+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Maniak-ja
    Go¶æ

    [TDCi]Wielki Problem z zapalaj±c± siê sprê¿ynk± b³±d P0340

    Witam
    Wiem ¿e problem ten by³ poruszany na forum, ale nie wiem czy dok³adnie tak jak w moim przypadku. Otóz problem polega na tym i¿ kupi³em sobie forda mondeo 2,0 tdci. Po jakim¶ czasie zaczê³a zapalaæ siê sprê¿ynka i po przejechaniu dos³ownie kilku kilometrów *co do milimetra) gas³ mi. Musia³em chwilê odczekaæ i odpala³. Teraz problem siê nasili³, i¿ w ogóle nie odpala. Zaprowadzi³em go do mechanika pod kompem wykaza³ b³ad P0340 Czujnik po³o¿enia wa³ka rozrz±du. Wymieni³em na drugi i zacz±³ pacaæ normalnie od rêki, nie gas³, normalnie pracowa³. Zdecydowa³em siê na wymianê kpl sprzêg³a wraz z ko³em dwumasowym. Po z³o¿eniu u tego samego mechanika samochód nie chcia³ odpaliæ. Znów pojawi³ sie ten sam b³±d P0340. Mechanik wymieni³ jeszcze jeden czujnik (nowy z serwisu forda) i ca³y czas tro samo, wyskakuje b³±d czujnika wa³ka rozrz±du. Mo¿e mi kto¶ pomóc co mam teraz zrobiæ bo mechanicy nie wiedz± co zrobiæ.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Kursant
    Imiê
    Artur
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 210KM
    Opis
    VIGNALE 4D
    Od
    22 May 2009
    Mieszka w
    Otwock
    mo¿e podczas wymiany sprzêg³a kto¶ przerwa³ przewód od tego czujnika?

  4. #3
    Maniak-ja
    Go¶æ
    Ale przewód od tego czujnika idzie z drugiej strony. Tam tylko dochodzi czujnik wa³u korbowego, który po od ³±czenu wykauje b³±d na kompie, a po ponownym pod³±czeniu nie ma go

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo
    Od
    08 Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc³aw
    u mnie zapalona sprêzynka oznacza ze nawala EGR, wymienialem go juz 2 razy i za kazdym razem bylo to poprzedzone zabawa w kotka i myszke ze sprezynk±. tzn. ona zapala³a siê a ja jak j± zobaczy³em to wy³acza³em silnik na chwile i przez jakis czas by³ spokój, kiedy czestotoliwosc zapalania nadmiernie i uci±zliwie wzrosla to jadê do ASO - tam diagnozuj± awalie EGR i wymieniaj± go na nowy (ju¿ 2 razy)...w³asnie aktualnie znowu zaczela mi sie zaplac (3 raz ta sama historia) ....i zglosze to na najbli¿szym przegladzie...

    Dla ulatwienia dodam, ze przejechalme ju¿ 160k i problem pojawia sie co ok. 40-50k.....dodatkowo moja wersja EGR jest z elektronika i dochodzi do niego wieloprzewodowa wi±zka......
    ....moze masz to samo...

  6. #5
    Poch³aniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imiê
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzieñ
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Maniak-ja
    Znów pojawi³ sie ten sam b³±d P0340. Mechanik wymieni³ jeszcze jeden czujnik (nowy z serwisu forda) i ca³y czas tro samo, wyskakuje b³±d czujnika wa³ka rozrz±du. Mo¿e mi kto¶ pomóc co mam teraz zrobiæ bo mechanicy nie wiedz± co zrobiæ.
    tu masz rozwi±zanie powracajacego problemu P0340
    ostatnia strona
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...r=asc&start=20
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód smutku, potrafi sprawiæ, ¿e znów wraca rado¶æ.<br><br>

  7. #6
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez daniellomasa
    tu masz rozwi±zanie powracajacego problemu P0340
    ostatnia strona
    Tak czy tylko to mu pomo¿e jak mowa jest w artykule o benzynie a w tdci nie ma czujnika na kole pasowym tylko jest na zamachowym. A po za tym ko³o pasowe w tdci montowane jest na trzy ¶ruby wiêc nie ma mo¿liwo¶ci go przestawienia a ko³o zamachowe na osiem ¶rub z bolcem ustalaj±cym wiêc te¿ go nie przestawisz
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  8. #7
    Maniak-ja
    Go¶æ
    A mo¿liwe jest to, ¿e rozrz±d jest walnienty. Bardziej chodzi mi o to, i¿ jest lu¼ny ³ancuch, Ale w sumie po odpaleniu zanim zmini³em dwumasê chodzi³ normalnie, nic nie stuka³o. Nie mam pojêcia co tu jeszcze mo¿e byæ. Z tego co sie orientuje to czujnik ten reaguje w momencie jak wa³ek rorz±du jest nieprawid³owo ustawiony. Pytanie co mog³o go przestawiæ?

Podobne w±tki

  1. [Duratec][mk3]B³±d czujnika po³o¿enia wa³ka rozrz±du P0340
    By cody in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 21:01
  2. [TDDi MKIII] B³±d P0340 silnik nie odpala
    By steell in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:15
  3. [MkI] Wielki problem z elektryk±
    By welzi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 18:27
  4. [MkIII] Problemy z migaj±c± sprê¿ynk± turbo b³±d 132b
    By Przemek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 20:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów