+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 91
  1. #61
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    W blendzie klapy (od spodu, pomiędzy lampkami od podświetlenia tablicy rejestracyjnej) powinien być sześciokątny otwór na kluczyk - poszukaj i spróbuj otworzyć kluczykiem.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Feb 2015
    Mieszka w
    Piła
    Nie mam zamka.
    EDIT : Naprawilem otwieranie i zamykanie klapy . Przyczyna to urwany kabel wtyczki do zamka. To wtyczka na 4 przewody. Dla potomnych, to da sie zdjac oslone klapy przy zamknietym kufrze :-) . trzeba odkrecic oslone swiatla STOP, wyjac boczne listwy i mozna z wyczuciem zdejmowac oslone klapy. Mowa o kombi.
    Ostatnio edytowane przez Trzmiel ; 24-07-2015 o 16:53

  4. #63
    Kursant Awatar lars
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    12 Jun 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Panowie, mój problem z tym zamkiem wydaje się kosmiczny - szczerze mówiąc nie wiem za co się złapać.

    Zacznijmy od tego, że przy kupnie mondziaka były właściciel uprzedził mnie, że "powiedział mechanikowi, żeby mu odłączył kable z tylnej klapy i zostawił na kluczyk" - z czego pod osłoną zastały mnie poucinane przewody (oczywiście je zlutowałem). Otwieranie bagażnika nie działa ani z pilota, ani ze środka ani z tyłu - jedyną opcją jest otwieranie kluczykiem (doprowadza mnie to do szewskiej pasji). Mikrostyk do otwierania klapy działa (sprawdzałem miernikiem)...

    Mało tego, samochód zamykam i otwieram tylko z pilota; w środku nie mam opcji aby zamknąć przez wciśnięcie zamka od strony kierowcy. Żeby było jeszcze lepiej, drzwi pasażera ni jak mają chęć na współpracę i mogę je otworzyć tylko mechanicznie ze środka. No obłęd.

    Od czego zacząć poszukiwania rozwiązania problemu? Będę wdzięczny za każde rady

    Z góry wielkie dzięki

  5. #64
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Feb 2015
    Mieszka w
    Piła
    Chyba bez pozadnego elektryka sie nie obejdzie. Swoja droga niezla mine wzioles .

  6. #65
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Obstawiam zamek kierowcy, często padały w nich mikrusy i były cyrki z drzwiami.

  7. #66
    Kursant Awatar lars
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    12 Jun 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Hehe, nooo to jest akurat jedyny problem z tym autem jak mnie trapi obejrzałem ponad 20 mk3 w kombi i serio ten był w najlepszym stanie - poza tymi zamkami...

    Ok, zacznę od rozebrania drzwi kierowcy (rzuciło mi się w oczy, że ktoś już tam grzebał przede mną) i zobaczymy co dalej
    Ostatnio edytowane przez lars ; 25-07-2015 o 18:39

  8. #67
    Pieszy
    Imię
    Hubert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    PB / LPG STAG 4
    Od
    23 Aug 2012
    Mieszka w
    Legnica

    Question siłownik

    Panowie, od kilku miesięcy mam problem z klapą bagażnika w HB w zimie otwiera się sama natomiast lecie nie można jej otworzyć. Po rozebraniu przycisku w "blendzie" okazało się, że mikroprzełącznik jest przepalony wymieniłem oczywiście na nowy lecz problem nadal występuje. Po wymianie mikrusa problem jest taki, że za pierwszym razem po naciśnięciu ( przycisku na pilocie, z kokpitu czy bezpośrednio z klapy) klapa się otwiera ale tylko raz następnie trzeba odczekać powiedzmy około 30 min i znów można otworzyć. Siłownik zachowuje się jak rozładowany kondensator - nie działa aż do naładowania.

    Pytanie- czy wina leży po stronie słynnego zamka kierowcy czy uszkodzony jest siłownik ??

    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez hin ; 06-01-2016 o 12:22
    DURATEC HE 125 KM - PB/LPG


  9. #68
    Niedzielny kierowca Awatar mirpo
    Imię
    Mirek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    1.8 TD ---> 2.0 TDCI
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Pruszków / Lądek Zdrój
    Z filmiku wynika, że silniczek, który jest w tym białym "pudełeczku" już jest kaput. U mnie było to samo. Jak klapa bagażnika była mocno nagrzana to ten siłownik nie miał siły pociągnąć dźwigni. A już pod koniec żywota otwierał sie po pół godzinnym odpoczynku...
    Wychaczylem za grosze używany zamek z silownikiem i teraz gra gitarrra

  10. #69
    Niedzielny kierowca Awatar Wacu_123
    Imię
    Wacław
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Mk3 HB GHIA
    Od
    22 Sep 2010
    Mieszka w
    DKL - Kłodzko
    U mnie sytuacja wyglądała tak, sprawdziłem wg instrukcji co mogło nawalić, i wyszło że zamek kierowcy. Ale nie dawało mi spokoju, że tylne prawe drzwi raz reagują na centralny a raz nie (bagażnik można było otwierać wyłącznie z pilota i kluczykiem). Na pierwszy ogień poszedł do wymiany zamek tylnych drzwi i o dziwo, klapa zaczęła reagować na przycisk w środku i mikrostyk w klepie.

  11. #70
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Aug 2015
    Mieszka w
    żnin
    Ja podłączę się do tematu. Około miesiąc temu mialem ten problem przez tydzień i
    teraz się problem pojawił na nowo.
    Przy przekręcaniu kluczyka w stacyjce otwiera się bagażnik. Dodatkowo wczoraj mialem taki przypadek że w ogóle nie mogłem zamknąć auta z pilota tylko z kluczyka.
    Jednak to wystąpiło po jednym razie na oba przypadki. Główny problem to bagażnik.
    Widziałem instrukcje naprawy mikro styku i końcowa faza z lutowaniem to juz nie dla mnie😁
    Co wy sądzicie co mogło się zepsuć?

  12. #71
    Pieszy
    Imię
    Hubert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    PB / LPG STAG 4
    Od
    23 Aug 2012
    Mieszka w
    Legnica
    U mnie pomogła wymiana elektrycznego stycznika w zamku klapy ponieważ była uszkodzona "powłoka izolacyjna", a sam stycznik dostawał wilgoć i uległ zniszczeniu. Za uszczelkę styków robi klej na gorąco. Po wymianie w/w stycznika od wakacji po dzień dzisiejszy problem z samoistnym otwieranie klapy zniknął.
    Ostatnio edytowane przez hin ; 06-01-2016 o 12:21
    DURATEC HE 125 KM - PB/LPG


  13. #72
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    25 Sep 2015
    Mieszka w
    Sopot
    Kurcze nie wiem za co mam się zabrać z tym nieszczęsnym zamkiem. Mam kombiaka, nie działa przycisk w kabinie otwierania bagażnika, z zewnątrz również nie, działa tylko z pilota. Byłem w ASO kupiłem włącznik otwierania bagażnika http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Wlacz...50034-FORD/414 stary włącznik miał urwany jeden kabelek. Po podłączeniu dalej jest to samo:/ kupiłem na szrocie zamek kierowcy podłączyłem kostkę z drzwi do zamka i dalej nic nie działało. Nie dość, że przy włączonym silniku nie można otworzyć maski to jeszcze nie mogę otworzyć bagażnika, trochę to słabe. Czy w okolicach trójmiasta byłby ktoś kto spróbowałby się podjąć chociażby diagnozy co z tym mam dalej robić bo byłem u 2 mechaników i rozłożyli ręce. Czyścili, suszyli zamki i nic. Zapłacę jak za normalną usługę nic po znajomości taniej itd. Muszę się pozbyć tego problemu bo mi spokoju nie daje. Aha lampka wewnątrz gaśnie po dłuższej chwili, nie od razu, a ryglowanie od wewnątrz działa przy zamykaniu, gdy chcę odryglować, otwiera się tylko przy kierowcy. Bardzo będę wdzięczny za pomoc

  14. #73
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Radzę poczekać do wiosny. Zabawy teraz to na dwoje babka wróżyła.
    U mnie jak deszcz pada to klapy nie otworzę włącznikiem na klapie...czasem i z kabiny..tylko pilot jest niezawodny. Z kolei podczas jazdy jak wilgotnie na dworze potrafi mi się zamknąć całe auto... a rok temu wymieniałem zamek kierownika, czyściłem i uszczelniałem zamek w tylnej klapie jesienią... Też mnie to wkurza ale to częste przypadłości i zdecydowanie lepiej zabrać się za to jak będzie ciepło i słoneczko na dokładnie.

  15. #74
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    25 Sep 2015
    Mieszka w
    Sopot
    Ja z zamykaniem auta w czasie jazdy nie mam problemu, w ogóle nie mam problemu z centralnym, nie licząc oczywiście ryglowania drzwi od środka i tego, że przy odryglowywaniu otwierają się tylko drzwi kierowcy. Tylko ta nieszczęsna klapa bagażnika nie chcę się otworzyć. Kupiłem go w październiku więc jeszcze nie miałem możliwości sprawdzenia w ciepłe dni, ale to nic nie zmienia chciałbym aby działało nawet w czasie mrozów.

  16. #75
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Czy poliftowe zamki z tył pasuja do przedlifta?mam możliwość kupienia 2 zamków a moje stare juz swiruja.

  17. #76
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Witam, podepnę się pod temat, mianowicie w moim kombi klapy bagażnika ze środka nie da się w ogóle otworzyć, jak otwieram auto z pilota to czasami otworzy bagażnik a czasami nie. Gdzie tkwi problem ? W zamku kierowcy ? Dodam jeszcze, że muszę uważać bo czasami drzwi się ryglują same podczas jazdy.

  18. #77
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Do sprawdzenia wiązka w tej gumowej osłonie przy klapie. A jeżeli ci się auto zamyka podczas jazdy to do sprawdzenia zamki w tylnych drzwiach. Prawie na 100% jest któryś parapet już zużyty i dostaje sie woda do zamka i któryś "mikrus" wariuje i dlatego ci się drzwi same zamykają. Najprościej ale nie najtaniej to wysuszyć zamek i wymienic parapet, albo rozebrać zamek, wysuszyć mikrusy i uszczelnic silikonem zamek żeby się woda do niego nie dostawała, ale to taka rzeźba trochę. Opis jak wyjac taki zamek jest gdzieś na forum bo temat znanay i przerabiany zylion razy.

    Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

  19. #78
    Pieszy
    Imię
    Zenek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    20 Sep 2015
    Mieszka w
    Konstancin Jeziorna
    Nie widziałem albo jestem slepy więc pytam.
    Mk3 kombi widziałem w necie filmy ze tylna klapa podnosi się sama, u mnie zamek klape z pilota otwiera ale klapa się nie podnosi. Siłowniki do wymiany czy coś innego?
    Ostatnio edytowane przez Raffix ; 18-04-2016 o 14:28

  20. #79
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    To nie jest wyposażenie standardowe. Trzeba dołożyć sprężyny na siłowniki.

  21. #80
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Bump. Panowie mój problem z klapą - zdaje się opisany ale bez rozwiązania. Zamek działa ładnie za pierwszym razem. Potem jakby nie miał siły - coś tam słychać ale słabiej. Za 2-4 minuty otwiera normalnie. Poza tym wszystko działa poprawnie.
    Od kilku lat miewałem też sytuacje z zatrzaśniętym bagażnikiem jeżeli auto stało tyłem do słońca w upale. Jakaś diagnoza na tej podstawie?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z otwieraniem tylnej klapy
    By bigsmith21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 20:50
  2. [MkIII] Problem z otwieraniem klapy bagażnika
    By bigsmith21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 12:04
  3. [MkIII] [TDCi] problemy z otwieraniem tylnej klapy
    By dziadek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 18:52
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 12:47
  5. [MkIII] Otwieranie tylnej klapy z kabiny i przyciskiem klapy
    By Kamil_w in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-01-2007, 13:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów