+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój

    Regeneracja alufelg

    Ponieważ w spadku po batmanie 72 pozostały w garażu 4 alufelgi z przeznaczeniem na złom postanowiłem je naprawić i pomalować dla siebie z przeznaczeniem na koła zimowe.Felgi były w stanie opłakanym ale firmowe-Ronal 6J15H2 4x108 ET 35 rok produkcji 1982.Mechanicznie jedna była w stanie dobrym,pozostałe trzy były zwichrowane i miały ubytki obrzeży.Wszystkie miały stary popękany lakier i ślady po wielokrotnych poprawkach lakierniczych,
    Przed naprawą:
    Felgi zostały odwiezione do zakładu w Skoczowie gdzie zostały wycentrowane i naprawione.Zostały także przerobione otwory na śruby pod oryginalne nakrętki Ford z dużym kołnierzem.Pozostało wyczyszczenie i pomalowanie.Zastosowane narzędzia to obrotowa szczotka stalowa a do miejsc trudno dostępnych szczotka palcowa.Papier ścierny wodny 280 a z narzędzi pomocniczych klocek do papieru,gąbka,wiadro z woda i konewka.
    .
    Felga w trakcie szlifowania

    Po wyszlifowaniu

    Pozostało malowanie.Zastosowane materiały to benzyna ekstrakcyjna do zmycia powierzchni przed malowaniem,grunt akrylowy do aluminium Motip,WheelSpray srebrny firmy GrandPrix jako baza i Varnish bezbarwny firmy GrandPrix jako warstwa wykończająca.

    Aby nie zamalować centralnej części felgi od wewnątrz zaklejamy to miejsce papierem.

    Po zagruntowaniu

    Po malowaniu kolorem bazowym

    Na gotowo

    Efekt końcowy-felgi jeszcze bez wentyli i opon
    .
    W ten sam sposób pomalowałem felgi BSA 7J16 4x108 do innego Mondka.
    Przed malowaniem

    Na gotowo

    I to by było na tyle.

    Koła już założone na Mondka

    Myślę że było warto
    Kliknąć na zdjęcie to się powiększy.



  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Colorado30
    Imię
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    No dobra kolego a powiedz jak usunoles zadziory od kraweznikow bom ciekawy moze sam dokonam renowacji swoich alu

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    02 Jan 2007
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    jak malowałeś po podkładowaniu mokro/na mokro kładłeś baze
    czy tarłeś felgę tylko papierem 280? nie ma rys na lakierze? używałeś kontrastu?

    nie myślałeś żeby te ubytki uzupełnić np.szpachlą


  5. #4
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez colorado30
    No dobra kolego a powiedz jak usunoles zadziory od kraweznikow bom ciekawy moze sam dokonam renowacji swoich alu
    15 były w warsztacie w Skoczowie,tam obrzeża były napawane i obtoczone.
    16 z uwagi na niezbyt głębokie zadziory były tylko zaczyszczone pilnikiem i wygładzone papierem na mokro.Niestety pewne nierówności i ubytki pozostały i zostały zamalowane.Szpachli do felg nie stosuje nawet za cenę nieco gorszego wyglądu.
    Farby-wychodzi na felgę od 1/2 do 3/4 pojemnika każdego rodzaju,trochę mniej bazy i klaru a więcej podkładu przy dwukrotnym malowaniu.Wyroby firmy GrandPrix są specjalnie dedykowane do felg a Varnish (klar) ma podwyższoną twardość.
    Co do malowania to niezupełnie "mokro/mokro" bo za względu na konieczność odwracania felgi optymalny czas między kolejnymi malowaniami to półtorej do dwóch godzin.
    Co do pytania kuby nie rozumiem o co chodzi z tym kontrastem.
    Jeżeli chodzi o malowanie proszkowe-mam w okolicy 2 lakiernie jest tylko jeden szkopuł: pod proszek felga jest piaskowana "do żywego" i pod proszek nie może być stosowana szpachla więc jeżeli felga jest stara,ma uszkodzenia w materiale felgi to wszystkie te uszkodzenia bedą widoczne po pomalowaniu.
    Co do kosztów malowania-proszkowo 85 pln/felgę 16,w lakierni samochodowej można to załatwić od 50 pln/felgę ale malują tylko 'czoło' felgi i prawdę mówiąc nie wygląda to lepiej niż zrobić samemu.Mnie materiał na 1 felgę wyniósł ok.45 pln.Fakt trochę roboty jest przy szlifowaniu-najkrótszy czas to 3,5 godz,najdłuższy to 7,5 godz.
    Malowanie (po 2 szt felg jednocześnie) to 12 razy po ok.10 minut w odstępach jak napisałem.
    W sumie to głupiego robota i robię to tylko dlatego że umiem,lubię,mam warunki lokalowe i czas.Nawiasem- te 16 to czwarty komplet alusów odnawianych przeze mnie w ten sposób.Najdawniejsze (4 lata temu malowane) są na moim Mondku-były oglądane już na trzech zlotach(XIV,XV i XVI) i nikt nie miał zastrzeżeń tak więc kitu nie wciskam.
    Są to felgi na moim Mondku na fotografii w podpisie-Ghia 6J15H2
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 12-03-2012 o 07:30 Powód: Literówka



Podobne wątki

  1. [All] Regeneracja alufelg
    By Stasio1948 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 22:13
  2. [MkIII] Regeneracja alufelg w Krakowie
    By Darecki in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 17:10
  3. [All] Regeneracja alufelg - Katowice i okolice
    By matrix27 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-02-2008, 13:24
  4. [MkIII] Regeneracja alufelg
    By maniek_ in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 14:12
  5. [MkII] Regeneracja alufelg co o tym sądzicie?
    By Netoper in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-05-2007, 10:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów