+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 97 z 170 PierwszyPierwszy ... 478793949596979899100101107147 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,921 do 1,940 z 3391
  1. #1921
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2015
    Mieszka w
    Kraków
    oglądałem na żywo http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk3-st...C36148633.html, co o nim sądzicie ?
    To co zwróciło moją uwagę:
    - zastanawia mnie przebieg, na zegarze nieco ponad 148 tys km, sprzedający stwierdził że wymieniał sprzęgło i dwumase w ostatnim miesiącu - nie za wcześnie ? Myślałem że takie rzeczy wytrzymują co najmniej 200 tys km
    - wytarty boczek fotela kierowcy
    - LPG działa choć czasem miał problem z obrotami na biegu jałowym, zdarzyło się że samoczynnie wzrosły lub spadły obroty po czym jakby się opamiętał i wrócił do normy ok. 850rpm, potem już trzymał równo
    - spore opłaty, sprzedający nie ma działalności przez co do opłat jest wszystko akcyza, tłumaczenia, przegląd, OC, recykling itp. i trzeba to robić samemu. Ponad 3 tys zł do tego dorobienie papierów na butlę LPG bo gaz z Niemiec. Trzeba chyba kombinować jakoś z ceną na umowie lub z rzeczoznawcą bo dojadą akcyzę 18% ale pewnie i tak cenę wezmą z Eurotaxu do wyceny.
    - nieco odstawał zderzak przedni względem błotnika w jednym miejscu po stronie pasażera, po stronie kierowcy mniej
    - początki korozji na rantach drzwi, narazie bąble ale juz wkrótce wyjdzie ruda

    Reszta sprawna, cała elektryka też, ciągnął ładnie do odcinki na A4.
    Ostatnio edytowane przez lalamido ; 28-02-2015 o 19:26

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #1922
    Kursant Awatar bishop
    Imię
    Marek
    Opis
    ST220 2002
    Od
    09 Mar 2010
    Mieszka w
    Zawada
    Co do sprzęgła i dwumasy wszystko zależy od kierownika. Ja też wymieniałem przy tym mniej więcej przebiegu. Cena trochę spora a jak dojdą opłaty to już w ogóle wyjdzie ładna suma.

  4. #1923
    Kursant
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Od
    24 Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez lalamido Zobacz posta
    oglądałem na żywo http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk3-st...C36148633.html, co o nim sądzicie ?
    To co zwróciło moją uwagę:
    - zastanawia mnie przebieg, na zegarze nieco ponad 148 tys km, sprzedający stwierdził że wymieniał sprzęgło i dwumase w ostatnim miesiącu - nie za wcześnie ? Myślałem że takie rzeczy wytrzymują co najmniej 200 tys km
    - wytarty boczek fotela kierowcy
    - LPG działa choć czasem miał problem z obrotami na biegu jałowym, zdarzyło się że samoczynnie wzrosły lub spadły obroty po czym jakby się opamiętał i wrócił do normy ok. 850rpm, potem już trzymał równo
    - spore opłaty, sprzedający nie ma działalności przez co do opłat jest wszystko akcyza, tłumaczenia, przegląd, OC, recykling itp. i trzeba to robić samemu. Ponad 3 tys zł do tego dorobienie papierów na butlę LPG bo gaz z Niemiec. Trzeba chyba kombinować jakoś z ceną na umowie lub z rzeczoznawcą bo dojadą akcyzę 18% ale pewnie i tak cenę wezmą z Eurotaxu do wyceny.
    - nieco odstawał zderzak przedni względem błotnika w jednym miejscu po stronie pasażera, po stronie kierowcy mniej
    - początki korozji na rantach drzwi, narazie bąble ale juz wkrótce wyjdzie ruda

    Reszta sprawna, cała elektryka też, ciągnął ładnie do odcinki na A4.
    Nie widać na zdjęciu ale ... czy tam są normalne reflektory? Jak tak to albo anglik albo wersja na skandynawie wypuszczana (?) . Musisz sobie ustalić priorytety. Ja się kierowałem nienagannym stanem mechanicznym. A tak na marginesie to fajny ten panel. jak się nazywa?

  5. #1924
    Niedzielny kierowca Awatar Luky
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIV polift w kombi
    Silnik
    2.2 TDCi 200KM automat
    Opis
    Indyvidual
    Od
    02 Dec 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli faktycznie wymienił sprzęgło z dwumasą to tylko się cieszyć (koszt wymiany 3600zł). O ile ten przebieg jest prawdziwy,to nie ma się czemu dziwić, wszystko zależy czy auto było jeżdżone w trasie czy w mieście. Ja w swoim zmieniałem przy 126tys.km, znajomy miał przy 70tys.
    Wytarty boczek kierowcy przy tym przebiegu również może świadczyć ,że auto było użytkowane w mieście tj. na małych odcinkach (zakładając,że przebieg prawdziwy)-tym bym się nie przejmował,bo ciężko zająć miejsce w fotelu Recaro,nie ocierając o boczki,sam się o tym przekonasz.
    Zderzak warto byłoby odkręcić przy łączeniu z błotnikiem-jeśli to tylko złe spasowanie to pikuś, jeśli są wyrwane uchwyty montażowe,to już trudniej będzie to spasować.
    Co do rantów drzwi-to niestety bolączka MK3-większość już albo miała robione,albo są do zrobienia.
    Skoki obrotów - to może być wiele przyczyn,zwłaszcza,że auto w gazie-ale Vki lubią też te problemy,co nie znaczy,że jak zacznie coś szwankować to sobie nie poradzisz,to mogą być początki kończącego się układu zapłonowego (np cewka lub kable WN) , zawór bocznikowy itp,ale to nic poważnego.
    Powinieneś jeszcze obejrzeć go od dołu czy ma standardowe wycieki STków : spod rozrządu, wału korbowego, miski olejowej (usunięcie tych wycieków też troszkę kosztuje) i jak wyglądają prowadnice i podłoga, układ wydechowy.
    ST-220 : Eibach Pro Kit, KW, El-Tec Exhaust, HEL+320mm Brakes, Bi_xenon Koito,

    Watch video ST-220 : http://youtu.be/CIMClUqwggA

  6. #1925
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2015
    Mieszka w
    Kraków
    tam jest xenon, żarniki włożone nowe Osram. Spryskiwacze działają. Cena trochę spora ale wyposażenie auta konkretne. Policzyłem że opłat lekką ręką byłoby 3.5 tys zł bo ta akcyza pożera majątek. Proponowałem 20 tys pln ale ma się zastanowić. Przeraża mnie wizja tych formalności rejestracyjnych, koszmar użerania się z urzędasami.
    Sprawdzałem spód, przypocony na spodzie miski olejowej ale to mogło być mokre od kałuży przez którą przejechaliśmy w czasie jazdy próbnej, sprzedający mówił że badał wycieki i nie było nic gdy wymieniał dwumase ze sprzęgłem. Diagnostyka była już nieczynna więc na podnośnik nie wjeżdżałem. Świece i aku nowe ale papierów na to nie widziałem jeszcze. Przewody WN też podobno wymienione. Spod uszczelek pokrywy zaworów sucho. Ogólnie silnik pracował spokojnie, nie trząsł się.
    Ostatnio edytowane przez lalamido ; 28-02-2015 o 20:55

  7. #1926
    Niedzielny kierowca Awatar Luky
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIV polift w kombi
    Silnik
    2.2 TDCi 200KM automat
    Opis
    Indyvidual
    Od
    02 Dec 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Są firmy które zrobią to za Ciebie,nie wiem ile to kosztuje,ale ja wolałbym zlecić doświadczonym ludziom,którzy sprawdziliby,czy mam wszystkie niezbędne dokumenty i załatwią to za mnie profesjonalnie.
    ST-220 : Eibach Pro Kit, KW, El-Tec Exhaust, HEL+320mm Brakes, Bi_xenon Koito,

    Watch video ST-220 : http://youtu.be/CIMClUqwggA

  8. #1927
    Kursant Awatar M.A.G.
    Imię
    Marek
    Model
    Galaxy MK2 / Mondeo MK2
    Silnik
    2.3 + BRC / 2.5 V6 + SVT
    Opis
    Rodzinna Galaktyka + Czarna Strzała :D
    Od
    18 Mar 2014
    Mieszka w
    Lubin
    Hej

    A tego ktoś zna ??

    http://allegro.pl/show_item.php?item...cf77d00be2ff62

    Poprosiłem sprzedawcę o VIN i ewentualne spotkanie w wybranym przeze mnie warsztacie na przegląd przed zakupowy - ciekawe co odpisze ?

  9. #1928
    Zbanowany
    Imię
    Paweł
    Model
    Subaru Impreza
    Silnik
    4x4 + Podtlenek LPG
    Opis
    Dalej poszukuję ładnego ST
    Od
    26 Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Może nie jest to pełna instrukcja sprawdzania, bo można dodać wieeeele punktów sprawdzania, których laik nie załapie np.
    - sprawdzania lakieru : baranków, zlewek, przetarć od zbyt szybkiej polerki
    - sprawdzaniu kabli i peszli : nacięć, przeróbek, zworek

    Ja osobiście lubię jak auto ma historię serwisową, bo nie wierzę w gadki " NIC NIE ROBIŁEM PRZEZ 2 LATA, BO NIE TRZEBA BYŁO! "
    Wręcz jak słyszę, że ktoś przez rok tylko olej wymienił to już mi się nie chce dalej oglądać auta, bo świadczy o tym że sprzedawca jest chytry i tępy

    p.s. ciekawy jestem czy to ktoś z forumowiczów łyknął to ST220 z DĘBE WIELKIE - pisałem o tym kombiaku a sprzedawca to faja do kwadratu i można go było wymęczyć i wyrwać za 10K pln !?

    Cytat Zamieszczone przez Tymek_88 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez 2FAST Zobacz posta
    Od przodu zaczynając


    Cytat Zamieszczone przez Tomala Zobacz posta
    Szukam dalej. Może jest ktoś z pomorskiego z wymarzonym ST a bym mógł go obejrzeć i zapytać o ewentualne mankamenty których szukać jak będę kupował . Pozdrawiam.

    Muszę sobie to w ramkę oprawic, Mistrzostwo!
    Naprawdę idealna instrukcja
    Ostatnio edytowane przez 2FAST ; 02-03-2015 o 22:12

  10. #1929
    Niedzielny kierowca Awatar franczesko
    Model
    MK4 ; MK3 ST220
    Silnik
    2.0 TDCI 163 ; 3.0v6
    Od
    09 Apr 2010
    Mieszka w
    KN
    @2FAST jak nie znajdziesz swojej wymarzonej igły to zapraszam we wrześniu po mojego
    Jeszcze nie był lakierowany, ale będzie.. RUDA atakuje!
    Ostatnio edytowane przez franczesko ; 04-03-2015 o 11:20

  11. #1930
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Dacia Logan
    Silnik
    Diesel z LPG
    Od
    01 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez 2FAST Zobacz posta
    Ja osobiście lubię jak auto ma historię serwisową, bo nie wierzę w gadki " NIC NIE ROBIŁEM PRZEZ 2 LATA, BO NIE TRZEBA BYŁO! "
    Wręcz jak słyszę, że ktoś przez rok tylko olej wymienił to już mi się nie chce dalej oglądać auta, bo świadczy o tym że sprzedawca jest chytry i tępy
    Jak zrobił z 7k km to co miał wymeniać poza olejem ?? i filtrami ?? Powietrze w oponach??

    Nie popadajcie w paranoję nie wszyscy sprzedający to złodzieje i oszuści.

    Wolna jazda jest niebezpieczna bo człowiek zasypia za kierownicą

  12. #1931
    Zielony listek Awatar dembu19
    Opis
    ST220
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez 2FAST Zobacz posta
    Od przodu zaczynając :
    - sprawdzasz działanie spryskiwaczy (w większości bitych nie działają)

    - ilość prostokątnych zaślepek na spryskiwaczu widzisz gołym okiem

    - sprawdzasz po otwarciu maski :
    * grill, jego mocowanie i oryginalność 2 mocujących "spinko-przykrętek"
    * czy nie ma silikonu wychodzącego spod szkła reflektora
    * uchwyty reflektorów i ilość wsuwek (jeśli lampa uszkodzona czasem jedno ucho pęknięte)
    dalej
    * stan gniazd amortyzatorów
    * ilość plastików jak osłona silnika, osłona gniazd amortyzatorów, osłona akumulatora
    * słuchasz silnika czy nie ma stukania i czy równo chodzi i nie telepie
    * zwracasz uwagę na silniczek krokowy
    * szukasz części używanych opisanych markerem

    - w środku :
    * oglądasz doły drzwi
    * kierownicę
    * włączasz osobno przy wolnych obrotach : podgrzewanie foteli, klimę, ogrzewanie przedniej szyby
    wszystko jeśli działa powinno spowodować obciążenie i przy otwartych drzwiach mrugnięcie lampki wewnętrznej oraz lekki podskok obrotów
    * elektryczna regulacja fotela góra-dół ... zwykle nie działa
    * przetarcia, cerowania, czarnienia, brzegu fotela kierowcy

    Ważne jest oglądanie stanu pasów oraz ich poszarpania na brzegu adekwatnego do przebiegu... jeśli jest aktywna funkcja bipera zapiętych pasów to lekkie postrzępienia są od 250.000 km w górę !

    Błotniki tylne oraz ich rant i purchle ... a także ślady reperaturek, szpachli lub wpyłek koloru lakieru w okolicach błotników

    Wnętrzne bagażnika... ilość spinek na plastikach, lekkość otwierania klapy bagażnika

    Potem jedziesz i słuchasz sprzęgła przed wciśnięciem pedału, po jego wciśnięciu,,, oglądasz jak wygląda przyspieszenie i obroty oraz czy nie ślizga sprzęgło przy szybkiej zmianie.... lub nie łapie "wysoko" czyli przy końcu !

    TO CHYBA NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY ALE MÓWIĄC PRAWDĘ WEŹ KOGOŚ, KTO SIĘ NA TYM ZNA LUB WYKUP W STACJI DIAGNOSTYCZNEJ SPRAWDZENIE CAŁEGO AUTA WRAZ Z LAKIEREM ZA 139 PLN... LEPIEJ WYDAĆ ZA SPRAWDZENIE NIŻ WYDAĆ ZA SWÓJ BRAK WIEDZY NA NAPRAWY !

    Edit:
    - oczywiście ... że sprawdzasz ilość płynów (chłodziwo, olej i inne) oraz patrzysz czy w zbiorniku wyrównawczym nie ma oleju oraz czy w oleju (na bagnecie nie ma wody) -- to objawy walniętej uszczelki pod głowicą

    - jeśli jesteś zdecydowany dajesz gościowi 50 pln na benzynę i robisz jazdę żeby zobaczyć jak się grzej i czy się nie przegrzewa... a także czy jest grzanie w środku (bo ktoś mógł wypiąć grzanie ze względu na walniętą nagrzewnicę)


    Cytat Zamieszczone przez Tomala Zobacz posta
    Szukam dalej. Może jest ktoś z pomorskiego z wymarzonym ST a bym mógł go obejrzeć i zapytać o ewentualne mankamenty których szukać jak będę kupował . Pozdrawiam.
    Zapomniałeś o sprawdzeniu centralnego zamka


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  13. #1932
    Zbanowany
    Imię
    Paweł
    Model
    Subaru Impreza
    Silnik
    4x4 + Podtlenek LPG
    Opis
    Dalej poszukuję ładnego ST
    Od
    26 Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    To prawda...na żywo nie zapominam, bo to nawyk
    Sprawdzam centralny [moduł komfortu i domykanie szyb] najczęściej pilotem w kluczyku : widać, czy coś było wypinane (np. drzwi do malowania) - czemu ?

    Bo jeśli drzwi były wypinane z elektryki to szyba się otwiera tak samo jak pozostałe ale najczęściej się już z pilota nie domyka, bo ktoś zapomniał zrobić kodowanie.

    Same zamki zwykle i tak jak działa dobrze w drzwiach kierowcy to pozostałych już nie sprawdzam, bo na 99% zamek (dziurka i otwieranie z kluczyka) w bagażniku i tak nie działa



    Cytat Zamieszczone przez dembu19 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez 2FAST Zobacz posta
    Od przodu zaczynając :


    Cytat Zamieszczone przez Tomala Zobacz posta
    Szukam dalej. Może jest ktoś z pomorskiego z wymarzonym ST a bym mógł go obejrzeć i zapytać o ewentualne mankamenty których szukać jak będę kupował . Pozdrawiam.
    Zapomniałeś o sprawdzeniu centralnego zamka


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez 2FAST ; 03-03-2015 o 17:13

  14. #1933
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez 2FAST Zobacz posta
    Bo jeśli drzwi były wypinane z elektryki to szyba się otwiera tak samo jak pozostałe ale najczęściej się już z pilota nie domyka, bo ktoś zapomniał zrobić kodowanie.
    i co wtedy? dyskwalifikacja takiego auta
    Carpe diem...

  15. #1934
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Dacia Logan
    Silnik
    Diesel z LPG
    Od
    01 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Tak dyskwalifikacja

    Wolna jazda jest niebezpieczna bo człowiek zasypia za kierownicą

  16. #1935
    Zielony listek Awatar dembu19
    Opis
    ST220
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mad Zobacz posta
    Tak dyskwalifikacja
    Nie dyskwalifikacja, tylko powód do negocjacji ceny i oceny ogólnej stanu technicznego i przyszłych kosztów


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  17. #1936
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    04 Jan 2010
    Mieszka w
    Malbork
    Witam.
    Mam pytanie czy mógłbym liczyć na pomoc któregoś z kolegów forumowiczów przy sprawdzeniu auta przed zakupem jeżeli takowe znajdzie się w rejonie jego zamieszkania?
    Jeżeli chodzi o oferty coś mało tych z Polski. Warto czekać na ciekawą ofertę czy szukać czegoś z Niemiec lub Szwajcarii?
    Pozdrawiam

  18. #1937
    Mistrz pobocza Awatar guliwers
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BESTIA
    Od
    17 Dec 2009
    Mieszka w
    Darłowo
    Napisz wtedy taki temat w regionalnym dziale i na pewno się ktoś znajdzie
    BESTIA ST220 '04 Telefon: 609369936

  19. #1938
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    04 Jan 2010
    Mieszka w
    Malbork
    Ok. Dzięki za info. Pozdrawiam

  20. #1939
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez franczesko Zobacz posta
    Ja przypominam, że kolega szuka 10 letniego auta a takie rzeczy jak powyżej to tylko jeden ST może spełnić... te za 39 tys co jest wystawiony
    Jak ktoś wie co ma to tanio nie sprzeda, ludzie chcą auta jak nowe za psie pieniądze.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  21. #1940
    Zbanowany
    Imię
    Paweł
    Model
    Subaru Impreza
    Silnik
    4x4 + Podtlenek LPG
    Opis
    Dalej poszukuję ładnego ST
    Od
    26 Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Każdy kupujący szuka NAJLEPSZEGO auta w jak najbardziej ROZSĄDNEJ cenie...
    a SPRZEDAJĄCY w zależności od stanu auta / wiedzy / pazerności / uczciwości chce GÓRNE WIDEŁKI ceny giełdowej

    To chyba normalne, nie dotyczy jedynie aut tylko całej strony popytowo-podażowej dóbr które nie mają narzuconej ceny dystrybucyjnej

Podobne wątki

  1. Obejrzane auta...POMOCY w kupnie
    By michalkowal in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 18:16
  2. Obejrzane Mondeo mk3 Oleśnica
    By Bialy071 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 20:43
  3. Obejrzane TDDi - stan beznadziejny
    By Mzzyku in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 17:47
  4. Mondeo Mk3 z Tychow-obejrzane
    By Kromir in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-12-2011, 20:02
  5. 2.0 tddi 115 km, 2001/2 obejrzane
    By oggie in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów