+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3910111213
Pokaż wyniki od 241 do 247 z 247
  1. #241
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 Duratec
    Od
    03 Nov 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Zamek z Mk1 pasuje.

    A ja mam chyba problem z silniczkiem. Da się kupić nowy?? Ma ktoś jakiś link??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #242
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    mielec

    nie moge otworzyć od wewnatrz

    Po wymianie mikrusów tych wewnetrznych działa z kluczyka i pilota ale po zamknieciu drzwi kierowcy od wewnatrz nie można otworzyć od wewnatrz klamka-da sie otworzyć pilotem.Ktoś pisał ze to mikrus lewy z 1 postu ale sprawdzałem go i jest dobry.Wydaje sie że dobrze złożyłem.Pozdrawiam DARTRONIX.
    Ostatnio edytowane przez dartronix ; 10-08-2016 o 07:19

  4. #243
    Pieszy
    Model
    MKIII kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    22 Aug 2016
    Mieszka w
    Łódź/Włocławek

    przednie prawe drzwi - brak reakcji z pilota

    Witam

    Ostatnio też dobrałem się do zamka pasożyta. Moimi objawami była, i niestety nadal jest, brak reakcji na pilota. Otwierać i zamykać muszę od środka.
    Rozebrałem zamek (niestety podczas podważania pękł mi plastik przy tym metalowym pinie ale na szczęście zamek się trzyma po zmontowaniu) w części elektrycznej poczyściłem styki i sprawdzałem jak to działa.
    Po włożeniu mechanizmu z silniczkiem zamek coś zaskakiwał ale po chwili znowu cisza.
    Jak włożyłem sam silniczek bez mechanizmu z zębatkami działał bez zarzutu więc pomyślałem, że źle ustawiłem zębatki.
    Pilotem ustawiłem samochód w skrajnej pozycji (nie pamiętam czy otwarty czy zaryglowany ale chyba otwarty) tak samo zębatki pasożyta. Włożyłem silniczek z zębatkami przytrzymałem i zaczęło działać. Pobawiłem się tak chwilę i ponieważ nie zauważyłem problemów zacząłem montaż. Z każdym kolejnym krokiem ciągle sprawdzałem działanie zamka i aż w końcu ostatecznie pożegnałem się z Fordem pod blokiem kontrolne otwierając i zamykając paru krotnie samochód.
    Myślę - sukces!

    Niestety.
    Samochód postał dwa dni. Popsuła się pogoda więc zostawiłem rower i pojechałem do pracy samochodem.
    Byłem zadowolony bo wszystkie drzwi się otworzyły lecz niestety pod pracą drzwi pasażera musiałem zamknąć od wewnątrz.
    I tak do dzisiaj zamek prawych przednich drzwi milczy.

  5. #244
    Zielony listek Awatar Romanek100
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Witam

    A ma ktoś może rozpiskę, jak mierzyć miernikiem na wtyczce czy działają mikroprzełączniki w zamku kierowcy?

  6. #245
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Do wczoraj wszystko działało jak należy...poza faktem , że nie zostawiam nigdy kluczyków w aucie bo kilkukrotnie w miesiącu zdarza się, że centralny nagle zamknie auto.
    W międzyczasie doprogramowałem wczoraj nowego pilota...ale po tej operacji też centralny działał bo sprawdzałem drzwi po zamknięciu.
    Dziś wracam do domu...zamykam z pilota i jakbym od strony kierowcy słyszał dziwnie cichszy odgłos zamykania.
    Sprawdziłęm i tylne lewe drzwi otwarte....kilkukrotnie test zamknięcia i otwarcia i niestety lewe tylne nie reagują. Jakby do zamka w ogóle prąd nie dochodził. Szyba elektryczna działa.
    Co to może być? Od czego zacząć diagnozowanie usterki?

  7. #246
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Dawno temu skończyłem zabawy z zamkami.Dociekaniem,co może być?Jak diagnozować,co wymieniać,jak naprawić.
    Teraz,gdy któryś z zamków robi focha - zdejmuję tapicerkę drzwi,wypinam wtyczkę i opalarką osuszam zamek.Psikam wtyczkę kontaktem i wsio.
    Działa.
    Sądzę, że powodem jest wilgoć - pewnie trzeba wymienić parapety.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #247
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Parapety owszem do wymiany...ale do tej pory tylko zdarzało się że zamknął się sam....a teraz było kompletnie sucho i w takich ciepłych okresach nigdy nie miałem problemu do czasu aż zastrajkował ten zamek.
    Do tego już dwykrotnie zadziałał jak należy ale tylko dwa zamknięcia i otworzenia i ponownie w nim cisza.
    Wtyczki przepsikane kontaktem, słoniki też. Prąd dochodzi...wariuje zamek.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  2. [MkIII] Wymiana panelu manualnego z "ON" na automatyczny "AUTO"
    By mario-84 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 08:19
  3. [MkII] Drzwi kierownika zaryglowane "na stałe"
    By Tuniek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 11:38
  4. [MkIII] [MKIII]"Parapety" - uszczelki w drzwiach - wymiana
    By marcineo in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2008, 20:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów