+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar DziQ
    Imię
    Mateusz
    Model
    Lancia Zeta
    Silnik
    2.0 16V 136KM
    Opis
    Zeta 2.0 16V +LPG, Lanos żony 1.6 16V +LPG
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Gliwice

    [TD MkII]Pompa cieknie, czy tylko na zimnym ?

    Witajcie,
    dopadl mnie nieciekawy problem cieknącej pompy, doczytalem wiele postów, większość z nich dotyczyla wycieków kolo dźwigienek. Niestety moj wyciek ma miejsce wyraźnie od spodu, dziś chciałem go zlokalizować dokladnie, wjechalem przodem pod góre na podjazd ( wiecej nie dalo rady bo sie zeslizgiwal ) szukam, wycieram, odpala i nic kurcze nie kapie, a na wlasne oczy widzialem plame ropy pod autem przed wczoraj, a potem po pracy widzialem jak kapie, takie konkretne krople. Moje pytanie czy moze pluć tylko gdy silnik zimny ? skad moze kapać po śladach padlo na tą śrubę od spodu, zaworek ? lub booster ale ropy w wezyku nie mam. Mechanik przy wymianie hamulców w czwartek powiedzial ze to pewnie oringi i trzeba sciagnac pompe rozrząd i do pompiarza inforujac ze robota to 700-1000zl az sie zmartwiłem Moze uda się to jakos samemu zrobić lub po mniejszych kosztach co doradzacie?

    Pozdrawiam,
    zmartwiony właściciel czołgu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Opis
    YG 700, Superb '10 2.0 TDI
    Od
    08 Apr 2009
    Mieszka w
    Munchen
    Sprawdz czy to cieknie z korektora a czy boostera. Korektor to ta śruba przykryta gumowym kapeluszkiem i odchodzi od niej kabelek, a booster to taka okrągła puszka z wężykiem.
    Jeśli to booster i nie ma w wężyku ropy to puścił oring. Sam to wymienisz bez problemu. A za oringi zapłacisz parę zł.
    Jeśli to korektor to na forum był artykuł jak go naprawić.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar DziQ
    Imię
    Mateusz
    Model
    Lancia Zeta
    Silnik
    2.0 16V 136KM
    Opis
    Zeta 2.0 16V +LPG, Lanos żony 1.6 16V +LPG
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    wokolo korektora jest suchutko, za to pod boosterem bywalo mokro, bede musial zobaczyc na zimnym, na podjeździe moze uchwyce moment kapania, ale to najszybciej w poniedzialek. Czyli jak nie ma ropy w wezyku to membrany ok ? Dodam ze autko pali jak na razie na dotyk, moce itd w calkowitej normie. Wie ktos moze co to za "sruba" szczesciokątna pod calą pompą ?

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MKII klekot, Chevrolet 3,4 PB
    Od
    17 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa Las Rembertos
    To jest tylko zaślepka otworu najlepiej weź benzynę ekstrakcyjną spryskaj całą pompę i po wyparowaniu benzyny uruchom silnik zaczekaj chwilkę niech pochodzi wtedy dotykaj palcem najpierw przy podstawie boostera później przy podstawie korektora i kabelku wychodzącym z niego, następnie przy zaślepkach po bokach pompy i w końcu przy zaślepce od dołu. Jeśli będzie ci ciekło w którym kolwiek z tych miejsc to zauważysz po mokrym palcu. Każde z tych urządzeń które wymieniłem wyżej jest uszczelnione na gumowe oringi a wymiana ich jest bardzo prosta i tania ponieważ kosztują grosz a co najważniejsze to nie trzeba wykręcać całej pompy. Można też kupić komplet uszczelek na całą pompę który kosztuje 60 zł i tam będziesz miał wszystkie oringi, podkładki i uszczelki
    Był Mondeo MkII 1.8B kombi, jest Mk II 1.8 klekot HB błękitno fioletowy.
    Taki mi się podoba

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar DziQ
    Imię
    Mateusz
    Model
    Lancia Zeta
    Silnik
    2.0 16V 136KM
    Opis
    Zeta 2.0 16V +LPG, Lanos żony 1.6 16V +LPG
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    a wiec, dzis dorwalem chwile jeszcze po widnemu i nazimnym sylniku podjechalem na podjazd, leje sie i to calkiem sporo po calym silniku od pompy w dol, poprzecieralem i juz chyba wiem skad się leje, nie wiem czy tam moze, tak jakby pomiedzy korpusem glownym kompy, a elementem z ktorego wychodza przewody na wtryki, zrobilem fotki lecz troche malo czytelne. da się włąsnie to uszczelnic tymi oringami i bez wyjecia pompy ??

    na fotkach zaznaczone miejsce w ktorym mam wrazenie ze cieknie.




  7. #6
    Zbanowany
    Opis
    YG 700, Superb '10 2.0 TDI
    Od
    08 Apr 2009
    Mieszka w
    Munchen
    nie wiem skąd to wnioskujesz jak tam pół pompy ulane jest..
    Wytrzyj dokładnie ją i w tedy patrz gdzie się poci

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar DziQ
    Imię
    Mateusz
    Model
    Lancia Zeta
    Silnik
    2.0 16V 136KM
    Opis
    Zeta 2.0 16V +LPG, Lanos żony 1.6 16V +LPG
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    wlasnie wytarlem i tam sie gromadzi w tym rowku ropa, jesy tak jakby na okolo taki rowek, scieka po nim na tą "łape" na drugiej fotce i srube na pierwszej.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar DziQ
    Imię
    Mateusz
    Model
    Lancia Zeta
    Silnik
    2.0 16V 136KM
    Opis
    Zeta 2.0 16V +LPG, Lanos żony 1.6 16V +LPG
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Moze mi ktoś polecic,w mire przyzwoitego i w miare taniego pompiarza w okolicy Gliwic-Zabrza

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar DziQ
    Imię
    Mateusz
    Model
    Lancia Zeta
    Silnik
    2.0 16V 136KM
    Opis
    Zeta 2.0 16V +LPG, Lanos żony 1.6 16V +LPG
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Temat do zamkniecia, cala sprawe zalatwil Diesel Service z Gliwic, szybko i mam nadzieje solidnie z roczna gwarancja na usluge, powymieniane zostaly wszystkie uszczelnienia pompy, membrany boostera itp, to wszystko z demontazem i montażem + usuniecie powietrza z węzyków ( podgrzewacz puszczal powietrze ) dalem 800zl mam nadzieje ze za bardzo nie przepłaciłem.

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] cieknie pompa
    By maaxiik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 09:03
  2. [TD MkI] Pompa wtryskowa cieknie.. 1.8TD
    By gundas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 20:11
  3. [Mk II] TD cieknie pompa wtryskowa
    By ARNO in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 11:16
  4. [MkI] pompa wspomagania cieknie
    By rafir in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2006, 18:21
  5. [MkI] cieknie na zimnym z obudowy termostatu
    By PAWLOS in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-12-2005, 16:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów