+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    mk3 2001 tddi kombi
    Od
    23 Dec 2010
    Mieszka w
    Elblag

    wtyczka rezystancyjna gdzie?? czujnik cofania

    Witam

    mam problem z czujnikiem parkowania, znalazłem już ten wątek na forum wszystko jest dobrze opisane ale nie wiem gdzie się znajduje wtyczka rezystancyjna, muszę ja odłączyć żeby zresetować czujnik.

    Proszę o pomoc

    Mondeo 2.0 TDDi 2001r.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar gruby730
    Opis
    MKIII KOMBI TDDI 115KM Panther Black
    Od
    25 Sep 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Szukaj w okolicy tylnej lewej lampy. U mnie jest oryginalnie zawinięta wraz z kilkoma przewodami w gąbkę jakieś 30cm od centralki cofania. Wygląda jak zwykły bezpiecznik.

  4. #3
    Kursant Awatar gruby730
    Opis
    MKIII KOMBI TDDI 115KM Panther Black
    Od
    25 Sep 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Tak wygląda wtyczka rezystancyjna w mkczy kombi.
    Fotki dla potomnych




  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    07 Jul 2016
    Mieszka w
    łódz

    prożba

    Witam wszystkich na tym forum. Odkąd kupiłem forda mam problem z czujnikami cofania raz działały raz nie, Teraz padły chyba całkowicie. Słychać krótki sygnał po zapięciu wstecznego i potem z automatu załącza mi się test czujników. Nie mogę zrozumieć dlaczego załącza to się samoczynnie. Polutowałem połączenia w lewej tylnej lampie. Wyczytałem ze jest z stamtąd pobierany prąd. przeczyściłem wszystkie styki w czujnikach. znalazłem pod zderzakiem dużą kostkę łączącą przewody od czujników między zderzakiem a resztą karoserii. wywaliłem ją i polutowałem to wszystko i nic nie pomogło dalej kicha. Mam Do was prośbę proszę o naprowadzenie gdzie jest ta kostka rezystacyjna bo za cholerę nie mogę jej namierzyć.

  6. #5
    Kursant Awatar bumbum
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia Automat
    Od
    17 Aug 2007
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Cytat Zamieszczone przez piotrekglowno Zobacz posta
    Witam wszystkich na tym forum. Odkąd kupiłem forda mam problem z czujnikami cofania raz działały raz nie, Teraz padły chyba całkowicie. Słychać krótki sygnał po zapięciu wstecznego i potem z automatu załącza mi się test czujników. Nie mogę zrozumieć dlaczego załącza to się samoczynnie. Polutowałem połączenia w lewej tylnej lampie. Wyczytałem ze jest z stamtąd pobierany prąd. przeczyściłem wszystkie styki w czujnikach. znalazłem pod zderzakiem dużą kostkę łączącą przewody od czujników między zderzakiem a resztą karoserii. wywaliłem ją i polutowałem to wszystko i nic nie pomogło dalej kicha. Mam Do was prośbę proszę o naprowadzenie gdzie jest ta kostka rezystacyjna bo za cholerę nie mogę jej namierzyć.
    Mam identycznie to samo i tez proszę o pomoc. Gdzie ta wtyczka? tez załącza mi się self test czujników jeden długi i 4 krótkie.

  7. #6
    Kursant Awatar bumbum
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia Automat
    Od
    17 Aug 2007
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Pomocy!! Widzę ze temat nie rozwiązany a mi stało się dokładnie to samo.

    Temat Rozwiązany. Okazały sie ze czujki wszystkie dobre. zamieniałem miejscami i potem zaczeły dwie szwankowac, self test pikał dwa błędy więc zabrałem się od spodu do kostki. Jako ze nie dałem rady rozpiąć kostki, bo nie wiedziałem w którym miejscu się łączy a na siłę nic nie chciałem, to wpsikałem spray "kontakt" do styków w kostkę i w czujki. odpalam, wsteczny i jest OK. Ale musze to kiedyś na porządnie zrobic najlepiej na kanale. Nie pytajcie ile tam syfu i piasku jest pod tymi listwami,masakra. Z ta kostką też ford na łatwiznę poszedł, zwykła kostka styki odsłonięte bez zadnej puszki w miejscu gdzie podczas jazdy po błocie i wodzie leci na nią wszystko. Nic dziwnego ze tak to działa. Dzisiaj juz mi się niechce, ale dorobię do tej kostki małą hermetyczną puszkę lub chociaz owinę folia i zaizoluję.
    Ostatnio edytowane przez bumbum ; 14-03-2017 o 12:14

  8. #7
    Kursant Awatar mJoker
    Imię
    Jaca
    Model
    Ghia
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    12 Mar 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Panowie jakieś zdjęcia gdzie mogę znaleźć kostkę? raz mam czujniki a raz nie ktoś pomoże? Jakieś zdjęcia? Mondeo sedan...
    Perełeczka

Podobne wątki

  1. [MkII] hak a czujnik cofania
    By marecek17 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2007, 09:25
  2. [MkII] Czujnik świateł cofania
    By SMERA in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 18:33
  3. [MkI] czujnik cofania
    By bosman in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-04-2006, 12:00
  4. Czujnik cofania
    By MaciekG in forum Tuning
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 25-07-2005, 20:40
  5. czujnik cofania... ale jaki?
    By esoks in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2005, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów