+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Pieszy Awatar arrtii
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo MK III 1.8 Ghia
    Od
    14 Dec 2009
    Mieszka w
    zDolny Śląsk

    [MkIII]Podlączenie TravelPilot EX w miejsce 6000CD po lifcie

    Witam,
    Szukałem długo na forum, lecz nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
    Mam pytanko, czy może ktoś z forumowiczów montował navi BLAUPUNKT TRAVELPILOT EX w miejsce fabrycznego 6000CD (wersja po lifcie), czy pasuje kostka zasilania i czy działa sterowanie z pilota w kolumnie kierownicy?
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy Awatar arrtii
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo MK III 1.8 Ghia
    Od
    14 Dec 2009
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Dziękuję za masę odpowiedzi, postanowiłem sprawdzić to organoleptycznie wobec braku pomocy. Może ta informacja komuś się przyda. A więc można spokojnie instalować navi BLAUPUNKT TRAVELPILOT EX w miejsce fabrycznego 6000CD (wersja po lifcie), wszystko pasuje i działa w tym sterowanie z kierownicy, trzeba tylko podłączyć antenę do navi, ja swoją zainstalowałem na podszybiu i wszystko działa. Navi prosta strzałkowa i mapy mało dostępne lub drogie ale działa bez zarzutu a najważniejsze to, że zyskujemy radio dobrej klasy odtwarzające pliki mp3 i na tym mi zależało najbardziej.Pozdrawiam.
    W rzeczywistości prawie nic się nie sprawdza.

  4. #3
    Pieszy Awatar Sospol
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    17 Jun 2014
    Mieszka w
    Gródków
    .... mnie info się przydało bo tez parę razy o to pytałem - dzięki
    ... diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy Cie nie zdradzi ...

  5. #4
    Kursant Awatar xjaro
    Opis
    Mondeo MK3 1.8 125KM Kombi 2004r. 110tys km
    Od
    03 Oct 2012
    Mieszka w
    Sulejowek
    A jak jest z jakością dzwięku, porównując bezpośrednio 6000CD z TravelpilotEX?
    Ford Mondeo III 2004 r., wersja: kombi, Silnik: 1.8 Pb (125KM), LPG: STAG 300 ISA2, wtryski HANA 2000, reduktor KME Silver, kolor: Platinum Metalic.

  6. #5
    Pieszy
    Imię
    Sławek
    Model
    Ford Fiesta mk6, 2007. Ghia
    Silnik
    1.6 107KM
    Opis
    Ford Club Polska
    Od
    11 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja tylko dodam, że Travelpilot Ex gra całkiem dobrze. Minusem mp3 jest max kodowanie mp3 do 256kbs i brak możliwości sensownej regulacji dźwięku. Samo radio z głośnikami seryjnymi gra kiepsko. Nowe głośniki do tego radia poprawiają wiele, porządne wyciszenie auta i wzmacniacz (bez większego problemu radio współpracuje z wzmacniaczem) poprawia jeszcze więcej. Tak jak jednak pisałem, brak korekty dźwięku, czy sterowania wzmacniaczem doskwiera.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Rocznik 2005
    Od
    11 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam,
    Trochę odgrzeje temat, ale właśnie zakupiłem travel pilot ex i chciałem go zamontować w miejsce fabrycznego 6000 cd. Mondeo z 2005r także polifcie, kostka ze starego radia bez problemu pasuje do blaupunkta natomiast po włączeniu zapłonu kompletnie nic się nie dzieje, oczywiście próbowałem włączać radio z przycisku. I teraz pytanie czy cokolwiek trzeba zmieniać w instalacji czy może po prostu radio, które kupiłem jest wadliwe ?

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Prawdopodobnie radio trafione. Miałem to samo, ale w przedlifcie z DX. Tyle, że u mnie zapalało się tylko podświetlenie radia. Podłączyłem drugiego, tym razem sprawnego DXa i działa bez problemu.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Rocznik 2005
    Od
    11 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    A jakiś sposób na sprawdzenie radia po za autem, żeby mieć 100 % pewności, że jest zepsute ? Ewentualnie pod które piny dać zasilanie ?

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawdzeniem było podpięcie do instalacji auta i skoro stare działało a nowe nie to oznacza problemy z samym radiem a nie zasilaniem w aucie. Sprawdź bezpiecznik w radyjku.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Rocznik 2005
    Od
    11 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Bezpiecznik w pierwszej kolejnosci sprawdzilem i niestety jest okej. No nic radio trafilo do serwisu zobaczymy jaka bedzie diagnoza.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 14:56
  2. [MkIII] Travelpilot ex Czy ma bluetooth
    By Zaakoo in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 15:36
  3. [MkIII] Skradziony Travelpilot EX
    By Thomas_81 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 14:44
  4. [MkIII] Podlączenie TravelPilot DX w miejsce 6000CD
    By badger in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 21:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów