+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    Kursant
    Opis
    MKIII TDCI, 2004, 115 kucy
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Warszawa

    [TDCI] Co tankować ?

    Stałem sie nedawno posiadaczem poliftowego Mondeo z silnikiem TDCI i zastanawiam się czy jest sens tankować "podrasowany" ON na stacjach? czy jest jakas roznica w czystosci tego paliwa od zwyklego ON ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo mk2
    Od
    25 Jan 2010
    Mieszka w
    nekla
    Oglądałem testy paliw wykonane na hamowni, nie stwierdzono różnicy co ciekawe schell nie wypadł najlepiej.Wniosek taki, że jak ktoś chce to niech przepłaca.
    mk2 td 97 kombi

  4. #3
    Kursant
    Opis
    MKIII TDCI, 2004, 115 kucy
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    hmmm mi nie tyle chodzi o osiagi, co o jakosc paliwa (mniejsze zanieczyszczenia).

  5. #4
    Kursant Awatar dankov
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 tdci 130Hp
    Od
    24 Feb 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Ja tankuje tylko Diesel Ultimate albo V-Power. Czy jest jakaś różnica? Na papierze na pewno, w rzeczywistości - nikt tego nie wie. W poprzednim aucie nie widziałem żadnej różnicy jeżeli chodzi o moc, czy osiągi, natomiast do mojego TDCi leje lepsze paliwo z przekory. Różnica 20-30 gr na litrze nie robi dla mnie większej różnicy z tego względu, że nie robie aż tyle kilometrów. Na 60 litrach oleju ( tankuje raz w miesiącu), ta różńica to powiedzmy 16-18 zł. Szczerze - jeżeli to ma mieć mniej negatywny wpływ na wtryski, to wole dopłacić te pieniadze. Poza tym uważam, że nie jest to dużo - jakieś 3 piwa na mieście CO innego , jak robisz dużo więcej km, atedy kwota może już mieć znaczenie
    Pozdrawiam i życzę przyjemnej i bezawaryjnej jazdy

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo mk2
    Od
    25 Jan 2010
    Mieszka w
    nekla
    Jakość zależy od stacji, nie od konkretnej marki stacji,czy od nazwy paliwa.
    mk2 td 97 kombi

  7. #6
    Zielony listek Awatar szymii18
    Imię
    szymon
    Opis
    mk3 1.8 125ps
    Od
    21 Nov 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    Słuchaj tankuj v-power diesla pracuje na stacji i naprawde z czystym sumieniem powiem tobie ze to paliwo jest lepsze a poza tym duzo mniej go spalasz wiec koszty wyjda tylko minimalnie więcej niz na zwykłym on wiadomo stacje mocno przeceniaja te paliwo ale i tak warto...

  8. #7
    Kursant
    Opis
    MKIII TDCI, 2004, 115 kucy
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    a co myslicie o BP Ultimate? Pytam, bo stacja BP blisko...

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo mk2
    Od
    25 Jan 2010
    Mieszka w
    nekla
    Tankujcie tylko na sprawdzonych stacjach, zwłaszcza zimą,nie patrzcie na markę stacji,tylko na polecane sprawdzone paliwo,ja ntp.tankuje na bliskiej i na razie jest ok. ale na lukoil też mają super on , typowy na ruskie zimy.
    mk2 td 97 kombi

  10. #9
    Zielony listek Awatar szymii18
    Imię
    szymon
    Opis
    mk3 1.8 125ps
    Od
    21 Nov 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    O bp nic nie wiem nawet nie tankowałem wiem ze ostatnio zatankowałem lotos dynamic i auto chodzilo jak na zyklym on ale duzo gorzej odpalało moze to wina bio estrów

    Dodano po 4 min.:

    ogolnie jest tak ze w polsce paliwa dostarcza tylko lots i orlen wiec np na shellu masz on z orlenu tyle ze kazdy dodaje swoje wiaderko dodatkow haha wyjatkiem jest v-power racing ktory jadzie z niemiec i dlatego cena taka wysoka

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo mk2
    Od
    25 Jan 2010
    Mieszka w
    nekla
    Bio esery to super paliwo ,ale na razie sprawdziłem je tylko pomijając mrozy.
    mk2 td 97 kombi

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez szymii18
    Słuchaj tankuj v-power diesla.....naprawde z czystym sumieniem powiem tobie ze to paliwo jest lepsze a poza tym duzo mniej go spalasz
    tak zwłaszcza jak stanie to wtedy nic nie spala. a dodam, że było kilka osób na forum, które po przekroczeniu zachodniej granicy miały problemy w tdci po zatankowaniu na schellu.

    Cytat Zamieszczone przez arturex4
    Bio esery to super paliwo
    zwłaszcza tdci jest to paliwo nie polecane

    Cytat Zamieszczone przez arturex4
    Jakość zależy od stacji
    popieram w całej rozciągłości

  13. #12
    Zielony listek Awatar szymii18
    Imię
    szymon
    Opis
    mk3 1.8 125ps
    Od
    21 Nov 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    zalezy jakie bo np w moim miescie jest tragedia... nawet w zwyklym on jest 5 % bio diesla ostatnio nawet 7 daja da sie to odczuc jak jexdzi sie tylko po miescie czuc je jak auto stoi

  14. #13
    ja staram się tankować tylko na BP, może to dlatego, że zbieram punkty od nich i ogolnie jakos sie przezwyczailem

  15. #14
    Kursant
    Opis
    MKIII TDCI, 2004, 115 kucy
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    to pozostaje tylko szukać odpowiedniej stacji we Wro... zalozylem juz nawet watek na regionalnym forum niestety poki co cisza

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar DjCaro
    Imię
    Karol
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MkII Ghia 1.8TD sedan 99r
    Od
    16 Oct 2009
    Mieszka w
    Trzebinia
    Ja tankuje prawie zawsze na Shellu i zwykłego diesel extra i niema problemów.

  17. #16
    Kursant
    Opis
    MKIII TDCI, 2004, 115 kucy
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    hmm ok. tylko ze ja mam silnik TDCi... w zasadzie cale to pytanie bylo zadawane z powodu slynnych arawii wtryskiwaczy. chcialbym jej uniknac za

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Ja przez ostatni rok tankowałem w zasadzie na 2 stacjach (plus dwa razy na trasie - orlen). Jedna z tych stacji to ORLEN zaraz przy siedzibie, skladzie i biurowcu ORLENU, druga to duża stacja LUKOIL. Zawsze tankuje zwykły ON - no raz coś mi odbiło i nalałem ON Verva. W zasadzie do kazdego tankowania, przez cały rok dolewam SKYDD (zgodnie z instrukcją), czasem STP jakieś, a ostatnio wlałem Liqui Molly 5156.
    Kilka dni tem wymieniałem filtr paliwa. Z czystej ciekawości stary filtr otworzyłem rozginając go jak konserwę. Filtr (bosh) po roku czasu i przejechanych 15 tys. km - niemal idealnie czysty. Żadnych paproszków, żadnych kluchów i jakiś innych wynalazków. Bibuła, czy coś tam - była ciutke tylko ciemniejsza w niektórych miejscach...

    Teraz kazdy ON w Polsce ma dodatek Bio (dlatego jest żółty). Kiedyś ON, a zwłaszcza ON Verva miała jakiś taki błekitnawy kolor.

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo mk2
    Od
    25 Jan 2010
    Mieszka w
    nekla
    Każdy jak walną mu wtryski czy pompa to obwinia paliwo,w rzeczywistości to zwykła awaria nie zależna od paliwa,więc nie ma złotego środka na bezawaryjność układu paliwowego,wszystko działa do czasu,raz dłużej ,a raz krucej.Wystarczy dbać o swoją brykę i tyle,a co ma być to będzie.
    mk2 td 97 kombi

  20. #19
    Zielony listek Awatar szymii18
    Imię
    szymon
    Opis
    mk3 1.8 125ps
    Od
    21 Nov 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    Paliwo tylko troche dziala na wtryski (niezauwazalnie) wiadomo ze jak lejesz u prywaciaza to bedzie zamiast 5 % bio bedzie 5 5 h2o

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo mk2
    Od
    25 Jan 2010
    Mieszka w
    nekla
    Dobrze powiedziane,dobre źródło to podstawa.
    mk2 td 97 kombi

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] jakie paliwo tankować???
    By ZBYCH-RST in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 22-12-2013, 15:07
  2. [MkI] Nie moge tankować gazu...
    By insider in forum LPG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 23:31
  3. [MkIII] TDCi - na jakich stacjach tankować?
    By makavity in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 10-07-2008, 11:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów