+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 65
  1. #41
    Pieszy
    Imię
    Krystian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    26 Dec 2014
    Mieszka w
    Libusza k.Gorlic
    Witam. Miałem podobny problem (buczenie przy skręcie, wyciek płynu, bąbelki w zbiorniczku) i tak jak koledzy wyżej piszą problem polegał na uszkodzeniu uszczelki która dzieli pompę na połowę. Na popularnym serwisie aukcyjnym można dostać zestaw naprawczy pompy z różnymi oringami, uszczelkami, simeringami zestaw zawiera 5 części. Przy okazji rozłożenia pompy warto tez wymienić łożysko model 6202. Wymieniłem dla spokoju pasek klinowy i koło napinacza. Zrobiłem od naprawy już tysiąc km wszystko chodzi cicho. Myślę że gdybym pojechał do warsztatu to nikt by się nie bawił z pompą tylko kazaliby kupić nową (600zł) albo regenerowaną (350zł) a tak przy pomocy znajomego i poświęcenia 2,5 godziny kosztowało mnie razem z paskiem i płynem około 200zł.
    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam,

    zamierzam w swojej pompie (po małej regeneracji) dodatkowo wymienić uszczelkę główną



    ale jako, że ona jest inna z każdej strony mam problem jakie jest jej właściwe ułożenie, z której strony ma być gładka strona, a z której ta z nalewkami żółtego silikonu,
    jeśli ktoś może napisać będę wdzięczny
    zamierzam to zrobić w najbliższy weekend więc szybkie info mile widziane ...

    jeśli

  4. #43
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    Nie pamiętam, ale jak będziesz zdejmował starą to powinno być widać co nie?

  5. #44
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez redzi Zobacz posta
    Nie pamiętam, ale jak będziesz zdejmował starą to powinno być widać co nie?
    Ale starej już nie ma tam jest teraz uszczelka z silikonu i zaczyna przypuszczać dlatego moje pytanie, co i jak z tą uszczelką.

  6. #45
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    słuchaj a nie lepiej dociąć sobie uszczelkę z materiału na uszczelki np. gambit. Taniej i pewniej bo te uszczelki właśnie padają. Uszczelka z tego co pamiętam 70zł a kawałek gambitu na uszczelkę 10zł gdzieś z zakładu.

  7. #46
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez redzi Zobacz posta
    słuchaj a nie lepiej dociąć sobie uszczelkę z materiału na uszczelki np. gambit. Taniej i pewniej bo te uszczelki właśnie padają. Uszczelka z tego co pamiętam 70zł a kawałek gambitu na uszczelkę 10zł gdzieś z zakładu.
    szukałem gambitu i nie znalazłem, ale za to znalazłem i kupiłem ori uszczelkę i będę ją zakładał.

    dam zdjęcia jak się ją zakłada i jak będę na 100% pewny, że to tak jest oki.

  8. #47
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    nie ma znaczenia jak się ją zakłada bo jest symetryczna i uszczelnia tylko 2 płaszczyzny między sobą (przy obrocie według osi poziomej ze zdjęcia z postu 42)

  9. #48
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    nie ma znaczenia jak się ją zakłada bo jest symetryczna i uszczelnia tylko 2 płaszczyzny między sobą (przy obrocie według osi poziomej ze zdjęcia z postu 42)
    nie jest symetryczna - z jednej strony jest gładka a z drugiej ma nałożone warstwy jakiegoś uszczelniacza ...

    gdyby była z obu stron taka sama to nie było by problemu z jej ułożeniem,

    p.s. układa się ją w ten sposób aby gładka strona była od strony "pokrywa" z aluminium.

    poniżej zdjęcia starej uszczelki z innej pompy ... (tutaj widać sam żółty uszczelniacz)





    i na koniec złożona cała pompa z widocznym żółtym uszczelnieniem



    zdjęcia są z sieci ... jak warunki pozwolą wykonam swoje i zamieszczę w wątku

    udanych regeneracji życzę

  10. #49
    Kursant Awatar mich83
    Imię
    Michał
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MK IV Zielone Kombi Ghia X
    Od
    06 Feb 2015
    Mieszka w
    Trzcianka PCT
    Witam
    Mam podobne objawy w swoim mk4
    Buczenie pieniący się płyn i ostatnio zdarzają się opory na kierownicy
    Też podejrzewam pompę!
    Czy ktoś może się już spotkał z tym w mk4 i wie jak to naprawić bez konieczności wymiany?
    Zestaw naprawczy kosztuje około 90zł
    a pompa około 500 + płyn i pasek

    Z góry dzięki za pomoc

  11. #50
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ghia
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Czy ktoś może wrzucić film jak się wymienia pompę wspomagania MK3 2.0 CDTi? 2002 r

    Takich filmów nie ma nawet na Youtube...

  12. #51
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez MK3Community Zobacz posta
    Czy ktoś może wrzucić film jak się wymienia pompę wspomagania MK3 2.0 CDTi? 2002 r

    Takich filmów nie ma nawet na Youtube...
    Bo nie ma takiej potrzeby. W zależności jaka to wygląda pod maską. Luzujesz napinacz, odkrecasz trzy śruby łączące pompę wspomagania z pompą wody. Odczepiasz weza i odkrecasz z góry złącze i możesz wyjmowac.

  13. #52
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez MK3Community Zobacz posta
    Czy ktoś może wrzucić film jak się wymienia pompę wspomagania MK3 2.0 CDTi? 2002 r

    Takich filmów nie ma nawet na Youtube...
    Bo nie ma takiej potrzeby. W zależności jaka to wygląda pod maską. Luzujesz napinacz, odkrecasz trzy śruby łączące pompę wspomagania z pompą wody. Odczepiasz weza i odkrecasz z góry złącze i możesz wyjmowac.
    W pierwszej kolejności odkręcić przewody od pompy bo wygodniej i jakby był problem z tym ciśnieniowym to jest jak przyłożyć większy moment.

  14. #53
    Zielony listek Awatar podpalacz
    Opis
    Ford Mondeo Mk4 2.0 Pb 145 KM
    Od
    14 Feb 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Witam ciągłe buczenie przy kreceniu kierownicą. Co to może być. Dzięki z góry za odpowiedź
    Ford Mondeo Mk4 Tytanium 2008r. 2.0 145KM

  15. #54
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez podpalacz Zobacz posta
    Co to może być.
    No jakaś usterka w układzie wspomagania.

    Przeczytałeś temat? bo są porady przez co może Ci buczeć i od czego zacząć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #55
    Kursant Awatar Lord_Klingieryt
    Imię
    Jaco
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium ; liftback 5d; Pb
    Od
    16 Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Roberto835 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez redzi Zobacz posta
    Wczoraj ponownie wyjąłem pompę, rozkręciłem, wszystko jeszcze raz sprawdziłem, próbowałem przepłukać i przedmuchać ten zawór przez te dziurki, złożyłem, zamontowałem z powrotem i nic. W końcu z nerwów i frustracji konkretnie mu przygazowałem i ku mojemu zdziwieniu wspomaganie zaczęło działać, jak puściłem gaz znowu nic, beton, jak dodałem ponownie znowu działa. Dokładnie to działa od 1000rpm wzwyż. Czyli na oko wygląda tak jakby przy niskich obrotach nie była wydajna, jakby dawała za małe ciśnienie. Ojciec mówi, że to wina zbyt grubej uszczelki (dałem grubość 1.0mm). Dodam, że przed regeneracją pompa chodziła od 800rpm.


    Na drugi dzień podczas jazdy wspomaganie przerywało, układ był mocno zapowietrzony, ale z kolei nazajutrz układ się odpowietrzył i wspomaganie zaczęło działać poprawnie
    hey koledzy, mam pytanie odnośnie waszych problemów ze wspomaganiem..

    To buczenie u was występowało na zimnym czy ciepłym silniku?

    U mnie jak odpalę i delikatnie wystarczy ruszę kierownicą buczy jak cholera, a po rozgrzaniu czyli po paru minutach buczenie znacznie ustępuje a nawet nie jest słyszalne.........Czy to będzie to samo co u was? Wystarczy tez "zregenerować" samemu pompę i będzie ok?? Jak myślicie? Proszę o jakieś wskazówki.. pozdrawiam
    U mnie podobny objaw. Na zimnym buczy (chociaż jeszcze nie zbyt głośno) a jak dojadę do roboty to trzeba się dobrze wsłuchiwać żeby coś usłyszeć. Płyn ma rok ,był wymieniany razem z regeneracją maglownicy. Na pracującym silniku po odkręceniu korka w zbiorniczku lekki gejzerek - ale bez grama piany i bąbli powietrza. Przy kręceniu kierownicą bez zmian. Dopiero przy skręcie na opór w jedną czy drugą stronę wyje głośniej ale w zbiorniczku robi się flauta. I co ciekawe zauważyłem że jak podniesie się zbiorniczek o jakiś 1-1,5 cm w górę to wycie ustaje. Chociaż gejzerek jest nadal. Na innym forum przeczytałem że winę za takie zachowanie ponosi dziurawe sitko w zbiorniku. Zbiornik w MK4 ma ponoć 2 sitka - na ssaniu pompki (ono jest demontowalne) i na powrocie z magla (te jest zintegrowane ze zbiorniczkiem i nic się nie da z nim zrobić - trzeba nowy zbiorniczek lub używkę). Po weekendzie odciągnę płyn i zobaczę co tam w środku. Dla ciekawostki dodam że jak robili mi maglownicę to zmienili płyn z fabrycznego zielonego ATF3 na czerwony ATF2 z wyraźnym zaznaczeniem że ten zielony jest beee bo rdzewieje listwa. Prawda to ?
    Był Mk II 1.8 ZETEC-E rocznik 2000
    Jest Mk IV 2.0 DURATEC HE rocznik 2008
    Jeżdżę autem a nie kuchenką - wierny benie do końca

    volf359@wp.pl

  17. #56
    Zielony listek Awatar musiu
    Imię
    Paweł
    Model
    Mk3 12.2005
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Jankes Zobacz posta
    To ciągłe buczenie podczas kręcenia kierownicą? Czy tylko przy skrajnych położeniach?
    A buczenie przy maksymalnie skrajnych położeniach jest normalne? czy to też objawy jakiejś usterki? bo w sumie u mnie buczy jak dobije do końca

    dzięki i Pozdrawiam,
    Paweł
    był '98 Mk2 1.8TD w sedanie, jest '06 Mk3 1.8Pb w kombiaczu

  18. #57
    Kursant Awatar Lord_Klingieryt
    Imię
    Jaco
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium ; liftback 5d; Pb
    Od
    16 Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez musiu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Jankes Zobacz posta
    To ciągłe buczenie podczas kręcenia kierownicą? Czy tylko przy skrajnych położeniach?
    A buczenie przy maksymalnie skrajnych położeniach jest normalne? czy to też objawy jakiejś usterki? bo w sumie u mnie buczy jak dobije do końca

    dzięki i Pozdrawiam,
    Paweł
    I tak i nie. Normalne ponieważ dając do oporu (i to czasami na siłę) powodujesz zamknięcie kanalików powrotnych w zaworze sterującym i pompa mieli olej zamiast pompować. Wzrasta wtedy ciśnienie i może wywalić uszczelnienia. Dlatego nienormalne bo nie powinno się kręcić do oporu.

    Na youtubie jest parę filmów które objaśniają działanie wspomagania. Niestety te lepsze są po angielsku ale goście rozkręcają całe maglownice na części i objaśniają każdy element i skąd dokąd olej płynie.
    Był Mk II 1.8 ZETEC-E rocznik 2000
    Jest Mk IV 2.0 DURATEC HE rocznik 2008
    Jeżdżę autem a nie kuchenką - wierny benie do końca

    volf359@wp.pl

  19. #58
    Zielony listek Awatar musiu
    Imię
    Paweł
    Model
    Mk3 12.2005
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Lord_Klingieryt Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez musiu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Jankes Zobacz posta
    To ciągłe buczenie podczas kręcenia kierownicą? Czy tylko przy skrajnych położeniach?
    A buczenie przy maksymalnie skrajnych położeniach jest normalne? czy to też objawy jakiejś usterki? bo w sumie u mnie buczy jak dobije do końca

    dzięki i Pozdrawiam,
    Paweł
    I tak i nie. Normalne ponieważ dając do oporu (i to czasami na siłę) powodujesz zamknięcie kanalików powrotnych w zaworze sterującym i pompa mieli olej zamiast pompować. Wzrasta wtedy ciśnienie i może wywalić uszczelnienia. Dlatego nienormalne bo nie powinno się kręcić do oporu.

    Na youtubie jest parę filmów które objaśniają działanie wspomagania. Niestety te lepsze są po angielsku ale goście rozkręcają całe maglownice na części i objaśniają każdy element i skąd dokąd olej płynie.
    Dzięki wielkie za wyjaśnienie.
    Tak mi się wydawało właśnie. Na tyle na ile miałem do czynienia ze sterowaniem o rozdzielaczami hydraulicznymi.
    Poszukam jeszcze te filmiki żeby się dokształcić.
    Pzdr
    Paweł

    Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
    był '98 Mk2 1.8TD w sedanie, jest '06 Mk3 1.8Pb w kombiaczu

  20. #59
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Lord_Klingieryt Zobacz posta
    Na youtubie jest parę filmów które objaśniają działanie wspomagania. Niestety te lepsze są po angielsku ale goście rozkręcają całe maglownice na części i objaśniają każdy element i skąd dokąd olej płynie.
    Jak widziałeś jakieś dobre podrzuć jeden czy dwa linki dla potomności, temat ciągnie sięod ośmiu lat więc chyba zainteresowanie nie słabnie

  21. #60
    Kursant Awatar Lord_Klingieryt
    Imię
    Jaco
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium ; liftback 5d; Pb
    Od
    16 Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Dam nawet 5

    https://www.youtube.com/watch?v=amTnNkAhWgQ&t=101s - rozbiórka i objaśnienie w trakcie rozbiórki
    https://www.youtube.com/watch?v=2LGoRJ4ZR10&t=23s - objaśnienie na przeciętej na pół maglownicy
    https://www.youtube.com/watch?v=NRdLsdymNP0 - długi (ponad godzinę), ale warto, bo koleś w czasie rzeczywistym rozbiera cała maglownicę i wymienia wszystkie uszczelniacze - idealny dla potrzeb remontu.
    https://www.youtube.com/watch?v=AeXj35aOK7k (całkiem obszerne wyjaśnienie w 4:13 na prostym rysunku jak działa rozdzielacz)
    https://www.youtube.com/watch?v=oOoefFvqOZM - a tutaj dla odmiany jakby ktoś miał elektryczne wspomaganie

    A tutaj 2 filmy w temacie bąblujacego zbiorniczka - porady w komentarzach
    https://www.youtube.com/watch?v=igCEmruyCNY
    https://www.youtube.com/watch?v=HHMGHf3J4xQ
    Był Mk II 1.8 ZETEC-E rocznik 2000
    Jest Mk IV 2.0 DURATEC HE rocznik 2008
    Jeżdżę autem a nie kuchenką - wierny benie do końca

    volf359@wp.pl

Podobne wątki

  1. [MkIII] Dziwne buczenie podczas jazdy na każdym biegu
    By Cichysc in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 00:56
  2. [MkIII] Podczas kręcenia fajerką wzrastają obroty.
    By Soulck in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 13:15
  3. [MkIII] Przycina się kierownica podczas kręcenia - pada maglownica?
    By Jankes in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 19:32
  4. [MkIII] Stukanie podczas obracania kierownicą.
    By bluriusz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 17:14
  5. obroty jałowe falują od kręcenia kierownicą
    By ARTi in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów