+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Honda Accord 2.4 Executive
    Od
    17 Oct 2005
    Mieszka w
    PRECZÓW/BĘDZIN/KATOWICE

    [MkII] Środkowy pas bezp. na tylnej kanapie...

    Witam wszystkich,
    Mój problem zaczął sie od tego, że swinąłem sobie środkowy pas bezpieczeństwa - nikt nie jeździł z tyłu więc za pomocą szpikulca odblokowałem zaczep przy siedzisku i pas pięknie się zwinął... Niestety ostatnio potrzebowałem, żeby pas z powrotem funkcjonował - nic z tego nie można juz go rozwinąć, cos musiało sie zablokować! I tu prośba do was:
    Może ktos wie jak to odblokować?
    A może ktos wie jak sie dostać do mechanizmu pasa bezb, tak by całego auta nie rozbierać?

    Czekam na pomoc

    Marcin MK II Ghia Automatic
    SKYPE: malcherek195

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraśnik
    Znana przypadłość Mondków....
    Pas się naciągnął i mechanizm bezwładnościowy go nie puszcza a jak pochylisz oparcie mechanizm sie blokuje.
    Wystarczy wziąc klucz torx ( nie pamiętam rozmiaru... zaraz sprawdzę.. 45 ) i odkręcić koniec pasa pod siedziskiem ( da się dostac przez ten otwór, którym pas wychodzi) Jak pas się zrobi "luźny" to da się rozwinąć i juz jest OK. Ja od chwili takiej zabawy wożę go zawsze zapięty ....
    Pozdrawiam !

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    Mdo MKII/MkIII
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    W-wa
    Wrozek ma rację - problem znany.
    Czasem pomaga kilkukrotne uderzenie tylnym oparciem - tak jakbyś je składał i rozkładał.
    Szczerba napisał nawet artykuł o wymianie zacinającego się pasa - ARTYKUŁ
    . Chwilowo nie widać jednak fotek z artykułu (ale opis jest).

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    mondeo
    Od
    18 Jun 2005
    Mieszka w
    Koszalin
    Ja miałem to samo. Przyczyną było nie dokładne zamknięci tylnej kanapy w zatrzasku. Trzeba mocno docisnąc tylną kanapę.
    fordclubpolska- waldek11 FCP

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Honda Accord 2.4 Executive
    Od
    17 Oct 2005
    Mieszka w
    PRECZÓW/BĘDZIN/KATOWICE
    Cytat Zamieszczone przez m3hoo
    Wrozek ma rację - problem znany.
    Czasem pomaga kilkukrotne uderzenie tylnym oparciem - tak jakbyś je składał i rozkładał.
    Szczerba napisał nawet artykuł o wymianie zacinającego się pasa - ARTYKUŁ
    . Chwilowo nie widać jednak fotek z artykułu (ale opis jest).
    Dzieki!!!
    trochę z tym roboty jest...
    pozdrawaim

    Marcin MK II Ghia Automatic
    SKYPE: malcherek195

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraśnik
    Cytat Zamieszczone przez waldek11
    Ja miałem to samo. Przyczyną było nie dokładne zamknięci tylnej kanapy w zatrzasku. Trzeba mocno docisnąc tylną kanapę.
    To się zgadza... warunkiem odblokowania pasa jest zatrzaśnięcie oparcia. Inaczej nawet poluzowany pas sie nie rozwinie ..
    Ja dwa razy miałem zaciety i wystarczyło jak napisałem odkręcić drugi koniec pasa. Żeby dostać się do mechanizmu to faktycznie jest zabawy.
    Pozdrawiam !

  8. #7
    A ja właśnie w swoim dziś rozbierałem tylną kanape na czynniki z powodu zablokowanego pasa Nie szło go rozwinąć w żaden sposób.
    Po zdemontowaniu tapicerki i wyjęciu zamka okazało sie że spierniczył sie sam zamek. Po zatrzaśnięciu zapadki w zamku (efekt taki jak przy podniesieniu i zablokowaniu oprcia) na końcu linki powinna cofnąć sie blokada umożliwiająca rozwiniącie pasa. U mnie nic takiego jednak sie nie działo.
    Odłączyłem poprostu linke od pasa, ładnie ją owinęłem gąbką zeby nie tlelepała o blachy w oparciu, zdemontowałem pas, odblokowałem i teraz wszystko hula elegancko, z tą jedynie różnicą że nawet przy złożonym oparciu mozna rozwijać pas.
    A swoją drogą zastanawiam sie po co ta blokada rozwijania przy opuszczonej kanapie, nie spotkałem tego w innych autach.

    Byłem w ASO zapytac ile kosztuje taki zamek - 134PLN , na razie sobie daruje tę przyjemniość

    Pozdrawiam

    La..La..La..Laguna....A..A..A....Alfa Romeo....[b:86951b4ac7]I'm Demon
    Speeding

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Honda Accord 2.4 Executive
    Od
    17 Oct 2005
    Mieszka w
    PRECZÓW/BĘDZIN/KATOWICE
    wszystkie wsze posty przeczytałem a wnioski są takie:

    - nie mam zamiaru oparcia rozbierać zimą (nawet w garażu nie jest to przyjemne)
    - nie wiem czy mam zamiar zrobić to latem bo roboty od groma
    - od dnia dzisiejszego moje MDO jest autkiem 4-miejscowym i koniec

    Dzięki wszystkim :metal

    Marcin MK II Ghia Automatic
    SKYPE: malcherek195

  10. #9
    Tak trzymać :metal :metal

    Ja tem też nigdy swoim 5 osób nie woże bo mi "środkowy pasażer" zasłania widok w lusterku wstecznym

    La..La..La..Laguna....A..A..A....Alfa Romeo....[b:86951b4ac7]I'm Demon
    Speeding

  11. #10
    Miałem ten problem i po przeczytaniu na forum odpiąłem tył kanapy i z umiarkowaną siłą zatrzasnąłem ją z powrotem. Pomogło, choć nie wiem na jak długo bo nie mam już potrzeby używania środkowego pasa. Pozdrawiam!! :metal
    MkII 1.8 16V Nordic 98

  12. #11
    Zielony listek
    Opis
    mondeo
    Od
    18 Jun 2005
    Mieszka w
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez pawulon1
    A swoją drogą zastanawiam sie po co ta blokada rozwijania przy opuszczonej kanapie, nie spotkałem tego w innych autach.
    Jest to w tym celu, aby w czasie zderzenia pasażer był zapięty w pas bezpieczeństwa i nie przemieścił się do przodu. Siłą bezwładności pasażer w zapiętym pasie i niedomkniętą kanapą poleciałby do przodu tak jakby nie miał zapiętych pasów.
    fordclubpolska- waldek11 FCP

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez waldek11
    Cytat Zamieszczone przez pawulon1
    A swoją drogą zastanawiam sie po co ta blokada rozwijania przy opuszczonej kanapie, nie spotkałem tego w innych autach.
    Jest to w tym celu, aby w czasie zderzenia pasażer był zapięty w pas bezpieczeństwa i nie przemieścił się do przodu. Siłą bezwładności pasażer w zapiętym pasie i niedomkniętą kanapą poleciałby do przodu tak jakby nie miał zapiętych pasów.
    Zasadniczo tak, ale jeżeli ktoś siada z tyłu i opiera sie o oparcie (a jak mówimy o środkowym miejscu, to znaczy że po bokach też siedzą pasażerowie, czyli opierają sie juz dwie osoby o lewe oparcie), to samym swoim cięzarem zatrzaśnie niedomkniętą kanapę (przynajmniej u mnie zatrzaskuje sie dość lekko)

    La..La..La..Laguna....A..A..A....Alfa Romeo....[b:86951b4ac7]I'm Demon
    Speeding

Podobne wątki

  1. [MkIV] Bezpiecznik od gniazda zasilania przy tylnej kanapie
    By Kkuba in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 22:56
  2. [MkIII] zablokowane srodkowe pasy w tylnej kanapie..pomocy!!!
    By majkel7506 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 10:22
  3. [MkII] Wnętrze - różnice w tylnej kanapie MKII kombi/liftback
    By BartekM in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 15:56
  4. [MkIII] Pas środkowy na tylnej kanapie
    By mroowek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2008, 08:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów