+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    [ST220]Zawór par paliwa

    Witam i proszę o pomoc, mianowicie: Chciałbym się dowiedzieć jaki jest prawidłowy sposób podłączenia zaworu par paliwa. Jedyne czego jestem na 100% pewien to gdzie podłączyć wtyczkę od wiązki elektrycznej Pozostają dwie końcówki do których idą dwa gumowe wężyki, jak dobrze rozumuję to jeden ze zbiornika (z obejmą na końcówce) a drugi z kolektora i tu moje pytanie: gdzie należy podłączyć przewód ze zbiornika? Do końcówki na zaworze oznaczonej na fotce w linku nr 1 czy 2? Na moje niefachowe oko nr 1, ale wolałbym mieć 100% pewności. Jak już to będę wiedział to myślę, że z drugim przewodem dam sobie radę Z góry dzięki za pomoc, link do foto: http://chomikuj.pl/WraczNiet Pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    masz oznaczone przecież na zdjęciu doskonale widać gdzie należy podłączyć podciśnienie (na tym króćcu masz napisane "vac") czyli 1 ze zdjęcia do rurki ze zbiornika a 2 do podciśnienia z silnika.

  4. #3
    Dzięki za szybką reakcję i merytoryczną odpowiedź Tak też myślałem, że ta strzałka wskazuje poprawną drogę, no ale teraz mam pewność. Raz jeszcze dzięki. Tak z ciekawości, czy te ustrojstwa (zawory) często padają?

  5. #4
    Panowie V6 z 97r śmigam od dwóch miesięcy i czuć mi bardzo opary paliwa, z mechanikiem doszliśmy do tego że zsuwa przewód odpowietrzający opary paliwa ze zbiornika (przed filtrem węglowym), jest drożny.Wymieniłem chyba to jest elektrozawór umieszczony na grodzi za cewką zapłonową po jej lewej stronie i nic. Jak było czuć tak dalej czuć, na pewno nie ma wycieków. Mam pytanie gdzie umiejscowiony jest ten zawór, i czy może to być przyczyna nieodpowietrzenia baku paliwa Pozdrawiam

  6. #5
    Mam pytanie gdzie ten zawór jest umiejscowiony w MKII 2.5v6 bo chyba mam problem z zapachem paliwa (opary), rozpina mi przewody od odpowietrzenia przed filtrem węglowym przy zbiorniku.Dzięki za pomoc

  7. #6
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Jak to "rozpina mi"? Samo?
    Zawór na grodzi za cewką to właśnie TEN zawór...
    Mówisz, że nie cieknie nigdzie - na pewno?
    Zaglądałeś(aś? iście? ) pod tylną kanapę w jakim stanie jest uszczelka modułu pompy paliwa?
    Rura ze zbiornika do baku szczelna?
    Dobra, zmiana!

  8. #7
    Zielony listek Awatar dembu19
    Opis
    ST220
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez WraczNiet
    Dzięki za szybką reakcję i merytoryczną odpowiedź Tak też myślałem, że ta strzałka wskazuje poprawną drogę, no ale teraz mam pewność. Raz jeszcze dzięki. Tak z ciekawości, czy te ustrojstwa (zawory) często padają?
    Chyba nie padają, raczej są zasyfione i trzeba je od czasu do czasu przeczyścić.

  9. #8

    zawór par paliwa

    Witam koledzy odnośnie rozpinania to chodzi o fakt że w zbiorniku są wytwarzane opary które powinny być zasysane do silnika. Jak zauważyłem rozpina, rozłącza przewody na złączkach odpowietrzające zbiornik przed filtrem węglowym. Tak więc wycieki nie wchodzą w gre. Po wciśnięciu przewodu, jego złączenie przez około godzinę jazdy jest ok a potem rozpina je i capi oparami. jest to niebezpieczne bo rozpina przy baku paliwa a są prze ciesz rury od wydechu. Korek wlewu paliwa mam drugi i nic, przewody drożne bo za pomocą sprężarki sprawdzałem.Przez filtr węglowy przechodzi ale oporem nie wiem czy ma tak byc może ktoś napisze. Jak macie jakieś pomysł to proszę o pomoc. MK2 97r 2.5v6

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Cóż, odgrzeję nieco temat, gdyż nigdzie nie udało mi się znaleźć dokładnego zdjęcia miejsca, w którym znajduje się zawór par paliwa w ST220, rocznik przedliftowy (o ile ma to jakieś znaczenie). Szukałem, niestety wydaje mi się, że nic takiego w miejscu, które opisujecie, nie ma. Jak wygląda dojście do tego elementu? Da radę ogarnąć sprawę samemu, czy dostęp jest na tyle utrudniony, że trzeba zajechać na warsztat, żeby się do tego dostać? Z góry dzięki za zdjęcie i za pomoc!

  11. #10
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Stojąc od przodu auta, zawór jest z tyłu kolektora w okolicy przepustnicy, jest na wierzchu i dobrze go widać:
    tak wygląda:
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Niestety w tym miejscu go nie ma... Musiał po prostu gdzieś spaść. W piątek jadę na serwis, żeby mi to sprawdzili. Bo najdziwniejsze jest to, że z samochodem nic się nie dzieje, jeździ normalnie, spalanie tak samo w normie. Jedyne co denerwuje to świecąca się kontrolka silnika.

  13. #12
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Pewnie wisi na wężyku gdzieś niżej, podłączony jest zaraz za przepustnicą od spodu.

    ---------- Post added at 11:39 ---------- Previous post was at 11:36 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Yaro Zobacz posta
    Bo najdziwniejsze jest to, że z samochodem nic się nie dzieje, jeździ normalnie, spalanie tak samo w normie
    I nie będzie, to jest zwyczajne odpowietrzenie zbiornika tylko puszczone do kolektora (ekologia).
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Problem rozwiązany. Okazało się, że gaziarz-partacz, który zakładał instalację po prostu uwalił ten zawór, bo tak... Zamontowałem już nowy, wszystko śmiga jak należy. Koszt: 150zł + robocizna.

  15. #14
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Ja kupiłem kiedyś używkę za 30zł, po tyle chodzą.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  16. #15
    Pieszy Awatar wdcaviar
    Imię
    Krystian
    Model
    st220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    07 Jun 2015
    Mieszka w
    Jasło
    Witam,

    a gdzie można to w ogóle kupić i jak się to profesjonalnie nazywa ?
    Bo nigdzie na allegro nie mogę tego znalezc.
    Mam ten błąd P0443 oczywiście nic się nie dzieje ,ale denerwuje mnie ten check.

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar franczesko
    Model
    MK4 ; MK3 ST220
    Silnik
    2.0 TDCI 163 ; 3.0v6
    Od
    09 Apr 2010
    Mieszka w
    KN
    Z tego co wiem, to w ASO niedostępne. Tylko używka.

    Szukaj ST na częsci i napisz do sprzedającego, że to potrzebujesz.

Podobne wątki

  1. [ST220]Pompa paliwa st220 2004r
    By Telewizor1980 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 18-03-2016, 19:59
  2. [Zetec] Mk2 - zawór par paliwa. Gdzie go szukać?
    By blaszczu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 20:19
  3. [ST220][ST220]jakie cisnienie paliwa powinno byc
    By maciek604 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 22:47
  4. zawór ocinający dopływ paliwa w 1.8td
    By hipis79 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-11-2005, 16:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów