+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 80
  1. #41
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin

    tdci 130km 2,0

    jesli chodzi o dym to niewiem , ale zauwazylem ze wraz ze sprezynka niekreci sie kolo alternatora czy to moze byc przyczyna ?? tak dziwnie ale mysle ze prad nie idzie na swiece , sterownik turbo itp czy zle mysle

    ---------- Post added at 22:48 ---------- Previous post was at 22:46 ----------

    dym pojawia sie tylko przy pierwszym odpaleniu po ncy z reguly

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez karwas8 Zobacz posta
    ale zauwazylem ze wraz ze sprezynka niekreci sie kolo alternatora czy to moze byc przyczyna ??
    Z takim objawem się jeszcze nie spotkałem. Spotkałem się że przy problemach z ładowaniem zapalały się kontrolki ESP, ABS, waryjowałe zegary ale sprężynka jeszcze nie. Skoro mówisz że dym i brak reakcji ma pedał gazu tylko na zimnym silniku to stawiam na wtryski. Możliwe że masz zapieczone igliczki.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  4. #43
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin

    tdci 130ps

    to tak , altek sprawdzilem , kolko sie kreci idealnie bym powiedzial chyba to bylo zludzenie ze sie niekreci

    bialy dym przy odpaleniu to spaliny , niewyczulem ani paliwa ani oleju

    juz niewiem co tu robic , jeszcze chyba podjade do jedengo mechanika i zobaczy wtryski na stole itp

  5. #44
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin

    tdci

    To teraz pytanie do was co myślicie o tym

    komputerze jedyny błąd jaki wyszedł to błąd wtrysku który rozlaczalismy z mechanikiem dla sprawdzenia pracy silnika bez jednego
    Po wpisaniu kodów dalej jest to samo co było w ciągu ki kilku dni dowiem się co dalej bo wtryski trafia na stół

  6. #45
    Pieszy
    Imię
    Bartosz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    mondeo mk3 2002r
    Od
    20 Jan 2013
    Mieszka w
    Snowidza/Jawor/Legnica

    Question Sprężynka, brak mocy, tryb awaryjny i gaszący silnik

    Witam. Ja z kolei mam taki problem. Sprężynka zapala się na 4-5 biegu po nagłym przygazowaniu. Brak mocy, silnik się wyłącza.

    Po pierwszym takim zdarzeniu pojechałem do elektryka żeby sprawdził błędy. Nie pamiętam już w sumie jakie to błędy były, bo już trochę czasu minęło ( chyba pokazywał błąd 3 wtrysku), ale gdy próbował je skasować komputer nie chciał współpracować. Stwierdził, że padł komputerek sterowania wtrysków. A zatem udałem się na alledrogo i kupiłem używkę. Zamontowałem i sprężynka zgasła, natomiast został problem z trybem awaryjnym. Zrobiłem próby przelewowe i na wszystkich 4 wartości były bardzo podobne.

    W sumie ogólnie już wymieniłem 4 komputerki. Objawy cały czas takie same. Pewien elektryk zasugerował wymianę regulatora napięcia co uczyniłem ( w sumie może byc coś z tym regulatorem, bo moje światła stopu paliły się na potęgę. Jak wymieniłem żarówki to za 2 tygodniu znów szlak je trafiał). Wczoraj wymieniłem komputer IC i regulator. Sprężynka się zapala ale po restarcie silnika znika.

    Czekam teraz na efekty wymiany regulatora natomiast czy ma ktoś pomysł co mogło być tą przyczyną palenia się komputerków ( może inna sugestia niż regulator )i co z tą sprężynką. Czy zaryzykować jeszcze wymianę czujnika położenia wałka rozrządu?Dodam iż mam ten czujnik jest szary. wtrysków nikt mi jeszcze nie diagnozował bo zostawiam je na sam koniec ( poza tym nie znam jakiegoś dobrego warsztatu w okolicach Legnicy).


    z góry dzięki za sugestie

  7. #46
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Więc tak co do usterki układu CR musisz zrobić pełną diagnozę. Przelewy, zmierzyć ciśnienie na listwie CR (pomiar w czasie jazdy).
    No i zapisz sobie kody usterek. Ale z opisu myślę że układ CR do roboty.
    A NA SAM POCZĄTEK ZMIEŃ FILTR PALIWA.
    Napisz jaki masz rocznik autka.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  8. #47
    Pieszy
    Imię
    Bartosz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    mondeo mk3 2002r
    Od
    20 Jan 2013
    Mieszka w
    Snowidza/Jawor/Legnica
    rocznik 2002 zapomniałem dodać że filtr jest nowy. ma ok miesiąca

    dzięki za sugestie.jak znajde trochę czasu to zrobie jeszcze raz próby i podjadę do elektryka żeby sprawdził kody gdy świeci sprężynka

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez karpiej ; 29-03-2015 o 11:00

  9. #48
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Kol. Karwas8
    Miałem podobny przypadek w moim czyli obfite dymienie na biało zazwyczaj po nocy ale również po długim postoju. Powodem były słabe końcówki które nie dawały pełnej dawki paliwa przy małych i średnich obrotach. Na wysokich było ok.
    Dodatkowym objawem było delikatne szarpanie na zimnym silniku, 5 biegu i obr. 1200-1800.
    Oczywiście byłem na diagnostyce na stole probierczym żeby dodatkowo precyzyjne określić stan wtrysków i sprawdzić ewentualną obecność opiłków w układzie paliwowym. Opiłków nie było. Myjka ultradźwiękowa wyleczyła autko, ale na jakieś 3-4 mies. i kiedy problem zaczął pojawiać się ponownie zmieniłem wszystkie cztery końcówki. Od tamtej pory spokój.
    Inny kolega z forum miał podobny przypadek przy zblokowanym wtrysku i jedynie kąpiel w ultradźwiękach pomogła.

    Kol. Karpiej
    Moim zdaniem objawy twojego auta raczej wskazują na problem z układem CR jak pisze kol. Fundil. A to że przelewy na wszyskich czterech są podobne o niczym nie świadczy bo może być na wszystkich czterech np po 60ml co świadczy o uszkodzonych wszystkich zaworkach.

    W obu przypadkach na początek radzę zrobić diagnostykę na stole probierczym nim się zacznie wymieniać kolejne podzespoły metodą prób i błędów.

    Pozdrawiam

  10. #49
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez karpiej Zobacz posta
    podjadę do elektryka
    Kolego elektryk Ci tego nie ogarnie. Potrzebny Ci dobry mechanik co robi pompy i wtryski. Podkreślam dobry.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  11. #50
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin

    tdci

    U mnie okazalo sie ze wtryski siadają stąd problemy w każdym do wymiany zaworek opilkow brak ale wg tego co robi pompy i wtryski przy tym przebiegu 238tys
    Trzeba robić pompe

  12. #51
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin

    tdci130ps

    wymienione wtryski na uzywki i problem z dymieniem na bialo zostal , auto ciezko odpalalo i bylo duzo problemow sprezynka dalej mrugala


    dobry komputer i okazalo sie ze kody tych nowych wtryskow nieweszly , wpisano nowe kody i

    -auto niekopci na bialo
    -sprezynka zgasla
    -auto chodzi rowno i ma kopa


    przed wpisaniem kodow , pojawil sie blad w trakcie polaczenia z komputerem p1664 wczesniej tego niebylo
    komputer pokazal rowniez ze drui wtrysk ma problem z polaczeniem z przewodem , niepamietam ale chodzilo chyba o cewke



    po wpisaniu kodow wszystkie objawy zniknely ale czekam na nowe wtryski od sprzedajacego bo 3 prawdopodobnie leja nieznacznie

  13. #52
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    anglik z zamiarem przełożenia 58 tys mil 2009
    Od
    28 Dec 2015
    Mieszka w
    Nowe

    Najlepszy wpis

    Mam ten sam problem z Jaguar Xtype 2.0. Przeleciałem chyba juz wszystko co mozna znalezc zarówno na polskich jak i angielskich forach i stwierdzam,ze ten wpis pokrywa sie w 100 procentach z tym co pisza ludzie. Raz tylko ktos napisał,ze zablokował EGR i mu pomogło. Rzeczywiście sprawdziłem na ang ebay i bardzo duzo ludzi kupuje takie zestawy do odłączania tego zaworu. Ale.... to chyba bardziej psucie niż naprawa.
    Jednemu anglikowi wymienili czujniki wałków rozrzadu i wyczysli wtyczki kabli przy pompie i filtr paliwa.Czyli nie nalezy odrazu zakładać nagorszego. Czesto tez pada sterownik turbiny.Najlepiej zaczać od kogoś mądreo z dobrym sprzetem. Komputrem i oscyloskopem

  14. #53
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin

    130ps

    Ja juz po problemie, winne były jednak wtryski
    Przestroga dla każdego używki nawet sprawdzone na maszynie są na śmietnik

    Jak pisałem gdzieś wcześniej do wymiany zaworki
    A końcówki w 3 sztukach nie dawały dawki rozruchowej

    Tak na marginesie powód zaworkow to grube opiłki a końcówki zużycie naturalne

    Grube opiłki pojawiły się z przewodów metalowych łączących wtrysk Z listwa
    Poprostu się już zużyły i luszczyly


    Do do jaguara tam gdzie robiłem wtryski mieli taki przypadek i winny był wtrysk a dokładniej koncowka nie dawajaca dawek przy niskich obrotach


    Są przypadki ze z opilkami jeżdżą parę lat ale jak zużyje siw koncowka to są problemy



    Po wymianie zaworkow na nowe i końcówek na sprawne używki auto nie lipcu na biało, odpala od strzala i jego obroty na wolnych to dokładnie 750, zrobił się cichszy i spalanie spadło o 1,3 l na 100km

  15. #54
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez karwas8 Zobacz posta
    A końcówki w 3 sztukach nie dawały dawki rozruchowej
    ??? Że co??? Kolejny klient zadowolony, zapłacił za to co usłyszał.
    Ostatnio edytowane przez fundil ; 18-10-2016 o 08:44
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  16. #55
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin

    Tdci

    Może i tak ale byłem przy sprawdzeniu wtrysku każdego jednego

    Otrzymałem wydruki itp ogólnie to ważne że po problemie

  17. #56
    Kursant Awatar pawzad
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    24 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    Witajcie drodzy forumowicze.
    Jestem posiadaczem Mondka MK3 TDCI 2002r od dwóch tygodni i zakupiłem go "okazyjnie", bo muszę w niego trochę zainwestować.
    Mój problem polega oczywiście na migającej sprężynce przy przegonieniu go na biegach. Na kompie wyskoczył błąd Błąd P251. Moje pierwsze podejrzenia naturalnie kierowałem w stronę pompy i wtrysków, ale ku mojemu zdziwieniu, po otwarciu zaciętego schowka okazało się, że Ford miał w 2012 roku regenerowaną pompę i wtryski oraz wymienione przewody paliwowe w ASO ABS Car. Jak myślicie- czy to możliwe, żeby w przeciągu 4 lat po regeneracji znowu padły wtryski/pompa?

    Auto pali na dotyk i nie kopci. Na zimnym silniku obroty falują w zakresie 700-1000. Mam wrażenie, że gorzej pracuje przy małej ilości paliwa. Może na początek wymienię filtr paliwa? A później? Co radzicie? Czytałem o czujnikach wału, listwy, DPF wydaje się zajechany, może go zaślepić? Nie chciałbym błądzić jak ślepy we mgle i stąd mój post.

    Pozdrawiam.

  18. #57
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Po okazyjnej cenie wsadzisz w niego trochę kasy. Błąd p0251 ewidentne wskazuje na układ paliwowy. Ktoś nie mógł sobie poradzić i sprzedał auto.

  19. #58
    Kursant Awatar pawzad
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    24 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    Zdaję sobie z tego sprawę, natomiast chodzi mi o to, że niekoniecznie muszą to być wtryski czy pompa.

  20. #59
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez pawzad Zobacz posta
    DPF wydaje się zajechany
    Twój mondek ni ma DPF-u. Z opisu i po podanym roczniku wychodziło by że to układ paliwowy. To że masz fakturę w schowku nie znaczy że był robiony. Wymiana filtra to podstawa do dalszej diagnostyki.
    Czujnik na kole zamachowym też zapala sprężynkę i nie zawsze pokazuje błąd na kompie. Możesz to sprawdzić masz jeszcze czujnik na wałku
    Ostatnio edytowane przez fundil ; 24-10-2016 o 12:43
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  21. #60
    Kursant Awatar pawzad
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    24 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    Cytat Zamieszczone przez fundil Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez pawzad Zobacz posta
    DPF wydaje się zajechany
    Twój mondek ni ma DPF-u. Z opisu i po podanym roczniku wychodziło by że to układ paliwowy. To że masz fakturę w schowku nie znaczy że był robiony. Wymiana filtra to podstawa do dalszej diagnostyki.
    Dzięki, więc mam już jakiś punkt startowy. Nie mam podejrzeń co do fałszowania faktur, jest ich tam więcej i widać, że ktoś kiedyś o to auto dbał, bo dużo było w nim robione. Osoba, od której odkupiłem Forda to nie handlarz, zwykła kobita ze wsi, z resztą kojarzę ich.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 11:52
  2. [TDCi MKIII] Mrugająca kontrolka świec żarowych po zapłonie w Fordzie Mondeo MK3 TDCI
    By Artureski in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 19:49
  3. [TDCi MKIII] Mrugająca kontrolka świec
    By herdzio in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 13:29
  4. [TDCi MKIII] mrugająca kontrolka świec sprężynka
    By Matiu2006 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 30-11-2010, 10:26
  5. [TDCi MKIII] mondeo 2002 TDCi kontrolka świec żarowych
    By shineshine in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2010, 13:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów