P0251 widziałem ale P1211 samotnie nigdy tylko w połączeniu z P0251
    Nie będę się rozpisywał jak mruga sprężynka to jest błąd P0251 a jak silnik zgaśnie to jeszcze dochodzi P1211. Chciałem tylko naświetlić problem.
    P1211 (ciśnienie paliwa wyższe/niższe od wymaganego)Zawsze występuje w połączeniu z P0251 (usterka wtórna). Jeżeli kod P0251 jest obecny przez określoną liczbę cykli silnika, zapisywany jest kod P1211, a silnik gaśnie.

  14. #73
    Kursant Awatar lukazon
    Imię
    Łukasz
    Model
    BezMondeowiec
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    BezMondeowiec
    Od
    22 Sep 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez Myniu Zobacz posta
    Nie będę się rozpisywał jak mruga sprężynka to jest błąd P0251 a jak silnik zgaśnie to jeszcze dochodzi P1211.
    No i właśnie tak mam...miałem jeden raz, że dziad zgasł.
    Zaczęło się w czerwcu od trasy do Szczecina z Sosnowca, autostradowe prędkości i na piątce poniżej 2 tys obrótw dostał w palnik przy wyprzedzaniu, szarpnięcie, sprężynka. Potem podczas trasy jeszcze kilka razy, w lipcu w identycznych przypadkach też wywalało sprężynkę, ale było to jedno szarpnięcie i dało się lekko operując gazem utrzymywać prędkość. Ostatnio jak zwykle na piątce...szarpnięcie jedno,drugie,zero reakcji na gaz zwolniłem do 3-jki, potem 2-jki i zgasł podczas jazdy.
    Auto kupiłem na 99% z cofniętym przebiegiem bo ma około 150kkm niby....2002 rok Nie czekam tylko jadę na podpięcie pod komp w warsztacie i regeneruję pompę od razu. Z tego co wiem od poprzedniego właściciela, dwa wtryski robił (rzekomo całkiem nowe)....
    Ten, kto walczy z potworami, niechaj baczy, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądasz w otchłań, otchłań patrzy też w ciebie...


    Mobile: 503-050-238

  15. #74
    Niedzielny kierowca Awatar mario373
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCi
    Od
    11 Apr 2010
    Mieszka w
    Strzegom
    Ostatnio w moim przypadku podobne objawy jak wyżej. Zaczęło się od sprężynki przy przyśpieszaniu z wysokiego biegu i niskich obrotów ( i ciekawe zawsze w tym samym miejscu na często pokonywanej trasie ). Z czasem przy bucie przy wyprzedzaniu to już było za wiele. Warsztat wymiana jednego zaworka i spokój.

  16. #75
    Kursant Awatar lukazon
    Imię
    Łukasz
    Model
    BezMondeowiec
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    BezMondeowiec
    Od
    22 Sep 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Zobaczę co mi powiedzą jak pompę rozbiorą czy jest do roboty. Prędzej czy później się posypie i tak wtryski rozwali. Napiszę co mechanik powie.



    Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
    Ten, kto walczy z potworami, niechaj baczy, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądasz w otchłań, otchłań patrzy też w ciebie...


    Mobile: 503-050-238

  17. #76
    Niedzielny kierowca Awatar mario373
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCi
    Od
    11 Apr 2010
    Mieszka w
    Strzegom
    A wtryski najpierw sprawdzili? Pompa jak nie daje opiłków to jest raczej OK. Jest to do sprawdzenia na filtrze koszt około 80-100zł a demontaż pompy więcej. Ciśnienie na szynie komputerowo tez mogą sprawdzić.
    Z moich doświadczeń z Modkiem to najtrudniej jest znaleźć rzetelnego mechanika, który wie co robi a nie robi co popadnie bo i tak klient płaci

  18. #77
    Kursant Awatar lukazon
    Imię
    Łukasz
    Model
    BezMondeowiec
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    BezMondeowiec
    Od
    22 Sep 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Nic jeszcze nie było sprawdzane. Powiem mechanikowi objawy i niech kombinuje. Serwis jest sprawdzony i polecany pod Krakowem w Bibicach Dsc-ford. Podepna go pod kompa coś na pewno wyjdzie.




    Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
    Ten, kto walczy z potworami, niechaj baczy, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądasz w otchłań, otchłań patrzy też w ciebie...


    Mobile: 503-050-238

  19. #78
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mario373 Zobacz posta
    Pompa jak nie daje opiłków to jest raczej OK
    jeśli nie daje ciśnienia odpowiedniego we właściwym czasie to nie jest ok pomimo braku opiłków

  20. #79
    Kursant Awatar lukazon
    Imię
    Łukasz
    Model
    BezMondeowiec
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    BezMondeowiec
    Od
    22 Sep 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    8 rano w czwartek jadę http://www.dsc-ford.pl/ i robię. Szef mi powiedział, że dobrze jak zaczynam od pompy bo niekoniecznie zjada się już od środka i opiłkami sypie ale ciśnienie może być już nie to....pompa,płukanie baku i układu,wtryski przemierzą i to w dalszej kolejności.
    Ten, kto walczy z potworami, niechaj baczy, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądasz w otchłań, otchłań patrzy też w ciebie...


    Mobile: 503-050-238

  21. #80
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    06 Nov 2013
    Mieszka w
    Bochnia

    Pomocy!!!!!

    VIN WF05XXGBB53C62655 Jakie do tego modelu mam dobrac wtryski? Pytalem w sklepie ale nie chca powiedziec. DZIEKUJE ZA PODPOWIEDZI. Dodam ze chodzi mi o numery!

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Zamiennik pompy paliwa TDDI 2.0 (1S7U-9A407-BC) ?
    By szwyr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2019, 11:28
  2. [TDCi MKIII] Pękający przewód paliwa TDCI z pompy do listwy zasilającej.
    By Blady291 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 18:07
  3. [MkIII] Filtr paliwa TDDI/TDCI
    By pajer in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 21:39
  4. pilnie potrzebny numer fabryczny pompy paliwa TDDi
    By romeovip in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2008, 17:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów