+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo mk1 kombi 2.0 Kat B,LPG
    Od
    11 Sep 2010
    Mieszka w
    Lublin

    [MkI]alarm mk1 - problem

    Kupiłem autko już z alarmem, był to że tak powiem troszke dziwny alarm ponieważ działał tylko wtedy gdy otwierałem kluczykiem drzwi od kierowcy, gdy zaczynał wyć ( odgłos przerywanego klaksonu - zamontowanego przy wlewie paliwa od strony wewnetrznej ) musiałem zamknąc drzwi kierowcy i pędzić do drzwi pasazera aby przekręcić kluczyk i wtedy przestawał. Zawsze kiedy zamykałem drzwi alarm się uzbrajał i migała komtrolka czerwona przy zegarku, dzisiaj coś się popierniczyło i juz się nie uzbraja i nie moga kontrolka tylko co najgorsze w pewnym momencie się załącza i zaczyna wyć z byle powodu. Nie mogąc sobie na to pozwolić wyjąłem bezpiecznik od zamka centralnego i tym samym odłączyłem ten problematyczny alarm. Jednak nie chce być pozbawiony centralnego zamka, dlatego moje pytanie jest następujące: czy wie ktoś gdzie się może znajdować centralka tego ustrojstwa abym mógł ją odłączyć i włożyć bezpiecznik od centralnego i swobodnie korzystać. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś miał podobny problem.
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Sliwiec
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MKI 1.8TD Kombi EnduraDE
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Gdynia

    Re: [MkI]alarm mk1 - problem

    Cytat Zamieszczone przez RUFI
    Kupiłem autko już z alarmem, był to że tak powiem troszke dziwny alarm ponieważ działał tylko wtedy gdy otwierałem kluczykiem drzwi od kierowcy, gdy zaczynał wyć ( odgłos przerywanego klaksonu - zamontowanego przy wlewie paliwa od strony wewnetrznej ) musiałem zamknąc drzwi kierowcy i pędzić do drzwi pasazera aby przekręcić kluczyk i wtedy przestawał. Zawsze kiedy zamykałem drzwi alarm się uzbrajał i migała komtrolka czerwona przy zegarku, dzisiaj coś się popierniczyło i juz się nie uzbraja i nie moga kontrolka tylko co najgorsze w pewnym momencie się załącza i zaczyna wyć z byle powodu. Nie mogąc sobie na to pozwolić wyjąłem bezpiecznik od zamka centralnego i tym samym odłączyłem ten problematyczny alarm. Jednak nie chce być pozbawiony centralnego zamka, dlatego moje pytanie jest następujące: czy wie ktoś gdzie się może znajdować centralka tego ustrojstwa abym mógł ją odłączyć i włożyć bezpiecznik od centralnego i swobodnie korzystać. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś miał podobny problem.
    Pozdrawiam
    Od strony pasazera, pod schowkiem.Otworz schowke, szarpnij dosc mocno do siebie,odloz na bok i pogrzeb w szmatach na wprost Skoro trabka jest kolo wlewu paliwa, to na 99% jest to fabryczny alarm.
    Czy w klamkach masz takie czarne szkielka? Jak wyglada kluczyk? Ma przyciski?
    Polukaj na forum, jest instrukcja do tego alarmu,co i jak sprawdzic itp
    Chcesz na kogoś liczyć - licz na siebie

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo mk1 kombi 2.0 Kat B,LPG
    Od
    11 Sep 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Nie ma żadnych szkiełek w klamkach, kluczyk też nie ma żadnych przycisków, także po kluczyku nic nie wskazuje że tam jest jakiś alarm. Czyli mam otworzyć schowek i tak jakbym chciał go wyjąc tak? Bo chyba nie mam szarpnąć za drzwiczki aha...bo tam w schowku jest tez podświetlenie, przy wyrywaniu nie pourywam tam nic? Nawet jezeli uda sie go naprawić to i tak będę musiał załatwić sobie piloty i zmienić ten alarm bo nie chce mi się zawsze otwierać drzwi najpierw od pasażera. teraz pragne jedynie odłaczyc tą centralkę, włożyć bezpiecznik i używać centralnego zamka. Dzięki kolego za cenna wskazówkę, jutro sie tym zajmę i napewno coś popsuję

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo mk1 kombi 2.0 Kat B,LPG
    Od
    11 Sep 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Zrobiłem kolego tak jak kazałeś, wyjąłem schowek i na wierzchu była ta centralka. Wpięte były do niej trzy wtyczki z czego każda wtyczka zawierała po kilkanaście przewodzików. Nie wiedziałem którą wtyczka mam się zająć, pierwsza wtyczka od lewej zawierała także wiązkę przewodów cieniuteńkich w tym dwa grubsze więc to na pewno było zasilanie. Po odłączeniu tej wtyczki skończył się problem :-) centralka została odłączona od zasilania. Włożyłem bezpiecznik od zamka centralnego i wszystko wróciło do normy. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, gdy jeszcze system alarmowy był podłączony- otwierając maskę po lewej stronie jest taki przycisk wciskany, gdy ten przycisk wciskałem i odpuszczałem odzywał się alarm, wydaje mi się że to już był początek awarii tego systemu

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar JokerMondeo
    Imię
    Marcin
    Opis
    FORD MONDEO MK I HB '93 GLX 1.8 Pb 115 KM
    Od
    25 Jan 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Ten przycisk to czujnik alarmu od otwartej maski Jak go wciśniesz chyba 9 razy tak raz za razem (aż usłyszysz dzwięk syrenki) to wchodzisz w stan serwisowy i możesz posprawdzać sobie np czujniki w drzwiach, klapie. Otwierając drzwi powinieneś usłyszeć wtedy dzwięk z syrenki co oznacza, że czujnik w otwieranych drzwiach jest dobry. Jeśli syrenka nie odezwie się oznacza to, że coś jest nie tak

    MODY: dołożone halogeny, oświetlenie nóżek, podświetlenie klamek, klimatyzacja, centralny na pilota, czujniki parkowania, trip komputer, check panel, podświetlane daszki przeciw-słoneczne, moduł IIM, szybki elektryczne na tył, kontrola trakcji (TCS)

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo mk1 kombi 2.0 Kat B,LPG
    Od
    11 Sep 2010
    Mieszka w
    Lublin
    A to bardzo ciekawe co napisałeś kolego :-) zastanawiałem się właśnie po co jest ten przycisk, wydawało mi się że może spełnia jeszcze jakieś funkcje. A jak potem wrócić ze stanu serwisowego do normalnego? Nie wiem też kolego czy ta instalacja taka była czy coś się popsuło skoro alarm się tylko załączał gdy otwierałem kluczykiem drzwi od strony kierowcy. Było to trochę problematyczne bo zawsze musiałem latać do drzwi pasażera i otwierać kluczykiem ponieważ nie miałem do tego pilota. Uzbraja się także poprzez zamknięcie zamkiem centralnym także poprzez kluczyk. Nie próbowałem sprawdzać jego możliwości kiedy się jeszcze może załączyć, posiadasz może taką wiedzę? :-) Czujników żadnych nie posiada więc wątpię aby się włączył podczas wybicia szyby ale jakiegoś wstrząsu. Od dnia wczorajszego nie chciał się w ogóle uzbrajać więc go dziś odłączyłem tak jak to napisałem w wiadomości po wyżej i swobodnie mogę otwierać drzwi od kierowcy. A powiedz mi jeszcze kolego gdzie się może znajdować czujnik alarmu od tylnej klapy ( kombi ) nie wiem nawet gdzie jest czujnik od zapalania światła, takiego tradycyjnego nie mogłem znaleźć w obrębie klapy. Wiem tylko tyle że jest czuły ponieważ samo otwarcie klapy kluczykiem powodowało zaświecenie się światła oraz załączenie alarmu, bez potrzeby jej otwierania do góry.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar JokerMondeo
    Imię
    Marcin
    Opis
    FORD MONDEO MK I HB '93 GLX 1.8 Pb 115 KM
    Od
    25 Jan 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Z trybu serwisowego wyjdzie Ci sam jeśli nie będziesz nic robił przez jakiś czas, już nei pamiętam ile to jest ale gdzieś koło 30 sekund.Co do czujników to są one w zamkach takie malutkie mikroprzełączniki. Co do alarmu to jak przekręcisz kluczyk w pozycje otwarcia i potem szybko zamknięcia to powinien się załączyć alarm i podwójne ryglowanie i wtedy z okolic podszybia kierownika usłyszysz takie piszczenie. Czujniki ruchu (jeśli je posiadasz) są w słupkach w górnej części, wygladają jak mała maskownica głośniczka wysokotonowego zespolona ze słupkiem czyli jakby taka plastikowa siateczka w kształcie koła o średnicy ok 3cm, na pewno zauważysz od razu jesli je masz

    MODY: dołożone halogeny, oświetlenie nóżek, podświetlenie klamek, klimatyzacja, centralny na pilota, czujniki parkowania, trip komputer, check panel, podświetlane daszki przeciw-słoneczne, moduł IIM, szybki elektryczne na tył, kontrola trakcji (TCS)

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo mk1 kombi 2.0 Kat B,LPG
    Od
    11 Sep 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Czujników ruchu nie mam na 100% , wiem jak wyglądają i dlatego stwierdzam ich brak. Nie będę w ogóle bawił się tym alarmem ani go naprawiał. Albo założę sterownik do otwierania drzwi za pomocą pilota bez alarmu albo z alarmem, chodź ok 300zł ta pierwsza opcja jest tańsza. Jeszcze dodam że to oryginalny fordowski alarm bo centralka markowa. A kolego czy ten alarm to ma opcje uniemożliwiającą start rozrusznika podczas zadziałania czy to tylko efekt samego dźwięku?

  10. #9
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Opcja uniemożliwiająca start rozrusznika jest realizowana przez immobilizer, urządzenie niezależne od alarmu.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo mk1 kombi 2.0 Kat B,LPG
    Od
    11 Sep 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Optysio
    Opcja uniemożliwiająca start rozrusznika jest realizowana przez immobilizer, urządzenie niezależne od alarmu.
    ale jest też taka opcja która nie uruchomi rozrusznika podczas gdy alarm jest załączony ( kiedy wyje ) . Czy wtedy alarm jest połączony z immobilizerem czy to jeszcze oddzielna inna opcja?

  12. #11
    Kursant
    Opis
    mondeo mk1 GLX LPG+B
    Od
    15 Jun 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    a ja mam pytanie aby nie zakladać nowego tematu, mam wyrobioną część zamka od kierowcy z zamykaniem nie ma problemu , ale z otwieraniem jest, przekrecam kluczyk i nic nie idzie musze otwierac od strony pasożyta ktoś wie ile kosztuje taka naprawa w fordzie chyba najbezpieczniej takie coś robić, przy okazji może pousił bym się na otwieranie z pilota :P z góry dzieki za odpowiedź

  13. #12
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez RUFI
    Cytat Zamieszczone przez Optysio
    Opcja uniemożliwiająca start rozrusznika jest realizowana przez immobilizer, urządzenie niezależne od alarmu.
    ale jest też taka opcja która nie uruchomi rozrusznika podczas gdy alarm jest załączony ( kiedy wyje ) . Czy wtedy alarm jest połączony z immobilizerem czy to jeszcze oddzielna inna opcja?
    Tego to już nie wiem.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo mk1 kombi 2.0 Kat B,LPG
    Od
    11 Sep 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez daro1337
    a ja mam pytanie aby nie zakladać nowego tematu, mam wyrobioną część zamka od kierowcy z zamykaniem nie ma problemu , ale z otwieraniem jest, przekrecam kluczyk i nic nie idzie musze otwierac od strony pasożyta ktoś wie ile kosztuje taka naprawa w fordzie chyba najbezpieczniej takie coś robić, przy okazji może pousił bym się na otwieranie z pilota :P z góry dzieki za odpowiedź
    Ja mam uszkodzoną wkładkę zamka od strony kierowcy ale otwieram normalnie tylko ta zaślepka otworu kluczyka jest wyrwana, ktoś się po prostu dobierał i rozpierniczył. Miałem się też dowiedzieć ile to będzie kosztowało ale nigdy nie ma czasu :-) chyba poczekam aż będę miał ten sam problem co i Ty to wtedy dowiem się szybciutko :-) Pozdrawiam i Najlepszego w Nowym Roku

    Dodano po 3 min.:

    Kolego Optysio, chodzi mi o coś takiego gdy otworzysz drzwi i załączy się alarm to nawet zapłonu nie możesz włączyć. W tym alarmie fordowskiem chyba tego nie ma ( nie sprawdzałem nawet ) ale w innych alarmach to występuje i powiem nawet że jest to chyba standard. Wszystkiego Naj Naj w Nowym Roku. Pozdrawiam

  15. #14
    Kursant
    Opis
    mondeo mk1 GLX LPG+B
    Od
    15 Jun 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RUFI
    Cytat Zamieszczone przez daro1337
    a ja mam pytanie aby nie zakladać nowego tematu, mam wyrobioną część zamka od kierowcy z zamykaniem nie ma problemu , ale z otwieraniem jest, przekrecam kluczyk i nic nie idzie musze otwierac od strony pasożyta ktoś wie ile kosztuje taka naprawa w fordzie chyba najbezpieczniej takie coś robić, przy okazji może pousił bym się na otwieranie z pilota :P z góry dzieki za odpowiedź
    Ja mam uszkodzoną wkładkę zamka od strony kierowcy ale otwieram normalnie tylko ta zaślepka otworu kluczyka jest wyrwana, ktoś się po prostu dobierał i rozpierniczył. Miałem się też dowiedzieć ile to będzie kosztowało ale nigdy nie ma czasu :-) chyba poczekam aż będę miał ten sam problem co i Ty to wtedy dowiem się szybciutko :-) Pozdrawiam i Najlepszego w Nowym Roku

    Dodano po 3 min.:
    Kolego RUFI, podjechałem do forda, miły pan mnie rozbroił jeden bembenek który dorabiany jest do aktualnego kluczyka kosztue 220zł zamek tez około 200zł, a założenie alarmu na pilota 1200zł

  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo mk1 kombi 2.0 Kat B,LPG
    Od
    11 Sep 2010
    Mieszka w
    Lublin
    O kolego to teraz Ty mnie rozbroiłeś:-) ja się dowiadywałem w centrum alarmów w Lublinie to chcieli za alarm 550 zł z pilotem a sam układ do zamykania na pilot bez alarmu 300zł, i chyba bardziej bym się pokusił na ten za 300zł, bo kto by tam brał takiego mondziaka:-) a takie samo otwieranie na pilota to fajna sprawa a tak naprawdę to i bez można żyć:-) Dzięki za info ze stolicy, droga ta Warszawa:-)

  17. #16
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Na Alledrogo można kupić niezły alarm już od 200 zł, a sam sterownik centralnego już od 150 zł Podłączenie, szczególnie sterownika jest bardzo proste i w zasadzie każdy, kto nie ma 2 lewych rączek może to wykonać Jest kilka opisów jak to zrobić.
    Pilot jest bardzo wygodny, szczególnie jak leje deszcz lub jest ciemno Nie trza celować kluczykiem, tylko pyk i otwarte
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  18. #17
    Kursant
    Opis
    mondeo mk1 GLX LPG+B
    Od
    15 Jun 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    dokładnie, widziałem gdzies nawet układy sterujące za 60zł a reszta to swoja praca w podłączeniu przydał by sie zwykły układ sterujacy z jakim kodowaniem co by go nie otworzyli za szybko :P, ceny takie kosmiczne bo to ASO

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo mk1 kombi 2.0 Kat B,LPG
    Od
    11 Sep 2010
    Mieszka w
    Lublin
    No można i się samemu pobawić, czemu nie :-) zawsze to taniej wyjdzie i jakieś nowe doświadczenie się zdobędzie. A gdyby na przykład chcieć coś dokupić do istniejącego już sterownika fordowskiego aby był i pilot to można czy lepiej zmienić centralkę i dobrać wtedy do tej nowej komplet?

  20. #19
    Kursant
    Opis
    mondeo mk1 GLX LPG+B
    Od
    15 Jun 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    wczoraj zakupiłem to: http://allegro.pl/show_item.php?item=1387140922
    jak przyjdzie to bede sie bawic w podlaczanie, moze zrobie jakis pordanik do howtos ;]

    nie wiem jak to jest jak juz sterownik fordowski chyba trzeba pilota zakodować ale nie znam sie az tak. ;], ja bede podlaczac od mowa do centralki centralnego zamka pod schowkiem od strony pasażera
    już dostałem od tego goscia jakies schematy do mondeo mk1 z 95r ale na sucho nie wiem o co w nich chodzi narazie

  21. #20
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez RUFI
    A gdyby na przykład chcieć coś dokupić do istniejącego już sterownika fordowskiego aby był i pilot to można czy lepiej zmienić centralkę i dobrać wtedy do tej nowej komplet?
    Nie ma potrzeby wymieniać oryginalnego sterownika. Można zakupić sterownik z pilotami np. taki jak kupił Daro1337 i włączyć w instalację. Tu jest przykładowy temat http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=96709
    W razie co służę pomocą.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


Podobne wątki

  1. [MkII] Alarm - Problem
    By DIGITAL in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-07-2010, 11:43
  2. [MkI] alarm mega problem!
    By neo1706 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 07:36
  3. [MkII] Alarm-problem
    By Lawa in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 13:46
  4. [MkI] Fabryczny alarm - problem
    By sawekfan in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2007, 11:04
  5. [MkII] central + alarm - problem
    By domwar in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-10-2006, 21:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów