+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 259
  1. #81
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2005 2,0 TDCI 130
    Od
    29 Dec 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Panowie, dziś się dowiedziałem że po lifcie mondeo 2004/2005 została nałożona ochronna warstwa wewnątrz pompy wtryskowej która nie dopuszcza do łuszczenia się jej tak to miało miejsce przed liftem. Czy ktoś coś na ten temat słyszał?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez szelest1990 Zobacz posta
    Panowie, dziś się dowiedziałem że po lifcie mondeo 2004/2005 została nałożona ochronna warstwa wewnątrz pompy wtryskowej która nie dopuszcza do łuszczenia się jej tak to miało miejsce przed liftem. Czy ktoś coś na ten temat słyszał?
    wiem że nastąpiła jakaś zmiana konstrukcyjna w poliftach ale czy dokładnie zastosowali to o czym mówisz - nie wiem.

  4. #83
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Po prostu chromują wirnik ew. wnętrze - koszt u fachowca to ok 30-80 pln za niewielką powierzchnię metoda trochę inna niż przy wałkach rozrządu (to nie to co felgi).

    Po takiej robocie powinno przeżyć auto

    -------------------------------------------------------------
    Teraz po piwku (śląskie)

    Wiecie z tego co pamiętam po polibudzie to chromowanie/utwardzanie zależy od rdzenia materiału z tym że nie każdy się nadaję. Reasumując jak klepali CR w TDCI to wirnik pewno wykonali z jakiś niezwykle twardych stopów pewno kwasówka z czymś (coś ala lufy czołgowe lub młoty w prasach - nikt nie zna parametrów i wartości tajemnica tak samo jak w tarczach samochodowych)

    Teraz ciekawe jak się zachowa po chromowani !

    PS. 90% ludzi nie wie że w latach 90 tych był przezroczysty metal (chińczyki) (jakiś stop - widać było prace tłoków) mlekowy (nie lustro ani szkło) ale widać było co jest za nim. Więc prawda jest taka że jak by chcieli zrobić niezniszczalne pompy to by zrobili.

    Ps.2 Podejrzewam że wirniki w TDCI to jakiś stop + nanotechnologia i wyszło co wyszło bo zrezygnowali z technologii co od 70 lat się rozwijała.
    Ostatnio edytowane przez sokoleokoo2 ; 01-12-2013 o 23:09


    Cały czas do przodu

  5. #84
    Pieszy
    Opis
    Mondeo mkIII
    Od
    18 Apr 2011
    Mieszka w
    Radom

    wtryski mk3 czy beda pasowaly??

    Witam Panowie! Mam takie pytanie czy wtryski o nr 2C1Q 9K546 AB beda pasowaly do mojego mondeo mk3 2002r o nr starych wtryskow 2S7Q 9K546 AJ ??

  6. #85
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    tak, będą pasowały

  7. #86
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    czy można jakoś sprawdzić , czy ten oryginał jest oryginałem ? DELPHI

  8. #87
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    czy można jakoś sprawdzić
    nie można

  9. #88
    Pieszy Awatar malpi
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 HB 2.0 TDCi
    Od
    02 Dec 2013
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Witam mam problem. Mondek 2.0TDCi 2003rok mi nie zapala. Tzn zapala i zaraz gaśnie ,po konsultacji ze Szwagrem zdjąłem wężyki z filtra paliwa i po włączeniu zapłonu nie leci ropa z wężyka idącego od zbiornika. Co może byc przyczyną pompa paliwa ze zbiornika? Czy ten model ma pompkę wstępną ,czy może pompa wysokiego ciśnienia sama zaciąga paliwo?http://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/mo.gif

  10. #89
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez malpi Zobacz posta
    Czy ten model ma pompkę wstępną ,czy może pompa wysokiego ciśnienia sama zaciąga paliwo?
    pompa wstępna jest w pompie wysokiego ciśnienia a w zbiorniku nie ma nic

  11. #90
    Pieszy Awatar malpi
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 HB 2.0 TDCi
    Od
    02 Dec 2013
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Dzieki kolego

  12. #91
    Pieszy Awatar malpi
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 HB 2.0 TDCi
    Od
    02 Dec 2013
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Okazało się ,że w filtrze paliwa była zamarznieta woda, kupiłem nowy filter i śmiga

  13. #92
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    13 Feb 2014
    Mieszka w
    Tczew

    Czyżby wtryski

    Witam forumowiczów
    Podepnę się pod wątek i zapytam o taką rzecz. Mam mondka MK3 2,0 Tdci rocznik 2007 ze śmiesznym przebiegiem ok 70 tys. km. Od kilku miesięcy motor trochę głośniej pracuje, zwłaszcza na zimno. Słynna sprężynka się nie pali, obroty nie falują, odpala bez problemów, nawet przy -15, kopa ma jak nowy, paliwa więcej nie pali. Tylko ten lekko metaliczny dźwięk mnie martwi. Czy jest możliwe żeby przy takim przebiegu już wtryski padały? Czy można z tym jeszcze trochę pojeździć, czy już należy zbierać kasę. Jestem z Tczewa, może ktoś zna jakiś solidny warsztat w okolicach Gdańska. Proszę o poradę.

  14. #93
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK3 tdci 130
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Najprawdopodobniej Twoje wtryskiwacze zaczęły lekko niedomagać i straciły zdolność wtryskiwania małych dawek czyli przedwtrysków. Jest to często spotykane w ostatnich rocznikach mondeo MK3 ( ze względu na konkretny model wtryskiwacza, najprawdopodobniej masz EJBR00504Z ). Możesz spróbować wlac jakiś preparat czyszczący ( tylko cos porządnego, a nie taki za 17,- zł ) do paliwa. Są pewne szanse, że pomoże,.. choć niewielkie. Jak nie pomoże to wtryski do wyjęcia i czyszczenia mechaniczno/chemiczno/ultradźwiękowego. Niestety jest też możliwość, że i to nie pomoże i pozostanie wymiana rozpylaczy. 70 kkm niby nie dużo ale wystarczająco, żeby rozpylacze pokryły się już osadami ( wewnątrz ).

  15. #94
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    13 Feb 2014
    Mieszka w
    Tczew
    A czy można z tym jeździć aż do zapalenia się sprężynki, czy sprężynka zapala się tylko od uszkodzonych zaworków przelewowych ???. Z tego co wiem, to pod sprężynkę podpięty jest też czujnik spalania stukowego, więc w miarę narastania syfu powinna się w końcu zapalić.

  16. #95
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK3 tdci 130
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Możesz z tym jeździć bardzo długo, a sprężynka może się nie zapalić. Ona się zapala od puszczających zaworków jak również od złych dawek wtryskiwanych przez rozpylacze i wynikającego z tego spalania stukowego. Ale to "specyficzny" system i nie ma reguły. Czasami na klekoczących wtryskach można jeździć długo bez sprężynki, a czasami przy ładnie pracującym silniku ( i wcale nie lejących wtryskach ) będzie wyrzucało spręzynke ( i gubiło kody ) raz w miesiącu.

  17. #96
    Kursant
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Mar 2014
    Mieszka w
    Gutersloh
    Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Nie mogę się tutaj jeszcze odnaleźć i może piszę w złym dziale ale mam taki problem z moim mondkiem jest to MK3 130km tdci . zapaliła mi się sprężynka. serwis forda zmienił mi trzeci wtrysk oraz wszystkie świece. po naprawie auto paliło 30L/100km.Oddałem go im znowu. Powiedzieli że wystąpił błąd z listwą wtryskiwaczy i że jest tam za duże ciśnienie. usuneli błąd. błąd podobno nie wraca. Auto teraz pali około 10-12 l/100km Lecz przy obrotach poniżej 2 tyś szarpie i się jakby dusi. Na postoju pracuje nie równo a przy odpaleniu na mrozie kopci na niebiesko/biało/czaro /czarno i tak na zmiane.Po uruchomieniu po całej nocy nie reaguje na pedał gazu przez pewien czas potem zaczyna pracować strasznie nierówno jakby na 3 tłoki . Turbina pracuje dobrze. przyspieszenie wydaje się byc normalne. prędkość max jaką z tym uszkodzeniem udało mi się wykręcić teraz to 230km/h wtedy pokazywał że pali 11l/100km. Servis rozkłada ręce. Mechanik polecił mi odpowietrzanie poprzez popuszczanie rurek od wtryskiwaczy. On zrobił tak raz ale pojawiła się tylko fontanna paliwa . Auto chodziło troszkę lepiej lecz daleko mu do normalności. Proszę o pomoc bo sam nie dam rady z tym

  18. #97
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK3 tdci 130
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Coś jest pochrzanione z wtryskami. Albo wstawione są różne wtryski, albo są rozjechane dawki,.. albo pod jakimś wtryskiem są dwie podkładki ( niechcący zostawili starą i jeszcze dali nową ). Jak dla mnie 4 wtryski do wyjęcia i sprawdzenia.

  19. #98
    Kursant
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Mar 2014
    Mieszka w
    Gutersloh
    Robiony był tylko jeden wtrysk . KIlka razy poluźniłem przewody idące do wtrysków poszło paliwo dość znacznie i auto pali teraz do 8 litrów przy dośc agresywnej jeżdzie. po tej operacji udało mi sie wykręcić 210km/h ale i tak z oporami. komputer nie pokazuje żadnych błędów niestety.Co sądzicie o zaklokowaniu EGR blaszką? warto w tym wypadku? Może filtr paliwa zmieniać? dodam że zmieniałem jakieś 10tyś wstecz.

  20. #99
    Zielony listek Awatar eddek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI (lipiec 2002)
    Od
    27 Apr 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Teraz ja opiszę mój problem z autem.
    Wtryski zregenerowane w całości w tamtym roku.
    Od 2 dni lekko stukają i lekko przerywa (dławi się auto). Sprawdziłem ciśnienie na pompie i wyciąga tylko 1250 Bar przy rozruchu, a powinno 1600 jak rozumiem? Mam PowerBox i im wyższy program ustawię, tym niższe ciśnienie pokazuje. Na programie 7 ledwo przekracza 900 Bar. Dziwne trochę, ale chyba pompa po prostu nie daje rady. Dobrze myślę, że muszę wymienić pompę? Gdzie to zrobić najlepiej? Korzystał ktoś z firmy "MONDEO.COM.PL"? Mają pompy z 3 miesięczną gwarancją za 1300 zł.

    Może to tylko jakiś czujnik? Na listwie CR albo regulator ciśnienia?
    Ostatnio edytowane przez eddek ; 05-04-2014 o 15:52

  21. #100
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2004, Mondeo MK4 2012 2,2 TDCI
    Od
    22 Apr 2013
    Mieszka w
    Krosno
    Witam
    Może pisze w złym dziale ale widzę że jest mowa o wtryskiwaczach i pompach. obecnie jeżdże MK1 TD zmieniam na mk3 TDCi i mam pytanie. Jakiej firmy najlepiej żeby była pompa oraz wtryskiwacze ? podobno BOSCHa są dobre, lepsze niż LUKasa... Widzę że paru tu gości siedzi w tym więc podpowiedzcie żebym się nie władował w jakąś minę przy zakupie.
    Ostatnio edytowane przez bargie747 ; 05-04-2014 o 19:25

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Zamiennik pompy paliwa TDDI 2.0 (1S7U-9A407-BC) ?
    By szwyr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2019, 11:28
  2. [TDCi MKIII] Pękający przewód paliwa TDCI z pompy do listwy zasilającej.
    By Blady291 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 18:07
  3. [MkIII] Filtr paliwa TDDI/TDCI
    By pajer in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 21:39
  4. pilnie potrzebny numer fabryczny pompy paliwa TDDi
    By romeovip in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2008, 17:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów