+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk2 2.0PB +LPG automat
    Od
    16 Nov 2010
    Mieszka w
    Łódź

    [MkII]czy w mondeo mk2 było montowane seryjnie ogrzewanie po

    czesc wszystkim. Mam mondka 99rok 2.0 PB i chciałem załozyc do niego ogrzewanie postojowe i stad moje pytanie czy było w tych autach seryjnie montowane i jak sie nazywało ? a jesli nie to czy duzy jest problem załozyc jakies inne ? Dodam ze bardziej by mi pasowało seryjne bo z reguły powinno l
    epiej działac

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Model
    daewoo tico
    Silnik
    0.8
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Podepne się do pytania, a moze ktos motował webasto jakies innej firmy

  4. #3
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Z tego co mi wiadomo( chociaż mogę się mylić) to w Mk2 ogrzewanie postojowe nie było montowane fabrycznie.Z zabudową takiego ogrzewania nie ma zbyt wielkiego problemu-są wersje zarówno do benzyniaków-wtedy ogrzewanie spala benzynę jak i do diesli-wtedy spala ropę.Niestety koszt urządzenia(i montażu) nie jest mały i przekracza 2000 pln.W znanym mi dobrze zakładzie w Bielsku Białej montują takie ogrzewania do większości typów samochodów osobowych i ciężarówek.Cena zależy od wersji urządzenia i typu samochodu.Jeżeli ktoś chce wiedzieć konkretnie co i jak zapraszam na priv-podam telefon do zakładu.



  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK

    W Mondeo mk2 ford wsadzał już w 1997r. EBERSPACHER według TIS tylko na wybrane rynki. Nie dogrzebałem się do schematów podłączenia w instalację,działał jedynie jako dogrzewacz (praca w trakcie pracy silnika)....ale skoro tak to tylko krok do instalacji "postojowego".Prawdopodobnie D5WZ można zamienić na D5WS montując sam sterownik od WS do WZ i wyprowadzajac przewody na sterowanie dodatkową pompką cyrkulacyjną.Bedę testował takie rozwiązanie w swoim czasie.
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk2 2.0PB +LPG automat
    Od
    16 Nov 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Ok a może by było prościej założyć od mk3 ? Jak poprzednik pisał wiem że są firmy które założą do każdego auta ogrzewanie ale nie wydam takich pieniędzy dużych. Chodziło mi raczej o kupno używki od jakiegoś rozbitego i założenie do mk2 i żeby chodziło nawet na wyłączonym silniku . Może razem dany radę wspólnymi siłami skąd jesteś ? Na allegpo widziałem za 500 zł ta komorę spalania z przewodami tylko sterowanie dograc co ty na to ?

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    18 Dec 2019
    Mieszka w
    częstochowa
    Witam. Mam zakupione webasto thermo top C używka. Gdzie w Mondeo MKII 1.8 TD rocznik 97, można je zamontować?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Czy w Mondeo MK3 było montowane VEBASTO?
    By MrocznySzewc in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 21:47
  2. [MkII] czy było mondeo 2.5 D ??????
    By Rafal_Blues in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-03-2010, 04:24
  3. [MkIII] Czy MKIII jest wyposażony seryjnie w domykanie szyb
    By jonyb in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2006, 08:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów