+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Opis
    był: Mondeo MKII V6 18", Mondeo MKIII 1.8 125KM, jest Focus MKII 1.8TDCi 115KM,C-max 1.6 TDCi 109
    Od
    07 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    Mondeo MK II problemy

    Witam, jako dosyć świeży użytkownik Mondeo MK II 2.5 V6 mam kilka pytań bo po przejechaniu ok 2 tyś km są rzeczy, które mnie męczą...:

    1. silniczek reg. wys. prawego reflektora raz działa (podnosi/opuszcza) raz nie, ale np. po dłuższym postoju i uruchomieniu silnika, włączam światła wystarczy że będą to np. postojowe to z tego reflektora wydobywa się dźwięk tak jakby pracującego właśnie cały czas silniczka ustępuje to po kilku minutach.

    2. podczas jazdy w korku, gdy silnik jest zagrzany, nagle obroty zaczynają falować między 500-1200 i silnik gaśnie, nie jest to częste zjawisko ale jest, dodam że nie mam inst. gazowej

    3. po uruchomieniu silnika np. po nocnym postoju zaczyna coś wyć dosłownie, wycie dochodzi z lewej strony , trwa 5-10 sekund i przestaje, ale tylko wtedy gdy silnik jest zimny

    4. na zimnym silniku, drugi bieg strasznie ciężko wchodzi, dopiero po rozgrzaniu się, skrzynia działa jak należy,

    Bardzo proszę o info oraz porady co może być przyczyną poszczególnych wyżej wymienionych problemów, które są dosyć wkurzajace...
    Było sobie Mondeo obute w 18-sto calowe koła..., ale zostało sprzedane

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    wypowiem sie na dwa tematy siliczek regulacji swiatel sprawdz mocowanie i styki moze cos nie łączyc a co do biegu to stawial bym na olej ze gesty i dopiero po rozgrzaniu biegi wchodza jak nalezy. Z reszta koledzy ci pomoga. Gratulacje zakupu .

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    1. Silniczek reflektora do wymiany. Nie naprawialna rzecz - uszkodzony potencjometr. Używka na szrocie w granicach 50 PLN. O cene nowego lepiej nie pytaj.

    2. Obroty - zapewne szwanuje zawór wolnych obrotów - bardzo popularna rzecz do wymiany w mondeo.

    5. To normalna rzecz w mondeo. FORD wysyłał biuletyny na ten temat. Bez rozbiórki skrzyni nic nie zrobisz. Możesz spróbować wymienić olej w skrzyni, ale nie nastawiałbym się na całkowite uwolnienie od problemu...

  5. #4

    Re: Mondeo MK II problemy

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekV6
    3. po uruchomieniu silnika np. po nocnym postoju zaczyna coś wyć dosłownie, wycie dochodzi z lewej strony , trwa 5-10 sekund i przestaje, ale tylko wtedy gdy silnik jest zimny
    Gwoli ścisłości uściślijmy najpierw naprędce pojęcie "lewości".
    Występują dwie wersje:
    1. Strona lewa patrząc w kierunku jazdy - bardziej w narodzie popularna, ale patrząc sposobem mechanika od strony otwartej maski prawą się zdaje - w dalszej części wywodu nazwę ją "lewa/prawa";

    2. Strona lewa w ujęciu "mechanicznym" - dla przejrzystości w dalszej częsci "prawa/lewa" zwana.

    Kolego PiotrekV6 - zakładam, że jako kierowca pytasz o bardziej popularną wersję "lewości" nr 1. Tam ma zaszczyt znajdować się skrzynia biegów wraz ze sprzęgłem, któremu w jego ciężkiej i wydajnej pracy łożysko zwane oporowym pomaga. To łożysko po latach znoju czasem daje znać głośno o swej niedoli. Zauważ, czy przy operowaniu pedałem sprzęgła wycie to zmienia swą melodię - jeśli tak jest to prawdopodobnie łabędzi śpiew łożyska...

    Jeśli od strony prawej/lewej słyszysz melodię - pasek wielorowkowy jest tu głównym solistą. Czasem pomaga regulacja naciągu, z reguły wymiana paska, a w szczególnie upartych przypadkach potrzeba zmiany kół pasowych
    MkII 1.8 TD `98 zielony (jak butelka Heinekena=juice green)

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Opis
    był: Mondeo MKII V6 18", Mondeo MKIII 1.8 125KM, jest Focus MKII 1.8TDCi 115KM,C-max 1.6 TDCi 109
    Od
    07 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Dziękuję za wszelkie info.

    Strona lewa to dla mnie strona kierowcy.
    Bez znaczenie czy jest wcisnięte sprzęgło czy też nie to wycie występuje.
    To nie jest szumienie łożyska sprzęgła. Co nie co sie znam.

    Co do silniczka to podejrzewałem że właśnie to on jest padnięty, trzeba wymienić.
    Bo styki sprawdzałem są ok. Czy nie ma różnicy pomiędzy lewym a prawym? Z wymianą dam sobie radę, na wszelki wypadek poprostu przełożę sprawny w miejsce padniętego i zobaczymy czy to nie wina np. instalacji el.

    Co do zaworu wolnych obrotów, czy jest szansa na sprawdzenie tego w jakiś sposób? Wymiana jest kosztowna?

    Trochę się zmartwiłem tą skrzynią biegów ale skoro tak musi być... to pozostaje mi się przyzywczaić, lecz jets to bardzo trudne kiedy się człowiek przesiada z auta gdzie skrzynia biegów byłą bardzo precyzyjna i biegi wchodziły jak nóż w masło.
    Było sobie Mondeo obute w 18-sto calowe koła..., ale zostało sprzedane

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez straits
    1. Silniczek reflektora do wymiany. Nie naprawialna rzecz - uszkodzony potencjometr. Używka na szrocie w granicach 50 PLN. O cene nowego lepiej nie pytaj....
    Nie ma rzeczy nienaprawialnych - u siebie w MKIII naprawiłem
    wypisuję się z tego kraju...

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Może podzielisz się informacją - jak ? Bo ja widze to czarno, bo potencjometr nie pada sam z siebie, tylko pada ze względu na wytarcie praktycznie aż do druku.

Podobne wątki

  1. [MkIV] Mondeo MK4 Sony CD i problemy z MP3
    By Michu76 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 12:45
  2. [Duratec] Mondeo Mk3 2,0 benzyna - problemy
    By Vector in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 14:25
  3. [TD MkII] Problemy z obrotami mondeo
    By beefy in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 12:16
  4. [TD MkII] mondeo problemy, pytania
    By szermiel in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2008, 14:49
  5. problemy z klimą mondeo 2 1.8 td rok 98
    By cieniasek1 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-07-2005, 22:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów