+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek

    Uwaga kupujący! Obowiązkowa lektura do poduszki.

    Szukam małego autka miejskiego dla siostry i to niejako tak przy tej okazji - przeglądałem sobie sieć w poszukiwaniu słowa "bezwypadkowe"
    Poza tradycyjnymi forami w stylu : "a co o tym myślicie?" wpadł mi pewien blog, który chciałem tu zaprezentować:

    http://tylik.motogrono.pl/

    Może ktoś już zna?
    Bardzo spodobały mi się wszystkie wpisy dotyczące metod uzdatniania powypadków. Na co zwracać uwagę? Czego się domagać? Jak odszukać wspawane ćwiartki? Polecam szczególnie opis "naprawy" wystrzelonych poduszek.

    Nie wiem czy powinienem - ale zdecydowałem się zamieścić tu link do tego forum - jako oddzielny temat. Myślę, że każdy kupujący powinien zacząć od przeczytania wpisów autora, a później dopiero oglądać auta na żywo.
    Zaoszczędzi to wiele czasu i pieniędzy na niepotrzebne przeglądy ewidentnych szrotów.



    Dzięki za raport, faktycznie warto żeby podwiesić
    Netoper
    Teraz MKIV.... DIESEL

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Lektura ciekawa, faktycznie. Otwiera oczy na pewne sprawy
    No i te fotki z wypadków z autami podzielonymi na pół dają do myślenia...
    Dobra, zmiana!

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraśnik
    Cytat Zamieszczone przez lyssy
    No i te fotki z wypadków z autami podzielonymi na pół dają do myślenia...
    Kiedys jadąc do Warszawy widziałem wypadek, gdzie ma poboczu stała chyba Mazda w dwóch częściach - przód ucięty jak nożem za przednimi fotelami i kilkanaście metrów dalej tył ... dawało do myślenia.. szczególnie o tych co takie auta "produkują" ...
    Pozdrawiam !

  5. #4
    Zielony listek Awatar dembu19
    Opis
    ST220
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Super ... dzięki za linka !!

  6. #5
    Kursant Awatar Tauo
    Opis
    Mk3 2.0 PB + G ASB
    Od
    21 May 2010
    Mieszka w
    Płock
    Szkoda tylko, że nie poruszają ważnej kwestii mianowicie -> wypadkowe, a wypadkowe to różnica. Sam mam dwa wypadkowe -> jeden wjechał przodem w hak innego, skutek przednia maska do wymiany i chłodnica klimatyzacji również, drugi przodem wjechał w słupek (aktualny mondeo) -> wymiana maski, zderzaka przedniego i chłodnicy jakiejś tam - nie znam się robił mi to dobry znajomy. Wniosek ? Ani jeden, ani drugi samochód nie był po jakimś wielkim dzwonie, konstrukcja i inne części ważne dla bezpieczeństwa i dla samej jazdy nie naruszone. Nie boję się jeździć tymi samochodami i jestem pewny, że ludzi którzy wymieniali mi uszkodzone części dołożyli wszelkich starań by nic w przyszłości się nie stało, ani mi, ani moim bliskim podróżującym ze mną.

    Co najlepsze, pisząc szczerze na aukcji żę autko miało spotkanie z hakiem i co było wymieniane, dodatkowo przedstawiając rachunki na to, zdjęcia itd. ZERO odzewu (a dodam, że mam je od 8 lat, wcześniej jeździło tylko 2 lata i jestem drugim właścicielem, serwisowane w PL, z Polskiego salonu... no ale 200 tys przejechane to już be).

    Co innego jak sprzedawca kręci, ale jak mówi szczerze to warto zainteresować się samochodem po wypadku, albo raczej stłuczce :P
    Uniden 68 XL + Sirio Ml-145
    Mondeo Mk3 2.0 PB + LPG

  7. #6
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Cytat Zamieszczone przez Tauo
    Szkoda tylko, że nie poruszają ważnej kwestii mianowicie -> wypadkowe, a wypadkowe to różnica.
    Jak poczytasz to i tego się doczytasz
    Wiadomo, że stłuczka stłuczce nierówna, że auto liuśletnie może nie być fabrycznym ideałem, że mogło mieć jakieś przygody - i, o ile te przygody były drobne, takie auto jak najbardziej można brać pod uwagę. Gorzej, gdy pod szyldem "bezwypadkowy" próbuje się przemycić auto zespawane z dwóch...
    Dobra, zmiana!

  8. #7
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Są tam teksty na ten temat. Nawet jest poradnik czy opłaca się kupić już rozbity i samemu go sobie zrobić.

    Tu link... http://tylik.motogrono.pl/kup-pan-rozbitka/

    Ciekawy jest szczególnie przypadek "Bezwypadkowy zmasakrowany " z cyklu : http://tylik.motogrono.pl/bezwypadkowe-i-bezwypadkowe/

    Cytat Zamieszczone przez lyssy
    Lektura ciekawa, faktycznie. Otwiera oczy na pewne sprawy
    No i te fotki z wypadków z autami podzielonymi na pół dają do myślenia...
    Lepszy jest tekst o samochodzie, który się rozpadł w czasie jazdy. Nawet nie musisz mieć wypadku, żeby jazda czymś takim zakończyła się w ten sposób.
    Teraz MKIV.... DIESEL

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Co prawda nie Ford ale warto mieć na uwadze jak to liczniki się kręcą.
    http://moto.onet.pl/1628220,1,artykul.html
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Awatar monkahead
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo MkIII (będzie)
    Od
    31 Mar 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Forum Tylika jest naprawde warte przeczytania. Dla amatorow cwiartek & polowek polecam ta strone: http://autobotanik.livejournal.com/ Nazwa mowi sama za siebie

  11. #10

  12. #11
    Kursant Awatar etop
    Opis
    mondeo mk4 titanium 2,0 cdti
    Od
    25 Apr 2012
    Mieszka w
    Mazury

    dzieki

    dobry artykuł uświadamia, mnie na szczecie nie dotyczył kupiłem pewniaka

  13. #12

Podobne wątki

  1. lektura w kwesti ustawianiu LPG
    By LaBobas in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-08-2005, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów