+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80
  1. #1

    [TDCi]Mrugająca kontrolka świec Mondeo Mk3 2.0 TDCi

    Witam podczas jazdy mrugała mi kontrolka świec żarowych nie miał mocy a po zgaszeniu nie chciał odpalić Czy ktoś wie o co chodzi czy to jest tylko akumulator czy może coś więcej?

    Pozdrawiam i wszystkim życzę zdrowych i spokojnych Świąt oraz nie awaryjnych Mondków

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    jak masz na świecach żarowych zrobione ok100tys to sobie je już wymień. Miałem to samo w grande punto 1.3 MJT i po wymianie zupełnie inna praca silnika i inne odpalanie na mrozie
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  4. #3
    Pieszy
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    09 Jul 2009
    Mieszka w
    Golasowice
    Podejrzewam że w sprawie świec żarowych to kontrolka na stałe by swieciła. Jeśli mruga to problem układem paliwowym. Świece żarowe profilaktycznie można wymienić bo nie jest to wybitnie drogie, w kwestii akumulatora to można sprawdzić prąd ładowania i na razie tyle. Jeździj i daj znać co i jak

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Zapamiętajcie migająca sprężynka odpowiada za układ paliwowy i sterowaniem nim czyli:

    1. Pompa WC
    2. Wtryskiwacze
    3. Czujnik położenia wałka rozrządu
    4. Czujnik położenia wału korbowego
    5. Czujnik ciśnienia na szynie paliwowej
    6. Elektroniczny sterownik turbiny ( o ile występuje)

    Przepalone świece nie mają nic wspólnego z migającą sprężynką.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Tomekpoz
    Witam podczas jazdy mrugała mi kontrolka świec żarowych nie miał mocy a po zgaszeniu nie chciał odpalić Czy ktoś wie o co chodzi czy to jest tylko akumulator czy może coś więcej?
    jeżeli nie możesz odpalić zapewne cały czas miga sprężynka
    warto było by z czytać błąd jaki wywala
    zbyt szeroki zakres
    marna to porada ale bez tego to taki strzał w ślepo

    możliwe paliwo (ale dziś z byt ciepło)
    możliwy czujnik położenia wałka rozrządu (masz polifta ale zdarzyło się że w polifcie też siadł)

    Dodano po 2 min.:

    a czy wcześniej przed samą awarią auto dawało jakieś znaki
    głośniejsza praca
    dymienia
    falowanie obr.itp.

    czy tak samo od siebie jeździło i przestało
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Darek
    Opis
    Mondeo MK3 Tdci 130km 2003
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Włodawa
    Pewnie własciciel umarl a przyczyną była prozaiczna wada czujnika wałka hihi.
    Pozdrawiam.

  8. #7
    Witam dzięki za odpowiedzi
    udało mi sie go odpalic ale....
    duzo sie działo
    chodzi jakby bez turbo malo mocy takie odczucie
    kontrolka mi anikły słabo świeciły pozniej swiatla coraz slabiej a pozniej nic sie nie swieci tylko silnik pracuje tak jak opisalem wczesniej
    musialem przejechac nim w inne miejsce....

    Bede wdzieczny za wszystkie odpowiedzi

    pozdrawiam serdecznie

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar MaroX
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 380 Nm
    Opis
    mONdeo TITANIUM
    Od
    02 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Tomekpoz
    kontrolka mi anikły słabo świeciły pozniej swiatla coraz slabiej a pozniej nic sie nie swieci tylko silnik pracuje tak jak opisalem wczesniej
    musialem przejechac nim w inne miejsce....

    Bede wdzieczny za wszystkie odpowiedzi
    Rozumiem, że kontrolki zgasły i światła też. Dziwne masz te objawy, ale ja na sam początek sprawdziłbym akumulator i sprawdził czy alternator go prawidłowo ładuje - jeżeli nie padł regulator napięcia lub alternator
    Ale to dziwne bo silnik do pracy też potrzebuje prądu...
    Opisz bardziej szczegółowo i zrozumiale po kolei co się dzieje

  10. #9
    Na naladowanym akumulatorze normalnie odpala ale trzeba wszystko ustawiac kod radia szyby itp czyli normalne ustawienie komputera po wymianie akumulatora.
    Po pewnym czasie coraz slabiej wszystko chodzi wycieraczki wolniej kontrolki coraz slabiej swieca pozniej zanika obrotomierz i predkosciomiierz, turbina nie dziala bo nie ma pradu a silnik sobie chodzi i gdyby nie brak mocy to chodilby normalnie.
    Jakies dwa miesiace temu bylo wymieniane kolo pasowe i pasek.
    Od jakiegos czasu przy odpalaniu i gaszeniu sobie popiskiwal teraz chyba tego juz nie ma mechanik powiedzial ze to od zimna al latem tez bylo tylko rzadiej ale on "wie lepiej" Piszcalo z tej stroy gdzie jest alternator wiec nie wiem.
    Bede bardzo wdzieczny za pomoc bo nie chcialbym wymieniac nic co nie jest teraz potrzebne.
    Mam jeszcze pytanie kupilem to autko jak mialo 113 tys. teraz ma 150 tys mniej wiecej czy swiece warto wymienic?

    Pozdrawiam

  11. #10
    Pieszy
    Imię
    artur
    Opis
    mondeo tdci
    Od
    25 Dec 2010
    Mieszka w
    turek
    witajcie jestem nowy na tym forum ale z mrugającom sprezynka sie juz spotkałem a było to tak

    wracałem z nocnej zmiany do domu mróz -15 st po jakiś 2 km niespodzianka zapalila sie kontrolka silnika i zaczeła mrugać sprenżynka a do domu jakieś 10 km jeszcze na biegu wyłączyłem zapłon i jeszcze raz włączyłem zapalił, pojechał jeszcze 100m i powtórka z rozrywki
    stanołem na poboczu i mysle ;paliwo z dobrej stacji ,dodaje antygelu i tyko filtra paliwa nie wymieni przed zimą i leży sobie w bagażniku
    no to jazda po filter do bagażnika podnosze maske wypinam stary zakładam nowy i kręce silnikiem .nie zapalił z pierwszym razem ,ale z trzecim tak no i jazda aby sie dostac do domu .jakiś kilka kilometrów sprężynka jeszcze mrugała ale zgasła, kontrolka silnika tez zgasła i puki co jest wszystko ok
    pozdrawiam

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Na początek to sprawdź czy masz odpowiednie ładowanie, czy czasem altek nie odmówił posłuszeństwa bo objawy na to właśnie wskazują, poza migającą sprężynką

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez MaroX
    Ale to dziwne bo silnik do pracy też potrzebuje prądu...
    Yyy.. a jak z elektronicznym sterowaniem wtryskami bez prądu?

    Miałem sytuację, że w trasie (na szczęście 20km od domu) nagle wyłączyły mi kontrolka ładowania i absu po czy padły zegary, ale do domu dojechałem (radio się wyłączyło, światła zanikały), nie pamiętam symbolu tego układu, który wyłącza po kolei wszystkie urządzenia w aucie. Mi wtedy padł alternator. Z mojej sytuacji wynika, że jeśli auto jedzie i nie ma ładowania to nie ma też działających zegarów, więc moim zdaniem to coś innego, ale mogę się mylić.

  14. #13
    Stawiam że dzieje się coś złego z alternatorem. Kontrolki pewnie szaleja z braku pradu.

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    kolego na początku piszesz to:
    Cytat Zamieszczone przez Tomekpoz
    Witam podczas jazdy mrugała mi kontrolka świec żarowych nie miał mocy a po zgaszeniu nie chciał odpalić Czy ktoś wie o co chodzi czy to jest tylko akumulator czy może coś więcej?
    a potem piszesz to:
    Cytat Zamieszczone przez Tomekpoz
    udało mi sie go odpalic ale....
    duzo sie działo
    chodzi jakby bez turbo malo mocy takie odczucie
    kontrolka mi anikły słabo świeciły pozniej swiatla coraz slabiej a pozniej nic sie nie swieci tylko silnik pracuje tak jak opisalem wczesniej
    musialem przejechac nim w inne miejsce....
    wcześniej nie było objawów przygasania świateł itd?
    skup się bo jak chcesz konkretnej pomocy to Paolo napisał co i jak na podstawie twojego pierwszego postu. Jest fachowcem i jak widzisz do głowy mu nie przyszło, że to problemy z prądem.
    na przyszłość dokładnie opisuj objawy od razu na początku.

  16. #15
    broken_arrow
    Gość
    Panowie Mam problem. Podczas jazdy doszedłem do 120 KM obroty tak 2,5 i nagle spadek mocy szarpnięcie i migająca kontrolka świec żarowych. Dojechałem jakieś 5 km zgasiłem silnik. odpalił bez problemu. Po dwóch dniach samochód nie chce odpalać, kontrolka miga dalej. odpaliłem dopiero po 3 rozgrzaniu świec i piłowaniu rozrusznikiem przez minutę ale samochód kopci jak stary czołg na poligonie. Zrobiłem test zegarów pokazało 6A6E czy ktoś może pomóc co walnęło ?

  17. #16
    Kursant Awatar darek_rybnik
    Model
    combi
    Silnik
    diesiel
    Opis
    ford mondeo mk 3
    Od
    26 Aug 2013
    Mieszka w
    Rybnik
    Witam
    Wczoraj wieczorem wróciłem do domu i z autem się nic nie działo dzis wsiadłem i ruszyłem i zaczęła mi migać sprężynka jak zgasiłem auto to przestało i po chwili znowu zaczeła a obroty na biegu jałowym wynosiły ponad 1000 obrotów i nie chciały spadać dopiero jak go przygazowałem to spadły do normy. chciałem zaznaczyć że pompę i wtryski regenerowałem wiosną i przejechałem około 15 tys więc myślę że to nie wtryski. Pisze bo nie wiem co to może być wiem że trzeba jechac na komputer wiec jutro się udam, ale jakby ktoś coś mógł pomóc to z góry dziękuję. I pytanko gdzie w Rybniku najlepiej podjechac na komputer lub w okolicacg

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez darek_rybnik Zobacz posta
    Witam
    Wczoraj wieczorem wróciłem do domu i z autem się nic nie działo dzis wsiadłem i ruszyłem i zaczęła mi migać sprężynka jak zgasiłem auto to przestało i po chwili znowu zaczeła a obroty na biegu jałowym wynosiły ponad 1000 obrotów i nie chciały spadać dopiero jak go przygazowałem to spadły do normy. chciałem zaznaczyć że pompę i wtryski regenerowałem wiosną i przejechałem około 15 tys więc myślę że to nie wtryski. Pisze bo nie wiem co to może być wiem że trzeba jechac na komputer wiec jutro się udam, ale jakby ktoś coś mógł pomóc to z góry dziękuję. I pytanko gdzie w Rybniku najlepiej podjechac na komputer lub w okolicacg
    Jak robiłeś u Adamczyka to tak jak byś nie robił
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  19. #18
    Kursant Awatar darek_rybnik
    Model
    combi
    Silnik
    diesiel
    Opis
    ford mondeo mk 3
    Od
    26 Aug 2013
    Mieszka w
    Rybnik
    Nie robiłem w Stanowicach

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Prawdopodobnie to coś z okładem CR. Ale to pokaże diagnoza na kompie.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  21. #20
    Kursant Awatar darek_rybnik
    Model
    combi
    Silnik
    diesiel
    Opis
    ford mondeo mk 3
    Od
    26 Aug 2013
    Mieszka w
    Rybnik
    sprężynka zapala sie najczęście na biegu jałowym ale nie pod obciążeniem wiec wtryski chyba odpadają mam taką nadzieję i pali na dotyk
    Ostatnio edytowane przez darek_rybnik ; 02-11-2014 o 17:37

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 10:52
  2. [TDCi MKIII] Mrugająca kontrolka świec żarowych po zapłonie w Fordzie Mondeo MK3 TDCI
    By Artureski in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 18:49
  3. [TDCi MKIII] Mrugająca kontrolka świec
    By herdzio in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 12:29
  4. [TDCi MKIII] mrugająca kontrolka świec sprężynka
    By Matiu2006 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 30-11-2010, 09:26
  5. [TDCi MKIII] mondeo 2002 TDCi kontrolka świec żarowych
    By shineshine in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2010, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów