+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 LPG
    Od
    29 Mar 2007
    Mieszka w
    Sulejówek

    [MkIII]Zamiennik oleju 5W30 Formula F

    Witam wszystkich

    Prosiłbym Was o radę. Moje auto kiedyś jeździło na oleju 5W30 Formula E (półsyntetyk). Obecnie zmieniłem na Formula F (syntetyk) z braku wcześniejszego oleju i zauważyłem że auto zaczęło brać olej. W związku z czym mam pytanie jaki jest zamiennik półsyntetyczny zamiast Formula F ?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pzdr.
    był MKIII 2.0 GHIA + LPG (STAG 300)
    jest MKIV 2.0 + LPG


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Model
    daewoo tico
    Silnik
    0.8
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Re: [MkIII]Zamiennik oleju 5W30 Formula F

    Cytat Zamieszczone przez pabloss
    Moje auto kiedyś jeździło na oleju 5W30 Formula E (półsyntetyk). Obecnie zmieniłem na Formula F (syntetyk).
    coś kolego zakręciłeś lekko, olej 5W30 to olej syntetyczny a nie półsyntetyczny i piszesz, że zmieniłeś na sytntetyk więc jak było?

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    raczej nie pokręcił formula e była robiona na jakiejś bazie półsyntetyku nawet na opakowaniu było "synthetic technology" a nie fullsynthetic, formula f już wypełni syntetyczna. Kolega nie jest pierwsza osoba która zmieniła z E na F i zauważyła ubywanie oleju. Chociaż ja zalałem Motula tez pełny syntetyk na 15000km dolałem z 300ml po jeździe po autostradach.

    zamienniki:
    volvoline durablend fe
    mobil super FE

    mogłem trochę poprzekręcać nazwy (literówki) bo z pamięci pisze. poszukaj na forum jest pełna lista olejów spełniających normę 913 forda.

  5. #4
    Usunięty
    Gość
    od września pykam w olejach i Panowie patrzcie co kupujecie, np w PL brak oficjalnego przedstawiciela Mobila i "podobno" jest to ten sam olej co platinium orlenowski a chodzą słuchy że na Słomczynie jest gość co skupuje bańki Mobila 5 L po 5 PLN za sztukę. Sorry za offtopa ale uważajcie co kupujecie.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 LPG
    Od
    29 Mar 2007
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez danielWr
    raczej nie pokręcił formula e była robiona na jakiejś bazie półsyntetyku nawet na opakowaniu było "synthetic technology" a nie fullsynthetic, formula f już wypełni syntetyczna. Kolega nie jest pierwsza osoba która zmieniła z E na F i zauważyła ubywanie oleju. Chociaż ja zalałem Motula tez pełny syntetyk na 15000km dolałem z 300ml po jeździe po autostradach.

    zamienniki:
    volvoline durablend fe
    mobil super FE

    mogłem trochę poprzekręcać nazwy (literówki) bo z pamięci pisze. poszukaj na forum jest pełna lista olejów spełniających normę 913 forda.
    Dzieki za odpowiedz. Te oleje które podałeś to syntetyki czy pół ? Troszkę poszperałem i wydaje mi się że syntetyczne. A czy mogę zalać silnik olejem 10W40 Formula Plus (półsynteyk) ?
    był MKIII 2.0 GHIA + LPG (STAG 300)
    jest MKIV 2.0 + LPG


  7. #6
    rustin
    Gość
    poszukaj sam założyłem temat i wypisałem wszystkie oleje wraz z charakterystyką do forda.U mnie jak jeździł na fordowskim brał trochę oleju,zmieniłem na niemiecki Ravenola też 5w30 a wcześniej użyłem płukanki LM , po 1500km nie zauważyłem ubytku jak narazie,mam nadzieje że się nie pojawi.Jest teoria że warto stosować płukanki dobrych firm bo wypłukują nagar,niektórzy twierdzą że to źle i sie rozszczelni silnik,nie do końca bo wypłukanie nagaru może pomóc jak np olej bierze z powodu pierścieni,taka płukanka wtedy czyści je,miejsce na tłokach gdzie się znajdują bo z czasem lekko mogą sie zapiec przez nagar.Coś takiego wyczytałem z artykułu,nie pamiętam kto go wrzucił ale jest na forum.

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Ja leje płukankę LM za każdym razem (4 razy) i jest ok.

  9. #8
    rustin
    Gość
    Kiedyś bałem się tego stosować bo każdy że sie silnik rozszczelni,ost nawet do klekota zastosowałem i śmiga a smoła leciała jak jeszcze nigdy nie widziałem Dodam że mam on ze 300tys albo więcej kto wie.Od tamtej płukanki zrobione już z 7 tys w klekocie

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIII 2,0 Ghia 03r hatchback
    Od
    22 Jan 2007
    Mieszka w
    Płońsk
    Ja jeździłem na Texaco Havoline Energy5W30 i nie brał oleju.Zmieniłem na Formula F i troszkę bierze więc przy wymianie wracam do Texaco.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 LPG
    Od
    29 Mar 2007
    Mieszka w
    Sulejówek
    A możecie polecić jakiś olej półsyntetyczny? Czy mogę zalać olejem 10W40?
    był MKIII 2.0 GHIA + LPG (STAG 300)
    jest MKIV 2.0 + LPG


  12. #11
    rustin
    Gość
    miałeś zalany syntetykiem to zalej płukankę i dalej wlej 5w30 ale jakiś dobry.Takie moje zdanie

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Darek
    Silnik
    1,6 TDCi 115 KM 256 Nm
    Od
    14 Nov 2005
    Mieszka w
    Świdnica
    Sprawdzony mam Valvoline 5w30 durablend fe.Wczesniej jeżdzilem Focusen i takze nie bylo problemow.Texaco Energy 5w30 takze jest ok.
    pzdr

  14. #13
    rustin
    Gość
    jaki olej to już było nie raz,jest nawet temat jakie się nadają do forda i jakie mają właściwości

Podobne wątki

  1. [MkIII] Różnica między olejem Ford 5w30 Formula F (synthetic) a A5 5w30 - XR SYNTH Motorcraft
    By enjoypoznan in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 14:34
  2. [MkIV] Ford Formula F 5w30
    By chorazy in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 15:36
  3. [MkIII] OLEJ 5W30 FORMULA F Motorcraft
    By robertn in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 01:08
  4. [MkIII] jaka różnica Ford 5w30 Formula E a 5w30 Formula F
    By gefraiter in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-06-2009, 23:12
  5. [All] Olej forda formula 5w30 ?
    By DarekII in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 04-05-2008, 15:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów