+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    evo93
    Gość

    [Zetec]Kopci przy odpalaniu,szarpie między 1500-2000 obr

    Witam wszystkich.Jestem nowy na forum.Forda już mam od roku jakoś się dalej turla .Ale taki mam problem.Wymieniłem już świece NGK ,przewody MOtorcraft chyba tak sie pisze i układ sterujący czyli cewkę bo ja miałem jakaś z angielskiej wersji i już nie chciał jeździć nie palił wtedy na wszystkie gary. No ale dobra codziennie rano kiedy odpalam pozostaje po mnie kupa dymu niebiesko siwego .Ale tak tylko jest przy pierwszym odpaleniu.Potem jest normalnie.Olej raz na jakiś czas muszę dolać ale gdzieś po 5000-7000 km około 1l.Nie wiem czy juz pierścienie tak dostały że tak kopci ale jakby tak było to ciągle tak by było.A druga sprawa to chyba normalne w tym samochodzie szarpanie. tylko że u mnie właśnie jest taki motyw że szarpie jak sie da full gaz między 1500-2000 obr. i często wypada wężyk tylko tak nie jestem pewien czy dobrze powiem do układu dolotowego strzela i go dusi założyłem obejme już nie spada ale dalej go tak dusi a są sytuacje gdzie trzeba czasem dać.Widzę że trzeba pierw zająć się przepływomierzem .Czy to jest coś wspólnego z tym EGR ?
    Mój Zetec 2.0 W LPG bo na benzynie do 3000 obr i ma odcięcie.1998 GHIA
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez evo93
    odpalam pozostaje po mnie kupa dymu niebiesko siwego
    Olej na cylindry kapie i zapewne z uszczelniaczy zaworów.
    Kontrolnie sprawdź kompresję.
    Strzelanie w dolot to albo uwalony układ WN, albo uboga mieszanka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar MacieqZST
    Opis
    145 PS w Trójce Teraz w ZS
    Od
    21 Mar 2008
    Mieszka w
    ST
    Cytat Zamieszczone przez evo93
    Widzę że trzeba pierw zająć się przepływomierzem .Czy to jest coś wspólnego z tym EGR ?
    Nic nie ma wspólnego, ale wyczyścić by sie przydało.

  5. #4
    evo93
    Gość
    a co zrobić najlepiej z tą mieszanka gdzie to mogę sam ustawić no jeżeli wymieniłem kable z tą cewką ??

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez evo93
    a co zrobić najlepiej z tą mieszanka gdzie to mogę sam ustawić no jeżeli wymieniłem kable z tą cewką ??
    Najpierw to trza by kilka rzeczy posprawdzać.
    To że wymieniłeś kable i cewkę to nie znaczy że z zapłonem jest OK.
    Mogłeś trafić np. na wadliwe przewody czy świeczkę, albo świeczka przy wkładaniu obiła się i izolator wykruszony, do srawdzenia/oczyszczenia czujnik położenia wału i wałka rozrządu, sprawdzenia szczelności podciśnień i dolotu, między innymi wężyki podciśnieniowe szczelność uszczelek przepustnica/bocznikowy, kontrola prawidłowego ustawienia rozrządu, sprawdzenie przewodw zasilających cewkę i na głownej złączce wiązki silnikowej.
    Sprawdzenie ciśnienia na listwie paliwowej, może jeszcze wtryskiwacz któryś się przypchał czy przyciera, filtr paliwa czy nie zapchany.
    Dobrze by było pod kompa się podczepić i sprawdzić czy wszystko OK, tylko nie sam odczyt błędów ale kontrola pracy podzespołów np lambda, TCS, przepływka, czasy wtrysków, kąt zapłonu itp.
    No i co z kompresją, bo może cieniutka, albo zawór jakiś uwalony.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    evo93
    Gość
    o dzieki bardzo to juz mnie jakoś nakieruje posprawdzam to co mogę i już.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 21:54
  2. [TDCi MKIII] Kopci przy odpalaniu
    By Kromir in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 21:22
  3. [TDDi MKIII] TDDI MKIII Przerywa , szarpie przy 1500-2000 obrowów
    By lenin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 13:42
  4. 1.6 16V Obroty na zimnym ok 1200-1500 cieply 1500-2000
    By dodomin in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2008, 14:11
  5. Szarpie przy 1500 obrotach?
    By kolo261 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2007, 17:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów