+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 182425262728
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 550
  1. #541
    Kursant Awatar kinorajo
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Jul 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Wszystko od dawna jest na forum więc wypada poszukać
    Jedyne co wyłapałem to przeróbka z manualnej klimy przedlift na automatyczną polift.
    Jakkolwiek nie chce się mi aż tak bardzo grzebać w instalacji. Dziękuję

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #542
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    ale na podstawie tkaiego manuala wiele osób (w tym ja) przerobiły przedlifta klimatronik na polifta. I wszystko działało. Kwestia że było trochę dłubaniny. I tak, trzeba dołożyć 2 czujniki: nawiewu na twarz i na nogi.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  4. #543
    Kursant Awatar kinorajo
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Jul 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez tomzyl Zobacz posta
    ale na podstawie tkaiego manuala wiele osób (w tym ja) przerobiły przedlifta klimatronik na polifta. I wszystko działało. Kwestia że było trochę dłubaniny. I tak, trzeba dołożyć 2 czujniki: nawiewu na twarz i na nogi.
    Moja ciekawość dotyczyła czy w przypadku kiedy mam klimatronik przedlift to czy czeka mnie mniej pracy przy przekładce na klimatronik Polift czy jednak nie ma to znaczenia.
    Druga sprawa gdzie dokładnie są te czujniki? Może ktoś ma możliwość zrobienia zdjęć, albo jak wyglądają te czujniki?
    Ostatnio edytowane przez kinorajo ; 22-10-2018 o 14:26

  5. #544
    Rekrut Awatar G&M_2012
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Zaborówek
    Cytat Zamieszczone przez kinorajo Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez tomzyl Zobacz posta
    ale na podstawie tkaiego manuala wiele osób (w tym ja) przerobiły przedlifta klimatronik na polifta. I wszystko działało. Kwestia że było trochę dłubaniny. I tak, trzeba dołożyć 2 czujniki: nawiewu na twarz i na nogi.
    Moja ciekawość dotyczyła czy w przypadku kiedy mam klimatronik przedlift to czy czeka mnie mniej pracy przy przekładce na klimatronik Polift czy jednak nie ma to znaczenia.
    Druga sprawa gdzie dokładnie są te czujniki? Może ktoś ma możliwość zrobienia zdjęć, albo jak wyglądają te czujniki?
    Tak jak kolega Tomzyl mówił, trzeba poczytać trochę na forum to co już jest. Przy zmianie przedliftowego climatronica na poliftowy musisz zmieniać kolejność pinów w panelach inaczej spalisz nowy panel (w innych pinach są +12V i masa) czujniki z tego co pamiętam chodź ja mam panel poliftowy ale bez funkcji AUTO (bez climatronica) jeden znajduję się osłonie pod kierownicą po prawej stronie w okolicach stacyjki, drugi w podszybiu.
    FORD MONDEO 2002 TDDI 115KM SILVER STARDUST zmiana na BLUE PEARL- IN PROGRES II FL

  6. #545
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Dodatkowe 2 czujniki wyglądają tak:


    A upalenie panelu z pozoru niewidoczne, bo działać będzie działał ale np wyłączenie spowoduje odpalenie nawiewu na szybę na maxa
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  7. #546
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Nov 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez mielke Zobacz posta
    Wiem już do jakiej wtyczki go wpiąć ale nie wiem jak przenieść piny bo w wtyczce z instalacji po lifta jeden pin już jest zajęty dla tego czujnika i nie wiem czy można kabel pod tamten podpiąć
    Sama wtyczka jest koło skrzynki bezpieczników w siwej obudowie też zielona
    Bez tego czujnika auto nie jedzie jak wcześniej i strasznie kopci na czarno przy przegazowaniu

    Poza tym sprężarka się włącza cyklicznie nawet jak panel klimy jest odpięty z wtyczek i wiatrak też wtedy działa po zapłonie
    To wskazywałoby na skrzynkę bezpieczników i podpięcia w niej kabli plusowych inaczej niż w skrzynce po lifcie, chyb że tym tez steruje GEM (obecnie założony poliftowy)

    EDIT

    Prawie wszystko działa już tylko nie działa nadal wentylator nadmuchu (chodzi na full) czasowe wycieraczki oraz do przekaźnika świateł nie dochodzi napięcie po przekręceniu włącznika.
    Z resztą elektryk poradził sobie w 2 godziny
    I co bylo przyczyna - uwalony panel?

    ---------- Post added at 01:55 ---------- Previous post was at 01:40 ----------

    Podepnę się po temat.
    Robię instalację przed FL manual klima na po FL klimatronic. Póki co poskładałem dzisiaj instalację. Mam 2 panele klimy, auto i ręczny (on/off). Na panelu on/off wszystko chodzi ładnie, jednak jak odepnę panel to klima dmucha na Maxa, po włożeniu panelu auto to samo, brak reakcji na zwiększanie/ zmniejszanie nawiewu. Pracuje na full. Wadliwy panel? brałem go ze szrotu i nie był sprawdzany.
    Ma ktoś na to pomysł inny niż wadliwy panel klimy?
    Druga sprawa problem z awaryjnymi. Tzn też założyłem GEM po FL i awaryjne działają ok, ale central nie działa - jak ogarnąć centralny zamek żeby działał z kluczyka? Zna ktoś procedurę?
    Mam opcję zostawić GEM przed FL, ale wtedy jest problem z awaryjnymi :/ Przyuczanie GEM ze starego na po FL kopiuje stary wsad chyba bo wtedy ani awaryjne nie działają, ani kluczyk. Immo jest ok na obydwóch GEM bo auto pali.
    I ostatnie pytanko o mocowanie czujnika słonecznego. Trzeba wiercić obudowę nawiewu (tą pod deską), aby się zmieścił, czy tylko wtyczka musi się w niej zmieścić zmieścić. Mam zdjętą deskę i wolałbym to teraz zrobić bez przymiarek i wkładania i wyciągania tej dechy.
    Z góry dzięki z wskazówki.

  8. #547
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Nov 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Część problemów rozwiązana, więc podzielę się wskazówkami.
    Żeby działały awaryjne i central trzeba do GEM zakodować kluczyk. GEM z po FL.
    Do czujnika słonecznego nie trzeba nic docinać i wiercić poza kratką nawiewu na szybę w desce. 2 opcje albo kratka z opcji z czujnikiem, albo zrobić samemu otwór.
    Jeżeli ktoś wie co może się dziać z tym klimatronikiem to chętnie przeczytam opinię. Zamontowałem póki co panel ON/OFF i to działa poprawnie. Kupię panel z klimatronikiem i sprawdzę czy ten który testowałem nie jest uszkodzony. Ale to za jakiś czas Wesołych !
    Ostatnio edytowane przez hildek ; 20-12-2018 o 01:52

  9. #548
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Nov 2019
    Mieszka w
    WO

    mam problem z wymiana konsoli na poliftowy klimatronik

    mianowisie : mam dawce po dachowaniu z panelem klimatronik i moje pytania sa nastepujace , potrzebuje opisu kabli jak i wtyczek (jak która wygląda i kolor) mam całą wiązke z polifta ale do przedlifta nie podpasuje bo są pozamieniane piny w przed i po fl, sprzwdzalem niebieską kostke przy GEM inaczej sa piny poukladane i kolory sie rowniez różnia, w przed FL mam grzane kuciapy ale w po FL niestety nie ma jak mam je dołożyć do wiązki po fl zeby nie za dużo kombinować ? czytałem na forum co i jak ale nie wiem jakie sa oznaczenia wtyczek i kable sie roznia w jednej jak i drugiej instalacji . Dodam ze mam mondeo z 2003 po fl klimatronik (po dachowaniu) i drugiego na przedkładke z manualem z 2000 r.

  10. #549
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Nov 2019
    Mieszka w
    WO
    widze ze sami pomocni . nie ma co czekac na pomoc .

  11. #550
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez Lolek_ Zobacz posta
    nie ma co czekac na pomoc .
    Nie ma co czekać trzeb użyć opcji szukaj, cały temat tej przeróbki jest opisany

Podobne wątki

  1. [MkIII] wymiana konsoli przedlift na polift mk 3
    By Sosyn in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 09:12
  2. [MkIV] Wymiana lamp tył w MK4 HB przedlift na polift LED
    By Przemo1871 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 01:37
  3. [MkIII] Zamiana konsoli przed/polift
    By margraba in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 10:58
  4. [MkIII] Wymiana konsoli srodkowej.
    By FredzioPL in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 10:31
  5. [MkIII] FL konsoli środkowej w MKIII
    By berater in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-09-2006, 21:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów