+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 65
  1. #21
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    Wczoraj ponownie wyjąłem pompę, rozkręciłem, wszystko jeszcze raz sprawdziłem, próbowałem przepłukać i przedmuchać ten zawór przez te dziurki, złożyłem, zamontowałem z powrotem i nic. W końcu z nerwów i frustracji konkretnie mu przygazowałem i ku mojemu zdziwieniu wspomaganie zaczęło działać, jak puściłem gaz znowu nic, beton, jak dodałem ponownie znowu działa. Dokładnie to działa od 1000rpm wzwyż. Czyli na oko wygląda tak jakby przy niskich obrotach nie była wydajna, jakby dawała za małe ciśnienie. Ojciec mówi, że to wina zbyt grubej uszczelki (dałem grubość 1.0mm). Dodam, że przed regeneracją pompa chodziła od 800rpm.


    Na drugi dzień podczas jazdy wspomaganie przerywało, układ był mocno zapowietrzony, ale z kolei nazajutrz układ się odpowietrzył i wspomaganie zaczęło działać poprawnie
    Ostatnio edytowane przez redzi ; 04-12-2013 o 18:40

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Dec 2013
    Mieszka w
    Tychy

    buczenie

    Cytat Zamieszczone przez redzi Zobacz posta
    Wczoraj ponownie wyjąłem pompę, rozkręciłem, wszystko jeszcze raz sprawdziłem, próbowałem przepłukać i przedmuchać ten zawór przez te dziurki, złożyłem, zamontowałem z powrotem i nic. W końcu z nerwów i frustracji konkretnie mu przygazowałem i ku mojemu zdziwieniu wspomaganie zaczęło działać, jak puściłem gaz znowu nic, beton, jak dodałem ponownie znowu działa. Dokładnie to działa od 1000rpm wzwyż. Czyli na oko wygląda tak jakby przy niskich obrotach nie była wydajna, jakby dawała za małe ciśnienie. Ojciec mówi, że to wina zbyt grubej uszczelki (dałem grubość 1.0mm). Dodam, że przed regeneracją pompa chodziła od 800rpm.


    Na drugi dzień podczas jazdy wspomaganie przerywało, układ był mocno zapowietrzony, ale z kolei nazajutrz układ się odpowietrzył i wspomaganie zaczęło działać poprawnie
    hey koledzy, mam pytanie odnośnie waszych problemów ze wspomaganiem..

    To buczenie u was występowało na zimnym czy ciepłym silniku?

    U mnie jak odpalę i delikatnie wystarczy ruszę kierownicą buczy jak cholera, a po rozgrzaniu czyli po paru minutach buczenie znacznie ustępuje a nawet nie jest słyszalne.........Czy to będzie to samo co u was? Wystarczy tez "zregenerować" samemu pompę i będzie ok?? Jak myślicie? Proszę o jakieś wskazówki.. pozdrawiam

  4. #23
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Roberto835 Zobacz posta
    Czy to będzie to samo co u was? Wystarczy tez "zregenerować" samemu pompę i będzie ok?? Jak myślicie? Proszę o jakieś wskazówki.. pozdrawiam
    Na początek robi się wymianę płynu, jak nie pomaga to pozostaje walka z pompą.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #24
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    zrób wymianę płynu jak podpowiada Netoper, powinno pomóc, masz na forum opisane jak to zrobić, jak nie pomoże to wtedy regeneracja.

  6. #25
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    09 May 2013
    Mieszka w
    Piaseczno

    Pompa wspomagania nie działa po regeneracji

    Cytat Zamieszczone przez redzi Zobacz posta
    Wczoraj ponownie wyjąłem pompę, rozkręciłem, wszystko jeszcze raz sprawdziłem, próbowałem przepłukać i przedmuchać ten zawór przez te dziurki, złożyłem, zamontowałem z powrotem i nic. W końcu z nerwów i frustracji konkretnie mu przygazowałem i ku mojemu zdziwieniu wspomaganie zaczęło działać, jak puściłem gaz znowu nic, beton, jak dodałem ponownie znowu działa. Dokładnie to działa od 1000rpm wzwyż. Czyli na oko wygląda tak jakby przy niskich obrotach nie była wydajna, jakby dawała za małe ciśnienie. Ojciec mówi, że to wina zbyt grubej uszczelki (dałem grubość 1.0mm). Dodam, że przed regeneracją pompa chodziła od 800rpm.


    Na drugi dzień podczas jazdy wspomaganie przerywało, układ był mocno zapowietrzony, ale z kolei nazajutrz układ się odpowietrzył i wspomaganie zaczęło działać poprawnie
    Witam

    U mnie występują dokładnie te same objawy. Nie mogę do końca odpowietrzyć układu, auto stało na kołkach i kręciłem kierownicą przy włączonym silniku. W czasie jazdy wspomaganie się przycina i za chwile wraca. Mam nadzieję że i u mnie wkrotce wróci wszystko do normy. Mam jednak jeszcze dodatkowe pytanie w sprawie montażu pompy. Niestety podczas demontażu wypadł mi zaworek ze sprężynką ten z pod nakrętki 22 i nie zauważyłem jak siedział on w pompie. Mając do wyboru gładki koniec lub koniec z małą dziurką wewnątrz zaworka zdecydowałem się na założenie go tak by gładka koncówka wychodziła z góry pompy. I tutaj moje pytanie czy prawidłowo umieściłem go wewnątrz pompy? Zamieszczam link do aukcji allegro na której zaworek jest widoczny, tylko pytanie. Czy tutaj również zaworek nie został źle umieszczony w pompie bo "wypadł" i trzeba go było włożyć do zdjęcia? http://allegro.pl/ford-mondeo-mk-3-0...978122032.html
    Ogólnie spróbuje go jutro troche przegonić, dziś ręce odmawiały już posłuszeństwa od kręcenia kółkiem.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez KaNo ; 05-03-2014 o 13:40

  7. #26
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    Do pompy wkładasz najpierw sprężynę potem zawór dziurką do dołu. Na zdjęciu jest włożony prawidłowo. Mi też wypadł ten zawór i też podpatrywałem na allegro. Jak masz wszystko dobrze poskładane i pompa jest szczelna to układ powinien ci się odpowietrzyć, widocznie masz mocno zapowietrzony.

  8. #27
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    09 May 2013
    Mieszka w
    Piaseczno
    Dziękuję za potwierdzenie. Mam jednak jeszcze nurtujace pytanie. Uszczelka do pompy z czego najlepiej wyciąć i czy używać silikonu . Jeżeli tak to jakiego?

  9. #28
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    Ja wycinałem z materiału na uszczelki firmy gambit, wycinają też z BetaFlex 79. Dzwonilem po zakładach, które wycinają uszczelki i sprzedali mi mały kawałek za 10zł ale możesz dać im do wycięcia jak chcesz. Druga opcja to kupno gotowej uszczelki znajdziesz gdzieś na forum linka do firmy z Gdyni, która je sprzedaje, ale cena coś ponad 70zł. No i wieczne też nie są.
    Uszczelka 0.8mm grubości optymalnie. Bez zadnego silikonu. Pozdro

  10. #29
    Pieszy
    Model
    MKIII mondeo kombi TDCI
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    12 Feb 2014
    Mieszka w
    małopolska
    Proszę o pomoc! Gdzie mogę kupić i jak wygląda taki zaworek do pompy, gdyż przy regeneracji pompy chyba gdzieś mi wypadł i pompa wspomagania chociaż nie cieknie, ale buczy?(płyn był zmieniany, kierownica lekko chodzi)

  11. #30
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    Piszesz, że wycieków brak, kiera chodzi lekko, czyli generalnie pompa działa - hmm ale czy bez zaworu to możliwe? Jesteś pewien, że go nie ma? Buczenie wskazuje na powietrze w układzie, jak tam poziom płynu w zbiorniczku? Jest na stałym poziomie, płyn nie pieni się?

  12. #31
    Pieszy
    Model
    MKIII mondeo kombi TDCI
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    12 Feb 2014
    Mieszka w
    małopolska
    Dzięki za chęć pomocy! No właśnie nic się nie pieni, ciągle ten sam poziom, może dalej zapowietrzony choć zrobiłem ok 1000 km po naprawie i tak jakby wcale w zbiorniczku nie było ciśnienia, po odkręceniu wlewu też. Dziwne? Dlatego myślałem o wypadniętym zaworze (jak to sprawdzić i gdzie kupić w razie czego?), a nie chcę już odkręcać nawet tej nakrętki zasilającej. I tak denerwuje to brzęczenie, bo chyba im cieplej na zewnątrz to bardziej? Może spróbuję jeszcze raz zmienić płyn tylko jak go całkowicie spuścić? Już sam nie wiem co robić chociaż tak cieszyłem się, że pompa działa i nie cieknie.

  13. #32
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    Jeżeli płyn jest czysty, klarowny, malinowy to nie ma sensu zmieniać. A buczy tylko jak kręcisz kierą, czy jak nie kręcisz to też buczy? Może to łożysko? Sprawdź czy zawór i sprężyna jest na swoim miejscu i czy jest właściwie włożony.

  14. #33
    Pieszy
    Model
    MKIII mondeo kombi TDCI
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    12 Feb 2014
    Mieszka w
    małopolska
    Bez kręcenia lekko buczy a im więcej skręcam to mocniej! Już sam nie wiem, ale coś jeszcze popróbuje, a jak wygląda i gdzie w razie czego można kupić ten zawór?

  15. #34
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    Sprężyna jest osobno, zawór ma kształt walca z takim pierścieniem w 1/3 długości. Czy jest do dostania nie wiem, ale mówie najpierw sprawdź czy na pewno go nie ma, wystarczy że odkręcisz rurkę i powinno być go widać jak nie to sprawdź palcem. Zobacz, czy swobodnie chodzi góra/dół.

  16. #35
    Pieszy
    Model
    MKIII mondeo kombi TDCI
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    12 Feb 2014
    Mieszka w
    małopolska
    Dzięki! Ale raczej nie ma, bo pod rurkę włożyłem kilka podkładek aby nie miała luzu i nie ciekła....?

  17. #36
    Pieszy
    Opis
    MK3 2.0 TDDI 2001 hatchback
    Od
    08 Jul 2011
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Witam,
    właśnie jestem po skutecznej akcji-regeneracji wg pomocnej instrukcji kolegów .
    Polecam dociąć uszczelkę trochę szerszą od oryginalnej (będzie mocniejsza) i mimo wszystko zastosować "jakiś" specyfik do sklejenia dwóch części tej pompy - nic to nie przeszkadza, a pomoże zachować dłużej szczelność. U mnie objawy przed naprawą jak w opisach, buczenie, po dwóch dniach piana i przerwy w wspomaganiu, po zregenerowaniu (simeringi, łożysko + uszczelka) - życie do pompy powróciło i komfort w podróżowaniu !

  18. #37
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam,

    odświeżę temat, czy można oddzielić cześć od wspomagania od reszty bez demontażu całej pompy z samochodu ?
    podcieka mi na połączeniu pomp i nie chcę ruszać działającego chłodzenia ...

  19. #38
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Tzn co masz na myśli? Pompa wspomagania to element oddzielny od pompy wody a łączy je tylko wałek z wieloklinem. Jeśli więc o to pytasz to pompę wspomagania można śmiało demontowac nie ruszając przy tym pompy wody.

    tapatalked

  20. #39
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    tak właśnie o to mi chodziło czy tak można zrobić ...

  21. #40
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Kto wie jaki jest rozmiar tego oringu gumowego na przewód ciśnieniowy od pompy do magla.
    Zanim będę rozbierać pompę chciałbym wszystko skompletować.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Dziwne buczenie podczas jazdy na każdym biegu
    By Cichysc in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 00:56
  2. [MkIII] Podczas kręcenia fajerką wzrastają obroty.
    By Soulck in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 13:15
  3. [MkIII] Przycina się kierownica podczas kręcenia - pada maglownica?
    By Jankes in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 19:32
  4. [MkIII] Stukanie podczas obracania kierownicą.
    By bluriusz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 17:14
  5. obroty jałowe falują od kręcenia kierownicą
    By ARTi in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów