+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 28910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 259
  1. #221
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez MrPI Zobacz posta
    Cześć wszystkim,
    pacjent to Mondziak z silnikiem 2.0 TDCi, 130KM, 2003. Po podpięciu pod kompa błąd P2336 na 1# cylindrze - przekroczone spalanie stukowe. Z tego co doczytałem najprawdopodobniej przyczyną jest wtrysk. Czy ktoś z forumowiczów może mi polecić gdzie w zachodniopomorskim (najlepiej okolice miast: Szczecin, Koszalin, Szczecinek, Świdwin) można oddać auto do fachowca i nie wystawi rachunku w wysokości wartości auta ?
    Szczecin - Mierzyn -> Nieautoryzowany Serwis Forda -> http://www.serwisforda.szczecin.pl/kontakt.html
    Serwisuje u Nich Fordy ja i teściu też, ogarnięte chłopaki wszyscy z ASO Forda
    Ostatnio edytowane przez leshek ; 11-04-2018 o 12:36
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #222
    Kursant Awatar Minku
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Opis
    Ghia czarna strzała
    Od
    01 Oct 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam i proszę o pomoc,

    Pacjent Mondeo Mk4 1,8 tdci Liftback. Auto się dławi, traci moc, nie przyspiesza (raz jeździ dobrze raz pojawiają się wymienione wcześniej obiawy). Dzisiaj byłem w serwisie stwierdzono wady wtrysków, i tak :
    Wyrówn. podaw. wtryskiwaczy cyl.1 1,25 mm3
    Wyrówn. podaw. wtryskiwaczy cyl.2 0,69 mm3
    Wyrówn. podaw. wtryskiwaczy cyl.3 1,14 mm3
    Wyrówn. podaw. wtryskiwaczy cyl.4 0,91 mm3

    W serwisie stwierdzili, że do wymiany wszystkie wtryski. Pomimo tego, że dwa wtryski mniej więcej mieszczą się w normie wskazanej przez producenta tj. 0,9-1,1 to i tak należy wymienić wszystkie, serwis też nie podejmie się wymiany tylko jednego wtryskiwacza, bo podobno nie ma sensu jednego wymieniać. Dzwoniłem do innego serwisu i tam dowiedziałem się, że najlepiej kupić nowe bo do tych po regeneracji też nie można mieć 100% pewności. Tylko, że nowe kosztują około 1100 za sztukę...4400 za same wtryski..masakra. Moje pytanie czy można wymienić tylko jeden wtrysk? ten który ma najbardziej odchyloną wartość. Czy ktoś zna jakąś dobrą firmę która sprzedaje zregenerowane wtryski? solidnie i rzetelnie. Może jest ktoś kto wymienił tylko 1 bądź 2 wtryski i jeździ.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Minku ; 13-04-2018 o 19:53

  4. #223
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Możesz wymienić nawet pojedynczo , w regenerowane to się nie pchaj , chyba że znasz tego co to zrobi . Naprawa nie jest sztuką technologii kosmicznej i można to zrobić w garażu . Przeważnie wystarczy wymienić same zaworki jeśli jesteś pewien pompy CR . W moim aucie wymieniłem 4 zaworki , 4 końcówki ( rozpylacze ) w ciemno i po 34 tys. km skończył się jeden zaworek , który wymieniłem tydzień temu . Na moje szczęście pompa CR była po akcji serwisowej i wystarczyła wymiana pompki wstępnej w pompie CR .

  5. #224
    Kursant Awatar adeksa
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    10 Jan 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Dołączam się do dyskusji na temat wtryskiwaczy, choć nie wiem dokładnie w czym problem i liczę na pomoc.
    Mam Mk3, 2.0 TDCI, rocznik 2004 po lifcie, przejechane prawie 255 tyś.
    Przy normalnej jeździe, co jakiś czas wyczuwam falowanie, jak by silnik się krztusił, ze dwa, trzy razy i mija, potem znowu ok i znów się pojawia. Czy macie jakiś pomysł co to może być? Na biegu jałowym nic takiego nie ma, pracuje równo i bez przerw.
    Liczę na jakąś radę i z góry dziękuję.
    PS. Filtr paliwa jest nowy, powietrza zmieniony rok temu...
    Ostatnio edytowane przez adeksa ; 03-05-2018 o 19:05
    Adek

  6. #225
    Kursant Awatar Minku
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Opis
    Ghia czarna strzała
    Od
    01 Oct 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam,

    mam pytanie czy ktoś mógłby polecić zakład który regeneruje wtryskiwacze? Chcę zregenerować 4 wtryskiwacze. Wtryskiwacze firmy Siemens. Szukam firmy na terenie całej Polski. Mondeo mk4 1,8 tdci 2008r.

    Pozdrawiam

  7. #226
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    09 Oct 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Witajcie. Potrzebuję speca od układu CR. Pacjent 2.0 tdci. Wtryski, pompa oraz czyszczenie ultradźwiękowa myjka. Kogo możecie polecić w obrebie 200-300km od Warszawy, albo okolice Katowic. Z Góry dziękuję. Tylko sprawdzonych speców

  8. #227
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Barteczek Zobacz posta
    Witajcie. Potrzebuję speca od układu CR. Pacjent 2.0 tdci. Wtryski, pompa oraz czyszczenie ultradźwiękowa myjka. Kogo możecie polecić w obrebie 200-300km od Warszawy, albo okolice Katowic. Z Góry dziękuję. Tylko sprawdzonych speców
    Jak chcesz zapraszam do siebie ale Wroclaw.
    Naprawa w jeden dzień 4-6 godzin.
    tel. 515430877

  9. #228
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    09 Oct 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Wszystko nowe. I na oryginał. Jaki to koszt?

  10. #229
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    16 Sep 2019
    Mieszka w
    Siedlce

    Dobór wtryskiwaczy po vin

    Może ktoś podać mi numery wtrysków jakie powinny być zamontowane w moim mondeo na podstawie nr vin?

    Mam podejrzenia że już ktoś kiedyś je wymienił nie na takie jakie pierwotnie były zamontowane w aucie.

    Mondeo mk3 2007 rok, silnik 2.0 tdci 130km
    VIN: WF0WXXGBBW7D51840

    Z góry dziękuję za pomoc

  11. #230
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCI 125 KM
    Od
    09 Feb 2015
    Mieszka w
    Stg
    Witajcie,
    Mam takie prozaiczne pytanie, a mianowicie czy w miejsce wtrysku EJDR 00504Z podejdzie 501Z ? Oryginalnie mam właśnie EJDR 00504Z 3szt i jako że czwarty padł podstawiony został 501Z. Silnik działa ale są problemy z wolnymi obrotami. Ma to szansę działać, czy zdecydowanie mam poszukać 504Z do kompletu?
    Proszę o poradę doświadczonych Forumowiczów
    Pozdrawiam
    Arek

  12. #231
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Witam, po latach.
    Pytanie dotyczy 2,2 tdci mk3.
    Jakie powinny być korekty dawek na jałowych obr. czytane w programi Forscan 2.2.1 , pozycje ING1_DEM, mg + ING2_DEM, mg itd ?

    O co chodzi, kupiłem sobie z sentymentu ponownie 2,2 (wiem głupi pomysł), ale rocznik 2006, polski salon, oryginał lakier black, pakiet st/rs.
    Pompa nie dawała ciśnienia. Bład za małego ciśnienia na szynie CR, bez błędu wtryskiwaczy. Tylko P0251 bez P1211.
    Wymieniłem pompę ciśnienie na szynie ~250 bar, odpowietrzyłem przez zaciąganie na powrocie, potem przez poluzowanie na wypiętych wtryskach (wiadomo).
    Zagadał za 2 kręceniem (ALE).
    Ale korekty dawek to jakaś masakra, 8-13 mg z kompa, dymi strasznie. Brak błędów, dziwne, zazwyczaj jak wtryski lały pokazywał się P1211.
    Kopci i trzęsie, zazwyczaj (w poprzednim) chwila moment i sam dobierał dawkę i po paru sekundach chodził normalnie. Ten po minucie dalej świruje i przelewa wg Forscana. Jutro zrobię test przelewów.
    Pytanie nr 2. Już mnie kroci, żeby je wykręcić kupić zaworki i końcówki, więc jakie do 2,2 tdci ? Może ma ktoś pod ręką nr końcówek i zaworków do wtrysków 2,2 tdci ?
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  13. #232
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Test przelewu,
    czas około 22sek, 1- 7ml, 2-8ml, 3-10-ml, 4-7ml.
    Wtryskiwacze mam R00701D pytanie nr czesci deplhi 7135-620, czy końcówki i zaworki modelu 601D nr czesci deplhi 7135-657 są takie same?

    601D- byly w latach 08.2004-07.2005 euro 3
    701D- byly w latach 08.2005-01.2007 euro 4

    Ktos ma wiedzę czym się różniły?

    Czekam na myjkę ultradźwiękowa, za dwa dni rozkręcę 701D, gdzieś mama stare 601D, to porównam.
    Ostatnio edytowane przez sly_PL ; 07-06-2020 o 00:24
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  14. #233
    Kursant
    Imię
    Rajmund
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mk4 2,0 tdci byly mk3 2,0 TDCi, mk 2 1,8i
    Od
    24 Jan 2010
    Mieszka w
    Kolobrzeg
    Czy ktos moze pomoc bo juz nie wiem co robic? Po regeneracji pompy i wtryskiwaczy odpowietrzylem uklad i odpalilem silnik z pomoca plaka ale to podobno normalka przy pierwszym uruchomieniu. i tu sie zaczyna problem bo silnik chodzi jak nalezy ale z rozrusznika samodzielnie nie startuje. Na plaka lub na "popych" bez problemu. Jak wprowadzalem nowe kody ima, Forscan pokazywal kolejnosc cylindrow od strony skrzyni do rozrzadu i w takiej tez kolejnosci je wpisalem. Wiekszosc takze tutaj twierdzi ze powinno byc 1 od strony rozrzadu 4 od strony skrzyni. Moze tu jest problem ale jak juz silnik pracuje to wszystko jest OK. Pracuje rowno, zadnych dziwnych wibracji, przyspiesza bez zadnego szarpania co sugeruje ze kody wtryskiwaczy sa raczej w dobrej kolejnosci. Wszystkie cztery wtryski sa po regeneracji w dobrej firmie. Powinny miec zblizone parametry i moze dlatego pracuja prawidlowo nawet ze zlymi kodami. Probowac zmieniac kolejnosc kodow czy szukac gdzie indziej?

  15. #234
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    Cytat Zamieszczone przez sly_PL Zobacz posta
    Witam, po latach.
    Pytanie dotyczy 2,2 tdci mk3.
    Jakie powinny być korekty dawek na jałowych obr. czytane w programi Forscan 2.2.1 , pozycje ING1_DEM, mg + ING2_DEM, mg itd ?

    O co chodzi, kupiłem sobie z sentymentu ponownie 2,2 (wiem głupi pomysł), ale rocznik 2006, polski salon, oryginał lakier black, pakiet st/rs.
    Pompa nie dawała ciśnienia. Bład za małego ciśnienia na szynie CR, bez błędu wtryskiwaczy. Tylko P0251 bez P1211.
    Wymieniłem pompę ciśnienie na szynie ~250 bar, odpowietrzyłem przez zaciąganie na powrocie, potem przez poluzowanie na wypiętych wtryskach (wiadomo).
    Zagadał za 2 kręceniem (ALE).
    Ale korekty dawek to jakaś masakra, 8-13 mg z kompa, dymi strasznie. Brak błędów, dziwne, zazwyczaj jak wtryski lały pokazywał się P1211.
    Kopci i trzęsie, zazwyczaj (w poprzednim) chwila moment i sam dobierał dawkę i po paru sekundach chodził normalnie. Ten po minucie dalej świruje i przelewa wg Forscana. Jutro zrobię test przelewów.
    Pytanie nr 2. Już mnie kroci, żeby je wykręcić kupić zaworki i końcówki, więc jakie do 2,2 tdci ? Może ma ktoś pod ręką nr końcówek i zaworków do wtrysków 2,2 tdci ?
    coś z tego wyszło? jestem praktycznie w tym samym miejscu. pompa się zepsuła w trasie, zakupiona regenerowana. po wymianie pompy, czyszczniu... odpalone... bla bla. to samo z korektami skaczą jak zające, trzęsie, na jałowym kilka razy się uspokoił wyjazd na drogę, kilkaset metrów i . wali, szarpie, gaśnie ledwo jedzie, zuzycie paliwa 10 - 20. różnica taka, ze nie kopci, no i auto starsze na 601d. układ powietrza przejrzany, pozaślepiane egr, wymienione uszczelki, filtry... turbina ok. podciśnienie ok. czujnik wału raczej ok. cięgle podejrzany map i wtryski. próba przelewowa na takim wariactwie raczej bez sensu ale zrobiona i przelewy równe po ~40 ml. (4min jałowy. ). błedów na forscanie nie ma nawet jak zgaśnie. zamówiony map z allegro (kolejny bo przyszedł inny) ale wiadomo jak z używkami. od prawie miesiąca jestem w ciemnej.


    Ostatnio edytowane przez gorilla ; 26-08-2021 o 14:05

  16. #235
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gorilla Zobacz posta
    podejrzany map i wtryski.
    Jak pompkę szlag trafił to pewnie opiłki siedzą we wtryskach, najszybszą i najpewniejszą metodą by było wrzucić wtryski na stół mierniczy, wtedy i wydajność wtrysków wyjdzie i jakość rozpylania.
    Map-a to bym na końcu podejrzewał, pierwsze podejrzenia to idą na czujnik wału (czyściłeś go może?) i czujnik rozrządu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #236
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    czujnik wału był wyciągany i sprawdzany. rezystancja ok ~400 indukuje sygnał napięcia. nie mam oscyloskopu by sprawdzać przebieg sygnału. (przy okazji gdzie jest drugi koniec by sprawdzić przewód). czujnik rozrządu ten między kolektorem a listwą wtryskową? nie był ruszany. wtryski były wyczyszczone ale nie sprawdzone na stole. podmieniałem też na drugi komplet moich starych, z którymi kiedyś auto było kupione i lezały sobie kilka lat, efekt był beznadziejny ;/

  18. #237
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gorilla Zobacz posta
    wtryski były wyczyszczone ale nie sprawdzone na stole.
    W czerwcu 3 tygodnie walczyłem z młodym z audi Q7 3l, właściciel chciał po taniości, no to standard - rozbebeszenie całego układu czyszczenie, płukanie zbiornika , rozkręcenie wtrysków, pompy, 3 magnesy w zbiornik.
    Z samej pompy i wtrysków tyle pyłu wymyliśmy że głowa mała, nie wspominając o czujniku ciśnienia. Niby lepiej silnik już do odcinki się wkręcał (bo wcześniej 3-3.5tyś i odcinka) ale i tak dalej kiszka.
    Właściciel przywiózł pompę używkę z innego silnika, dalej kicha. Przywiózł 3 wtryski z tego samego silnika, zero poprawy.
    Decyzja, zmieniamy pompę na regenerowaną, po tym zabiegu poprawa ale dalej bez mocy, problemy z odpalaniem. Drugi raz czyszczenie wtrysków, o dziwo czyste, zero pyłu. Rozrusznik do wymiany bo się przypalił. Pomiar kompresji ok.
    W końcu powiedzieliśmy dosyć, wtryski do warsztatu, na stole probierczym wyszła taka lipa że nawet do regeneracji się nie nadawały,no to wymiana wtrysków na regenerowane, no i w końcu motor wrócił do żywych. Koszt w sumie 12 tyś, zamiast ~7k jakby się zrobiło od razu ze sztuką. Inna sprawa że trzeba było podokupywać trochę części, bo poprzedni mechanik i przelewy pouszkadzał i gwinty na śrubach pozrywał, i jeszcze parę innych niespodzianek które ponad 1tyś wyszły.

    Na kompie Deplhi wyrzucało tylko błąd czujnika ciśnienia (jak się okazało później zakitowany opiłkami), ale korekty po za zakresami, ( po zakodowaniu wtrysków niby korekty w widełkach normy ale mocno pływające)
    Dawka rozruchowa 60 zamiast minimum 100, bo jak z wtrysków ciekło to komp przymykał tryski i w przelew szło zamiast w cylindry. Ciśnienie na szynie od jakichś bzdurnych niskich wartości do 2x normy.

    Nie mówię że na 100% u Ciebie wtryski leżą, ale jak ich się nie sprawdzi no to nie wiadomo gdzie dalej szukać skoro pompa dobra.
    Bo wbrew pozorom dieslowi dużo nie trzeba: kompresja (pierścienie/zawory), dobra pompa dobre wtryski, sprawny czujnik wału i wałków, No chyba że sam komp klęknął albo niekontakty na kabelkach.

    ---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

    Chyba że rozrząd przeskoczył.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #238
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan

    "Jeśli dojdzie do uszkodzenia czujnika CMP, wówczas:
    • zapali się lampa silnika w komputerze pokładowym,
    • pojawią się problemy z zapłonem,
    • samochód zacznie szarpać podczas jazdy,
    • pojawi się gaśnięcie jednostki napędowej podczas jazdy,
    • samochód zacznie słabiej przyspieszać,
    • dojdzie do zablokowania skrzyni biegów,
    • nastąpi wtrysk większej ilości paliwa niż jest to konieczne,
    • zwiększy się zużycie paliwa.
    Nieprawidłowo działający czujnik położenia wałka rozrządu wysyła błędne lub zniekształcone dane do komputera jednostki napędowej, w wyniku czego dochodzi do niektórych lub wszystkich problemów wymienionych powyżej. Całkowite wyłączenie się czujnika spowoduje, że silnik nie będzie miał zielonego pojęcia o tym czy korbowód lub krzywka w ogóle działają. Jeśli komputer nie dostanie informacji o tym, że wtryskiwacze potrzebują paliwa, wówczas po prostu go nie dostaną, a cały czteroetapowy cykl nie nastąpi. Silnik pozbawiony dostępu do paliwa, bez mocy i pracy mechanicznej najnormalniej w świecie się wyłączy, gdzieś w trasie."

    całkiem nieźle pasuje. wyciągnąłem ten czujnik chwilę temu. jest w oleju. on pracuje w oleju czy tam ma być sucho? nie mam go jak sprawdzić. napięcie na zasilaniu na wtyczce 7,17 V. i tyle. pewnie zaraz zamówię nowy, warto drogie czy wystarczy zamiennik?

    nie twierdzę, ze wtryski są OK. tylko raczej powinny być złe i koniec. tymczasem silnik pracował ładnie, ruszał i jechał bez gazu na sprzęgle, przód - tył, żadnych problemów na wolnych. przegazówki też ok. wyjechałem na drogę przycisnąłem około 100 km/h, spalanie coś 5,4 i po chwili zaczęło się walić. terkocze, szarpie, utrata mocy, gaśnie, spalanie 10 -20. ledwo się przywlokłem do domu wywalił bład map sensor. potem szukanie znowu wtryski, powietrze, egr. kilka dni później znowu próba. pochodził na jałowym, znowu ładnie, wyjazd na droge, tym razem krócej bo ze 200 m, i powtórka. Błędów nie ma. Szukam głównie tam gdzie było grzebane więc CMP jest pewnym zaskoczeniem. zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez gorilla ; 26-08-2021 o 19:06

  20. #239
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gorilla Zobacz posta
    jest w oleju. on pracuje w oleju czy tam ma być sucho?
    Nie mam pojęcia, nie pamiętam jak w mondku jest.
    Coś mi się kojarzy że były dwa kolory czujników, zielony i czarny, i któryś kolor był fabrycznie słaby/wadliwy.

    Cytat Zamieszczone przez gorilla Zobacz posta
    pewnie zaraz zamówię nowy,
    Nie masz kogoś z takim silnikiem żeby pożyczyć dla testu?

    ---------- Post added at 18:16 ---------- Previous post was at 17:53 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Nie mam pojęcia, nie pamiętam jak w mondku jest.
    To działa jak czujnik wału (czujnik Halla) , bo to nie jest mechaniczny?
    więc mokre nie powinno być bo będzie gubiło sygnał.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 26-08-2021 o 19:17
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #240
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    nie znam nikogo z fordem )) mam czarny czujnik. na wale jest indukcyjny tam jest sucho. rozrząd jest halla.


    Przeglądam IDS i przy okazji kilka ciekawostek:
    Opiłki
    FUEL PUMP MECHANICAL FAILURE TEST
    1
    Disconnect the fuel filter fuel return line.
    • Install a blanking cap to the open port of the fuel filter.
    2
    Position a clean transparent container under the open union of the fuel filter fuel return line.
    NOTICE: Do not run the fuel system high-pressure test more than twice.
    3
    Using WDS repeat the fuel system pressure test.
    4
    Using a magnet, draw all possible metal particles contained in the collected fuel, to the base of the transparent container.
    5
    Measure the diameter of the collected magnetic deposit at the base of the transparent container.
    Is the collected magnetic deposit of a diameter equal to or greater than 5 mm and mainly black in appearance?
    Yes
    REMOVE and DISCARD the fuel filter, fuel pump fuel supply line, fuel injector and fuel pump to fuel filter fuel return line. REMOVE the fuel tank.
    REFER to: Fuel Tank (310-01 Fuel Tank and Lines, Removal and Installation).
    Using clean fuel, FLUSH the fuel tank until all foreign particles are removed. Using a workshop compressed air line, PURGE the fuel tank fuel lines from the engine bay end. Take care not to damage the quick release couplings of the fuel lines. INSTALL the fuel tank,
    REFER to: Fuel Tank (310-01 Fuel Tank and Lines, Removal and Installation).
    INSTALL new fuel injectors, fuel pump and fuel rail.
    REFER to: Fuel Injectors (303-04E Fuel Charging and Controls - 2.0L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel/2.2L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel, Removal and Installation).

    REFER to: Fuel Injection Supply Manifold (303-04E Fuel Charging and Controls - 2.0L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel/2.2L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel, Removal and Installation).

    REFER to: Fuel Pump (303-04E Fuel Charging and Controls - 2.0L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel/2.2L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel, Removal and Installation).
    INSTALL a new fuel pump fuel supply line. INSTALL a new fuel injector and fuel pump to fuel filter fuel return line. INSTALL a new fuel filter.
    REFER to: Fuel Filter - 2.0L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel/2.2L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel (310-01 Fuel Tank and Lines, Removal and Installation).
    PRIME the fuel pump.
    REFER to: Fuel Pump (303-04E Fuel Charging and Controls - 2.0L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel/2.2L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel, Removal and Installation).
    The engine must not be cranked until the fuel pump has been primed. TEST the system for normal operation.
    No
    If contaminated fuel was present in the fuel system, DRAIN and FLUSH with clean fuel the fuel tank, fuel pump, fuel supply lines and fuel return lines. INSTALL a new fuel filter,
    REFER to: Fuel Filter - 2.0L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel/2.2L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel (310-01 Fuel Tank and Lines, Removal and Installation).
    PRIME the fuel pump.
    REFER to: Fuel Pump (303-04E Fuel Charging and Controls - 2.0L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel/2.2L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel, Removal and Installation).
    The engine must not be cranked until the fuel pump has been primed. Using WDS REPEAT the fuel system high-pressure test. If the fuel system pressure test result is not above 1050 bar, INSTALL a new fuel pump.
    REFER to: Fuel Pump (303-04E Fuel Charging and Controls - 2.0L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel/2.2L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel, Removal and Installation).

    If no contaminated fuel is present in the fuel system and the vehicle has failed the fuel system high-pressure test, INSTALL a new fuel pump.
    REFER to: Fuel Pump (303-04E Fuel Charging and Controls - 2.0L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel/2.2L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel, Removal and Installation).
    Test the system for normal operation.

    Próba przelewowa:
    CHECK THE FUEL INJECTOR BACK LEAK AFTER 4 MINUTES ENGINE RUN TIME
    1
    Position the containers of the special tool below the height of the fuel injector fuel return line connection.
    2
    Start the engine.
    3
    Allow the engine to idle for 4 minutes.
    4
    Stop the engine.
    5
    Disconnect the special tool from the fuel injectors and allow the fuel in the clear plastic hoses to flow into the special tool containers.
    6
    Record the volumes of fuel collected in the special tool containers.
    7
    Multiply the lowest recorded value by 1.4 to calculate the maximum permissible value (maximum permissible value = minimum recorded value + 40%).
    • Example:
    • Quantity of lowest volume container = 10 ml
    • 1.4 X 10 ml = 14 ml
    • Maximum permissible value = 14 ml
    Are the volumes of fuel in each of the special tool containers lower than the calculated maximum permissible value?
    Yes
    NO fault is indicated with the fuel injectors. To continue diagnostics, RETURN to the Symptom Chart.
    No
    If one or more fuel volumes in the special tool containers has a volume above the maximum permissible value, using WDS Program Module Routine, INPUT the fuel injector correction values. TEST the system for normal operation.
    Ostatnio edytowane przez gorilla ; 26-08-2021 o 21:01

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Zamiennik pompy paliwa TDDI 2.0 (1S7U-9A407-BC) ?
    By szwyr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2019, 12:28
  2. [TDCi MKIII] Pękający przewód paliwa TDCI z pompy do listwy zasilającej.
    By Blady291 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 19:07
  3. [MkIII] Filtr paliwa TDDI/TDCI
    By pajer in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 22:39
  4. pilnie potrzebny numer fabryczny pompy paliwa TDDi
    By romeovip in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2008, 18:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów