+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 113
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    Zeszłej zimy, kiedy miałem na podwórku pół metra świeżego śniegu, Cadika musiałem wypychać, nic nie pomogły kolce
    Bo opon kolcowanych używa się do jazdy po ubitym śniegu albo po lodzie. W coś te kolce muszą się wbić przecież, a w świeży śnieg to nie bardzo . Dlatego w świeżym/kopnym śniegu będą gorsze od zwykłych zimówek...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    No możliwe, ale czy to ubity, czy świeży śnieg, nie zauważyłem jakichś cudownych właściwości tych opon. na asfalcie natomiast, zauważyłem wiele niedogodności- hałas i stosunkowo słaba przyczepność.

  4. #23
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    insider
    Ostatnio edytowane przez insider ; 06-12-2018 o 12:39

  5. #24
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Upieram się przy swoim, nie poprawiają właściwości jezdnych. Moje zdanie podziela również spore grono moich znajomych. Zima u mnie gości juz od jakiegoś czasu, tydzień temu miałem 30cm śniegu, leży do tej pory, już jest ubity i nic z tego, ćwieki to tylko taki bejerek. Pewnie jakieś takie wyczynowe, czy specjalne, ale te cywilne nic nie dają. Może ktoś mi podpowie jak wkleić zdjęcia, to zaraz sfotografuję te opony, zobaczycie jak to wygląda.

  6. #25
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    Może ktoś mi podpowie jak wkleić zdjęcia
    Uploadujesz np na www.imageshack.us po załadowamiu otworzy się strona z linkami, kopiujesz linka z "miniatura na forum" i wklejasz do posta.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #26
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Dzięki. zrobiłem fotki przed chwilką, ale ciemno już i kółka zaśnieżone mocno -8 stopni, ledwo znalazłem pina, musiałem śrubokrętem skrobać.Oopony to Contiwiking mam też w innym aucie takie tyle, że bez ćwieków i dużo lepiej się na nich śmiga.




    [img=http://img819.imageshack.us/img819/7500/dsc00702zc.th.jpg]
    [img=http://img718.imageshack.us/img718/851/dsc00703yc.th.jpg]

  8. #27
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Ło matko.....przestańcie juz o tym pisać - załóżcie sobie nówki uniwersalne ....i markowe a problemy z jazdą w zimie albo znikną albo pozostaną takie same.......
    NA TO NIE MA REGUŁY!!!
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #28
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Niby z jakiego powodu mielibyśmy przestać o tym pisać? Człowiek pyta to odpowiadamy. Niby z jakiego powodu mielibyśmy zakładać opony uniwersalne na zimę, skoro możemy założyć zimówki?

  10. #29
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Bo to zaśmiecanie forum....w temacie opon jest już wiele i wystarczy poszukać.
    No i ileż to problemu wklepać w Google - "opony z kolcami" i kliknąć np w ten link:
    http://www.opony.com.pl/artykul/opon...olcami/?id=144
    To uczyniłem "na momencie" i znalezienie odpowiedzi trwało krócej niż napisanie postu na forum......

    Więc nie rozumiem po co zadawać takie banalne pytania??
    Pytajmy dopiero wtedy gdy nie możemy znaleźć odpowiedzi.

    A "uniwersalne"? - nie na zimę a na cały rok.....nie będzie problemu z pytaniami - kiedy zmieniać...przy jakiej temperaturze.....lepiej na tył czy przód itp.

    Niestety problem jest w tym że koncerny oponiarskie tak namotały w głowach i na dodatek tak zmieniły technologie opon że teraz już nawet nie wiadomo "co to jest opona całoroczna" i która nią jest......

    Więc siłą rzeczy jesteśmy zmuszeni do używania dwóch rodzajów opon ale tak naprawdę w większości wcale nie są nam potrzebne.

    Jedno pytanie - czy transport drogowy jeździ na "zimówkach"?
    A używają tych samych dróg ..........ale ile km po nich "tłuką"?

    A do założyciela tematu -
    Jeżeli już musisz mieć opony na zimę a masz okazję kupić niedrogo takie z kolcami - kup,wydłub kolce i śmigaj.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #30
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Darek
    Silnik
    1,6 TDCi 115 KM 256 Nm
    Od
    14 Nov 2005
    Mieszka w
    Świdnica
    Zapraszam na narty w Sudety ,oczywiscie wez te uniwersalne Ja bedę popylał na zimowkach na podjazdach(a zwłaszcza na zjazdach )i wtedy zobaczysz roznice.Kurcze uniwersalna tak ale jak ktos po gorkach nie jezdzi i dodatkowo jak będzie łagodna zima
    pzdr

  12. #31
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Czarku, wiadomo, że wszystko w można w Google znaleźć, skoro tak, to może zrezygnujmy z forum? Po co nam ono, skoro i tak wszystko jest w necie?

    Ja jestem zmuszony do zmiany opon na zimowe, bo w Szwecji jest taki przepis i wcale tego nie żałuję i nikt sie nie burzy, a uniwersalne to były kiedyś w maluchach. Jak jest lato to letnie, jak zima to zimowe i już. Całoroczne to są dobre w Hiszpanii , w Afryce ...

    A jeśli twierdzisz, że opony zimowe nie są nam potrzebne, to się grubo mylisz, zimą trzymają się drogi dużo lepiej, sprawdziłem osobiście na wielu modelach opon i samochodów. wiadomo, że na mokrym lepiej spiszą się letnie, ale zima to zima u mnie leży śnieg, ciągle pada świeży, mróz, nie ma co się bawić w jakieś uniwersalane.

    We wtorek właśnie widziałem "transport drogowy" byłem w Norwegii i tam niezbyt stromy, w sumie podjazd , zablokowały cztery "TIRY" w tym jeden na polskich blachach, przyjechał ciężki sprzęt na łańcuchach i odblokowali drogę.

    Po wydłubaniu kolców zostają dziury, nie miły to widok.

  13. #32
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    Czarku, wiadomo, że wszystko w można w Google znaleźć, skoro tak, to może zrezygnujmy z forum? Po co nam ono, skoro i tak wszystko jest w necie?

    Ja jestem zmuszony do zmiany opon na zimowe, bo w Szwecji jest taki przepis i wcale tego nie żałuję i nikt sie nie burzy, a uniwersalne to były kiedyś w maluchach. Jak jest lato to letnie, jak zima to zimowe i już. Całoroczne to są dobre w Hiszpanii , w Afryce ...

    A jeśli twierdzisz, że opony zimowe nie są nam potrzebne, to się grubo mylisz, zimą trzymają się drogi dużo lepiej, sprawdziłem osobiście na wielu modelach opon i samochodów. wiadomo, że na mokrym lepiej spiszą się letnie, ale zima to zima u mnie leży śnieg, ciągle pada świeży, mróz, nie ma co się bawić w jakieś uniwersalane.

    We wtorek właśnie widziałem "transport drogowy" byłem w Norwegii i tam niezbyt stromy, w sumie podjazd , zablokowały cztery "TIRY" w tym jeden na polskich blachach, przyjechał ciężki sprzęt na łańcuchach i odblokowali drogę.

    Po wydłubaniu kolców zostają dziury, nie miły to widok.
    W 100% zgadzam się z tym co napisałeś

    a tak btw, to gdzie w Szwecji urzedujesz?
    wnioskując z tego, ze napisałeś juz o śniegu, podejrzewam, że gdzieś co najmniej na wysokości stolycy?

    Ja siedzę na samym południu w Skane i u mnie zima snieżna jest rzadkościa, a pomimo tego mnóstwo autek lata na kolcach (chociaż od jakiegoś czasu Transport Styrelsen wydaje ulotki namawiające do uzywania zwykłych zimówek zamiast kolców)

    Wcześniej byłem w Vasterbotten i tam kolcowane opony przydają się i to bardzo - ja na swoich prawie nowiutkich GY UG7+ (bardzo dobre opony, miały czołowe miejsca w testach) miałem czasami spore problemy żeby na osiedlu podjechac pod taką jedną górkę, a jak pojechałem któregoś razu autem na kolcach, to poszło bezstresowo
    Kwatery na lato w Gdansku

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Był fokus, mondea, a jest BMW X4
    Od
    22 Jan 2009
    Mieszka w
    Hiszpania-Langreo
    Cytat Zamieszczone przez artax
    Zapraszam na narty w Sudety ,oczywiscie wez te uniwersalne Ja bedę popylał na zimowkach na podjazdach(a zwłaszcza na zjazdach )i wtedy zobaczysz roznice.Kurcze uniwersalna tak ale jak ktos po gorkach nie jezdzi i dodatkowo jak będzie łagodna zima
    pzdr
    Na takie od czasu do czasu wypady w gory to lancuchy w zupelnosci wystarcza.

  15. #34
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Magu ja urzęduję w Skovde, to nawet niżej od stolicy i bardziej na zachód. Wiem, że opony z kolcami spotykają się z niechęcią urzędów. nie jestem pewien czy to prawda, ale wspólnik mówił mi, że w samym Sztokholmie wprowadzić mają zakaz jazdy na tych oponach. Poczytam, to dopiszę jak się sytuacja przedstawia.

    Do Donpedra- po co zakładać łańcuchy, skoro zimówki sobie dobrze radzą?

  16. #35
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Był fokus, mondea, a jest BMW X4
    Od
    22 Jan 2009
    Mieszka w
    Hiszpania-Langreo
    To sie odnosilo do uniwersalnych opon(jezeli tego nie zauwazyles )a nie do zimowek.

  17. #36
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Darek
    Silnik
    1,6 TDCi 115 KM 256 Nm
    Od
    14 Nov 2005
    Mieszka w
    Świdnica
    Są osoby ,ktore mieszkają w terenach gorzystych Dlatego z uporem maniaka twierdze ,ze na nizinach moze tak ale nie w moich okolicach,oponom uniwersalnym mowię nie.Mam na mysli codzienne bezpieczne poruszanie się po okolicach i 2 razy w tygodniu narty.
    pzdr

  18. #37
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Był fokus, mondea, a jest BMW X4
    Od
    22 Jan 2009
    Mieszka w
    Hiszpania-Langreo
    Ja tez jestem za oponami zimowymi i to niezaleznie od wyzyn czy nizin.Wystarczy ze temperatura zejdzie od 0 w dol i to dla mnie juz jest argument i powod do ich uzywania nie tylko ze wzgledu na profil bieznika ale i ze wzgledu na gume ktora jest bardziej miekka.Z tym ze jezeli kto uwaza ze bedzie jezdzil na wielosezonowych to moze w razie potrzeby zastosowac lancuchy.I to jest jego sprawa indywidualna az do momentu jakiegos zdazenia.
    To wszystko co ja mam do powiedzenia na ten temat.

  19. #38
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Darek
    Silnik
    1,6 TDCi 115 KM 256 Nm
    Od
    14 Nov 2005
    Mieszka w
    Świdnica

  20. #39
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    W takich dyskusjach już brałem udział - "szukajka" się kłania...
    Rzucił ktoś z Was na artykuł który podałem powyżej???

    Ten tekst mówi wszystko :

    Standard białej drogi, standard czarnej drogi

    Rozważając zasadność stosowania opon z kolcami należy wspomnieć o dwóch obowiązujących standardach zimowego utrzymania dróg:

    * standardzie "białej drogi",
    * standardzie "czarnej drogi".

    Standard białej drogi obowiązuje tam, gdzie ciężkie warunki zimowe utrzymują się stale przez wiele miesięcy w ciągu roku. Tak jest na przykład w Skandynawii, gdzie oczyszczanie i usuwanie oblodzeń jest zbyt trudne i kosztowne. Drogi są odśnieżane lecz pozostaje warstwa ubitego śniegu. Sytuacja taka wymaga stosowanie rozwiązań wspomagających przyczepność, z których najlepszym są właśnie opony z kolcami.

    Standard czarnej drogi obowiązuje w państwach o klimacie cieplejszym, gdzie opady śniegu są mniej intensywne, mniej regularne, a pogoda cechuje się większą zmiennością. Polskę ze względu na charakter występujących zim oraz nakłady ponoszone na utrzymanie dróg należy zaliczyć do takiej grupy. Ponad 80% zimy jeździmy w Polsce po czarnych, odśnieżonych, posypanych solą drogach. Nie ma więc podstaw aby stosować opon z kolcami.


    Tak samo można się odnieść do opon zimowych.
    A "Insider" jest z Torunia - to 100km ode mnie.....jakie góry???....jaka Skandynawia??? czy nawet Suwalszczyzna......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  21. #40
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    ja mam opony z kolcami i fakt, głośne są jak a co do przyczepności to raczej nie zauważyłem różnicy. a czy te kolce można normalnie kombinerkami wyrwać z opony czy jakaś sztuczka jest na to??
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


Podobne wątki

  1. Warto kupić te opony ?
    By leszcz in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 21:45
  2. [MkIII] Opony całoroczne-warto? Kto ma?
    By Bert_777 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 14:16
  3. [MkII] Opony letnie-czy warto??
    By dlugi64 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 22:12
  4. [MkII] Opony czy warto ??
    By Andrek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2006, 23:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów