+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    [MkIII]Prośba pomoc w sprawie terkotu przy skręcie w lewo

    Witam wszystkich forumowiczów, proszę o pomoc sprawa dotyczy MkIII, przy pełnym skręcie w lewo słychać terkot jak każdy w minimalnym stopniu znający się użytkownik pomyśli że to przegub i tak też było u mnie, więc przed wymianą pojechałem się upewnić do mechanika czy to na pewno przegub, przejechał się i stwierdził cyt. na 100% lewy przegub więc pojechałem i kupiłem przegub firmy LOBRO KOSZT OK. 300ZŁ. wymieniłem sobie go ruszyłem skręcam a to dalej to samo, zadzwoniłem do mechanika z pytaniem czy to może być przegub wewnętrzny odpowiedział że 20 lat. pracuje w tym fachu i jeszcze sie z tym nie spotkał a poza tym terkot byłby nawet przy ruszaniu, jeszcze raz proszę o pomoc może miał ktoś taki przypadek i mi pomoże bo już nie wiem co z tym robić dodam że żadna osłona nie obciera o koło a łożysko jest ok.


    Proszę na przyszłość zwracać większą uwagę na pisownię
    Netoper

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar Markowka
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Apr 2010
    Mieszka w
    Słupsk

    Re: [MkIII]Prośba pomoc w sprawie terkotu przy skręcie w lew

    Ale trzeszczy w czasie jazdy czy na postoju też jak kręcisz kierownicą?
    Było Mondeo MKII 2.0 Pb+LPG Zetec. Sedan 1998 GHIA
    Było Mondeo MKIII 2.0 Pb+LPG Duratec. Sedan 2001. Pakiet RS.
    Jest Mondeo mk IV Titanium 2.0 benzyna

  4. #3
    To nie można nazwać trzeszczeniem ,tylko terkot przy maksymalnym skręcie w lewo podczas ruszania i np. na rondzie też to słychać ,jak się jedzie w lewo próbowałem też podnieść koło i spróbować na postoju ale nic nie słychać wychodzi na to że musi być obciążenie żeby to się działo ,a odgłos taki sam jak przy walniętym przegubie ale jest nowy i wątpię żeby nowy był uszkodzony.

    Dodano po 3 min.:

    Jeszcze jedno dodam że ten terkot jest tylko przy skręconych kołach na maxa {a nie jak się obraca kierownicą}

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk 4
    Od
    08 Jul 2007
    Mieszka w
    W-ch
    Hej,
    Ja wymieniałem 2 razy przegub (również lewy). Sytuacja jak u Ciebie. Za każdym razem po przejechaniu 2- 3 tyś dalej to wracał problem z przegubem(walczę z tym od maja 2010). 2 tygodnie temu kupiłem używaną półoś i jestem w trakcie testowania. Na tą chwile nie terkocze.Podobno są opinie, że nawet nowy, ale nie orginalny przegub może terkotać tuż po założeniu/
    2007 Mondeo MKIV 2.0TDCI Titanium X

  6. #5
    Kolego Rom u Ciebie dzieje sie to samo po 2- 3 tyś. a u mnie jest tak odrazu po wymianie więc o co chodzi bo nie wiem co robić po jeżeli to rzeczywiście nowy przegub to czy taki wysmarowany olejem mi wezmą spowrotem a jak tak to co dalej brać innej firmy czy szukać oryginału a kolego Rom jak wymieniałeś cała półoś to jak sie ja wyciąga ze skrzyni Twoja rada może mi sie przydać na przyszłość z góry dzięki !!!może razem coś wywalczymy?

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk 4
    Od
    08 Jul 2007
    Mieszka w
    W-ch
    Działo się po 2-3 tyś natomiast ja nie brałem droższych przegubów jak 180 zł (co w sumie i tak dało ponad 300 zł :P).
    W tej chwili jak pisałem wyżej mam używaną półoś za radą kolegi z warsztatu.
    Całą półoś również wymieniał mi kolega na kanale (w sumie dobrze, że od razu poprosiłem o zmianę oleju w skrzyni, bo po zdjęciu i zlaniu okazało się, że jest tam całe 0,5 z 2 litrów!!).
    Wracając do wyciągnięcia półosi z lewej strony (tzw krótkiej) to trzeba rozpiąć sworzeń, odkręcić nakrętkę piasty, a później łychą wyciągnąć przegub wewnętrzny ze skrzyni (uwaga olej wyleci ze skrzyni biegów).
    To tyle w telegraficznym skrócie. Przejadę z 2 lub 3 tyś to dam znać czy dalej nie mam problemu.
    Dodam tylko, że po pierwszym rozwalonym w tak krótkim czasie myślałem, że to zbierzność/geometria zawieszenia i sprawdziłem (okazało się cacy).

    Zastanawia mnie jedno czy dzieje się tak tylko jak kręcisz w lewo i jedziesz do przodu czy również przy max skręcie w prawo i/lub jeździe do tyłu ??
    2007 Mondeo MKIV 2.0TDCI Titanium X

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    mondeo mkIII
    Od
    20 Jun 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Dawidowski27
    Kolego Rom u Ciebie dzieje sie to samo po 2- 3 tyś. a u mnie jest tak odrazu po wymianie więc o co chodzi bo nie wiem co robić po jeżeli to rzeczywiście nowy przegub to czy taki wysmarowany olejem mi wezmą spowrotem a jak tak to co dalej brać innej firmy czy szukać oryginału a kolego Rom jak wymieniałeś cała półoś to jak sie ja wyciąga ze skrzyni Twoja rada może mi sie przydać na przyszłość z góry dzięki !!!może razem coś wywalczymy?
    Kolego ja kiedyś kupiłem do passata nowy przegub, po założeniu i wyjechaniu z warszatu był gorszy niż mój stary .. Musialem założyć ponownie stary a nowy reklamować. Fakt reklamacje uznali.. Kupiłem używaną pół oś i było Ok .. Ale fakt, Ty kupiłeś przegub Lobro, to dobra firma...

  9. #8
    Kolego Rom po części masz racje bo czasami słyszę ten "terkot" równiż przy skręcie w prawo lecz nie zawsze i nie tak intensywnie jak w lewo.Jeszcze raz to wytłumacze co mi się dzieje może dojdziemy do kompromisu, skręcam koła na maxa w lewo ruszam i słychać terkot jak wjerzdzam na rondo których u nas w Rybniku jest masa skręcam słysze to samo, przy ruszaniu i kołach na wprost nic sie nie dzieje, piszesz czy do tyłu to samo? więc nie wiem bo nie sprawdzałem.Przypomniało mi się choć niewiem czy to coś pomorze do sprawy że przy jeździe na autostradzie od 120-140km./h autko wpada w wibracje powyżej i poniżej tej prędkosci nic się nie dzieje czy Tobie też sie to działo, dodam że nie ma to nic wspólnego z wywarzaniem kuł krzywymi felgami itd.bo sprawdzałem i wsio ok. mam to od kiedy go kupiłem czyli od 2 lat więc nie stało się to naraz.Odp. czy u Ciebie było podobnie ???

    Dodano po 17 min.:

    Kolego Rom piszesz że są opinie że nowe przegóby mogą terkotać a ja opszukałem neta i normalnie Armagedon nic o tym nie ma tak jakby przegóby były niezniszczalne dopiero Ty masz podobny feler czy to znaczy że mamy zamiast Auta Gwiezdne Wrota a może nasze fury składała jedna osoba pod wpływem Pilznera i coś mu wyleciało z ręki

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk 4
    Od
    08 Jul 2007
    Mieszka w
    W-ch
    Mi jak trzepało kierą to była to wina tarcz hamulcowych. ale doczytaj w szukajce na forum był temat i w jednym przypadku winny był przegub ale wewnętrzny.

    Wracając do przegubu opinie o nowych częściach marnej jakości słyszałem na stacji diagnostycznej oraz u kolegów mechaniorów. I za radą jednego z nich zakupiłem używaną półoś. Czy dobrze zobaczę za jakiś czas.

    Co do mojego przypadku to, że padł mi orginalny przegub to moja wina (w czasie zimy uszkodziłem manszet i dowidziałem się jak po prostu przegnił/zardzewiał)
    2007 Mondeo MKIV 2.0TDCI Titanium X

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo mk2
    Od
    25 Jan 2010
    Mieszka w
    nekla
    Pozostaje jeszcze kwestia opon, też potrafią robić dziwne drgania,przy skręcaniu.
    mk2 td 97 kombi

  12. #11
    Niestety to nie od opon a drgań na kierownicy nie ma tylko cała buda w pada w wibracje i przez to pisałem czy to czasem nie środkowy przegób ale czy taki byłby objaw niewiem bede musiał rozebrać a jak już rozbiore to jaki olej polecacie do skrzyni ???

Podobne wątki

  1. [MkI] Przy skręcie w lewo kierownica nie odbija + auto ściąga w lewo przy hamowaniu
    By mkonieczny in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 01:24
  2. [MkI] Dziwny dzwięk przy skręcie w lewo
    By szwed507 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-12-2008, 10:35
  3. [MkI] chrobotanie przy skręcie w lewo, przegub? łożysko?
    By jaszun in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-05-2007, 15:57
  4. [MkII] Rzęzi przy skręcie w lewo
    By basil in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-04-2007, 13:52
  5. [MkI] Dziwne chrupanie przy max skręcie w lewo
    By Lnyga in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-10-2006, 12:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów