+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 84 z 84
  1. #81
    Zielony listek Awatar kulas
    Imię
    Adrian
    Model
    Ford maverick xlt
    Silnik
    2.3 150 pb+lpg
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Normalne ze temperatura szybko rosnie, tak mi się wydaje bo mam mk3 2.0 pb i jak schodzi z ssania to wskazówka stoi prosto i ani drgnie. Miałem v6, 206, mamjeszcze i20 i w żadnym aucie nie zaobserwowałem, żeby temperatura mi spadała jadąc z górki, może dla tego, że nie wrzucam na luz... No chyba że będę jechać z Giewontu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Kursant Awatar bumbum
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia Automat
    Od
    17 Aug 2007
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Mechanik znalazł przyczynę, tak bynajmniej myśli. Brakowało jednej śruby w kolektorze ssącym i być może łapał lewe powietrze . Do tego uszkodzony czujnik temperatury gdzieś przy kolektorze. Jutro l go wymieni złoży i powinno być dobrze. Śruby brakowało bo ktoś coś tam już grzebał i śruby nie dał. Na dodatek dali nie taki silikon co trzeba i się rozszczelniło. Przy okazji sprawdził stan tych nieszczęsnych klapek. Na szczęście były w idealnym stanie.

    Wysłane z mojego C106-9 przy użyciu Tapatalka

  4. #83
    Zielony listek Awatar dembu19
    Opis
    ST220
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bumbum Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez kulas Zobacz posta
    Normalne... Boże...
    Ale normalne że ie spada jak jadę na luzie z górki. czy powinno płynnie podnosic się i spadac jak w innych autach?
    Ma stać na połowie... Za to odpowiedzialny jest zestaw wskaźników, który nie reaguje na wahania temperatury z czujnika temperatury w silniku.
    Zdaję się że zakres temperatury to ok. 80-102 stopnie.
    Jak podłączysz komputer to widzisz, że temperatura się zmienia, ale wskaźnik stoi w miejscu, żeby nie drażnić kierowcy.
    Wszystkie nowsze auta tak mają.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    ---------- Post added 11-08-2017 at 00:01 ---------- Previous post was 10-08-2017 at 23:58 ----------

    Cytat Zamieszczone przez bumbum Zobacz posta
    Mechanik znalazł przyczynę, tak bynajmniej myśli. Brakowało jednej śruby w kolektorze ssącym i być może łapał lewe powietrze . Do tego uszkodzony czujnik temperatury gdzieś przy kolektorze. Jutro l go wymieni złoży i powinno być dobrze. Śruby brakowało bo ktoś coś tam już grzebał i śruby nie dał. Na dodatek dali nie taki silikon co trzeba i się rozszczelniło. Przy okazji sprawdził stan tych nieszczęsnych klapek. Na szczęście były w idealnym stanie.

    Wysłane z mojego C106-9 przy użyciu Tapatalka
    Jak po złożeniu będziesz miał to samo, to bez wnikania wymień przewody zapłonowe na nowe oryginalne. Ngk do tego silnika to pomyłka!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #84
    Kursant Awatar bumbum
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia Automat
    Od
    17 Aug 2007
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Kable wymieniane tydzien temu, rozumiem ze może szlag je trafic ale nie po tygodniu. Niestety mechanik twierdzi że problem jeszcze występuje. Rozebrany cały kolektor, wymieniony czujnik temp., filtr paliwa, wszystko uszczelnione. jest lepiej i to dużo, ale minimalna czkawka jeszcze występuje. kazał mi pojezdzić i zaobserwować i przyjechac za kilka dni.

    Pojezdziłem trochę i wyskoczył check engine na stałe. Szarpał bardzo mocno więc to co wymienił mechanik nie było przyczyną. Kurde 400pln w błoto. W menu serwisowym odczytałem taki błąd E199 Błąd komunikacji CAN o temperaturze preparatu chłodzącego silnik.
    Dzisiaj rano odpalam auto i jest ok, nic nie szarpie. Przejechałem 15km i nic, ale błąd się pali.
    Zauwazyłem tez poprzednio ze po pierwszym uruchomieniu silnika i przejechaniu kilku kilometrów jest ok, ale jak go zgaszę na pół godziny czy godzinę i wtedy odpalę to zaczyna szarpać. Wtedy im mocniej się rozgrzewa tym mocniej szarpie.

    16 sierpnia 2017. Kolejna wizyta u mechanika. Podłączył komputer i pomimo ze świeci się kontrolka check engine. Mówię mu, no jak skoro jest bąd, może ma Pan coś źle w programie diagnostycznym ustawione. No i tak jak myślałem, źle wpisał dane auta. Po poprawnym wpisaniu wyskoczył błąd zapłonu 4 cylindra. Kable nowe, świece nowe czyli obstawiam cewkę bo co innego? Jak myslicie kupowac od razu nową cewkę czy szukać od kogos na podmianę, co będzie cięzko?

    23 sierpnia. Kupiłem na allegro za 19pln używaną cewkę, bo nikt nie miał pozyczyć. 15 minut wymiana, odpalam i kurcze chodzi. Wsiadłem do auta i rundka po mieście, zero szarpnięć. Myslę sobie ze jeszcze zimny może, chociaz na zimnym też potrafił lekko czkawki dostawać. Wyjechałem na trasę 6tys obrotów (zawsze check engine wyskakiwał przy 4 - 5 tyś), a tutaj idzie jak brzytwa. Znów miasto aby sprawdzić czy na wolnych po rozgrzaniu coś szarpie. Na myjkę podjechałem by moze wilgoci dostał. NIC, wszystko OK. Zobacze za kilka dni, ale myslę ze to cewka była przyczyną.
    Ostatnio edytowane przez bumbum ; 23-08-2017 o 15:15

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Turbina jak przyspieszam odłącza sie ??
    By czerwek91 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 12:00
  2. [MkI] telepie jak przyspieszam przy skrecie.co to?
    By orson in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 18:00
  3. [MkII] Zagadka. Kiedy chromowany a kiedy lakierowany grill?
    By HEVA in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 12:54
  4. Jak przyspieszam jakby przerywał i sie dławił
    By benekb in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 21:03
  5. [MkI] tylny stabilizator: kiedy wymienić cały kiedy tuleje?
    By quakeworld in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 21:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów