+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 503
  1. #41
    Kursant Awatar dzamen
    Imię
    Sławek
    Opis
    Ford Mondeo MK3
    Od
    28 Apr 2009
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Witam!
    Ja dopiero co przeczytałem temat który uważam za bardzo dobry tylko mam pytanko
    1. skąd wiadomo jakie części zamówić (bo są przecież jakieś numery wtrysków) ?
    2. gdzie można zrobić te próby przelewowe (czy wiąże się to z demontażem wtrysków) ?

    Pozdrawiam!
    dzamen

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Cytat Zamieszczone przez dzamen Zobacz posta
    Witam!
    Ja dopiero co przeczytałem temat który uważam za bardzo dobry tylko mam pytanko
    1. skąd wiadomo jakie części zamówić (bo są przecież jakieś numery wtrysków) ?
    2. gdzie można zrobić te próby przelewowe (czy wiąże się to z demontażem wtrysków) ?

    Pozdrawiam!
    http://forum.fordclubpolska.org/show...&postcount=316

    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76185

    ---------- Post added at 14:15 ---------- Previous post was at 14:11 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    wtryskiwaczy niestety nie jest znana. przynajmniej ja takiego źródła nie znalazłem. ja po prostu robię znaki na obudowie przed rozkręceniem i na nie później skręcam.
    Patent z zaznaczniem dobry.

    A ford podaje tylko: nie większą niż 40Nm, ale każdy kto regeneruje wtryski musi znaleźć swój własny złoty środek. Pompiarz, który mi robił wtryski mówił, że on Delphi do mondeo dokręca 30Nm i jest ok.
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  4. #43
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    czy może wypowiedzieć się ktoś kto bawił się z tym sam i nie wprowadzał kodu wtrysku przez kompa ?
    najlepiej było by gdyby autor temat się odezwał bo rok już minął od czasu regeneracji jego wtrysków.

    czytam ten temat na fkp, i jest niejasność czy wtrysk bez nadanego kodu padnie szybciej niż ten z nadanym?
    przewertowałem już 10 stron i nie wiem tak naprawdę, chwyt marketingowy czy jednak skrócona żywotność ?

    ---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 20:56 ----------

    aha i jeszcze jedno, bo szukam i szukam zaworków po necie i nie ma nigdzie... koncówki niby są ale zaworków nie widze ?
    ma ktoś może jakis namiar ?

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  5. #44
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Cytat Zamieszczone przez buko Zobacz posta
    czytam ten temat na fkp, i jest niejasność czy wtrysk bez nadanego kodu padnie szybciej niż ten z nadanym?
    a ja miałem bez wbijanego kodu i korekty wyszły na "0"

    ---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:07 ----------

    powiem Ci za rok ile wyjdzie
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  6. #45
    Wyłączony
    Imię
    Michał
    Opis
    SieTurla 200m/min
    Od
    12 Jun 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    Cytat Zamieszczone przez buko Zobacz posta
    aha i jeszcze jedno, bo szukam i szukam zaworków po necie i nie ma nigdzie... koncówki niby są ale zaworków nie widze ?
    ma ktoś może jakis namiar ?
    AZET-DIESEL s.c.

    ul. Prosta 12

    05-830 Wolica k/Nadarzyna

    tel.: 0604 444 765

    0604 131 902

    azet-diesel@wp.pl


    a co do kodów to po zamontowaniu wtrysków każdego na swoje miejsce nic nie ma prawa się dziać, do ewentualnych odchyleń komputer się zaadoptuje i na pewno nie będzie to miało wpływu na ich żywotność, końcówki przecież zostają te same.

  7. #46
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3 2,0 TDCI 2003 lift
    Od
    02 Oct 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    A mi właśnie minął prawie roczek odkąd sam zregenerowałem wtryskiwacze i wszystko jest OK.
    Co dodam od siebie :
    - Że niby brak nadania nowego kodu zniszczy wtryski - moim zdaniem bzdura wyssana z palca promowana przez warsztaty zajmujące się regeneracją.
    - Bez nadania nowych kodów auto faktycznie może się troszkę inaczej zachowywać bo poszczególne dawki w cyklu będą minimalnie inne ale raczej nie do zauważenia przez człowieka.
    Mniej dokładne dawki paliwa teoretycznie mogą wpłynąć na żywotność silnika ale najwyżej zamiast 400 tys zrobi on 399tys
    - Kodowanie wtryskiwaczy wynika przede wszystkim z konieczności utrzymania norm emisji spalin (jest o tym sporo na forach).
    - Kod wtryskiwacza to nic innego jak jego charakterystyka przepływu, a ponieważ są wykonywane maszynowo mechaniką precyzyjną i różnice pomiędzy
    wtryskami tego samego typu są naprawdę minimalne. Tak więc i kody (ch-ki przepływy) aż tak bardzo się nie różnią.
    Co innego jak kod wtrysku wyskoczy z komputra to wtedy nie wie on wcale ile poleci paliwa przy danym ciśnieniu i czasie otwarcia.
    - Klepanie, szarpanie, inne zjawiska po zamontowaniu nowego wtrysku to wcale NIE jest żadna samoadaptacja, tylko objaw zapowietrzonego wtrysku i należy tego unikać.
    Wtryski składamy "na mokro" np. strzykawką - wkładamy końcówkę wtrysku, przekładkę i zaworek i zalewamy ropą, to samo z częścią zawierającą elektromagnes
    następnie skręcamy wtryskiwacz a nadmiar paliwa zeń wypływa po wkręceniu wtryskiwacza napełniamy też strzykawką otwór zasilający i powrotny a także przewody paliwowe.
    Ja tak montowałem wszystkie 4 wtryski na raz i auto odpaliło za pierwszym razem i pracowało równo tak jak powinno.

  8. #47
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez sly100 Zobacz posta
    powiem Ci za rok ile wyjdzie
    nie mogę tyle czekać



    Cytat Zamieszczone przez fala Zobacz posta
    AZET-DIESEL s.c.

    ul. Prosta 12

    05-830 Wolica k/Nadarzyna
    pisałem do niego na allegro, tylko cena zaworku nie wynosi koło 250zł jak pisali wszyscy na fkp tylko 400.
    chyba że ogólnie poszło tak w góre, ale skoro w serwisach biorą powiedzmy 600zł za regeneracje, a ja dla przykładu będę robił sam (zaworek 400, koncówka 230 chyba) to już jestem w plecy, no i oni pewnie zrobią to lepiej

    chyb że lepiej opłaca się kupić zregenerowanego (widziałem za 550 chyba )
    Ostatnio edytowane przez buko ; 10-01-2012 o 17:52

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  9. #48
    Kursant Awatar djqbas
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Łęczyca
    Witam.
    Cytat Zamieszczone przez buko Zobacz posta
    czy może wypowiedzieć się ktoś kto bawił się z tym sam i nie wprowadzał kodu wtrysku przez kompa ?
    najlepiej było by gdyby autor temat się odezwał bo rok już minął od czasu regeneracji jego wtrysków.
    Rok minął i auto wciąż jeździ, chociaż ktoś kiedyś na forum pisał, że taka naprawa starcza na 10 tyś km.
    Zadnych kodów do kompa nie wprowadzałem. Na "słuch" auto pracuje ciszej niż przed naprawą, profilaktycznie raz na 2 miesiące dolewam środka do czyszcenia wtryskiwaczy i nie słyszę różnicy w pracy silnika - a przed naprawą dolanie takiego środka powodowało cichszą i bardziej miękką pracę.
    Apetyt na paliwko mondzik ma wciąż małe, przyspieszenie tak jak powinno być, odpala równo, chociaż w listopadzie zmieniałem wszystkie świece, bo 3 były spalone. Od jak dawna - nie wiem? Przelewów już dawno nie sprawdzałem więc nie wiem jakie byłyby teraz wyniki. W wolnej chwili postaram się to sprawdzić i napisać.
    Ceny zaworków na allegro są oszałamiające 400zł i więcej!! Ja płaciłem rok temu 230 zł za sztukę/oryginał.
    Części kupowałem tu> http://allegro.pl/my_page.php?uid=12279330. W tej chwili nie ma żadnych podzespołow do forda ale na zamówienie pewnie coś by się znalazło.
    Ostatnio edytowane przez djqbas ; 12-01-2012 o 00:26

  10. #49
    Kursant
    Imię
    Artur
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 210KM
    Opis
    VIGNALE 4D
    Od
    22 May 2009
    Mieszka w
    Otwock
    Witam.
    Części do moich wtrysków kupowałem w tej firmie :
    http://panoramafirm.pl/warszawa/dies...r_pbr.html#tab
    Mają duży wybór części do Delphi (nie tylko) a bardzo miłe Panie dają cenę hurtową na "ładne oczy" :-)

  11. #50
    Kursant Awatar Aniol
    Imię
    Sławek
    Opis
    Czerwone MondeoTDCI/ czarne 530D
    Od
    16 Mar 2011
    Mieszka w
    Anieliny/Wawa Bielany
    A ma ktoś rozeznanie jakie powinny być zaworki do TDCI EURO 4??

  12. #51
    Niedzielny kierowca Awatar Maniak87
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo mk4 Titanium X sport 2.2 tdci
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    Mondeo mk4 Titanium x 2.2tdci
    Od
    29 Jan 2010
    Mieszka w
    Lincoln UK/ Wodzislaw Sl
    2.0 wtrysk ejdr504z
    2.2 wtrysk ejdr701z
    tak z pamięci jak źle to mnie poprawcie
    2009 Mondeo Titanium X Sport 2.2 TDCI, Panther Black.

  13. #52
    Kursant Awatar Aniol
    Imię
    Sławek
    Opis
    Czerwone MondeoTDCI/ czarne 530D
    Od
    16 Mar 2011
    Mieszka w
    Anieliny/Wawa Bielany
    Wtryski to ejdr0504z ale jakie zaworki tam są 9308-621C czy 9308-622B i jak jest miedzy nimi różnica
    Ostatnio edytowane przez Aniol ; 30-08-2012 o 21:07

  14. #53

    zaworki

    kolego djgbas reklamujesz firmę w której kupiłem właśnie zaworki 2 szt. i obie leją bardziej jak moje stare co Ty na to.Ja nic nie chcę sugerowac,ale chyba każdy wie o co kaman.Zaworki nie bły fabrycznie zapakowane i po kasie.W plecy 560 zeta.

  15. #54
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marpa1967@o2.pl Zobacz posta
    kupiłem właśnie zaworki 2 szt. i obie leją bardziej jak moje stare
    a jesteś pewien, że były dobrze zmontowane? poza tym co oznacza, że nie były fabrycznie zapakowane? brak pudełka, folii i plastiku? czy to było w ogóle Delphi czy może jakiś zamiennik? z tego co kojarzę Delphi nie sprzedaje bez opakowania - przynajmniej u autoryzowanych dystrybutorów
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 24-08-2013 o 10:37

  16. #55
    Kursant Awatar djqbas
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Łęczyca
    Cytat Zamieszczone przez marpa1967@o2.pl Zobacz posta
    djgbas reklamujesz firmę
    Nie reklamuję, bo nie mam po co tego robić, podzieliłem się ze wszystkimi jedynie informacją od kogo kupiłem. Czy ja, bądź ktoś z forum kazał Ci kupować w tej samej firmie zaworki? To wolny kraj i każdy decyduje za siebie.

    Cytat Zamieszczone przez marpa1967@o2.pl Zobacz posta
    Ja nic nie chcę sugerowac,ale chyba każdy wie o co kaman
    ...a jednak to robisz..
    A jeśli chodzi o same zaworki to trzeba było otworzyć paczkę w obecności kuriera i spisać protokół reklamacyjny i było by po sprawie, ewentualnie od razu telefon do sprzedawcy. Jeśli Cię to interesuje to ja dostałem zaworki zapakowane w takim plastikowym uchwycie, zafoliowane i spakowane w oryginalne pudełka delphi.

  17. #56
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    17 Mar 2014
    Mieszka w
    Milanówek
    Cytat Zamieszczone przez djqbas Zobacz posta
    Podłączałem interfejs ELM 327 przed i po założeniu zaworka. Maksymalne ciśnienie na biegu jałowym na listwie przed montażem zaworka na prawie maks obr było 116 200 kPa a po montażu 155 000 kPa.
    Witam,
    jeśli autor jeszcze tu zagląda lub jakiś inny użytkownik mógłby mi pomóc to byłbym wdzięczy za wskazanie nazwy programu działającego z ELM 327, którym można sprawdzić Common Rail i uzyskać wskazania z cytatu.
    Chodzi o to, że nie działa jeden z wtryskiwaczy a nie mam pomysłu jak sprawdzić, który to jest.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

  18. #57
    Zielony listek Awatar eddek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI (lipiec 2002)
    Od
    27 Apr 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto

  19. #58
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sabak Zobacz posta
    nie działa jeden z wtryskiwaczy a nie mam pomysłu jak sprawdzić, który to jest.
    np. odłączając wtyczki wtryskiwaczy pojedynczo i obserwując pracę silnika (oczywiście na uruchomionym). po wszystkim wypada wykasować błędy bo na pewno jakieś się zapiszą

  20. #59
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez sabak Zobacz posta
    nie działa jeden z wtryskiwaczy a nie mam pomysłu jak sprawdzić, który to jest.
    np. odłączając wtyczki wtryskiwaczy pojedynczo i obserwując pracę silnika (oczywiście na uruchomionym). po wszystkim wypada wykasować błędy bo na pewno jakieś się zapiszą

    Lub przemierzyć miernikiem cewkę.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  21. #60
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    rzadki przypadek ale też można pomierzyć

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 11:22
  2. [MkIII] Części wtryskiwacza COMMON RAIL DELPHI EJBR00101Z
    By kitaaa in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 23:11
  3. [TDCi MKIII] pompa common rail
    By cienki77 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 20:26
  4. [TDCi MKIII] naprawa pompy common rail
    By tgs in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 15:46
  5. [TDCi MKIII] Przewód paliwowy: pompa -> listwa common rail
    By Rabin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów