+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    [MkII]¦wiat³a zewnêtrzne odpalane z pilota

    Cze¶æ wszystkim!

    Mam zamiar sobie zrobiæ co¶ co ju¿ od dawna jest np. w VW.
    Pomys³ na forum ruszany w temacie MKIII ale nie MKII.
    ¦wiat³a odpalane z pilota jak 12sek czas ¶wiat³a wewnêtrznego.
    Zastanawiam siê tylko nad tym jak unikn±æ zapalania ¶wiat³a wewnêtrznego po zapaleniu ¶wiate³ zewnêtrznych.

    Proszê wiêc o pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo 1.8td kombi
    Od
    20 Dec 2009
    Mieszka w
    nowe miasto
    zrob to na przekaznikach chociazby

  4. #3
    To, ¿e na przeka¼nikach to wiem ale chcia³bym wiedzieæ co¶ wiêcej.
    Jak podepnê siê pod przeka¼nik od czasowego w³±cznika ¶wiat³a wewn±trz to potrzebny mi jeszcze jeden lub dwa przeka¼niki tylko gdzie dok³adnie je umie¶ciæ?

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK 2 kombi
    Od
    13 May 2009
    Mieszka w
    RMI
    Cytat Zamieszczone przez duchu86dr
    tylko gdzie dok³adnie je umie¶ciæ?
    Tam gzie bêdzie ci wygodnie. To akurat nie ma wiêkszego znaczenie gdzie je umie¶cisz tylko jaki bêdzie efekt koñcowy i czy nie starcisz ¿adnej funkcji.
    Jak chcesz uruchamiaæ te ¶wiat³a z pilota?

  6. #5
    Tak wtedy gdy przy otwieraniu auta zapala siê ta 12-sekundówka w ¶rodku.
    Jakby¶ móg³ mi kolego szczegó³owy opis daæ, bo na mechanice sie znam ale z elektromechanik± dopiero zaczynam.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK 2 kombi
    Od
    13 May 2009
    Mieszka w
    RMI
    Dobrze ale ¶wiat³a ci siê zapal± przy otwarciu drzwi z pilota. Nie mogê wwpa¶æ na pomys³ jak rozwi±zaæ samo za¶wiecanie lamp bez otwierania drzwi.
    Je¶li z otwieraniem drzwi to dajesz przeka¼nik pad obwód lampki( za³±czany na 12s przez obwód lampki), plus z akumlatora pod styk z przeka¼nika i potem rozjechaæ siê do lamp. Tylko tu pytanie czy nie dawaæ diody w istniej±cy obwód lamp by napiêcie siê nie wraca³o do skrzynki bezpiecznikowej.

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Nie mondeo
    Od
    11 Oct 2010
    Mieszka w
    ok. Che³ma LCH
    moj jeden z kolegów ma takie cos w Seacie Toledo w³±czanie i wy³±czanie z pilota. Wiem ze centralkê z pilotem i gratami kupil za ok 160 PLNów sam pod³±cza³ itp;] zapytam go to spróbuje to opisac

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imiê
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIA£YSTOK
    Czy uwa¿acie, ¿e MK3 elektrycznie tak bardzo rózni sie od MK2?Wystarczy przejrzeæ w±tki w tym dziale , a mo¿na znale¿æ wiele odpowiedzi na nurtuj±ce was pytania.chociazby tu i tu i jeszcze w kilku miejscach pod has³em follow me home/comming home.Szukanie naprawdê nie boli.
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK 2 kombi
    Od
    13 May 2009
    Mieszka w
    RMI
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    Czy uwa¿acie, ¿e MK3 elektrycznie tak bardzo rózni sie od MK2?
    Kolego chyba nie chcesz mi powiedzieæ ¿e s± takie same???? S± to zupe³nie inne wi±zki elektryczne i ca³a reszta. Jeszcze mo¿e dopatrywa³ bym siê podobieñstwa w MK2 i MK1 ale nie w MK3

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imiê
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIA£YSTOK
    Cytat Zamieszczone przez Ryzu
    Kolego chyba nie chcesz mi powiedzieæ ¿e s± takie same???? S± to zupe³nie inne wi±zki elektryczne i ca³a reszta. Jeszcze mo¿e dopatrywa³ bym siê podobieñstwa w MK2 i MK1 ale nie w MK3
    Sprecyzuj co to znaczy zupe³nie inne wi±zki elektryczne?nie miedziane?nie zabezpieczone bezpiecznikiem? nie zasilane pradem o napiêciu 12v i mas± z nadwozia/ujemnego bieguna aku?-o to mi chodzi pod³±czenie przyk³adowo modu³u do¶wietlania zakrêtów lub follow me home jest realizowane w ten sam sposób, tzn. musi byc zasilanie na modu³ +i-,sygna³y sterowane - halogeny,postojówki,lampy dodatkowe itp i do tego wszystkiego sygna³ wywo³ujacy zadzia³anie ca³ego zestawu + lub - po zamkniêciu otwarciu centralnego zamka-czy teraz brzmi podobnie,my¶lê ¿e bez problemu znajdê takie sygna³y nie tylko w fordzie ale i w innych markach(oczywi¶cie pod warunkiem posiadania c.zamka i np.halogenów)kolego Ryzu(bez sterowania wszystkiego co siê da po np.CAN).MK3 wcale nie jest tak zaawansowane dalece technicznie(i ca³e szczê¶cie bo nic tam by nie mo¿na by³o zdzia³aæ bez kompa)-MK4 fakt to ju¿ ca³kiem inna bajka.
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  12. #11
    Co¶ z tym pokombinuje.
    Tylko jaki przeka¼nik do tego najlepiej zastosowaæ?

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK 2 kombi
    Od
    13 May 2009
    Mieszka w
    RMI
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    Sprecyzuj co to znaczy zupe³nie inne wi±zki elektryczne?nie miedziane?nie zabezpieczone bezpiecznikiem? nie zasilane pradem o napiêciu 12v i mas± z nadwozia/ujemnego bieguna aku
    Trzeba by³o sprecyzowaæ ¿e masz na my¶li mied¼ i masê z karoserii, a nie pisaæ o ró¿nicach w mk 2 i mk3. Mog³e¶ porównaæ tak samo 126P ( co do centralnego to powiedzmy SEICENTO ) z MK2 i na to samo by wysz³o. Te¿ jest zasilane 12v i mas± z nadwozia i zabezpieczone bezpiecznikiem. Spróbuj za³o¿yæ wi±zkê z mk3 do mk2 skoro siê niczym nie ró¿ni±

    Cytat Zamieszczone przez duchu86dr
    Tylko jaki przeka¼nik do tego najlepiej zastosowaæ?
    Mo¿esz zastosowaæ np. taki http://allegro.pl/przekaznik-samocho...286437413.html a nawet dwa na ka¿d± lampê osobno no i dioda na zasilanie lamp po wy³±czniku by napiêcie siê nie '' wraca³o '' na prze³±cznik

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imiê
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIA£YSTOK
    Cytat Zamieszczone przez Ryzu
    Mog³e¶ porównaæ tak samo 126P ( co do centralnego to powiedzmy SEICENTO ) z MK2 i na to samo by wysz³o. Te¿ jest zasilane 12v i mas± z nadwozia i zabezpieczone bezpiecznikiem.
    I w³asnie o to mi chodzi, ¿e do 126P czy SEICENTO da siê/mo¿na za³o¿yc c. zamek,follow me home i reszte tych gad¿etów, to do MK2 tym bardziej

    ¯eby ju¿ nie ¶mieciæ w temacie.... mam taki gad¿et zamontowany na module CUBE(akurat ten mi podpasowa³ najbardziej)...i gor±co polecam-monta¿ srednio trudny,ka¿dy nawet z niedu¿± znajomo¶ci± elektr. powinien sobie poradziæ. W razie pytañ s³u¿ê pomoc±/rad±
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  15. #14
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imiê
    Krzy¶ ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    by³o ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    ¯yrardów
    co to znaczy to follow me home?
    By³o Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  16. #15
    Poch³aniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    ¶wiec± ¶wiat³a przez jaki¶ czas zanim dojdziesz do domu .
    Masz o¶wietlon± drogê ,tak jakby odprowadzaj± Ciê do domu.

  17. #16
    Podejrzewam, ¿e kupiê tego Cube'a
    Bêdzie najpro¶ciej

    Dziêki

  18. #17
    Kursant Awatar Pasi88
    Imiê
    Robert
    Model
    Ford Mondeo Mk3 kombi
    Silnik
    By³o 2.0 - Jest ST220
    Od
    29 Apr 2013
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Przekopa³em i nie znalaz³em.

    Potrzebuje wpi±æ siê kablem z Coming/Leaving home do wzbudzenia centralnego. Tak aby wzbudzenie by³o przy zamykaniu jak i otwieraniu centralnego. Centralke mam w komorze silnikowej. Tu raczej sie nie wepnê nijak?

  19. #18
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dêbica
    Cytat Zamieszczone przez Pasi88 Zobacz posta
    Potrzebuje wpi±æ siê kablem z Coming/Leaving home do wzbudzenia centralnego. Tak aby wzbudzenie by³o przy zamykaniu jak i otwieraniu centralnego. Centralke mam w komorze silnikowej. Tu raczej sie nie wepnê nijak?
    Jak masz centralkê w komorze silnika to tam siê wepnij modu³em. Ca³e okablowanie potrzebne do dzia³ania masz pod mask±. W skrzynce bezpieczników masz +, -, + po stac. i ¶wiat³a. Sygna³ otw/zam bierzesz z centralnki.


    Mo¿na to te¿ zrobiæ bez ¿adnych kombinacji np. takim przeka¼nikiem http://allegro.pl/przekaznik-czasowy...1-246e96840240
    Do wej¶cia triger podpinamy sygna³y otwierania i zamykania odseparowane diodami. Programujemy przeka¼nik wg. instrukcji na dowolny czas.
    Sposób sprawdzony osobi¶cie przeze mnie i dzia³a.

    Ew. ¶wiat³a na pilota na takim przeka¼niki http://allegro.pl/przekaznik-12v-odb...110606399.html
    Dzia³a niezale¿nie od zamka centralnego. Wad± jest dodatkowy pilot.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Lusterka zewnêtrzne
    By butek1977 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 20:04
  2. [MkIII] Lusterka zewnêtrzne
    By Johnny in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 10:50
  3. [MkII] lusterka zewnêtrzne
    By marbo1 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-02-2007, 15:36
  4. [MkII] Klamki zewnêtrzne
    By kristopher in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-08-2006, 21:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów