+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant Awatar msrx
    Opis
    MONDEO MK3 TDCI 96KW
    Od
    06 Jan 2010
    Mieszka w
    Gdańsk

    [MkIII]Fabryczny pilot do sterowania Pioneer'em i Sony

    Przenoszę z Caraudio:

    Jako że zmieniałem ostatnio swoje audio na radio Pioneer'a, postanowiłem wykorzystać pozostałego fabrycznego pilota. Rozwiązaniem było zakupienie dodatkowego modułu emulatora lub przerobienie istniejącego układu. Wybrałem tą druga opcję i kosztem około 1PLN oraz 1,5h pracy ożywiłem ponownie starego pilota

    Poniżej manual, który powstał przy dokonywaniu modyfikacji:


    Modyfikacja fabrycznego pilota FORD MONDEO MK3 – przystosowanie do sterowania radiem PIONEER lub SONY
    1. Modyfikacja ta pozwala na korzystanie z fabrycznego pilota (myszy) przy kierownicy, do sterowania radiami marki PIONEER lub SONY.
    Pilot powinien obsługiwać większość odbiorników tych marek, które mają gniazdo mini Jack W/R na tylnym panelu.
    2. Komponenty potrzebne do wykonania modyfikacji:
    a) wtyk mini Jack 3,5mm stereo – np. ze starych słuchawek
    b) 20 cm przewodu dwużyłowego, 2 piny szpilkowe (fi: ok. 1mm)
    c) rezystory SMD: 1.5kOhm lub 2.2kOhm, 2x 6.8kOhm, 3.3kOhm, 4.7kOhm (mogą być miniaturowe walcowe)
    d) lutownica z cienkim grotem, 2x mały śrubokręt, nóż introligatorski, piwo..
    3. Fabryczny pilot zbudowany jest na zasadzie tzw. drabinki rezystorów.
    Wciśnięcie odpowiedniego klawisza powoduje podanie na wyjściu odpowiedniej dla niego rezystancji. Poniższy schemat przedstawia tą konstrukcję:


    4. W większości modeli Pioneer’a i Sony zastosowana jest zbliżona zasada ale z innymi wartościami rezystancji.
    Dodatkowo oryginalne piloty tych producentów mają kilka innych funkcji – tu jesteśmy ograniczeni pięcioma fabrycznymi przyciskami.
    Aby pilot Forda obsługiwał te systemy musimy go delikatnie zmodyfikować. Przedstawia to poniższy schemat:


    5. Na wstępie musimy wyjąć pilota i rozebrać go na części. Samo wyjęcie jest banalne (na tylnej ściance jest otwór w który wkładamy mały śrubokręt).
    Rozebranie go nie jest już takie proste. Aby dostać się do płytki drukowanej trzeba w pierwszej kolejności zdjąć wszystkie przyciski.
    Wszystkie (poza Source) wciśnięte są na dwóch króciutkich ośkach. Należy je delikatnie podważać po obu stronach. Ja robiłem to przy pomocy dwóch miniaturowych śrubokrętów płaskich. Po tej zabawie powinniśmy mieć przed sobą taki widok:


    6. Interesuje nas sama płytka, która wygląda tak:



    7. Aby nasz pilot spełniał zadane parametry musimy wykonać następujące zmiany:
    a) zamiana – przelutowanie rezystorów, odpowiednio wstawiamy za R1 – 2.2kOhm dla SONY lub R1 – 1.5kOhm dla PIONEERA, R2 – 6.6kOhm (dałem tu 6.8k),
    R3 – 3.3kOhm, R4 – 4.7kOhm, R5 – 6,8kOhm
    b) usunięcie rezystora przekreślonego czerwonym kolorem
    c) przecięcie nożykiem ścieżki oznaczonej czerwonym kolorem
    d) dodanie połączenia z cienkiego drucika – oznaczone czarnym kolorem
    Lutowanie tak małych elementów nie jest łatwe.. Ścieżki są dość delikatne, więc polecam zachować ostrożność. Tak jak wspomniałem wcześniej, można zastosować miniaturowe rezystory walcowe – ich montaż będzie trochę łatwiejszy.
    Po dokonaniu tych zabiegów podpinamy na wyjściu pilota omomierz i sprawdzamy jak kolejno reagują klawisze. Odpowiednie wartości powinny w przybliżeniu wynosić*:

    Dla SONY:
    SOURCE: ok. 2.2 kOhm
    SEEK UP: ok. 8.9 kOhm
    SEEK DN: ok. 12.1 kOhm
    VOL +: ok. 16.8 kOhm
    VOL -: ok. 23.6 kOhm

    Dla Pioneer:
    SOURCE: ok. 1.5 kOhm
    SEEK UP: ok. 8.3 kOhm
    SEEK DN: ok. 11.6 kOhm
    VOL +: ok. 16.3 kOhm
    VOL -: ok. 23.1 kOhm
    *wartości mogą nieco odbiegać od podanych, możliwe też że zarówno Sony jak i Pioneer będą pracowały na drabince wg schematu dla Sony (znalazłem w sieci taką informację)
    Poniżej zdjęcia z opisem czynności modyfikacji oraz efekt końcowy:



    8. Kolejną czynnością jest zlutowanie ok. 20 cm kabelka z użyciem mini Jacka i dwóch małych pinów.
    Wykorzystałem tu wtyczkę ze słuchawek. Piny powinny mieć ok. 1,5 cm długości (MDO MK3 przedlift*)
    Poniżej fotka z kablem i mini schematem:


    9 . Na koniec pozostaje już tylko „instalacja” naszego kabelka.
    Piny z kabla wpinamy we wtyczkę widoczną na zdjęciu a mini Jacka do radia. Kabel z pinami warto dobrze przymocować i zabezpieczyć izolacją do wtyczki aby nie wypadał podczas jazdy (radio podaje tam +5V). Taka wtyczka występuje tylko w *MDO MK3 przedliftowym – w przypadku polifta trzeba wyszukać w kostce dwóch kabelków biegnących od pilota i wpiąć się w nie naszym kablem.


    Podpinamy „otwartego” pilota do złącza przy kierownicy i sprawdzamy jak funkcjonuje z radiem.
    Jeśli wciskanie klawiszy powoduje właściwe reakcje to możemy złożyć pilota „do kupy” Jeśli nie – sprawdzamy czy nie popełniliśmy błędu przy montażu.

    Następnie dopijamy browarka i cieszymy się naszym nowym starym pilotem


    Całość w pdf: http://www.2shared.com/document/3QrW...neer_sony.html

    Pozdrawiam
    /msrx

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    10 Jul 2014
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Mógłby ktoś wrzucić jeszcze raz instrukcję, bo ta która jest jest niedostępna, a zdjęcia też już wygasły.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM + STAG 4 Plus
    Od
    09 Oct 2014
    Mieszka w
    Polkowice

  5. #4
    Pieszy
    Imię
    Hubert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    PB / LPG STAG 4
    Od
    23 Aug 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Jakiś rok temu przerabiałem pilot do radia Pioneer na rezystorach smd i oto co wyszło:

    Ostatnio edytowane przez hin ; 17-08-2016 o 22:21
    DURATEC HE 125 KM - PB/LPG


  6. #5
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo mk2 1.8td
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Wołomim
    Poproszę o odświeżenie zdjęć, ew ponowne wstawienie poradnika w PDF. Dziękuję i pozdrawiam.

  7. #6
    Zielony listek Awatar bartekrz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duratec - HE
    Od
    19 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów / Łańcut
    Również bym bardzo prosił o ponowne wrzucenie poradnika
    Bede przeokropnie dzwięczny

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Piszcie PW do autora tematu. Nie było go na forum już od ponad 2-óch lat, ale jak dostanie powiadomienie o PW na maila to może zajrzy i coś tam na dysku u siebie jeszcze znajdzie.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar wojtal84
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    A teraz JesT KopciucH
    Od
    14 Jan 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Ja mam zapisane w pdf cały poradnik, jak będę w domu to wrzucę na jakiegoś hosta.

    Obiecany link https://drive.google.com/file/d/0BxE...ew?usp=sharing
    Podkreślam że nie jestem autorem tego poradnika. Według podpisu należy do msrx - msrx@wp.pl
    Ostatnio edytowane przez wojtal84 ; 24-09-2016 o 20:21 Powód: dodanie linka

Podobne wątki

  1. [MkIII] Fabryczny pilot do sterowania Pioneer'em i Sony .free
    By msrx in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 20-06-2023, 19:39
  2. [MkII] VNR9000 i fabryczny pilot, jak podłączyć?
    By bartek-kg in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 18:48
  3. [Audio]jakie radyjko ???? pioneer kontra sony
    By yankes1983 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 18:37
  4. [MkI] fabryczny pilot do immo...
    By kobert in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-09-2006, 10:14
  5. MK II FAbryczny alarm centralny MARTWY PILOT
    By dabek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-10-2005, 22:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów