+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 29 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 578

Wątek: Tarcze i klocki

  1. #41

    Re: [MkIII]Tarcze i klocki

    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    Chodzi mi o to, żeby stawał dęba po muśnięciu pedału
    Tak nigdy nie będzie w mk3, nawet jak założysz takie hamulce jak mam u siebie, w mk3 układ hamulcowy jest progresywny i celowo został zaprojektowany w taki sposób, żeby auto właśnie nie stawało dęba po muśnięciu pedału hamulca. Celowo działa to w ten sposób, że w miarę naciskania pedału siła hamowania rośnie początkowo bardzo powoli, a potem coraz szybciej, dzięki temu łatwiejsze jest precyzyjne operowanie hamulcem. Nie ma to jednak związku maksymalna siłą hamowania, która jest ok.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka
    No właśnie ja mam wrażenie że hamuje słabo. Naciskając pedał hamulca, trzeba go mocno wcisnąć żeby ostrzej hamował, wcześniej kiepsko wytraca prędkość.

  4. #43
    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    No właśnie ja mam wrażenie że hamuje słabo. Naciskając pedał hamulca, trzeba go mocno wcisnąć żeby ostrzej hamował, wcześniej kiepsko wytraca prędkość.
    No ale w tym modelu właśnie tak jest i jest to celowe. Kwestia jak Ci hamuje gdy wciśniesz pedał do oporu. Jeśli wtedy hamuje ok, to wszystko jest w porządku i nic z tym nie zrobisz. Tak to zaprojektowano i tyle. Mi to np. bardzo pasuje.

  5. #44
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka
    A mi właśnie nie do końca pasuje... Poza tym chciałabym żeby przy wciśnięciu do oporu jednak hamował lepiej. Jutro odbieram części i jakoś w weekend powinny być zakładane. Napiszę jakie wrażenia

  6. #45
    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    A mi właśnie nie do końca pasuje...
    No to albo możesz to polubić albo zmienić auto.

    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    Poza tym chciałabym żeby przy wciśnięciu do oporu jednak hamował lepiej.
    To się da akurat zrobić. Sprawdź przede wszystkim czy zaciski łapią równo, czasami coś jest zapieczone itp. i bardzo pogarsza to maksymalną siłę hamowania.

  7. #46
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    No właśnie ja mam wrażenie że hamuje słabo. Naciskając pedał hamulca, trzeba go mocno wcisnąć żeby ostrzej hamował, wcześniej kiepsko wytraca prędkość.
    Standart. Tak ma być. Nikt ze wzgledów bezpieczenstwa nie da Ci osrtych hamulcow do cywilnego auta. Przeciez nigdy nie wieadomo kto je bedzie uzytkował, a ostre brnie od samej gory na np. na lodzie lub deszczu pewny poslizg.

  8. #47
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka
    Auta w żadnym razie nie zamierzam zmieniać. Nie wiem nawet czy kiedykolwiek będę w stanie je sprzedać i oddać w obce łapska Wiadomo że prędkość i styl hamowania dostosowuje się do warunków panujących na drodze, chodzi mi o to żeby jednak chociaż trochę lepiej hamował. Bo już od jakiegoś czasu mnie to drażni. Liczę na to, że te tarcze i klocki trochę to poprawią. Dziękuję za sugestię, przy wymianie poproszę żeby mechanik zerknął na zaciski.

  9. #48
    Cytat Zamieszczone przez Osiem
    Standart. Tak ma być. Nikt ze wzgledów bezpieczenstwa nie da Ci osrtych hamulcow do cywilnego auta. Przeciez nigdy nie wieadomo kto je bedzie uzytkował, a ostre brnie od samej gory na np. na lodzie lub deszczu pewny poslizg.
    Ja bym powiedział, że w większości cywilnych aut są właśnie hamulce z bezpośrednim przełożeniem. Mało jest aut z taką progresją jak w mk3.

  10. #49
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez badger
    Cytat Zamieszczone przez Osiem
    Standart. Tak ma być. Nikt ze wzgledów bezpieczenstwa nie da Ci osrtych hamulcow do cywilnego auta. Przeciez nigdy nie wieadomo kto je bedzie uzytkował, a ostre brnie od samej gory na np. na lodzie lub deszczu pewny poslizg.
    Ja bym powiedział, że w większości cywilnych aut są właśnie hamulce z bezpośrednim przełożeniem. Mało jest aut z taką progresją jak w mk3.
    Też tak uważam, ale moim zdaniem jest to zaletą mondeo. Dla mnie bardzo odpowiada taki charakter hamulców
    Mariusz , tel - 694-765-650

  11. #50
    Zielony listek Awatar PiotrLublin
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 Kombi 02 2.0 Tdci
    Od
    10 Jun 2010
    Mieszka w
    Lublin
    yyyy Paula, mam ten sam samochod, ostatnio wymienialem tarcze i klocki, po wyjechaniu z warsztatu wogole nie bylo hamowania, ale po 100km, hamuja odrazu jak tyle dotkne pedal, hehe staje dęba odrazu , pozdro ;p

  12. #51
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka
    Cytat Zamieszczone przez PiotrLublin
    yyyy Paula, mam ten sam samochod, ostatnio wymienialem tarcze i klocki, po wyjechaniu z warsztatu wogole nie bylo hamowania, ale po 100km, hamuja odrazu jak tyle dotkne pedal, hehe staje dęba odrazu , pozdro ;p
    Właśnie tego chcę Jakie masz klocki i tarcze? Wymieniałeś przód czy tył?

  13. #52
    Zielony listek Awatar PiotrLublin
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 Kombi 02 2.0 Tdci
    Od
    10 Jun 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Sorrki nie bylo przez troszke ale wymienialem na tyl i przod, a teraz jakiej to firmy bylo to nie pamietam, ale zaplacilem za nie srednia kase, nie chcialem tez jakiegos badziewia, ale tez nie polecam tych Bremo, szit, klocki tak samo nie wiem jaka firm, ale po wymianie naprawde jak na taki samochod auto zatrzymuje sie odrazu ;p ostatnio facet wlasnie wymusil na mnie i hamulce skutkuja super. Znajde pudelka pozniej w garazu to dam nazwe. pozdrawiam

  14. #53
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka
    To czekam, aż odnajdziesz pudełka Ciekawi mnie co założyłeś. Ja już odebrałam soje TRW na przód, ale dopiero w przyszłym tygodniu będę zakładać, bo mechanik nie ma wcześniej czasu...

  15. #54
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    Cytat Zamieszczone przez badger
    Cytat Zamieszczone przez Osiem
    Standart. Tak ma być. Nikt ze wzgledów bezpieczenstwa nie da Ci osrtych hamulcow do cywilnego auta. Przeciez nigdy nie wieadomo kto je bedzie uzytkował, a ostre brnie od samej gory na np. na lodzie lub deszczu pewny poslizg.
    Ja bym powiedział, że w większości cywilnych aut są właśnie hamulce z bezpośrednim przełożeniem. Mało jest aut z taką progresją jak w mk3.
    Może i racja, chociaz ja jakos nie zauwazam różnicy w stosunku do porzednich aut. Naciskam słabiej hamuje slabiej i na odwrót.

  16. #55
    Cytat Zamieszczone przez PiotrLublin
    hamuja odrazu jak tyle dotkne pedal, hehe staje dęba odrazu , pozdro ;p
    Chyba masz co innego na myśli pisząc "od razu" i "staje dęba". Takiej charakterystyki pedału hamulca jak w autach z bezpośrednim przełożeniem układu hamulcowego nie da się uzyskać w mk3 jakąkolwiek zmianą klocków czy tarcz, bo to po prostu nie od tego zależy.

  17. #56
    Pochłaniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno
    Tak to jest porównywać na słowo

    Mam kolege, który mówił, że w jego aucie hamulce są "żyleta", a ja mu zawsze mówiłem, że w moim są średnie (takie mam zdanie o hamulcach w MK2 V6) i pewnego razu on wsiadl do mojego i pierwsze hamowanie i mało głową w kierownice nie wydzwonił, za to u niego ja myślałem, że coś się zepsuło jak pierwszy raz hamowałem

    Także każdy ma inny punkt odniesienia
    Ja do progresji w MK3 nie jestem przyzwyczajony i jej nie lubie
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    Było:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnętrze: Półskóra RECARO (ST200)

  18. #57
    rustin
    Gość
    czy na waszych tarczach trw są loga na ich krawędziach?

  19. #58
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka
    Jest logo TRW i parametry techniczne na tym mniejszym kole na rancie.

  20. #59
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    04 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Białystok
    Witam,

    odgrzeję troszkę kotleta

    Mozecie mi powiedziec czym sie roznia te klocki i czy warto zainwestowac w te za 600zl? czy to sa dobre ceny? macie namiar gdzie mozna kupic taniej?

    jezdze raczej dynamicznie i glownie trasa wiec zalezy mi na dobrych hamulcach.

    http://allegro.pl/tarcze-klocki-zimm...656342533.html

    http://allegro.pl/tarcze-przod-klock...635944247.html

  21. #60
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Pw
    Ostatnio edytowane przez pawpor ; 17-06-2011 o 20:05

Podobne wątki

  1. [All] Tarcze i Klocki
    By money in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 00:31
  2. [MkII] hamulce...większe tarcze i zaciski? czy lepsze tarcze i klocki?
    By GrekuPL in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 23:30
  3. [MkIII] Tarcze + klocki
    By mkm27 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 20:43
  4. [MkII] Tarcze i klocki....
    By Kvojt in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-04-2007, 14:18
  5. Tarcze i klocki
    By maciejewski in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-07-2005, 12:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów