+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mkii
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Łódź

    [MkII] 5000RDS wyjście zmieniarki

    mam w radyjku niezagospodarowane wyjscie zmieniarki ale nie chce jej bo to przezytek. zastanawia mnie tematyka sygnalowa w tym wejsciu, jakies informacje czym wyzwalany jest sygnal podłączenia zmieniarki? fajnie byloby docelowo zbudowac interfejs na podlaczenie mp3playera. za wszelkie info dziekuje
    --==SILVERRADO==--
    1,8 benzin 16V MKII 96r. + gaz LandiRenzo

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    No to myślimy o tym samym
    Spójrz sobie na www.mictronics.de/?page=cdc_proto#FordACP - masz tam wszystkie potrzebne informacje, łącznie ze zmodyfikowanym softem do Yampp'a.
    Ja na początek spróbuję "zaemulować" obecność zmieniarki żeby uaktywnić wejścia CD-IN. Tylko trzeba kawałek sprzętu wyrzeźbić...
    Dobra, zmiana!

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 May 2005
    Mieszka w
    Braniewo
    Szukałeś tutaj? http://www.studio24.prv.pl/
    kablomania/OEM
    MKI 1.8 TD '93 SEDAN / Thunder Tiger MTA-4 4,6cc PRO-28
    http://escom.pl/piotr/tu_mieszkam.kmz

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mkii
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Łódź
    wlasnie o tym symulowaniu myslalem bo inaczej pokaze no disk)juz przegladam linki...
    --==SILVERRADO==--
    1,8 benzin 16V MKII 96r. + gaz LandiRenzo

  6. #5
    czyli jednak tak jak podejzewalem,
    na poczatku wyslalem ze wystarczy podpiac sie pod odpowiednie kable ale widze ze to nei takie proste:-(

  7. #6
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    No to wchodzimy w fazę testów emulatora
    Tylko prośba: czy ktos mógłby zrobic fotkę wtyczki kabla do zmieniarki, tej która idzie w radio? Chciałbym zakupić stosowną ale nie wiem nawet jak to wygląda... A boję się wyjmować radio bo nie mam do niego kodu i jak się odepnie to...

    BTW, burton - jakieś sukcesy?
    Dobra, zmiana!

  8. #7
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    I udało się.

    Wyrzeźbiłem emulator zmieniarki, podłączyłem do radia (Ford 5000) i - działa. Oczywiście wejście audio zostało odblokowane i można do niego podłączyć zewnętrzny sygnał, np. odtwarzacz MP3. Jakość dźwięku bardzo dobra (jak na moje ucho).

    Soft do emulatora jest oparty na kodzie uzyskanym z podanych wcześniej linków - odpowiednio okrojony.

    Pozostaje problem dopasowania sygnału wejściowego do potrzeb radia: ma ono wejścia różnicowe więc wypadałoby również różnicowo je sterować. Na tą chwilę wykorzystałem drivery linii DRV134 od TI - równie dobrze można złożyć to na paru wzmacniaczach... Efekt nie jest do końca taki jak bym chciał - trzeba bardzo mocno podkręcić głośność w radiu żeby poziom odsłuchu był dostateczny (ale nawet wtedy nic nie szumi, zakłóceń brak) - ale myślę że dodatkowy przedwzmacniacz załatwi sprawę. Może kto mocny w zagadnieniach audio coś poradzi...

    Oczywiście mogę udostępnić kod i schemacik zainteresowanym. Planuję przepisać kod w asm - teraz jest w C, a to trochę przerost formy nad treścią...
    Dobra, zmiana!

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Opis
    ford transit , ford mondeo II
    Od
    28 Jul 2005
    Mieszka w
    RKR - Krosno/Bratkówka
    Pracuj , pracuj, a ja czekam na efekty.
    Mysle ,że dużo mondeomaniakow chciałoby usłyszeć MP3 przez 5000rds-a, ale ja w tym jestem ciemny jak tabaka w rogu
    Zdzich, MK II 1,8 TD, 1999 Kombi, bardzo czerwony i długaśny

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Cytat Zamieszczone przez lyssy
    I udało się.

    Wyrzeźbiłem emulator zmieniarki, podłączyłem do radia (Ford 5000) i - działa. Oczywiście wejście audio zostało odblokowane i można do niego podłączyć zewnętrzny sygnał, np. odtwarzacz MP3. Jakość dźwięku bardzo dobra (jak na moje ucho).

    Soft do emulatora jest oparty na kodzie uzyskanym z podanych wcześniej linków - odpowiednio okrojony.

    Pozostaje problem dopasowania sygnału wejściowego do potrzeb radia: ma ono wejścia różnicowe więc wypadałoby również różnicowo je sterować. Na tą chwilę wykorzystałem drivery linii DRV134 od TI - równie dobrze można złożyć to na paru wzmacniaczach... Efekt nie jest do końca taki jak bym chciał - trzeba bardzo mocno podkręcić głośność w radiu żeby poziom odsłuchu był dostateczny (ale nawet wtedy nic nie szumi, zakłóceń brak) - ale myślę że dodatkowy przedwzmacniacz załatwi sprawę. Może kto mocny w zagadnieniach audio coś poradzi...

    Oczywiście mogę udostępnić kod i schemacik zainteresowanym. Planuję przepisać kod w asm - teraz jest w C, a to trochę przerost formy nad treścią...
    No to gratulacje :metal

    Bardzo chetnie bym to tez u siebie wyprobowal wiec jak mozesz to przyslij schemat i kod do procka.

    Jaki konkretnie mp3 playerek podlaczales ?
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  11. #10
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Schemat wygeneruję i podeślę. Kod jest na ATMEGA32 ale ma raptem ze 3kB więc i w coś mniejszego wejdzie.

    A MP3 playerek znanej firmy Princeton - zwykłe wyjście słuchawkowe więc wymaga wzmocnienia i "konwersji" na sygnał różnicowy.

    Już widzę że trzeba jeszcze dopracować stronę analogową - będe informował o postępach Docelowo to chyba powstanie urządzonko z wlotem na kabel zmieniarki z jednej i gniazdem Mini-Jack z drugiej...
    Dobra, zmiana!

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Opis
    ford transit , ford mondeo II
    Od
    28 Jul 2005
    Mieszka w
    RKR - Krosno/Bratkówka
    Cytat Zamieszczone przez lyssy
    Docelowo to chyba powstanie urządzonko z wlotem na kabel zmieniarki z jednej i gniazdem Mini-Jack z drugiej...
    Dla takich pożalsięboże -elektronikow jak ja, to takie rozwiązanie byloby idealne :metal
    Zdzich, MK II 1,8 TD, 1999 Kombi, bardzo czerwony i długaśny

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Cytat Zamieszczone przez lyssy
    Schemat wygeneruję i podeślę. Kod jest na ATMEGA32 ale ma raptem ze 3kB więc i w coś mniejszego wejdzie.

    A MP3 playerek znanej firmy Princeton - zwykłe wyjście słuchawkowe więc wymaga wzmocnienia i "konwersji" na sygnał różnicowy.

    Już widzę że trzeba jeszcze dopracować stronę analogową - będe informował o postępach Docelowo to chyba powstanie urządzonko z wlotem na kabel zmieniarki z jednej i gniazdem Mini-Jack z drugiej...
    To moze ATmega8515 by wystarczyla w sumie wydajnosciowo jest to samo a jak kod ma 3 kb to spokojnie sie w nim zmiesci.

    W takim razie widze, ze praktycznie kazdy playerek po malych modyfikacjach by sie nadawal
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    22 Oct 2016
    Mieszka w
    Kolo

    kabel do zmieniarki cyfrowej

    może ktoś ma schemat lub gotowy kabel do zmieniarki cyfrowej 14 pinowy do podłączenia do radia 6000cd RDS eon?

Podobne wątki

  1. [MkIV] Wyjście sygnału do włączania wzmacniacza
    By maciejdm1 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 20:05
  2. [MkIII] wyjście +12 po odpaleniu silnika
    By konieczny1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 20:46
  3. [MkI] Do elektroników zapytanie o wyjście aux
    By tapmal in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 10:25
  4. [Audio]wyjście n.cz. na wzmacniacz
    By Oktan in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 17:16
  5. [MkII] wyjście na wzmacniacz z radyjka 5000
    By fijasek in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2006, 19:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów